Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 14:38

Még valami Lányok!Bekukkantottam más fordítói oldalakra is és sok helyen azt olvasom,hogy felhagynak a fordítással,mert nem kapnak visszajelzést vagy túl egyoldalú a dolog,mindenki belefárad egyszer.Hát igen.....Sajnálom nagyon.Ezentúl magunknak kell kikaparni a gesztenyét és akkor MEGTANULJUK,HOGY MI MENNYIT ÉR :-h :movingflower: Paggy.Sőt,ha a kertet nem művelik ,elvadul.Tehát Lányok!......EZ VAN...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 14:54

Zsike! Ha havas a tél, akkor még el tudom viselni, de ha csak a kopár szürkeség van, azt már
nagyon nem szeretem. Nincs is kedvem akkor fényképezni. A barátnőd képeire mégis jó ránézni,
észre sem veszem, hogy alig.alig akad fehérség rajta.

Paggy, én is azt mondom, hogy merjünk új dolgokba kezdeni. Az én életem is példa rá. Én főként
az étkezés területén, de a mozgásban is beújítottam. Kezdtem a cukor és a fehér liszt, majd az
állati eredetű élelmiszerek étrendemből való kiiktatásával, és a fermentált ételek bevonásával.
Közben behoztam a mozgást is. Aztán a csíráztatás következik, és az aszalás, de ez utóbbi már
a nyugdíjas éveimre marad azt hiszem. Szintén a nyugdíjas éveimre marad a növényi tejek,
tejfölök, joghurtok, sajtok készítése.

Egy-egy pohár forralt bor pár pogácsával nem bűnözés. Egészségetekre!

Kata, a pogácsa nekem is a gyengém volt, de ma már nem sütök, csak zöldségeket legfeljebb. :)) :))
Tudod már, hogy miért nem mozdulhattatok ki? És mi lett végül a csirkemellből?

Még tegnap minestrone levest csináltam, abból maradt gomba, meg káposzta a fermentálásból, és
az egyik avokádót is meg kellett már enni a hűtőből. Aztán maradt egy alma is a cékla-banán-alma
fermentálásból, ami kezdett romlásnak indulni. Ezekből állt össze a mai második fogásom:

Párolt káposzta (hagyma+lilahagyma+fokhagyma+kétféle színű pritaminpaprika+füstölt pirospaprika),
sütőben sült gomba (gomba+olaj+balzsamecet+szójaszósz), sült alma, avokádókrém (avokádó+lilahagyma+
paradicsom).

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 14:59

Az itthoni fiamék Kokován vannak síelni. Küldtek egy videót, amit meggifesítettem.
Rózsaszínben a menyem, sötét overállban a volt férjem. Tanítgatja Kingát.

Kép
kovacsszandra
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. december 18. 21:22

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: kovacsszandra » 2020. január 19. 15:04

Paggy írta:Még valami Lányok!Bekukkantottam más fordítói oldalakra is és sok helyen azt olvasom,hogy felhagynak a fordítással,mert nem kapnak visszajelzést vagy túl egyoldalú a dolog,mindenki belefárad egyszer.Hát igen.....Sajnálom nagyon.Ezentúl magunknak kell kikaparni a gesztenyét és akkor MEGTANULJUK,HOGY MI MENNYIT ÉR :-h :movingflower: Paggy.https://hu.flatfy.com/Sőt,ha a kertet nem művelik ,elvadul.Tehát Lányok!......EZ VAN...



Szia Paggy!
Milyen fordító oldalakra kukkantottál még be? :) Én évek óta foglalkozom fordítással, és nekem a tapasztalatom az, hogy amennyiben önkéntes, úgy érthető módon belefáradnak az emberek egy idő után, de találkoztam sok olyan emberrel is, aki mindennapokban, a munkája részeként foglalkozik fordítással. Az ők esetében kisebb a belefásultsági arány, de azért ott is megfigyelhető, hogy tovább állnak egy idő után, mert alapvetően nagyon munkaigényes, megterhelő feladatról beszélünk. Én is tovább álltam volna régen, de engem még mindig tud lelkesíteni egy-egy projekt. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 15:10

Paggy! Szerencsére az érdektelenség engem elkerült, most mégis már csak egyetlen vékony szál köt
össze Ázsiával: Ewilja kínai sorija feliratainak javítása. De ha ez nem lenne, nem hiányozna. Hét év
intenzív fordítás után kilúgozódtam. 75 sorozat... még kimondani is sok! És még a filmek is...

Nehezen törődtem bele, de mára sikerült végérvényesen elengednem a dolgot. Ennyi volt.

De jönnek az új fordítók, szóval nem kell félni, lesznek magyar feliratok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. január 19. 15:11

Szia Szandra! Ázsiai sorozatokat fordítasz? Mi a fordítói neved?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 19. 18:11

sziasztok lányok! Ma egy két helyre írtam, hogy behozzam a lemaradásom. Szeretek a látott dolgokról impulzusokat írni..és most volt egy két filmrész amivel lemaradtam. Jó volt csak úgy itthon maradni, végül is havasesőbe váltott át az időjárás aminek egyáltalán nem örültem, mert mire legalább egy képet csináltam volna már kilátszott a föld, fűmaradvány és az ég is olyan kedvetlen volt,,mint aki nem tudja hogy essen vagy ne.
Így viszont a ebéd elkészülte után ami 1o perc alatt elfogyott volt időm filmezni. Most egy kicsit másként fűszereztem a csirkemell kockákat, oreganó szerecsendió fokhagyma só, és az elmaradhatatlan kakukkfű! Rízs és cékla. Mire oda jutottam volna hogy telefon már nem volt sehol. Ja és persze a vasárnapi könnyű desszertünk a vaníliás puding. Mégis elmaradt a leves, de holnap megcsinálom már csak azért is, hogy muszáj legyen majd boltba menni tojásért!.
Jangborinál végre ott tartunk, hogy kiderül hogy kicsoda saját maga számára! A kislány és a valódi apuka is édesek. Viszont így muszáj voltam egy kicsit visszanosztalgiázni Rita sorijához a Metinghez..na persze hogy ott ragadtam.. :)) . Ilyenkor mindig hálát adok Istennek a mosógép feltalálásáért, mert amíg most és ha nincs más halaszthatatlan akkor leülök filmezni. :)) .
De azért nagyon sajnálom hogy nincsen pár nap minusz 1o- 2o fok..hogy a talajszintben és a fatörzsekben megbúvó rengeteg cserebogár stb. kipusztuljon. S a napokban is a fejem mellett zúgott egy egy büdösbogár., tehát simán áttelelnek a redőnytokban ezek a szemetek is. Jövök majd, most nem tudom mit csináljak, mert ha lefekszem elalszom most már nem érdemes...valamivel felvillanyozom magam... :)) :ymblushing: :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Jó értelemben irigykedem azokra, akik bírják a téli sportokat űzni..valamikor a lovaglás mellett a sáncugrás volt az egyik kedvenc sport, amit képes voltam végigülni a képernyő előtt. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 18:18

Kedves Szandra!Minden fordítónak köszönöm és köszöntem a munkáját.Minden alkalommal nagyon hálás voltam és vagyok a fordításokért.Nem szeretném személyenként megírni,mert csak egy pillanatnyi ötlet volt,hogy benéztem több fórumba,de többen felhagynak vagy egy időre otthagyják mert kifáradtak,ami érthető is.Így van ezzel más is.
Örülök,hogy benéztél ebbe a fórumba és annak is örülök,hogy lesznek új fordítók.Üdv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 18:29

Cékla/1
2 nagyobb cékla főzve,reszelve
6 szem aszaltszilva /előtte 10 percig meleg vízben ázatava/
2 nagy gerezd fokhagyma reszelve
1/2 zöldalma apróra vágva
1/3 majonéz
2/3 tejfö lvagyjoghurt
só,bors,1/2 evőkanál citromlé Kész:kever-áll-megeszed
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 19. 18:35

Cékla/2
2 főtt cékla reszelve
2 nagy sárgarépa sajtreszelő nagyságún reszelve
1 kis marék savanyú káposzta apróra vágva
2 csemege uborka apróra vágva
1/2 zöld alma apróra vágva JAJ ,EZT ELFELEJTETTEM, A MÁSIKBA IS KELL EGY FÉL!!!!!!!AZ ELŐZŐBE!!!!
1/2 citrom leve/én narancsot csavartam ki,mert nem volt citrom ISTENI!!!!!! elkeverve olajjal/bármilyen jó/
só,bors
Kever-áll-eszed. :movingflower: Paggy
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. január 19. 21:43

Helló Lányok!

Nagyon régen írtam, csak olvasni szoktalak benneteket mostanában, és ámulok a sok csodán. ;) Nem járok sehova, kivéve a lakótelepen lévő boltokba. Útközben csináltam néhány fotót.

Most is csak azért írok, hogy megmutassam milyen csodálatos a környezetünk ilyenkor. :) Már több mint egy hete makacsul tartja magát a köd, a páralecsapódás a dér. Látványnak nagyon szép, de már napok óta komoly problémát okoz az áramellátásban. Sok helyen leszakadtak a vezetékek a dér súlyától.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Egy fotós ismerősöm képe a házuk tetejéről

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 19. 22:06

Sziasztok!
Pár oldal lemaradás elolvasva, hiányzás pedig a festés miatt volt. Egyszerűen, mint a narkó, nem lehet abbahagyni. :-)
Most csak ami eszembe jut az olvasottakból, aztán majd pótolom a lemaradtakat.

Először is Dolores. Miylen igazad volt abban amit irtál!. :-) Igaz nincs már itt, de még olvastam.

Rita, nem fogod elhinni, ma a gyermekem odaáll mellém, mig festek és azt mondja: Anya, jövő héten te az asztal egyik oldalán, én a másik oldalán festek. Nézek nagy szemekkel, kiderült, hogy olyat akar szinezni, amit most betettél.
Nagyon tetszik nekem, bár nem volna türelmem hozzá azt hiszem. Furcsa, ugye? :-) Az okot nem tudnám megmodnani, ez olyan, mint a tánc.
Ugyanaz vagyok, mint Te. Lakodalmakban, bulikban, összejövetleeken ülök szépen és nincs olyan, hogy én felkeljek és táncoljak. Régen hastáncolni hivtak, na oda mentem volna, de aztán elmaradt.
A zenehallgatással vagyok még igy. Nincs rá időm, ha mégis, akkor meg kiüldöznélek a világból benneteket vele. Tegnap pl. Vikidál egy számát adta elő egy rocker srác. Nagyon jó volt!
Emlékeszem, mikor megismerkedtem a párommal kérdezte milyen zenét szeretek, mert megveszi lemez formájában. Edda és Modern Talking. Tudom, tökéletes párositás. =))
Nagyon guszta amit ma betettél!. Tegnap mondta az egyik vendégme, hogy csicseriborsó krémet csináltak. Elképzeltem tortillára kenve. :-)

Kata, Samuka szereti a thai ételeket is? Olyan jó látni amilyen élvezettel eszi a süteményt . :-)
Anyu köszöni szépen jól van. Ma felhivtam mikor kell jönnie varratszedésre. Egész mást modnott, mint amikor bent volt és váltig állitotta, hogy ezt modnta..... Bakfittty. Nem tudtam mit kezdeni vele, mert csak a vita van utána. Apu tartja változatlanul az étkezést úgy, ahogy anno megbeszéltük. Vele sokkal könnyebb doglom van, bár kemény egyéniség, mint a kőszikla.

Paggy, isten bizony azt hittem, hogy a teknócke megy le a lefolyón. Az egyik kép totál úgy nézett ki. Frászt is kaptam rögtön. megint megcsodáltam a virágaidat.
Guszta a pogi is, megnézem majd a receptet, csak ma már kifolyt a szemem a festéstől, pihentetem amennyire tudom.
A céklasalátán is átrágom majd magam, mert szeretem.
Micsoda ötlet a madárfészek. :-)
Valamelyik nap azt hittem nem jól látok. tengelice jelent meg az etetőnél. Egyik nap egy, másnap meg öt, ma is egy. Még a férjem is jön megnézni őket, ha szólok, hogy itt vannak. Nagyon szép madarak.

MinGi! Szép képeket hoztál! :-)

Gabóci! Ez az ipari hó csodákra képes a tájjal. Anyuéknál sorba megy el az áram, meg a net a faluban. Akkor ez okozhatja a vezetékek vesztét, hogy leszakadnaka súly alatt. Ki gondolná? Bár a kert végében valamelyik nap olvadáskor tiszta jég volt a föld, ahogy a fákról leesett ez a fagyott fehérség.
Még nincs minusz, bár holnapra megint hideget mond.

Szandra, üdvözlet! :-)

Lányok, ennyi volt fejből az irás. Képek is jönnek majd, de most fáradt vagyok. Jó éjt mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 20. 8:30

Jó reggelt lányok, ma csak beköszönök, Köszönöm Paggy a céklás receptet, mindkettő kipróbálásra érdemes. Közben visszanéztem a céklát, és arra jutottam hogy marad az első változat.. Még olvasva is összefutott a nyál a számban. :D ;) .
Gabóci, milyen gyönyörű képeket hoztál, s milyen igazad is van. A pillanatnyi csodaszép látvány pillanatok alatt életveszélyes helyzeteket produkálhat. A facen is megosztottam erről egy képet. mármint cikkről. ;) .
Ági, milyen jó is lesz, elképzeltem hogy fiaddal együtt festegettek :ymblushing: ez olyan szívmelengető!
Örülök hogy anyud is jól van apuddal együtt, de látom igencsak köti az ebet a karóhoz..végül is mikor kell pontosan mennie? ;;) :-o .
Időnként nehéz az idősekkel, mert az ember segíteni akarna, de vita és kisebb erőszak híján néha nem úgy megy ahogy kellene. viszont meg vannak győződve, hogy csakis nekik lehet igazuk. :D ;) . De azért remélem nem indul el potyára sehova ebben a jeges deres időben.
Megyek még egy kicsit körülnézni a neten, aztán papírmunka../a hátam közepére/ de muszáj megcsinálni a héten bezárólag. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 10:59

Sziasztok Lányok!Először a különlegesség:GABÓCI GYÖNYÖRŰ KÉPEI-Milyen csodás téli táj és milyen szép fotók!Tudom Gabóci,hogy mostanában szorgosan feliratozol,de azért, ha lehet,fotózz is!Köszönöm szépen. :flower1:
Rita!Elhiszem ,hogy eleged lett a fordításból,de vajon a nézésből is?
Spoiler: mutasd
Azelőtt én csak kis mozikban játszott,rétegfilmeket néztem,mert azok szóltak valamirő,emberi dolgokról.TV-ben pedig,HŰ ,OLYAN RÉGEN VOLT,hogy nem is emlékszem,talán a SPEKTRUMOT,a régi TV2-t.A társadalmi témák érdekeltek.jA IGEN,A POLIP C.SOROZATOT,AZUTÁN EGY MELEG FIÚKRÓL SZÓLÓT/a tanítványaim között volt egy ilyen pár/és Terence Hill papot játszott egy sorozatban.Délelőtt vasaltam,mert napközis tanító voltam/amit imádtam :littlehearth: ,így akkor végeztem a háztartási munkát,közben ment a TV.Ekkor láttam az első koreai sorozatot is.
Rita!Mikor utazol Angliába?Ezután is könnyű lesz utazni,vízum nem kell majd?
Ágika!Nagyszerű-nagyszerű,együtt fogtok alkotni a fiaddal!-Mivel olyan kevés ideje van a mostani fiataloknak,jó kis együtt töltött idő lesz!Mi a lányommal évente 1x a kínai újévi koncertre megyünk/MOST LESZ febr.3-án!/és még egy valamilyen közös program lesz,persze a családi összejöveteleken kívül,ami havonta 1x van.Még jó,hogy Lilla miatt hetente találkozunk 15mp-re! :)) .Ági!Várom az elkészült,de a félig kész képeket is és a beszámolókat a tanfolyamról!
Néhány rossz dolog van körülöttem,de mivel azon nem lehet változtatni,nem írok róla.Persze néha a bosszúságaimat megosztom,de a szomorúságokat nem akarom,mert mindenkinek van baja.
Kata!Finom ebéded lehetett.Nagyon változatosan főzöl.Szereted CSINÁLNI?Ki lehet teljesedni benne. Még most feliratozol is!Milyen ügyes vagy!!! :flower1:
Lányok!Zsúfolt hetem lesz.Kedden jóga-és délután megnézzük a senior zumbát a belvárosben.Nagyon olcsónak tűnik/500ft/alk/Majd meglátjuk!
Szerdán Lillát viszem tornára/emellett kosarazik és lovagol!PHŰŰŰŰŰŰŰ,fogalmam sincs,hogy miért kell ennyi ?! Sport tagozatos és ott kötelező heti 2x valamit csinálni.,Lilla meg szereti a kosarat és imád lovagolni.Csütörtökön délelőtt 2 órás teakóstoló,pénteken pedig FILMKLUB az új KOR.KULT.KP-ban.TERMÉSZETESN házimunka,állatok,gyaloglás.Ez egy kicsit sok,de a jövő héten csak a jóga-tánc/,/ és Lilla marad.Gyaloglás a boltokba...
Kata és MINDENKI!TÉNYLEG NAGYON FINOM MINDKÉT CÉKLASALÁTA.a 2 ropogós,nem érezni rajta a káposztát és az uborkát,az első mennyei!!!Csak azért ajánlom,Rita csodái mellett,mert hamar elkészül és egészséges.
Most megyek a bankba,s azután IHAJ LESZ NEKEM,estig takarítanom,teregetnem és főznöm kell.Most rohanok.Sziasztok. :-h :-h :-h :movingflower: Paggy
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. január 20. 14:56

Sziasztok Lányok!
Ma be kellett mennem a városba, és kihasználtam talán az utolsó alkalmat, hogy ilyen szép deres fotókat csináljak. ;;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 20. 15:40

Gabóci milyen szép képeket hoztál. Ma nekünk is sikerült kimozdulni, és elintézni a nyugdíjhoz valókat. 2 év múlva mehetek :D
Bár azt is még meg kell érjem. :)) .
Majd ha lesz kedvem felmenni a facéra akkor oda felteszem és hozom át..igaz csak két kép.
Sikerült akciósan csirkemellet vennem , délutáni programként majd eladagolom és lefagyasztom. Egy darabig megint nem lesz vele gondom. azért húzós volt hazahozni, mert a kocsi nem volt velem, és így cipelnem kellett..brrr.

Gabóci, amit írtál a feliratozáshoz az fizetős?Mert én annak értettem, ráadásul nem is volt hajlandó az oldalt lefordítani. :-o .
Na megyek, egy kicsit olvasni..aztán házimunka, mert lassan a szőnyeg fog visítani hogy elhanyagolom, csak tudnám honnan a sok szösz... :)) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 20. 18:39

Sziasztok!

Kata örülök,hogy ki tudtatok mozdulni kicsit.
Nem fizetős a forditós oldal, kipróbáltam én is hogy működik, de pl. a fele szöveget forditotta le, amit beletettem.
Anyu szerdán jön varratszedésre, apu kedden kemóra, csütörtökön meg haza. Aztán anyunak még Orosházán fogászat, mert Szegeden nem húzták ki amit még ki akart húzatni. - még jó....-
Tudom, hogy nagyobb türelem kell-lene, de anyunak borzalmas természete van. Komolyan!

Paggy, remélem nem terhel le nagyon az a sok nem jó dolog ami most körülötted van és tudod a mindennapjaid élhetően élni. Tudod egyszer minden rossznak vége szakad, aztán megy minden a normál kerékvágásban.
Beteszem a most csinált képeim. Egy maradt még, amit órán fogok csinálni, bár már megterveztem, ha az sem lenne elég akkor mihez fogok.
Egyszerűen most nem tudtam leállni velük.
Szerdán lesz festészet.

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 19:57

Lányok!Megjöttem egy kis időre.
Először is :
Kata!Örülök én is,hogy kimozdultatok.Mindig el kell vinni a banyatankot,mert ha nem akkor cipekszik az ember.
Spoiler: mutasd
Nálam is így van,hogy majd leszakadok,ha nem viszem,mert azt gondolom úgy sem veszek semmit,PEDIG DE!!Pont akkopr akciós valami húsféle és tudjátok a sok állat miatt rengeteg hús kell.A CSARNOKBAN/NAGYCSARNOK!!!/ a legolcsóbb,de néhány szupermarketben is néha leáraznak és 50%-os ár pont megfelel .Nem ám bélszínt esznek,de nem romlott húst.Mostanában rákaptam a sokzöldséges kevés húsos levesekre,s abból is kapnak,mert a párom szerint az nem étel/mármint a leves :)) /így ő nem eszik.
Kata!Várom a fotókat,de nem csak a városit,hanem a finom ételekről készítetteket és persze Samukáról!!!!! :flower1:
Ági!HŰŰŰŰŰ,de szépek a virágok!Rengeteg ieig tarthatott ezt megfesteni tussal.Milyen lesz a színe?Nem emlékszem,hogy elő van írva a szín?Erős biztosan nem lehet.
Anyukánk természete hasonló lehet/-tett/,de majd meglátjuk,mi milyenek leszünk!Persze mi nem fogjuk érzékelni a hülyeségeinket.Nevetek magamban,mikor a lányom,akit igyekeztem kevéssé szigorúan nevelni,mint engem neveltek,az aranyos,egyelőre szófogadó, Lillával harcol/nagy néha!!/és okítja a jómodorra.HAHAHA!!! :)) Teszek be egy mostani idilli képet a szobámról.Nincs teljes létszám,mert a cicák egy része /2-en/ kint vannak.A szomorúság az állatok öregedésével és néhány itt fá-ott fáj nekemmel kapcsolatos.A képek után írok valami szívet melengetőt. :flower1:
Gabóci!!!!!!!!TERMÉSZETFOTÓSSÁ VÁLTÁL,Ismét gyönyörűek a képek!!Nagyon köszönöm. :littlehearth:
Spoiler: mutasd
Fáj a lábad,azért nem tudsz kimozdulni,vagy a csúszósság miatt?
:flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:01

Lukrécia az íróasztalomon,Lizi kukucskál,hogy mit csinálhatok.Beleszagol a levegőbe,hogy vajon hol vagyok?
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:03

Eléggé elítélendő dolog,az ágyamon hevernek:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:06

2 cica a szárítón:
Kép
Ja ,az íróasztalom pár nap múlva le lesz csiszolva,mert baromi kopott már.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 20. 20:09

Paggy, mi is nézzük az akciókat Ramosnak. Ő farhátat és csirkemellet, vagy comb filét kap. Egy kiló 30 dkg-ot. Itt drágább minden, mint Pesten, jó árnak számit az elsőnél az 1050, a másodiknál a 850. A combfilét jobban szereti.
Jót bazsalyogtam, hogy a párodnak mia véleménye a levesről.
Ma a fiam ahogy állt ki kocsival elfelejtette hátracsukni Ramost. Kiszaladt, három házzal arrébb lepisilte a keritést és visszajött. Zoltánon látszott, hogy megviselte, de legalább odafigyel legközelebb. Kivagyok én a két pasival itthon.
Rá kell jönnöm, hogy Ramos nagyon jó kutya. :-)

Egyenlőre nem szinezünk, majd később. Nem tudom melyik fajta technikával csináljuk, bár tippem van.
Jajj de aranyos a két ágyonfekvő. :-) :-)
He-he és micsoda átalakitás, hogy a száritón kényelmesen tudjon feküdni. :-) Úgy megnézném a bandát amikor egy szobában alszanak :-) Az egyik itt, a másik ott..... :-)

Most néztem az első képet. Jajj aranyos Lizike, jól látom, hogy látszik a halvány kékes-szürke a szemén?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:20

Most leírom a mai esetet:
Találtam egy nénit a bankba menet.Kis öregecske nénike szólított meg az utcán 4 háznyira a banktól:
-Nem tetszik tudni hol van itt egy bank?
-De itt van a közelben,az OPT-t tetszik keresni?
-Nem tudom milyen bankot keresek,a férjem és a fiam nemrég halt meg és én meg szeretném kérdezni,hogy a számlámon minden rendben van-e,
-Van a néninek valamilyen számlaszáma?Bankkivonat?
-Nézett rám és nem értette
-Aranyoskám ,én csak meg szeretném kérdezni,hogy nem kell-e fizetnem.A férjem intézett mindent,de meghalt.Most eljöttem érdeklődni.
-Holtetszik lakni?
Egy messzi utcában lakott kb 2km.innen.
-Itt laktam régen a környéken-mondta a néni-ezt a bankot ismerem.
-Melyiket,az OTP-t?
-Nem tudom milyen bank,de biztosan ez az.
-Jó tessék jönni ,úgy is odamegyek
-Itt voltam már bent,de egy férfi olyan fenyegetően állt a kapuban,hogy kijöttem-mondta a néni./90 éves volt!!!/
Bementünk.Sorszámot kellett húzni.Megvártam ,amíg sorra került és átadtam az egyik ügyintéző hölgynek.a biztonsági őr nem nagyon segített,nekem meg sietnem kellett.Szóltam egy kedves ügyintézőnek,hogy nézzenek rá.Vajon hogy került haza?
Pár évvel ezelőtt is találtam egy nénit,elvittem a rendőrségre,ők azt mondták,hogy vigyem haza,ha ilyen gondos vagyok.A KIS SZEMÉT!!!!!
Remnélem a kedves néni hazaért.Úgy látom az emberek fele nemtörődöm,de a másik fele segítőkész.Na ennyi volt a mai történetem.Szép estét,jó éjszakát kívánok!Paggy :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:24

Ági!Hályog van a szemén.Ez van.reggelente kb 10-kor ébred,akkor jókedvű.Már csak rövidet sétálunk,és délután van vele a 2.séta.Közben,ha nem vagyok itthon a felmosó rongyra pisil a köves előszobában .Ott fel lehet mosni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 20. 20:27

Ági!Nagyon drága a hús nálatok.Nálunk a CSARNOKBAN a pulykapopó 490ft,a csirkeapróhús,ami csirkemell cafatok ,690ft,a csontos comb 490ft.A normál szupermarketben 30%-kal drágább.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég