Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 21. 17:29

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 22. 7:43

Néhány cuki, és kevésbé cuki kirakat. A videón lévőre nincs is szó. Ki veszi meg azokat az idétlen kütyüket?

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 22. 7:44

Kép

Kép

Kép

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 22. 10:31

Sziasztok!Tegnap este helyett ma reggel jöttem.Rita!Nagyon szépek a képek és nagyon jó,hogy utazhatok Veled.Mindjárt újra megnézem.De előtte örömmel olvastam a spoileres válaszod.Sok erőt kívánok hozzá,mert ahogy öregszik az ember ,gyorsabban fárad és a türelme is kevesebb lesz,tehát erőre szükség van,hogy legyőzd a fáradtságot..Persze, Te még éppen jó korban vagy.Most megnézem a képeket.
A sötétkék tenger a világítótoronnyal,messze viszi a tekintetet.Ha sötétkék tengert látok,mindig Odüsszeusz bolyongásai jutnak az eszembe.Igaz az az Égei-tengeren zajlott,mégis....Szépek a házak a sok virággal,a barátságos ablakok,amiken jó bekukucskálni.A vackok nem hiányoznak az üzletekből És most válaszolok a felvetésedre,hogy menjünk Szentendrére./oda járok a biokertész tanfolyamra/
Az egyik kis utca a fotódon,olyan mint Szentendrén a főutca.SAJNOS Szentendre ócska lett.Telis-tele bóvlival,minden házban étterem vagy üzlet.Zsibvásár az egész.A szép épületekben 1000000 turista.Borzalom!!!!!Köszönöm szépen a sok érdekes képet és a videót.
Hoztam 1 reggeli fotót.
Este jövök,mert most sok a dolgom
Remélem Áginál minden rendben és apukája jól !van.Most megyel szilvásgombócot gyártani. :-h Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 22. 17:20

Szia Paggy! Édesek a napozó cicák. Itt is annyira klasszul sütött a nap, de csak ott volt meleg,
ha árnyékba kerültem, rögtön éreztem, hogy hűvös van. Jöttek ebédelni a gyerekek, de előtte
a fiammal kipucoltuk a kéményt. Ijesztően hangzik, de jó kéményseprő eszközzel 10 perc alatt
készen van. Jó száraz fával fűtök (most is április óta szárad az idei tüzelőm), így nincs kátrány,
se salakanyag, korom is alig. Mikor elmentek, be is fűtöttem egy kicsit. Jólesett.

Ezek most Zsuzsi képei voltak, de még én is hozok majd yorki kirakatokat és üzleteket.

Jó étvágyat a gombócokhoz!

Ha már a kiszáradt tűzifáról beszéltem, hozok pár képet róluk. A száradás során némelyik fajtának
felválik vagy lepattog a kérge, repedések keletkeznek rajtuk. Ezeket fotóztam le.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 22. 19:58

Sziasztok!

Nem vesztem el, csak nagyon összejöttek a dolgaim. Normálisan nézelődni sem volt időm, de jövök majd mert nagyon sok minden történt azóta itt nálatok! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 22. 22:16

Bekukkantottam.Szia Ágika!Jól van jól van ,de majd gyere ,ha tudsz! :flower1: :flower1:
Kata!Mi újság?????Jól vagy?????Most én sem érek rá sokszor,de hetente biztosan jövök és fontos nekem,hogy halljak hírt RÓLATOK4 :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Rita!Otthon érzem magam,ha idejövök.Például megbámulom a sok finom ételt és legszívesebben azonnal nekilátnék főzni.A MINESTROLÉT is megcsinálom.Érdekesek a fakéregfotók!!! :flower1: :flower1:
A jövő héten folytatom a fényképészeti"tanulmányaimat" valamint gyalogolnom kell és még valami nagyon viccesről is be fogok számolni.Most hozok néhány képet.mindjárt.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 22. 22:43

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 22. 22:59

Végül egy kis videó a gangon lévő vékonylábú pókokról.A 3 ablak közül 2-t már megpucoltam,de a 3-t nem ,mert hozzá van kötve a paradicsomkaró és amíg a paradicsom terem,nem nyitom ki az ablakot.Na ezen a koszos ablakon élnek a pókicák.Kora reggeli képek.Néhány "pofon" elcsattan.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 23. 18:21

Szia Ági! Csináld csak a dolgod, megvárunk!

Paggy! A leveshez csak a hagymát és a fokhagymát pirítottam meg, a többi hozzávalót mind beletettem
a kuktába (lábasba is lehet), öntöttem bele fél konzervdoboz darabos paradicsomszószt, egy marék
tésztát, nem sajnáltam belőle a mediterrán fűszereket (bazsalikom, oregánó, rozmaring, kakukkfű),
só, bors, majd egy vegán zöldségleveskockából készült lével öntöttem fel. 5 percre állítottam a kuktát.
Pont elég volt az idő. Azóta csináltam hétvégén is, nagyon ízlett a gyerekeknek.

Területi harcot vívó pókok! Megértem őket. Nem olyan nagy az az ablaknyi vadászterület. Ketten túl
sokan vannak.

Írtam már, hogy olyan kellemes színe van a konyhai spotlámpádnak. Mégis a két fotó közt különbség
van. A zoomolás színesít, élénkebbé, barátságosabbá teszi a színeket, ezt én is mindig tapasztalom.

Ma reggeli pirkadat. Ez is sokkal szebb színű volt zoomolva. Olyan hihetetlen színes volt az ég, hogy le is
videóztam, hogy lássátok, hogy a kép a valóságot mutatja. Egy gifet csináltam a videóból, azt teszem be.

Kép

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 23. 18:32

Sziasztok!
Nálunk a hétvégén családi szülinap volt. Andris >ka< tizenöt éves lett! Tudjátok a tortája mindig az aktuális édeklődésének megfelelő. Jelen esetben kicsit meglepő, legalábbis a színe...fekete ... na de nem ragozom tovább. Orosz krémtorta, szigorúan mazsola nélkül,mert azt a fiúk nem szeretik.

Ezen a képen a nászomnak magyarázza, hogy milyennek kellett volna lenni szabvány szerint.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 23. 18:47

Isten éltesse még nagyon sokáig Andriskát!

:littlehearth: :ymparty: :littlehearth: :ymparty: :littlehearth: :ymparty:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 23. 21:06

sziasztok!

Gabóci! Gratulálok Andris szülinapjához! Nagylegény már az a kisfiú, akit megismertünk régen. :-)
Jól néz ki a tortája, kiváncsi lettem volna én is a magyarázatra. :-)

Ma is elmarad a nézelődésem, mert úgy fejbevágott a fogorvos a mondokájával este, hogy még nem tértem teljesen magamhoz.
Spoiler: mutasd
Zoltánnak kellett menni, mert a füle mellett fájt az álkapocs. Nagyon féltem, hogy műtét lesz belőle, de szerencsére azt megúsztuk.
Viszont jön a fekete leves. Még gimis volt, mikor elkezdtük Szeged legjobb fogszabályzójánál a mélyharapás rendbetételét. Az összeget azért irom le, hogy elájuljatok mit ért az egész. Nagy semmit. Másfél millió lángsirba, ma majdnem ugyanaz a végeredmény, emiatt ment rá az álkapocs izületére a rossz rendezettsége. Visitani tudtam volna. Mert hogy nem szép a foga alul az egy dolog, de a következmény az már sok , meg sokk is. Most szakvélemény egy másik fogszabályzóstól, röntgenek tömkelege, aztán eldöntjük hogyan tovább.


Elmaradásaim oka: takaritás befejezése a lakásban - még nincs kész teljesen- , kert rendbetétele, apu ma volt varratszedésen - az orvos fél kilenc helyett fél háromra érkezett meg-, az üzletben is annyi munka szaporodott fel, hogy alig éltem mire szombat déltuán lett, lekvár főzés két napig, közben tészta csinálás apunak, mert most rájött, hogy a kockatésztát szereti és az nem volt már otthon.
Hát ez a mi eszembe jutott. igy estére már teljesen kifáradva estem az ágyba. Ez a sok minden megviselte a gyomor-máj-epe-vastagbél kombómat. Nagyon. Ezek kezelése zajlik, már jobb, de para volt a helyzet.
A héten megyünk Pestre csontkovácshoz, akupunktúrára.
A kinai óráknak is hál istennek vége. Az utolsó három kin szenvedés volt már, mert bedurvult az egész az új tanárnőnél az egyetlen kinaiul tudó társunk miatt. Néztünk ki a fejünkből az órán ezerrel.
Viszont a festészet szerdán folytatódik, majd képet is hozok.

Úgyhogy ezekkel teltek a napjaim, még egy hét és rendben lesz itthon minden remélem.
Rita, Paggy képei is még hátra vannak.

Ötödikén lesz Marcsi munkahelyén a Konfúciusz Intézet szervezésében kinai rendezvény lesz. bemásolom:
16.00 és 18.00 óra között interaktív állomásokon ismerkedhetnek meg az érdeklődők Kínával. 19.00 órai kezdettel pedig a kínai mongol és jugur nemzetiségek népdal- és néptáncegyüttesének műsora látható a színpadon.
Kiváncsi leszek nagyon rá milyen lesz.

Találtam egy érdekességet, amilyen jó kedvem van per pillanat lehet , hogy neki is állok megcsinálni. Hátha már is kedvet kap hozzá.
Lehet növényi tejjel is. Van is itthon, mert apunak vettem ahogy a klinikán volt, de nem kellett a végén csinálnom belőle semmit. Most itt árválkodik.
https://marcsithongklam.cafeblog.hu/201 ... i3-T-KLnYY

Hát lányok, megcsináltam és finom. :-) Még a férjem is megitta. :-) A fiam megkérdezte, hogy anya ezt tényleg meg akarod inni? :-)

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 23. 22:37

Gabóci!Andriskának boldog születésnapot! :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Áginak!Nyugodtabb napokat!!!! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Mindenkinek szép estét kívánok!Paggy
Hétvégén jövök. :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 24. 6:21

Ági! Már nem is tudok mit mondani! Mi jöhet még? Megvolt már a "három a magyar igazság, egy
a ráadás"? Remélem igen, és Zoltán foga az utolsó, aztán hosszú időre visszakapjátok a békés
életeteket.

Ha ilyen cudar volt a nyelvtanfolyam, jó is, hogy vége lett. A festészet már bebizonyította, hogy
azt jól meg tudják csinálni, abból sokat lehet tanulni, az biztosan továbbra is színvonalas marad.
És mi is tanulhatunk veled együtt! Haha!

Én is kíváncsi vagyok a rendezvényre. Nem is hallottam még a jugur nemzetiségről. Ezek olyan
különlegesek, és nem hasonlítanak a többi kínai nemzetiségre, mint ahogy az ujgurok sem.

A tejcsit kihagyom, mert se állati, se növényi formában nem bírom meginni. A reggeli kásámmal
meg tudom enni, de hogy megigyam... Viszont az tény, hogy nagyon guszta lett a tiéd.
Spoiler: mutasd
Régen imádtam a tejet, de amikor ideköltöztünk és tudtam venni házi tejet, a magas zsírtartalma
miatt úgy elrontott bennem valamit, hogy évekig ment a hasam a tejtermékektől, de még a túrótól is.
Aztán lassan helyreállt a rend bennem, ehettem túrót és tejfölt is, de a tejet soha többé nem tolerálta
a szervezetem. A növényit biztosan meg tudnám inni, de mostanra már egyfajta undor alakult ki
bennem a folyékony tej iránt.

Ma reggel 6 óra:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 24. 9:45

Köszönjük a köszöntéseket, továbbítottam.

Rita! Elképesztő színei vannak a napfelkeltédnek, gyönyörűek. Érdekes képeket lehet csinálni zoomolva a száraz fakérgekről. A csecsebecsék a kirakatban nem vonzanak, a tengerparti képek annál inkább. ;;)

Paggy! A cicás képeid előhozzák az emlékeimet, de régen volt már... 20 éve! Sajnálom, hogy akkor még nem fotóztam.

Ági! Igazán vége lehetne már ennek a rossz szériának, jóból is megárt a sok, hát még ennyi bajból. :(
Megérdemelnél egy kis nyugalmat, pl. örömteli festegetést.

Ezt az aranytej itókát meg fogom csinálni! :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 24. 11:59

Megint csak egy kávé erejéig jöttem,de hétvégén itt leszek
Lányok!
Nagyon izgalmas 2 hetem lesz:
45. érettségi találkozó,talán most lesz a biokertész tanfolyam befejező napja,de ez még nem biztos,bábszínház Lillával/egy új előadás!!!élőszereplő és báb kombinációja/és!!!!!!!!!!
https://www.jegy.hu/program/art-market- ... sar-108204
ezen kívül még" ELEVEN ŐSZ "a Bartók Béla úton.Valamint kertészkedés.........stb. :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Spoiler: mutasd
A digitális kultúra áll az Eleven Ősz fesztivál középpontjában
MTI
Koncertekkel, családi, gasztronómiai és művészeti programokkal várják az érdeklődőket szeptember 27. és 28. között a Bartók Béla úton az Eleven Ősz fesztiválon, amelynek középpontjában idén a digitális kultúra áll.

A Kulturális Tizenegy Egyesület szervezésében megvalósuló programsorozathoz az idén ismét új helyszínek csatlakoztak: az OnBoard Café és a Medence Csoport először az Eleven Tavaszon debütált. Előbbi programján kerekasztal-beszélgetés, digitális kártyafestés és egy új applikációval kiegészített táblás társasjáték bemutatója szerepel, a Medence Csoport segítségével pedig színes táskákat, kiegészítőket vihetnek magukkal az érdeklődők – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.

Ott Anna, a rendezvény háziasszonya, a Hadik Kávéház művészeti vezetője szerint céljuk, hogy a fesztiválon kicsit közelebbről is megvizsgálják az online-offline jelenlét arányait, valamint ezek pozitív és negatív aspektusait. Utánajárnak, hogyan változtak a képzőművészet, a költészet és a zeneművészet határai a digitalizáció következtében, hogyan reagáltak a 21. század változásaira, és milyen kihívásokkal néznek szembe a kortárs alkotók. „Szeretnénk a digitális kultúra hasznos oldalát, a korlátozás helyett az előnyöket és a hátrányokat megfogalmazni” – tette hozzá.

Az Eleven Ősz programjain a látogatók maguk is alkotóvá válhatnak. A KACs Műhely workshopján bárki elkészítheti egyedi QR-kódos kiegészítőjét, és billentyűk, gombok, színes kábelek, alkatrészek az újrahasznosítás segítségével egyedi öltözékkiegészítőként születhetnek újjá.

A LogiScool robotika műhelyében mBot segítségével megtanulhatók a robotika alapszabályai, és a programozásba is belekóstolhatnak a látogatók. A Faur Zsófi Galériában Radisics Milán sajtófotós munkái lesznek láthatók a SUR/REAL LANDS című fotókiállításon.
Babos Zsili az Életem a kirakatban című performansza során a Bartók Béla úti Art Space kirakatába költözik 48 órára. Úgy teszi ki magát a kirakatba, akárcsak az online világban élő ember – olvasható a programismertetőben.

Mint írják, a Hadikban Instaköltészet – avagy hogyan éled újjá, hogyan kap teret a vers a közösségi médiában címmel hirdetnek programot. Péterfy Gergely íróval és Simon Márton költővel tartanak beszélgetést.

A Bartók Béla úton lévő galériák, design shopok, kávézók és éttermek kiállítótereiben az érdeklődők designerek munkáit vásárolhatják meg.

Idén csatlakozott a programhoz a Gellért-hegyi Sziklakápolna is, ahonnan kultúrtörténeti séta indul: megidézik Karinthy Frigyest és körét, Móricz Zsigmond, Kosztolányi Dezső, Ottlik Géza író, Nemes Nagy Ágnes költő, Huszka Jenő és az útvonalnak nevet adó Bartók Béla zeneszerző alakját, valamint Csontváry Kosztka Tivadar festőművészre és Gross Arnold grafikusra, a rézkarc mesterére is emlékeznek.

Gyermek- és családi programok közül is válogathatnak az érdeklődők. Idén is megtalálható az Emlékmackó Műhely a Bartók Béla úton, interaktív mesedélutánt rendeznek a Pagonyban, a Bor és Kézműves pultja mellett a látogatókat szófelhő készítésére invitálják.

A fesztiválon könnyűzenei programok közül is válogathat a közönség. A rendezvény részletes programja a http://www.bartokbelaboulevard.hu oldalon olvasható.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2019. szeptember 24. 17:57

Szervusztok lanyok!
Megint sokara jottem,kicsit ellustultam,na nem egeszen igaz,probalom utolerni a hazban a rendet,meg a szekrenyekben. =))
Most,hogy jobban mozgok,mindnet szeretnek megcsinalni.Multhetyen kinn a kertben is "mukultam" egy kicsit,felig lenyestem az elszaradt is bokrot,de azota allandoan esik az eso,nem hegyja,hogy folytassam.
Agi,nem tudom irtam-e Neked,de olvasni olvastam,hogy a szeretett kutyad elment az Orok vadaszmezokre,nagyon sajnalom. :( En tavaly februarban ataludtam a Jules-om tavozasat(elotte jottem ki a korhazbol),a nagyfiam nem akart felebreszteni,az occset hivta csak,de felebredtem a beszedukre es ...Remelem mostmar valamennyire megnyugodtal es vigyazol magadra!
Paggy,nagyon koszonom Neked a videokat,jokat tudok Veletek barangolni.
Rita,irtam Neked egy levelet,de eltunt az eterben,nem volt kedvem elolrol kezdeni,majd kesobb potolom.A fotodat "leloptam",remelem nem baj,jol nezel ki. :)
Kata ,remelm jobban vagy ,amiota nem jartam erre.
Ennyi jutott hirtelen eszembe a legutolso latogatasom ota,nem olvastam most vissza,tul sok lenne egyszerre.
Hoztam a kis macskakrol uj kepeket,mar olyan nagyra nottek.Egyedul jonnek hozzam,az anyjuk ujabb cicaknak adott eletet nemregen.
A csikos a fiu,a feher kislany. ;)
Legyetek egeszsegesek es jok! :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2019. szeptember 24. 18:13

Ja,meg hoztam Nektek egy cuki kiskutyat.Nem en horgoltam,nem is fogom,de nagyon aranyos,tetszik. :D
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 25. 5:43

Most írok, mert ma egész nap továbbképzésen leszek Miskolcon. 30 órás a továbbképzés, jövő szerdán
és az azutánin is ott fogom múlatni az időmet. Hurrá! Nem tudtam, mi is hiányzott az életemből.

Gabi! A tegnapi pirkadatról is készítettem videót, de nem volt időm reggel meg is gifesíteni. De most
megcsináltam:

Kép

Paggy! Mennyi program vár rád a héten. Biztosan nagyon jók lesznek. Bevallom, engem a biokertészkedés
érdekelne a legjobban. :))

Éva! nagyon örülök, hogy annyi szenvedés után, újra tudsz lépkedni, járni, sőt már szorgoskodsz is.
Ne is hagyd abba. Én mélységesen hiszek a "kutyaharapást szőrével"-ben. Lábfájás ellen a legjobb, ha
használjuk. Lassan, óvatosan, de egyre többet. A torokgyulladásra is a fagyi a legjobb orvosság. Ezt
egy kolléganőm orvos férje mondta (tőle hallottam először a jó házipálinka gyógyító erejéről). Gyulladásra
a meleg tea a legrosszabb. Hideg kell rá.

Bármilyen fotót nyugodtan vihetsz! De hogy pont engem...? :)) :))

Jól megnőttek a cicusok. Vajon az újabb generáció is átjár majd hozzád? :)) Nagyon bájos a kutyus is!

Tegnap lyukasórámban elsétáltam a Sajó hídhoz, hogy készítsek pár fotót. Az iskola nincs messze a folyótól,
még egy kilométer sincs szerintem. A híd mindkét oldaláról fotóztam egyet. Az alsó kép azért sötétebb, mert
az a nappal szemben készült.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 25. 5:48

Már nemcsak a sásliliom és az árnyliliom virágzik másodjára, hanem az aranyfa és a szurokfű
(oregánó) is:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 26. 6:56

A múltkori kép kitétele óta szinte minden nap találkozom Karakteres Szürke Cicával.
Kicsit megfakult, de egészen rendben van még. Nagyon nehéz rávennem, hogy rám nézzen.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 26. 10:28

Sziasztok!Benéztem,mert van egy kis időm.
Össze-vissza fogok irkálni,rengeteg gondolatom van,ezenkívül és elsősorban nézgelődök.
Mielőtt az utóbbit tenném leírom a legfontosabb felismerésemet:
Kérdeztem Tőletek is,hogy ,ha egy Jótündér jönne és 1 azaz csak 1 kívánságotokat teljesítené MI LENNE AZ?
-Félretéve mindenki mást ,akihez tartozom és aki iránt kötelezettségem van,félretéve minden NAGY EMBERI DOLGOT/VILÁGBÉKE,A FÖLD KLÍMÁJA...stb/
Mi lenne az ,amit CSAK MAGADNAK KÍVÁNNÁL?Rugaszkodj el és jól gondold át,MIT TENNÉL,HA TELJESEN SZABAD LENNÉL????
Rita válaszolt. :flower1:
Ennek kapcsán jutott eszembe,hogy milyen jó lenne teljesen szabad szellemként élni egy PICIT!Persze,hogy imádom a családom és az állatokat nagyon szeretem,meg igyekszem rendes ember lenni,DE EZ MOST NEM ÉRDEKES.CSAK "ÉN," szabadon mit szeretnék?---Írtam,hogy utazgatnék.-Valamelyik éjszaka felébredtem és belém hasított,hogy mennyire más ember lennék kötöttségek nélkül!---Vajon más ember lennék?---Továbbgondoltam ,hogy mi lenne,ha....
Azt hiszem utazgatnék és Ázsiában gyógyítást tanulnék.majd sok idő múlva visszajönnék és talán haználnék vele./EZ NEM BIZTOS!!!!/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 26. 10:45

A másik gondolatoma felelősségről szól.
Kb.12 tanítványommal rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.Ők voltak azok,akiket összegyűjtve gimnázium végéig kísértem.Nagyon büszke vagyok rájuk,mert kreatív,okos,felelősségteljes emberek,de megtartották a gyermeklelküket is és játékosak ,vidámak maradtak.Nem ám a könnyű élet miatt,mert mindegyik jókora súlyokat cipel,hanem és talán ebben van némi szerepem,az életfelfogásukban.
A saját életükön kívül segítenek másoknak is. Ha kapsz valamit, egy részét tartsd csak meg,a többit add tovább!!
Spoiler: mutasd
MIÉRT VAN A,HOGY A MI ORSZÁGUNK VEZETŐ RÉTEGE,NEM AZ ORSZÁG JAVÁT SZOLGÁLJA?MIÉRT KELL MINDENT ZSEBRE TENNI??? HOL VAN AZ ÉRTELMISÉG,AKI KOMOLYAN RÁKOPPINTANA A HARÁCSOLÓK ORRÁRA vAGY "URAM BOCSÁ..."RÁÜTNE A KEZÉRE ? Nem pártokról beszélek,hanem erről az igazán erkölcstelen vezető rétegről.Nem akarok megsérteni senkitNem bal vagy jobb oldal.FÜGGETLEN ÚJSÁGÍRÁS KÉNE!!!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 26. 11:10

Kedves Lányok!Köszönöm szépen a fotókat.
Kedves boszorkány Éva!Mivel ritkán jössz,még inkább érdekes minden információ Rólad.Szerencsére jobban vagy és tudsz kertészkedni.Küldhetnél egy képet a kertedről! :flower1: Vajon milyen lehet???Milyen ott az éghajlat?Biztosan szép lehet az ősz!Írd meg,hogy merre laktál,elmegyek és készítek Neked videót. :flower1: :littlehearth: :flower1: Nagyon tetszik a 2 cica.FŐLEG A FEHÉR!!!!
Kedves Rita!Karakteres Szürke Cica még mindig jó kiállású.Nagy szó ez a szabadban élőknél.Egy jó kis verekedés igencsak megtépázhatja őket.Aranyos vagy,hogy elsétáltál a Sajóig és lefotóztad.nagyon régen láttam.Rita!Milyen gombák teremnek a közeletekben,persze ehető gombákra gondolok.Mi van a madáretetőkkel?Idén is működnekk majd?Nagyon szeretem a videóidat a madárcsapatokról.Az alattunk lakó házaspár is madárszerető,úgy hogy átalakulunk "zöld házzá".
Most elmesélek egy vicces-aranyos dolgot nálunk:
Erzsi néni,aki amúgy egy BANYA volt és 4 éve maghalt./Fene tudja hol bolyong a lelke,mert az tuti biztos,még a poikolbeli ördögök is kiseprűzték onnan,amikor megjelent,még nekik is sok lehetett /BOCSÁNAT ERZSI NÉNI ^:)^ ^:)^ ^:)^ /Na szóval Erzsi néni 50 évvel ezelőtt csinált egy kis kő várat a kertünkben.Sima egyszerű kis vár volt,csak egy bástya rajta ablak,egy híd át a várárkon,egy zászló a bástyán ....Nem is volt giccses,mert a növények körbeölelték.Telt múlt az idő és mi most elbontottuk,amikor felújítottunk.AZÓTA legalább 30 ember jött és peticiót nyújtott be:
_Kérem építsék vissza a várat,mert ez volt a gyermekkorom egyik sétaútja és jó sokáig álldogáltam itt!---Más: A gyerekem Angliából írt,hogy tegyék vissza a várat,mert nagyon szerette!---Megint más:Súlyos beteg vagyo,de eljöttem szólni,tegyék vissza a várat,mert nagyon szerettem ebben az utcában sétálni.Mindig megálltam it!.........ÉS MÉG A TÖBBI
Ehhez mit szóltok???
Megkérdeztem egy 30 év körüli ,erre sétáló nőt,mit szól hozzá,hogy a XXI.században kő váracskához ragaszkodnak az emberek?Azt válaszolta "DE JÓ,TESSENEK VISSZARAKNI!"
Kedves Rita!Köszönöm a képeket.
Ma sok dolgom lesz,hozok képeket este.Remélem Kata jól van!!!!!Üdv:Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég