Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:44

Tegnapi zöldikék. Szerintem a hátsó szürkésebb tojó, az élénkebb sárgásabb hím.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:48

A csuszka nem ül be az etetőbe, mint a verebek, meg a zöldike, hanem amennyit bír felvesz
a csőrébe és magával viszi a fészkébe. Ez a szomszéd telken lévő romos épületben fészkel.
Többen is vannak:

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 21. 20:52

sziasztok! Ma volt egy kis filmsori pótlásom, a Miss Haamurabi -t kezdtem el nézni, csak sajnos az utolsó rész nincs lefordítva...és már igencsak megérett a megnézésre. ;)
De jó Rita, hogy túl vagy a fűrészelésen, így már csak az utómunkák vannak..imádtam csinálni, nagyon szeretem a friss fa illatát. ;)
Ahogy írod, valóban így van, minden rosszban van valami jó is, mivel semmi hosszabb idő nem szakítja meg a "monológot " itthon, akár tv-t hallgat az ember, akár más jellegűt, addig csinálja az ember míg jólesik.
Ma Samunak sem volt kedve táncikálni. Biztos az időjárás kicsi neki is bekavart. Már alszik. Általában ilyenkor már szokott aludni, de néha megvárja míg megyek lefeküdni..egyszer itt felejtettem magam a sori miatt, és majdnem éjfélkor mentem lefeküdni, és a frászt hozta rám hogy nem alszik. De ahogy melléfeküdtem mint akit leütöttek már aludt is... i-)
Az esti program az elmaradhatatlan olvasás, a Pesti srácok, Hetek, Paradigma...azzal lassan haladok.
holnap hozom én is az egy szem képet, amit csináltam erősen zomoolva.
Mindenkinek nyugodalmas szép estét kívánok... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Közben látom megérkezett az újabb faadag szuper!
A zöldikék is nagyon aranyosak. Már kész madárszakértő lettél. :D ;)
A csuszka is milyen ügyes...ébredezik nálad is a természet, és milyen szép kis bárányfelhők voltak.
azok a lábnyomok vaddisznó vagy szarvas...mondjuk nem szeretnék szembe találkozni velük.. Szépen bejártátok a határt, és már vannak területek amik kezdenek zöldülni..
Köszönöm az újabb képeket... :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:53

Egy meggyvágó az orgona bokron és két cicus a többedik szomszédból:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 21. 20:55

Kicsit tépázottak a cicusok, és karakteres cicát nem látom..A meggyvágó is milyen nagy... :x :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 21:05

Ezüstfenyő, magnólia, som, rózsa, orgona, nárcisz, aranyeső (tudom, hogy nem ez a neve, de nekem
már ez marad)

Kép

Kép

https://i.postimg.cc/dVnfD1TR/P1010677-2.jpg

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 22. 8:45

Jó reggelt Lányok!
Nagyon örülök a sok nézni és olvasnivalónak,azonban mindig izgulok hogy el ne felejtsem mit akarok mondani,gyorsan felteszem,majd elmélyülök a képeitekben nyugodtan.
Ma hajnalban ,6 után valamivel,sétáltam:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 22. 8:49

Üres utcán sétálunk.A bal oldali házat egy picike telekre húzták fel röptiben.SOKAN-SOKAN szeretnének ide költözni,mert még fák vannak és kis előkert,DE MEDDIG?
Kép
Kép
A kis játszótér a sorház háta mögött,most összeszorul.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 22. 8:56

És most jövök mindjárt végre nézelődni egy jó nagy pohár gyógyteával.
Visszaértem,elolvastam és megnéztem mindent kivéve a madaras videókat,azokat az írásom után csodálom meg.Nagyon boldogság nézegetni.
Butaság volt,hogy nem minden nap néztem meg,mert így nem pillanatnyi reagálás,DE ÉLVEZETES!!! \:D/ \:D/ \:D/
Rita!Kezdtem volna azzal,hogy még ilyen napfelkeltét nem láttam,de csatlakozik hozzá Gabóci szép fotója is. :flower1: Rita!Mikor írsz az életedről a körülményeidről,képes vagyok beleélni magam és izgulni,hogy megérkezzen a fa,sikerüljön felvágni.Hála a jó embereknek,minden a helyére került ,várja a nyári szárító sugarakat.Bográcsozni nem szoktatok?Vegán bográcsozás? :)) Nagyon szépek a tájképek,amit a sétáról feltettél!Vonzó nekem látni a tavaszt váró földet.Biztosan edzett leszel.Nálatok is felütötte a fejét ez a borzalom?nagyon köszönöm a képeket.
-a rádió szól,s miközben kortyoltam a gyógyteámból ezt hallottam.A görög török határon lévők visszamentek a határtól
Spoiler: mutasd
.A JÓISTEN MINDENKI ISTENE.KORMÁNYTÓL FEJBÚJTÁSTÓL FÜGGETLEN,én sem szeretnék idegen TÖMEGEKKEL élni,sőt félek is az új helyzettől,,de MEG KELL OLDANI MAJD VALAHOGY A SORSUKAT,még úgy is,hogy lassan ,egyszerre nem sokat be kell majd fogadnunk az igazi menekülteket.

A világban 70 millió ember kóborol,menekült a háborúk,az éhínség ,járványok miatt. ^:)^
Ági!MI TÖRTÉNT?El sem hiszem,baj van a szíveddel?Azonnal pihenj le és ne kínozd magad az aggodalommal!Egy jó kis citromfű-komlótea? ~o)
Ramos gyönyörű és jópofa a labirintusban.Milyen érdekes,hogy a normál körülmények között tiszteletet kiváltó,komoly munkakutyák,mint amilyen a németjuhász is, így reagálnak a hangra.
Lillával nem találkozunk.A lányomék naponta telefonálnak.ha akarnám ,hoznának ételt autóval,de eddig nem volt már szükség.Remélem így is marad!Nem is akarom továbbgondolni! :ympray: :ympray: :ympray: ^:)^ ^:)^ ^:)^ Köszönöm a képeket.
Kata!IRIGYELLEK A FINOM KÁVÉ MIATT/kókusztejes/sajnos nekem már alig lehet valami finomat ennem-innom.
Mindenkinek szép napot! @};- Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 22. 11:05

Kata! Hát már annyi ideje figyelem a madarakat, hogy kezdem megérteni a viselkedésüket. Például gyönyörűen
jelezték a hideget. Olyan vehemensen esznek pár napja, hogy rendszeres az "összeveszés-verekedés". Megy a
harc a kajáért. Tudtam, hogy valóban be fog köszönteni a hideg.

Paggy! Biztosan van valami előírás arra, hogy mennyi emberre, mennyi zöld kell, hogy jusson.
Reméljük betartják. Az nagyon jó, hogy van vécé a parkban. Ez jó sok helyről hiányzik. Panaszkodnak a játszótérre járó
anyukák és apukák is.

1:44-nél egy ember fekszik a padon? Szegény, ebben a hidegben! Nagyon tetszik a gumi ugráló, nem is láttam még olyat.

Az nagyon jó, ha Samuka otthon is jól elvan, mert így nem kell vele is megküzdeni azért, hogy ne akarjon sétálni
menni.
Spoiler: mutasd
Jöjjön pár étel, amit mostanában főztem. Már egy ideje törekszem arra, hogy minél kevesebb feldolgozott élelmiszert
vásároljak. Ami megmaradt még, az a vegán zöldségleveskocka a levesekbe. Ha csak egy adagot főznék egyszerre,
akkor ez is kiváltható lenne a mindenmentes szárított zöldségekkel (olyan, mint a Vegeta, csak semmi "töltelék"
anyag nincs benne, csak a szárított zöldségek és egy kevéske só), a konzerv babok, lencsék, csicseriborsó, egész
és szeletelt paradicsomok (ezekben újabban már só sincs, csak víz, hőkezeléssel tartósítják őket, szóval ezek is
mindenmentesek), nagyon ritkán használok Erőspistát, és vörös currypasztát, amikben vannak "egyéb" anyagok is,
és étolajat, de nevetségesen keveset a korábbi életemhez képest. Időnként veszek még kesujoghurtot, hogy legyen
kéznél, ha hirtelen kéne, mert elkészíteni több napig tart. Hát nagyjából ennyi. Azért írtam le ezeket, mert pár hete
egy újabb csoportban is benne vagyok, ennek a neve a Teljes Értékű Növényi Étrend (röviden: TÉNÉ), ahol csak olyan
recepteket osztanak meg, ahol semmilyen finomított, vagy feldolgozott (minimálisat engednek, például a fentebb
felsorolt konzervek, amiben a vízen kívül nincs más) alapanyag nem szerepelhet. Azokat az élelmiszereket preferálják,
amikből nem vettek el semmit és nem is adtak hozzá semmit mesterségesen. Vagyis a finomított liszt helyett a teljes
kiőrlésűt, a finomított cukor helyett a datolya vagy mazsola szirupot (nem lehet kapni, mindenki maga állítja elő,
mégpedig úgy, hogy aprítóba teszünk pár szem kezeletlen datolyát, vagy mazsolát pár csepp vízzel, és összeturmixoljuk
őket. Egy csodálatos massza fog keletkezni, ami csatos üvegben egy hétig is eláll. Nagyon édes, ezért kevés is elég
belőle az édesítéshez, és 100%-ban természetes anyag). Finomított olajok helyett olajos magvak fogyasztásával
biztosítják a napi zsiradék szükségletet. Nem muszáj magában enni a magokat, én például háromféle magvajat
(kesu, mogyoró, és hámozatlan mandula... mindegyik mindenmentes, csak magát a magokat tartalmazza vajjá préselt
formában, és felváltva eszem őket, nem egyszerre) szoktam tenni a zabkásámba, illetve ha épp nem ezeket használom,
akkor darált diót, mákot, mandulát és mogyorót, szezámmagot is szoktam beleszórni. Ezek nagyon drágák ugyan,
de korábban írtam, hogy leárazva szoktam őket beszerezni, és a fagyasztóban tartom őket. A magvajak is nagyon
drágák, de mivel csak egy púpos mokkáskanálnyit szoktam a kásába tenni, nagyon sokáig kitartanak. Napi 4-6 deka
olajos magra van szüksége a szervezetnek. Amit minden nap megeszek egy evőkanállal (a kásámban), az az őrölt
lenmag, és a mákliszt (5 gramm).
A lényeg, hogy minden alapanyagnak minden (ehető) porcikáját felhasználják. A fehér liszt például azért nem teljes
értékű, mert mielőtt lisztet őrölnek a búzaszemből, megfosztják a nagyon értékes korpától, csírától stb. Ugyanezért
nem használnak fehér rizst sem csak barnát.
Ebben az étrendben megengedett a minimális húsfogyasztás, szóval nemcsak vegánokat érdekelheti. A TÉNÉ atyja
Dr. Greger, akinek több könyve is jelent meg a témában, és magyar nyelven elérhető yt videói is vannak.

Ez a fb csoport azért is lehet hiteles a kétkedők szemében, mert egy háziorvos alapította, és ő maga is tagja egy
orvosokból, dietetikusokból összeálló csapatnak, akik a TÉNÉ segítségével, ételekkel és életmódtanácsokkal gyógyítanak,
és ők maguk is eszerint élnek, táplálkoznak. Ők csak a modern kutatásokra alapozva adják a tanácsaikat.

Azért figyeltem fel rájuk, mert rohamosan verik tönkre az eddig - az én hitem szerint - egészségesen táplálkozó
vegán közösségeket. Mivel egyre nagyobb teret hódít a veganizmus, az élelmiszeripar máris erőszakosan rájuk tette
a mancsát, és elkezdték sz@rni kifelé a különféle kész, félkész, mikrózható... vegán kajákat, amik hemzsegnek az
adalékanyagoktól épp úgy, mint a nem vegán feldolgozott ételek. És a sok fiatal, akik nem tudnak még főzni, rá is
vetették magukat. Én ebből biztosan kimaradok, és igyekszem minél inkább a maga természetességében fogyasztani
az élelmiszereket.

Nem szándékozom 100%-ig TÉNÉ-s lenni, de még az is lehet, hiszen már most is csak az Erőspista és pár társa választ
el tőlük, ja meg az a pár csepp étolaj, amit elhasználok a főzéshez.

Nem térítési céllal írtam ezeket a sorokat, csak azért, hogy akit érdekel, hogy miket főzök, az értse, hogy mit, miért
csinálok úgy, ahogy.

Csak egy könyvét sikerült Dr. Gregernek leszednem a netről, szerencsére az alapmű az. A címe: Hogy ne halj meg.
De van neki egy szakácskönyve is, amit nem találtam egyelőre. Csatolom a hsz. alatt, egy másik író, másik művével
összecsomagolva. Ez az író Anthony William és a könyvének a címe: Gyógyító ételek. Ő pár napja került a látókörömbe,
egy orvos-természetgyógyásztól hallottam többször a nevét. Nem régen indult Peller Mariannak egy pár perces kis
sorozata a yt-on(lehet, hogy valamelyik TV csatornán is látható), ahol ezzel a doktornővel beszélgetve nagyon sok
értékes információt kaphatunk a táplálkozásunkról és a gyógyító növényekről. Eddig három adás ment le, ez volt az
első. :


A mostani írásom csak akkor nem lesz hottentotta, ha a spoileres részt elolvastátok, de természetesen nem kötelező.

A minestrone levesem még nem TÉNÉ a két vegán zöldségleves kocka miatt, de a hagymát már nem olajon futtattam
meg, hanem TÉNÉ módra. Aszerint ugyanis olajat nem használva, nagyon kevés (pár csepp, ha elpárolog, újabb pár cseppet
öntenek a hagyma alá) vízen párolják meg a hagymát. Korábban nagyon szkeptikus voltam ezzel a módszerrel szemben.
Nem értettem, hogy mi értelme van így párolni a hagymát, meg a fokhagymát. Kipróbálva azonban jól elcsodálkoztam,
hogy milyen szépen kihozza ez a módszer is a hagyma ízét. A titka, hogy valóban pár csepp vízen kell csinálni. Ugyanúgy
sercegnek a hagyma szeletkék, mint az olajban, és ugyanolyanok a keletkező illatok is.

Először víz nélkül tettem bele a felkockázott hagymát az üstbe (kukta). Megsóztam (ezt az olajosnál is megtettem, hogy
gyorsabban megpuhuljon), és addig kevergettem az száraz üstben, amíg el nem kezdett jobban odakapódni. Kicsi nem
baj, legalább karamellizálódik a hagymában lévő cukor, csak ne égjen meg, de ez az olajosnál is előfordul, ha nem
figyelünk. Innentől mindig csak egy-két kiskanálnyi vizet tettem az üstbe. Gyorsan elpárolog a víz, és közben a hagymák
gyönyörűen megpuhulnak. utána minden úgy történt, ahogy ezt a levest készíteni szoktam:

Hozzávalók:

pár szem gomba
egy nagyobb krumpli
zöldbab
zellergumó és levél
karalábé
répa
petrezselyem gyökér
hagyma, fokhagyma
1 doboz felkockázott, vagy meghámozott és egészben hagyott paradicsom
1 nagyobb marék durumtészta (nem szabad, hogy könnyen szétfövő legyen)
jó sok mediterrán fűszer
2 zöldségleves kocka
só, bors, őrölt fűszerpaprika

Gabinak írom, a kukta miatt, hogy a hagyma és a fokhagyma megpárolása után, még mielőtt felengedném vízzel beleszórom a
a fűszerpaprikát, összekeverem a hagymával, majd csak egy kevés (fél bögre) vízzel engedem fel, és megvárom, hogy ez a
csepp víz jó forró legyen, azért mert ebbe dobom bele a két leveskockát, hogy feloldódjon. Ez azért fontos, mert ha lezártuk
a kukta fedelét, már nem lesz alkalmunk az étel megkóstolására, és ha csak a végén, a hideg felöntőlébe tesszük bele a
kockákat, nem fog tudni feloldódni, és csak találomra fogjuk tudni beletenni a sót, mert nem fogjuk érezni a lé valódi ízét.
Nem tudom, hogy érthetően írtam-e le. Szóval, ha ebben a kevés forró vízben kioldódnak a kockák, akkor az ízük benne lesz
a "nyers" levesben, és bátrabban tudunk hozzá igazodva sózni, fűszerezni. Ez egy olyan trükk, amit kezdő kuktásként a magam
kárán kellett megtanulnom.

Amikor a kockák feloldódtak, mindent beleteszünk a kuktába, és felöntjük annyi vízzel, amennyit elegendőnek ítélünk meg.
Arra azonban figyelni kell, hogy a tészta meg fog dagadni, és elég sok vizet fog magába szívni. Ezt is a magam kárán tanultam. =))

Még egyszer utoljára megkóstolom a levest, és fűszerezem, ha kell. Ezután lezárom a tetejét, és három percre állítva az
órát megfőzöm. Az én kuktám síppal jelzi az idő lejártát, de ha nem reagálok rá, automatikusan bekapcsolja a melegen tartó
funkciót. Erre is figyelni kell, mert így a forró lében a zöldségek puhulása nem áll meg, és túlfőtté válhat a tartalma. Ezért én
azt szoktam csinálni, hogy amikor lejár az idő, kiengedem a gőzt, ezáltal felnyithatóvá válik a kukta teteje, kiveszem az
üstöt, és mint egy fazekat használom ezután. Vagyis benne marad a leves. Csak akkor öntöm át, ha újra kéne az üst. De mivel
annyira sokat használom, rendeltem még egyet.

Kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 22. 11:06

Azt még azt hiszem megmutattam, amikor hajdinát főztem, és úgy emlékszem, arról is írtam, hogy a
maradékból hajdina fasírtot fogok készíteni. Így is tettem, így lett a köretből feltét. :D Már nem nézem
vissza melyik kajámat tettem ki, melyiket nem. Elnézést az ismétlődésekért.

Gabinak írom, hogy a hajdinát alaposan, többszörös vízben megmostam, majd beleöntöttem a kukta
üstjébe. Beletettem egy kisebb, kis kockára vágott krumplit, sót, és felöntöttem kétszeres vízzel.
Rátettem a tetejét, és 3 percre állítva az órát készre pároltam. Kieresztettem a gőzt, megnéztem, hogy
készen van-e (először csináltam kuktában). Jó krémes lett a krumplitól. Készen volt, így azonnal kivettem
a kuktából, és áttettem egy lábasba. Már a rizsnél megtapasztaltam, hogy ezt a lépést, ha nem teszem
meg, az üst melegétől képesek egy idő után egy tömbbé összeállni a szemek. Szerintem azért, mert
a meleg edényből minden lé elpárolog a rizs szemek közül. Ez nem is lenne, baj, ha pergőssé válna. De
nem, ez összeáll, mint a tarhonya, ha nem kevergetjük meg időnként, amikor már készen van.

Szóval kiöntöttem az üstből, és másnapra is krémes maradt, bár nem annyira, mint előző nap. De a rizs
sem marad olyan, mint amikor friss.

Ugyanígy főztem meg a quinoát is a kuktában. Annak kellett négy perc, a rizsnek hat, de a barnarizs
20 perc alatt nem fő meg. Először 15 percre állítottam az órát. Mikor készen volt kiengedtem a gőzt,
és megnéztem, mi a helyzet. Lé is volt sok alatta, és a barna rizs is kemény volt még. Újra rátettem a
fedőt (nem könnyű, többször kell próbálkozni, a gőzölgő étel miatt azonnal vákuumozódni akar), majd
újabb 10 percet adtam neki. Még ekkor se volt jó, de az utolsó 5 perc alatt teljesen készen lett.

A krumplis barnarizst konzerv lencsével kevertem össze. Nagyon fincsi! A köret párolt brokkoli és karfiol
leöntve egy fél krumpliból, egy fél répából és egy kis darab édeskrumpliból készült pürével. Összefőztem
a hozzávalókat, és a saját vizükkel, két evőkanál sörélesztővel és egy kevés sóval összeturmixoltam őket.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 22. 11:27

Újra csináltam hamis túrógombócot fermentált kölesből. A gombócokat most (az akciós :D ) őrölt mogyóróba
forgattam bele, és a tetejükre ismét vegánföl került, amit meglocsoltam egy kis juharsziruppal.

Kép

Savanyú káposztás quinoa fasírt "maradékmentéssel", balzsamecetes kakukkfüves édesburgonyával,
füstölt tofuval és zöldekkel

Kép

A maradékokat (fél cukkini, fél hagyma, 5-6 gomba, fél csilipaprika, egy paradicsom, egy gerezd fokhagyma)
összerottyantottam, és a vége felé egy kevés szójaszósszal tettem még ízesebbé. A csilinek kiskanállal
kivájtam a magjait és az ereit.

A füstölt tofut kevés olajon megpirítottam.

A quinoához, amihez szintén főztem egy kisebb krumplit (a fasírtban is jót tesz a keményítőtartalma)
hozzákevertem hagymával és fokhagymával összepárolt (saját) savanyúkáposztát, amibe a végén még
egy kevés őrölt füstölt pirospaprikát is tettem. Aprított magkeverékbe forgattam, és forró sütőben kb.
20 perc alatt megsütöttem.

Ha már ment a sütő, az előző napon megkezdett maradék édesburgonyát is megsütöttem a fasírttal együtt.
Só, kakukkfű, egy kevés olaj és balzsamecet van rajta.

A zöldek is maradékok voltak, amiket gyorsan meg kellett enni. Szívsaláta, rukkola, és bébispenót
uborkakockákkal.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 22. 11:31

A quinoa fasírtot este vegyes salátával ettem. Már csak nagyon kevés szívsaláta maradt, ezért megturbóztam
pritaminpaprikával, meg uborkával, és kesujoghurttal.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 22. 11:53

Tegnapi ebédem:

Vörös currys zöldségek spagettivel, babgolyóval és barnalencse csírával (saját)

Kép

A currynek ismét maradékfeldolgozás volt a célja (nem időrendi sorrendben tettem fel a fotókat a kajákról).
A fentebbi burgonya mártásos brokkoli nagyobbik részét kellett sürgősen megenni, de volt három szem
kókadásnak indult gombám, három színű fél-harmad darab pritamin paprikám és egy szintén fél, a levesből
kimaradt karalábém. Tettem bele egy nagyobb összevágott paradicsomot is.

Egy konzerv babhoz tettem egy hagymán és fokhagymán megdinsztelt reszelt répát, majd az aprítóban
kissé darabosra hagyva összeturmixoltam őket. A masszához tettem kb. két evőkanálnyi zabpelyhet.
Kicsit állni hagytam, hogy a zab magába szívja a nedvességet, majd apró golyókat formáztam, amiket az
akciós őrölt mogyoróba meghempergettem :D Forró sütőben gyorsan megsültek.

A tésztát csütörtökön vettem a DM-ben. Sárgalencséből és barnarizsből készült. 50%-kal le volt értékelve.
Teljes áron nem vettem volna meg, még így se volt nagyon olcsó.

Barnalencse csírát ettem hozzá. Tegnap volt negyedik napos, meg lehetett kezdeni. Ma a reggeli kásámba
tettem belőle. A vörössel nem kísérletezem többet, nem akar rendesen csírázni.

A babgolyócskák még nyersen. A nagyja még megvan, a mai kelkáposzta főzelék feltétje lesz.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 22. 19:39

Tanuljunk valami újat
Ha úgy döntenénk, hogy az otthon töltött időnket valami új hobbi, tevékenység, elsajátítására fordítanánk, erre is számtalan lehetőséget találhatunk. A FessNeki online óráin festeni tanulhatnak gyerekek és felnőttek. A Hepphabit szervezésében online varrószakkör is indult, ahova mindenkit várnak, akinek van varrógépe heti egyszer keddenként 17-19-ig. Hétfőnként a Hangforrás Produkció online zene és zenetechnikai kurzust indít, ahol 18 és 19 óra között a zenetörténet, zene és kultúra, akusztika, zeneelemzés, zenetechnika, studió és koncert eszközök, valamint a házi zenekészítés témáiba tekinthetnek be az érdeklődők teljesen ingyen.

Szabi a Pék Facebook oldalán a kenyérsütés rejtelmeibe avatja be élő közvetítéseivel a nézőket, ahol a közös kovász készítéstől a kedvenc kenyér receptek elkészítéséig jutnak majd el a résztvevők. Akiknek pedig eddig nem sikerült, most itt a lehetőség megtanulni, hogyan rajzol állatokat egy profi. Agócs Írisz illusztrátor Facebook oldalán már bemutatta, hogy rajzolhatunk tacskót, lajhárt vagy medvét és tengerimalacot is, amiket vissza is nézhetünk.

Ha mozgásra vágyunk:
Talán lehetetlennek tűnő kihívás a négy fal között sportolni, mozogni. A sport komplexumot, edzőtermek bezártak ugyan, de az edzők, trénerek nem ülnek tétlenül. Lehetőségeinkhez mérten csatlakozhatunk reggeli jógaórákhoz, erősítő edzésekhez, délutáni zumbához vagy gyerekeinkkel közösen végezhető sport foglalkozásokhoz. A SpinRacing és BombAnita otthoni spinning edzést kínál Facebookon azoknak, akiknek van otthon biciklijük. Ha nincs otthon spinning kerékpárunk a Fittbike Spinning bérelhető eszközöket is kínál, így azonban a pénztárcánkba kell nyúlnunk, viszont folytathatjuk megszokott edzésformánkat a karantén idején is.

A Zumbásoknak sem állt meg az élet "Táncolj otthon is" jelszóval zumbázhatunk pörgős zenékre FittJetivel Facebook oldalán. A CrossFit Everybody délelőttönként 10 órától tart ingyenes online edzéseket szintén Facebookon. Egyedülálló online capoeira órákon gyerekünkkel vehetünk részt a gyerek:tér szervezésében. A foglalkozáson zenélést, játékot és mozgást ígérnek a capoeira alapjaival minden kedden és pénteken 9:30-tól 10 óráig ingyenesen. A jóga szerelmeseinek sem kell lemondania napindító vagy épp a napjukat lezáró közös gyakorlatokról. Több jóga studió indított ingyenes online órákat, többek között a YogaArt műhely Facebook oldalán élő adásban minden nap 17:30-tól 18:30-ig jógázhatunk. A leírás alapján otthonról kutyával, macskával vagy akár gyerekkel is csatlakozhatunk és az óra végén a kommentben feltett kérdéseinkre is választ kaphatunk.

Mozi helyett, filmezős esték
Gyakran választjuk a filmezést kellemes otthoni időtöltésként. A Magyar Filmadatbázis száz filmet válogatott össze, amelyeket ingyen és legálisan nézhetünk addig, amíg zárva tartanak a mozik, így egy új lehetőséget kínálva a kedvelt előfizetéses streaming szolgáltatók mellett.

Ahogy már írtunk róla, most közös érdek, hogy mindenki a lehetőségeihez mérten tegyen a vírus terjedésének meggátolásáért és csökkentse a személyes kontaktjait. Jakab Ferenc, a koronavírus-kutatócsoportot irányító professzor szerint ez lehet az egyetlen hatékony lehetőség, így rendkívül sok múlik az egyén hozzáállásán. Nem egyszerű feladat a 21. század rohanó világában otthon maradni és esetleg lassítani, rugalmasan átformálni a hétköznapok rendjét és új szokásokat kialakítani. A modern lehetőségeknek köszönhetően azonban egyre több dolgot intézhetünk el az online térben és már a virtuális sport és szórakozás sem lehetetlen, ami lényegesen könnyebbé teheti ezt az időszakot.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 22. 20:07

Hoztam egy kis bugyutaságot,hogy felviduljunk.Szóval....Te melyiket választanád?
https://www.bien.hu/otthon-kikapcsoloda ... 923?page=3
ÉS MÉG EGY SZUPER!!!!!!!,mert 10 pontosra sikerült/véletlenül!!!!/ :))
https://szavazo.hu/szavazas/920/gyors-foldrajzi-kviz
Szép estét!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 22. 21:48

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Holnap jövök olvani, mert rengeteg mindent hoztatok! Szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. március 22. 22:45

Rita! Köszönöm a tanácsokat a kuktához. Talán hétfőn, vagy kedden érkezik meg, és addig sok videót, receptet néztem meg. Szerencsére van hozzá bőven. Egyenlőre az alapanyagok vannak korlátozva, ezért az itthon találhatóakból fogok főzni. Nem akarom nagyon a gyerekeimet leterhelni a beszerzésekkel, értük is aggódom. A lányom kórházban dolgozik, a fiamnak (az élet fintora) most sikerült munkahelyet váltani, minden bizonytalan! x_x

A jóidőnek is vége van egy időre! Ez tavalyi kép, remélem az idén nem ismétlődik meg.

Kép

A lányomnál kinyílt az első magnólia, remélem nem fagy le.

Kép

A madárkáidat is irígylem, jó lehet őket figyelni. Nekem egy szokott az erkélyemre jönni rendszeresen, de nem tudom lefényképezni. Ezt véletlenül telefonnal kaptam le, nem igazán jól látszik.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 23. 7:52

Paggy! Abban a fermentálós csopiban, amelyikben benne vagyok, több "kovászmester" is kovászol épp,
köztük Szabi a pék, Liamara és Horváth Judit is, aki gluténmentes kovászairól híresült el. Lépésről,
lépésre lehet velük haladni.

Kata! Látom, nálatok se volt szuper idő tegnap. Bár nálunk 3 fokig ment fel a higany szála, és jeges
szél fújt, sütött is a nap, úgyhogy a szobából egész kellemes volt a látvány.

De gyönyörű az a virágzó fa! És a karácsnyi (húsvéti) kaktuszod se marad le. Különleges színe van a
virágjának.

Gabi! Tudom, hogy nem az én ételeimet fogod megfőzni, pusztán csak leírtam, ami a kukta használatával
kapcsolatban eszembe jutott az adott ételnél.

A videók segítenek egy ideig, de a legtöbb tapasztalatot magad fogod leszűrni használat közben. Még egy fontos
dolog eszembe jutott: Kicsit, de csak leheletnyit több fűszer, és só kell a nyers ételbe, mert megfőve elsőre
minden kicsit ízetlenebbnek tűnik, mint ahogy azt megszoktuk. Szerintem ez azért van, mert itt nem párolog
el víz, és nem tudnak annyira koncentrálódni az ízek. A kuktában minden benne marad, így az ízek is "felhígulnak".
Kezdetben rengeteget kellett utóízesítenem. Akkor még használtam Vegetát, azzal könnyen ment, ma meg már
nincs rá szükség a rutin miatt. :D Egyébként a kuktában főtt levesekre főként igaz, hogy jót tesz neki az állás.
Már két óra múlva is ízesebbek, mint frissen.

Ui.: Visszajöttem! Még valami: adni kell időt magadnak, hogy megszokd a kuktával való főzést. Ha türelmes
leszel, akkor imádni fogod. A lányom hónapokig nem használta az első kudarcok után, ma már ő is gyakori
használója.

Nálam a nárciszok a földön fekszenek. Most láttam, ahogy enni adtam a madaraknak.

Spoiler: mutasd
Tegnap kelkáposzta főzeléket főztem, és most arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy kicsit kevesebb
vizet kell minden ételhez tennünk, ha kuktában főzünk, hiszen itt a gőz nem tud távozni, így amennyit
kezdetben beletettünk, nagyjából annyi is marad benne. Illetve sokszor több, ez a élelmiszer nedvességtartalmától
függ. Például a kelkáposzta nem veszít sok vizet, de a krumpli igen, ezért oda kell figyelni, ha nem akarunk
túl híg főzeléket. Mondjuk le lehet önteni a léből, ha minden kötél szakad.

Úgy készítettem a főzeléket, hogy a kuktát sima főzésre (ennél a típusnál "Saute") állítottam. Megpároltam
a hagymát, és a foghagymát (most épp vízen, egész szép világosbarna lett a hagymám :D ), majd beletettem
az őrölt köményt és a füstölt pirospaprikát, és felöntöttem egy kevés vízzel, hogy felkapódjon az aljáról a
pörzsanyag. Ezután hozzáadtam a káposztát, és a krumplit, felengedtem vízzel, sóztam, borsoztam, mindenmentes
szárított zöldségeket adtam hozzá, meg egy kevés majorannát. Rátettem a fedelét, lezártam a "gőzölgőjét",
átállítottam kukta funkcióra és az órát 5 percre állítottam. Általában saját magukkal sűrítem az ételeket,
de most egy kevés keményítőt tettem bele.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 23. 8:27

Sziasztok! Végigolvastalak bennetek, és kigyönyörködtem a képekben magam. a mellékelt linkeknél meg kissé elvesztem ,mert egyik téma adta a másikat, szóval ott is ott ragadtam olvasni :D ;) .
Mekkora nagy áldás, még ha most itt vagyunk a vírus kellős közepén, hogy a technika ennyire előrehaladott, mindent el tudunk érni, valamilyen formában! Egy kicsit segít a megszokott mindennapokat felülírni, és a most úgymond felszabadult szabadidőt több olyan dologgal is megspécelhetjük, amit eddig mellőztünk, hogy majd....
Így nekem is előkerülnek a Reider könyvek, szegények már biztos megunták a függőleges helyzetet... :))

Rita, az egyik könyv nekem is megvan valahol, megkeresem...DE lehet hogy pont abban a dobozban van, amiben sok minden elveszett.
Majd kiderül. Viszont elővettem az Allergiáról szóló könyvüket többek között.
Nagyon tetszik az újfajta dinsztelési módszer..ki fogom próbálni. Ahogy a többit is, bár lehet nekem majd egy kicsit várnom kell majd a bevásárlásokkal, mert másoknak nem mondhatom hogy hova menjen, jó a minimum szükségest meghozzák.

amúgy éppen néztem a reggeli zabkása dolgaimat, hogy azt vacsorára is lehetne...nem csak reggelire-
Most éppen jól vagyok, bár fél éjszaka majdnem vitustáncot járok a gyomorsavtól. Grrr.
Gabikám éppen tavaly volt ebben az időben is hó, itt is...remélem pár nap alatt lezajlik ez a sokk..időjárás, nem hiányzott szerintem semmire.
Csak azt sajnálom, hogy nem jutottam el a piacra mákért! Azért nem mindegy hogy ott fél kilót lehet venni a bolti 2o dkg-os helyett.
Gondolkodtam rajta, hogy nekiállhatnék öregtésztát is csinálni a leendő kenyeremhez. Hát pillanatnyilag a hezitálásnál tartok.
Rita csodálatos ételfotói igencsak csábítóak, és sok étel remekül passzol hús mellé is, és némelyik pedig húsmentes napon kitünő választás még nekünk is. Szóval van mibe elmerülni..Most már csak a székből kell kilőnöm magam, hogy egy kicsit mozogjak is, csak mindig megbánom a gyomorsav miatt.Mert ha betámad, akkor már mindegy hogy ülök mint egy faszent az sem segít, Lassan mindegyik gyógyszerem elfogy mert elfelejtettem feliratni. Csak az allergia gyógyszeremre koncentráltam én h.....e.
Jövök majd újra, most megnézem a neten mi a helyzet a vérvétellel, érdemes e menni..
ui..Az úgynevezett baloldal most bemutatkozott...élén a DK-val..
Aish ...
Na megyek vizet inni, hogy ne száradjak ki teljesen, egyébként azt mondták hogy most fokozottan figyeljünk erre is, mert a száraz , kaparó torok stb. kiváló táptalaj ennek a r. vírusnak ..
A DK és a Momentum nem hajlandó példát mutatni az alkalmazkodáshoz, sőt szinte polgári engedetlenségre buzdít, ami felháborító.
Közben meg az orvosok nővérek, és mindenki más, majd megszakad, hogy az emberek el legyenek látva... :(( :-o
Minden Tiszteletem és Hálám az Ővék! :x :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :-bd

a
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 23. 8:32

Milyen guszta ez a kelkáposzta főzelék! :D :-bd
Elfelejtettem írni, hogy a Liamarát ismerem a No Saltyból, az ő kenyereivel kezdtem a sütögetést, és neki van a legjobb bejgli receptje. :D :)) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 23. 9:26

Sziasztok!Megint leírom először a "mondandómat",s utána olvasgatok.
Nálunk háborús helyzet van,mert a párom továbbra is jár dolgozni.Beköltöztem teljesen a szobámba.éjszaka főzök,amikor ő alszik,és hajnalban viszem ki a kutyákat,valamint este.Közben délben átrobogunk az előszobán.beszélni csak az üveges ajtón keresztül beszélünk :) @};- .Nem tudom mi lesz a vége ennek,mármint nem csak a vírus,hanem az emberi kapcsolatok.Mosakodni lavórból tudok,mert ha itthon van,használja a fürdőszobát.A toalett használata időzítve éjszaka és hajnalban. =)) =)) =)) Gond Lizikével van kicsit+ a szabadon kószáló cicákkal.Lizit levonszolom hajnalban a lépcsőn ja és külön kell levinni a 2 kutyát,mert Fruzsit 1/2 6 kor viszem,Lizit meg 1/4 7-kor.A házban mindenki bezárkózott.Az alattam lévő fiatal pár a hétvégén bevásárolt nekem.A lányomék felajánlották,hogy hoznak kaját,de így egyszerűbb.Hazajött az albérlő srác és mától nincs munkája.mondtam neki,hogy amíg nincs munkája nem kell fizetnie.Nagyon rendes és szorgalmas,bízom benne,hogy talál majd állást.segíteni kell egymáson.Szívesen elmennék segíteni,ha egyedül lennék,mindig is ezt tettem.Az utcánk végén lévő bölcsődét kiürítették és kórházi dolgozók gyerekei itt lesznek 1-14 éves korig.Bármit megtennék,ha lehetne,de egyelőre csak az állatokkal próbáljuk túlélni és az egyedülállókat próbálom telefonon felvidítani,mindenkinek köszönök reggel a túloldalról és elmondom,bár biztosan hülyének néznek,hogy nehogy megsértődjön,hogy lemegyek az úttestre ,ha szembe jön.Sokan meglepődnek,de végül mosolyognak.Érdekes módon a kutyások sokkal,de sokkal rendesebbek,mert mindenki segít a másikon.Most derül ki KI KICSODA.
A szobámban raktár van.esik a hó.na ennyit rólam. :) @};-
A NAGY VICC JÖN:Képzeljétek a HOLLAND VIRÁGOSOK bajban vannak,ezért fél áron lehet virághagymát kapni.MOST!!!???MIKOR MÁR...,.,..
Délben csinálok fotót.
Megyek nézelődni és olvasgatni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 23. 10:52

Lányok!Megnéztem mindent,de Rita receptjeit nem olvastam végig csak megcsodáltam a képeket.A madaras videók a kedvenceim,mert ennyire közelről csak RITA képein tudom megfigyelni őket.Szép nagyon a barkás fotó,már közel járunk a HÚSVÉTHOZ,ÍGY CSAK NÉHÁNY HÍMES TOJÁS hiányzik róla.Rita!Tényleg egy hajléktalan fekszik a padon.3 napja találkoztam vele hajnalban.Mondtam ,most azután igazán keresnie kéne valami melegebb helyet,hiszen mínuszok lesznek . Odaadtam a meleg sálamat.Azt hiszem, nem mernek bemenni a melegedőbe.Jelenleg többet nem tudok csinálni.Azt gondolom nagyjából ez egy emberséges hely/normál időben és nem vírus idején/ahol törődnek egyesek a rászorulókkal.BÁR....!Köszönöm szépen a képeket.
Kata:Jópofa a alma-narancs és a kis csírázó hagymakép.Most 2 fotót emelnék ki:
az egyik a ház feletti baljós felhőket/szerintem esik valahol/ és a virágzó fa fotóját.Kata majd,ha túl leszünk a nehézségeken ismét várom a sok szép felhőfotót,amelyek közül már 2 ,hetekig volt a háttérképem .
Most kicsit lógok,majd folytatom a rendezgetést.Szép napot!Paggy %%- %%- %%- :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 23. 12:43

Sziasztok. Már az este próbáltam írni nektek, de akkor fáradtság fogott el,hogy itt kellett hagyni a gépet. El is aludtam, bár még nem volt késő.
Akkor még tudtam /zömében/ hogy mit is akarok írni, most már felejtődött, vagy kialudtam magamból.

Rita a madaraid csodásak, már írtam ilyen színes madár nem jár felénk, mind megszelidítetted és ott tartózkodnak nálad, az alatt a szépséges napnyugtás felhők alatt. Bár Katáét is szoktam figyelni, és ő is elkapja a legszebbeket. Én is szoktam fotózni ilyeneket, de már nem tudok, mert beépült a szomszéd telek, és így c sak vékony csíkot látok belőlük, az utcán meg a sok drót szakítja meg a szép eget.

A kukta nagyon szép, ahogy olvasom nagyon hasznos. Nevettem a szárító lógáson. elképzelésed nem tudom milyen lehet, Ez egy T idom, és az egyik felén szoktam lógni, a T szárán meg guggolni, illetve erre-arra dőlni. Sajnos ritkán csinálom. Valamikor sok hajdinát főztem én is, férjem ette,mint cukorbeteg, és jót tett neki. Van itthon egy kevés, majd egyszer megfőzöm.
Az ételek színe, és biztos az íze is nagyon jó lehet.
A barna cicát azt hiszem már láttam, amelyik olyan kócoska, és talán a feketét is.

Paggy köszönöm a videót, és egy pillanatra téged is láttalak. Nagyon jó a játszótér, azokkal az ugrálós részekkel, nem tudom mi van, ha valaki elesik közben, éles széle van-e a körszeletnek.

Mindenkire gondolok, Ido veled Birinél találkoztam. Régen "láttalak". f.ági van-e valamilyen alkotásod, vagy most nem jársz sehova. Használtad-e már a rizspapírt a festékkel együtt.
Én most festettem egyet. Köszönöm Gabóci, hogy megnézted. A zöldtől mindig frászt kapok, most ez felengedett, de nem biztos, hogy a következőnél is így lesz.
Délután, majd filmezek egyet. /Romantik doki/. Nemsokára vége, vannak befejezetlen sorozataim,majd azokat befejezem, legyen nálam hely is. Még bírom a karantént, bár nem vagyok egyedül. Lányomékkal együtt lakom, külön háztartásban, de most összefogtunk. Voltunk már így máskor is. Fiam van ő más városban lakik. Nemrég volt itt teljes harci díszben.
Rita gondolok a hamarosan megérkező unokádra. Boldog napok lesznek.
Ezt festettem most. Tegnap lett kész. 3 napba telt míg azt mondtam nincs tovább ennyi, minden nap húztam egyet rajta /ecset, festőkés,mindenféle pamacsok, szivacsok stb. Ki volt téve a falra és ránéztem,mit tudok rajta csinálni. Nem mindig látom meg.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. március 23. 19:42

Rita írta:
Gabi!
Tudom, hogy nem az én ételeimet fogod megfőzni, pusztán csak leírtam, ami a kukta használatával
kapcsolatban eszembe jutott az adott ételnél.

A videók segítenek egy ideig, de a legtöbb tapasztalatot magad fogod leszűrni használat közben. Még egy fontos
dolog eszembe jutott: Kicsit, de csak leheletnyit több fűszer, és só kell a nyers ételbe, mert megfőve elsőre
minden kicsit ízetlenebbnek tűnik, mint ahogy azt megszoktuk. Szerintem ez azért van, mert itt nem párolog
el víz, és nem tudnak annyira koncentrálódni az ízek. A kuktában minden benne marad, így az ízek is "felhígulnak".
Kezdetben rengeteget kellett utóízesítenem. Akkor még használtam Vegetát, azzal könnyen ment, ma meg már
nincs rá szükség a rutin miatt. :D Egyébként a kuktában főtt levesekre főként igaz, hogy jót tesz neki az állás.
Már két óra múlva is ízesebbek, mint frissen.


Rita! Minden tanácsot szívesen fogadok, és már alig várom, hogy kipróbálhassam. :-*
Mielőtt választottam és megrendeltem volna, vissza akartam keresni a tiedről leírtakat, hogy segítsen a választásban, de nem találtam. ;;)

Ma nálunk is esett a hó, de nem annyi, hogy megmaradjon. A hideg elől bevittem az erkélyről a jácintomat, ami akkor kezdett kinyílni, így legalább isteni illat van a szobában.

Kép

Végül két naplemente, 4 órakkor és fél 6-kor.

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég