Van képem hozzá

Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. június 18. 11:22

Sziasztok lányok, köszönöm a madárfotókat. ;;)
Mivel nincs okos telcsim és fényképező gépem, így csak írásban tudok beszámolni
a madaraimról.
Egész télen etetem őket,tavasszal aztán meghálálják, nekem dalolnak. :))
A madaraim: Cinke, Tengelic ( vagy stiglic ), szajkó házaspár,
Rozsdafarkú ( imád a frissen felásott földön bogarászni)
Rengeteg szarka látogatja a kertemet. Rendszeres látogató a fakopáncs.

Kép
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 18. 12:41

hú Dolores én a helyedben sürgősen beszereznék valami kütyüt... :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 18. 12:47

Egyik kép jobb mint a másik...azt hiszem palotába kellene mennünk, hogy a jobbnél jobb képeknek legyen hely a falon! hű de szuperek! Most sajnálom csak , hogy nincs meg a bátyám zenite...igaz akkor még nem volt ilyen szupermodern....
Ma reggel olyan szikrázó reggelre ébredtünk, hogy csak lestem... legszívesebben kimentem volna a háztetőre...de itt nem lehet mert teljesen le van zárva.... [-x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 18. 20:37

dolores953 írta:Sziasztok lányok, köszönöm a madárfotókat. ;;)
Mivel nincs okos telcsim és fényképező gépem, így csak írásban tudok beszámolni
a madaraimról.
Egész télen etetem őket,tavasszal aztán meghálálják, nekem dalolnak. :))
A madaraim: Cinke, Tengelic ( vagy stiglic ), szajkó házaspár,
Rozsdafarkú ( imád a frissen felásott földön bogarászni)
Rengeteg szarka látogatja a kertemet. Rendszeres látogató a fakopáncs.

Szia dolores! Éva képei láttán olyan jó érzés volt megállapítanom, hogy Belgiumban
is ott vannak az általam ismert madarak. Az már nem olyan nagy kunszt, hogy Vácon
is ott vannak, de az érzés ugyanolyan jó.

Sajnos, már nem tudom az ablakpárkányon etetni a madarakat télen, pedig az olyan
csodálatos volt. Főleg, amikor bekopogtak hozzám. Láttam mindet, jól megfigyelhettem
őket. Most olyan helyen kell etetnem, ahol nem is látom őket. Ezen változtatnom kell,
és fogok is. Amikor még láttam őket a szobám ablakából négyféle cinegét figyeltem
meg. A széncinegét, a kékcinegét, a barátcinegét és az őszapót. A széncinegék voltak
termetre a legnagyobbak, ők voltak a királyok, próbálták elnyomni a többit, de azok
ésszel pótolták a testi hiányosságaikat. De jó volt nézni őket!

Tengelic, rozsdafarkú, szarka és fakopáncs, mind megvan nálam is. Rozsdafarkú most
kevesebb van. Apukám csattoginak hívta őket, a csattogó hangjuk miatt.

Jó volt beszélni is a madarakról!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 18. 20:47

apu szokott nagy madárhangzavarra ébredni...minden nap friss vizet tesz ki a madárkáknak akik nagyon élvezik és fürdenek is...sajnos ő nem tud képeket csinálni...de minden nap örömmel számol be róluk... :)
a mostani felhőképeim olyan szépek lettek, hogy tettem ki a facére is belőle.... :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 18. 21:48

Kata58 írta: a mostani felhőképeim olyan szépek lettek, hogy tettem ki a facére is belőle.... :))

Kata! Nem küldted el a fotókat!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 18. 22:07

júj...nem ment el,? akkor ismétlek....de hogy létezik..pedig kérdést is tettem fel...de majd meglátom remélem a mostani átment!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 5:55

Kata tegnapi felhőfotói:

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 6:23

Bocs, Kata! Tegnap nem tudtam sort keríteni rájuk. Olyan hamar eltelt a nap.
Hat felé mentek el a fiamék, utána az Easy Fortune topikjába vetettem magam,
onnan meg az ágyba.

Egyre érdekesebbek, különlegesebbek, hangulatosabbak a képeid! Szépek!

Én tegnap állandóan halgerinceket és halfiléket láttam az égen. Hihetetlen volt.
Jó lenne tudni, hogy mi határozza meg, hogy bongyor, fátyolszerű, pötty, vagy
halgerinchez hasonló legyen egy felhő?

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 6:34

Tegnap még meggyeztünk is. Van egy saját meggyfám, és két közös a szomszéddal.
Mindkettő belenőtt a kerítésbe (magról kelt). Ott hagytuk, elfér. Időnként tágítjuk
nekik a lyukat a kerítésen.
Az egyik meggyfa előtt málna látható. Az is közös. Ők ültették, de én is eszem róla
a málnát. A drótkerítés nem akadály a növényeknek. Ami át akar jönni, az átjön!

Kép
Kép
Kép

Nálam mindenkinek ki kell jönnie egymással, mert keveset foglalkozom a növényeimmel.
A sásliliom és a trombitafolyondár (bimbó) is összenőtt, de nagyon jól érzik együtt magukat.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 20. 7:52

szia Rita! Jókat vigyorogtam a halgerinc megfogalmazáson de tényleg miket tudnak produkálni.. :)) .Nálam most olyan unalmas az égbolt, hogy nem volt értelme foglalatoskodni vele..még most nem döntötte el, mikor ered el az eső, igaz zivatart ígért szinte minden napra. Ha nagyon csattogna, megpróbálok lekapni egy villámot. Nem mintha nem félnék tőle egy kicsit... :)) de respektálnám, ha meggondolná magát és csendesen esne....
A Növénykéiden még az emberek is példát vehetnének, hogy szépen megférnek egymás mellett.! :D
Köszönöm hogy kitetted az előző napi képeket... néha olyan színtobzódás és forma kavalkád van, hogy csak les az ember... :)) /tetszik/ a természet ilyen játéka...csak a gorombasága nem..gondolok pl tornádó..de inkább ne is emlegessük őket!
Kellemes hetet mindenkinek! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 15:47

Szia Kata! Reggel úgy mentem a buszmegállóba, hogy szentül meg voltam győződve
róla, hogy szükség lesz az esernyőre. Be volt borulva az ég, és nem mozdult semmi.
Olyan vihar előtti csend volt. Hazafelé már napsütésben jöttem.

A hegyről lefelé jövet madárkákat kaptam lencsevégre. Sajnos nem közeliek a fotók,
de ezeknek is nagyon örülök.

Rozsdafarkú (pont a lényeg, a vörös farktoll nem látszik):

Kép

A zöldike is nagyon szépen énekelt:

Kép

És a ráadás madár!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 20. 19:01

A lányom küldte ezt a két képet. Az elsőt tegnapelőtt este készítette, és az a nagy szám benne,
hogy este fél tíz van és süt a nap. Nálunk ez nem furcsa, de a lányom szerint Skóciában nagyon
is az. Ott ugyanis szinte alig süt a nap, nemhogy este fél tízkor.
Az alatta lévő fotót tegnap este fél 11-kor készítette, hogy bemutassa, hogy ott még csak akkor
kezd sötétedni. Az utcai lámpák már égnek, de még bőven világos van.

A lányom tavaly augusztus végén költözött Skóciába. Ez az első nyara ott, azért furcsa még neki,
amit lát. Azt mondja, reggel is nagyon hamar világos van most.

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 20. 19:58

ott is tudnak az égszínek és felhőformák játszani....köszönet érte...Kellemes jó éjszakát mindenkinek! i-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 20. 20:17

Rita írta:Szia Kata! Reggel úgy mentem a buszmegállóba, hogy szentül meg voltam győződve
róla, hogy szükség lesz az esernyőre. Be volt borulva az ég, és nem mozdult semmi.
Olyan vihar előtti csend volt. Hazafelé már napsütésben jöttem.

A hegyről lefelé jövet madárkákat kaptam lencsevégre. Sajnos nem közeliek a fotók,
de ezeknek is nagyon örülök.

Rozsdafarkú (pont a lényeg, a vörös farktoll nem látszik):

Kép

A zöldike is nagyon szépen énekelt:

Kép

És a ráadás madár!

Kép
Kép


Milyen biztonságban érzik ott fenn magukat...na és a "gyalogkakukk" sem zavartatja magát az úton! :))
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 20. 21:48

Rita írta:Éva! Elájultam! Milyen klassz közeli képeket csináltál! Én csak erősen zoomolva tudok
madarakat fényképezni, emiatt nem szépek a képeim. Abban a szerencsében meg még
soha nem volt részem, hogy egyszerre két fajt is lefényképezzek. Az egyik oldalamon
nem lakik senki, illetve a szomszédom, nem a szomszédomban lakik, így a madarak
háborítatlanul fészkelnek a fákon. Van ott szajkó és szarka is, akik hozzám is átjárnak.
Egész télen rikácsolnak, perlekednek. A szarka valóban "csörögni" is tud. De ők annyira
elővigyázatosak, hogy még ablakon keresztül sem tudtam lefotózni őket. A legapróbb
mozgásra is felfigyelnek.

szia Rita!
Nekem azert van ilyen szerencsem,mert a konyhaablakbol fotozom oket altalaban.Az etetot is direkt emiatt raktuk szembe az ablakkal.3x1 meteres a ket ablak,vele szemben van egy nagy konyhai asztal,ahol etkezunk meg en kreativkodok.Munka kozben is sokszor rajuk nezek,volt,hogy felorakat ultem lesben a fotomasinaval a kezemben. :D A viragoskertrol mar tobb eve lemondtam,mert ok "atrendezik"(meg a sok szel is)Regen volt rengeteg gyongyvirag,kulonfele liliomok stb.ma mar semmit sem latni belole.Minden evben latok valami ujat,ami azelott nem volt.
A feketerigok rendszeresen asnak a kertben,ugyhogy feladtam.Szeretem a viragokat,de a madarakat jobban. :)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 20. 21:51

Sziasztok!

Egy-két nap nem voltam, és ez alatt sok remek fotót tettetek fel. Rita a "halas" felhőiden jót bazsalyogtam, klasszak, vagy ahogy mondani szokták: "tök jók". Aztán jöttek a madarak, meg a növények. Lassan egy kis madárhatározót tudnánk nyitni, olyan sok szép madarat mutattál. ;;)
A felhők nálunk mostanában leginkább csak szürkében mutatkoznak, a naplemete is nagyon haragos. Régen láttam már szép kék eget, legfeljebb csak itt a fórumban.

Kép

Kép

Hétvégén a lányom kertjében készült vidámabb képek. Virágok, egy kakuktojással.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 20. 21:58

Rita írta:A lányom küldte ezt a két képet. Az elsőt tegnapelőtt este készítette, és az a nagy szám benne,
hogy este fél tíz van és süt a nap. Nálunk ez nem furcsa, de a lányom szerint Skóciában nagyon
is az. Ott ugyanis szinte alig süt a nap, nemhogy este fél tízkor.
Az alatta lévő fotót tegnap este fél 11-kor készítette, hogy bemutassa, hogy ott még csak akkor
kezd sötétedni. Az utcai lámpák már égnek, de még bőven világos van.

A lányom tavaly augusztus végén költözött Skóciába. Ez az első nyara ott, azért furcsa még neki,
amit lát. Azt mondja, reggel is nagyon hamar világos van most.

Itt is eppen akkoriban sotetedik,mint a lanyodnal.A barataim eleinte csodalkoztak,hogy en meg vilagosban vagyok,mikor ok mar sotetben. :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 5:54

Kata58 írta:Milyen biztonságban érzik ott fenn magukat...na és a "gyalogkakukk" sem zavartatja magát az úton! :))

Kata! A gyalogkakukk többször is kiszökhetett már, mert nagyon magabiztosan
bandukolt velem az út szélén, aztán fogta magát, és hazament.

Még egy halgerinc tegnapról:

Kép

És egy halfilé:

Kép

Ki látott már ilyen képződményeket? Hol van ez a klasszikus felhőkinézetű felhőtől?
Nagyon izgalmas:

Kép

Pamacsok szombatról:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 6:02

boszorkany írta:Itt is eppen akkoriban sotetedik,mint a lanyodnal.A barataim eleinte csodalkoztak,hogy en meg vilagosban vagyok,mikor ok mar sotetben. :))

El tudom képzelni. Ti is jóval északabbra vagytok tőlünk. Mikor kint voltam Angliában,
nekem is furcsák voltak a fényviszonyok, de úgy általában az "idő" valahogy más értelmet
nyert. Egy órával vannak mögöttünk, tehát amikor itt négy óra van, ott még csak három,
de én mindig minimum két órát tévedtem, ha óra nélkül kellett megjósolnom hány óra van.
Ja, azt nem írtam, hogy mindig jóval többnek gondoltam az eltelt időt. Délután két órakor
azt hittem, hogy már fél öt felé lehetünk.

:!! :littlehearth: :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 6:27

boszorkany írta:szia Rita!
Nekem azert van ilyen szerencsem,mert a konyhaablakbol fotozom oket altalaban.Az etetot is direkt emiatt raktuk szembe az ablakkal.3x1 meteres a ket ablak,vele szemben van egy nagy konyhai asztal,ahol etkezunk meg en kreativkodok.Munka kozben is sokszor rajuk nezek,volt,hogy felorakat ultem lesben a fotomasinaval a kezemben. :D A viragoskertrol mar tobb eve lemondtam,mert ok "atrendezik"(meg a sok szel is)Regen volt rengeteg gyongyvirag,kulonfele liliomok stb.ma mar semmit sem latni belole.Minden evben latok valami ujat,ami azelott nem volt.
A feketerigok rendszeresen asnak a kertben,ugyhogy feladtam.Szeretem a viragokat,de a madarakat jobban. :)

Szia Éva! Én is gondolkodom, hogy a madáretetőt olyan helyre teszem télen, ahol látom is
a madarakat, akik rájárnak majd. Mert most csak etetem őket, de nem tudok gyönyörködni
bennük. Olyan etetetőt fogok beszerezni, ami saját lábán áll, mert a felakaszthatósat, nem
tehetem akárhová, az idetévedő cicák miatt.

~o) :ymblushing: :flower1: ~o) :ymblushing: :flower1: ~o) :ymblushing: :flower1: ~o) :ymblushing: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 21. 6:59

Szia Gabi! Ezt nevezem! Csodaszépek a fotóid!!!!

Az a haragos felhős naplemente nagyon durva! Nem is kesergek tovább azon, hogy nem
tudok naplementét fotózni. Kata és Te megteszitek helyettem. Nézem a ti képeiteket.

A virágok olyanok, mintha profi fotós egy magazin címoldalára készítette volna. Csak
nézem, csak nézem! Gyönyörűek! A kis szürke kakukktojáska is!


Irigykedem, mert én is próbálkoztam méhecskés fotókkal, de azért nem tettem ki, mert
alig látszódnak rajtuk a méhek. Valahogy ez nem jött össze nekem, és a pillangófotózás
sem.

Virít a fagyal és a lonc, állandóan tele van lepkékkel, méhekkel. Sok képet készítettem,
de szinte egyikkel sem vagyok megelégedve. A jobbak közül:

Fekete szemes lepke (a loncon szinte csak ez van):
(innen okosodtam: http://termeszetiertekeklencsevegen.blogspot.hu/2012/07/nappali-lepkek.html)

Kép

Citromlepke (ezt magamtól is ismertem):

Kép

A "jó lett volna, de még sem lett jó" kategória képei következnek:

Két szalagos méhészbogár
(innen okosodtam: http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=110850464&t=9126953)

Kép

Már a méhészbogarak sem nagyon látszanak, de aki ezen a fotón meglátja a méhet, kap
egy pirospontot:

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. június 21. 7:10

Rita írta:
Már a méhészbogarak sem nagyon látszanak, de aki ezen a fotón meglátja a méhet, kap
egy piros pontot:

Kép


Szia Rita
Jöttem begyűjteni a piros pontot. ;)
Középtájon a hármas virágcsoporton van.
Főleg a baloldali virágon dolgozik. :flower1:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 21. 7:41

Szia Dolores beelőztél! d tényleg ott van a méhecske oldalnézetből. De lehet nekem nem jár ezért piros pont :(( ...Gabóci lélegzetelállító a te tűzviharfelhőd, mert nekem ez a név jutott róla eszembe.
\:D/ Rita a pillangókat egyáltalán nem könnyebb lefotózni...olyanok mintha tényleg szemük lennének még a szárnyaikon is...Max még annyit lehet javítani, ha ilyen környezetben az ember leül és nem mozdul egy darabig...én már nem reszkírozok ilyesmit mert fel kell tudni állni..és az nekem nem megy könnyen :ymblushing: ..Ma megyek majd többfelé, kiváncsí leszek lesz e mit lekapni a telóval.
A virágok meg olyan csodaszépek, hogy valóban megállnák a helyüket egy fotókiállításon is...a harmat is csodás rajta :littlehearth:
tényleg olyan jó ez a topik is, ami tetszik, megérint, rácsodálkozunk, gondolatokat ébreszt kitehetjük. :D . Nekem is felüdülés a szép képeket látni.
:flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. június 21. 10:51

Nem igaz, hogy az ország nagy részén süt a nap, csak délen és keleten nem. Spec nálunk szinte napok óta esik. Szép felhőket most nem lehet fotózni.
Viszont a hétvégén a kertben rengeteg képet csináltam.

Kép Kép
Kép Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég