Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 22:28


Libabőr lettem... :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. április 1. 6:43

Szervusztok!
Kaptam emailban, nem tudom sikerül-e berakni


Látom sikerült bemásolnom, de nem tudom hogyan kell úgy,hogy rá is lehessen kattintani, tehát hogy kék legyen.

Nézzétek meg, nekem nagyon tetszik.

Üdv. Ido
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. április 1. 6:47

Aha!
Most már tudom, hogyan működik.
Csak a címet akartam elküldeni, de így is jó.
Jó szórakozást!
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. április 1. 8:28

Tegnap voltam vásárolni. Kicsit furcsa volt, de aztán megszoktam.
Vettem 3 kg hust, 1 db pórét, vajat. Kénytelen voltam, de két hétig ki sem mozdulok.
A Spártól három hete, szinte az utolsó pillanatban rendelt áru holnap érkezik. Szinte mindent, amit kértem visszadobtak, 12 zsák macskaalmot, 12 vizes palackot 1 kanna tejfölt várok. Remélem megkapom.
A szomszéd két hete megkérdezte, hogy kérek-e valamit, megy vásárolni. nagyon meghatódtam. Hust kértem. Nyers nem volt, de hozott 4 db sült csirkeszárnyat darabját 99 Ft-t. Egy hétre rá megint kérdezte, hogy kell.e valami, nem mertem nemet mondani, mert akkor soha többet nem hoz. Mondtam jön a Húsvét, füstölt hús biztos lesz, hozzon valamit majd megfőzöm. Főttet hozott, 1 kg-ot, mikor eszem meg ennyit?, sebaj gondoltam sütőfoliában m megsütöm, a többit lefagyasztom. Két szeletet megsütöttem. Egyet megettem, nagyon finom lett. Nem tudom mivel pácolták, ételre eddig nem voltam allergiás, csak az ízfokozót nem bírom, és egyes gyümölcscukrokat, de azt sem mindig, de ettől szénanáthám lett. Tüsszögtem, folyt az orrom, nem is jöttem rá azonnal, hogy mitől. Másnap egy kis falatot bekaptam, fél óra múlva ugyanazok a tünetek, de akkor már fulladtam is és szörnyű szívdobogás. Sajnálom kidobni, 2000 Ft volt. Nem megyek tönkre bele, de ilyen drágát magamnak nem is szoktam venne. Gondoltam odaadom a macskáknak, de nem nagyon eszik, Biztosan szokatlan az íze, meg nagyon sós nekik. Teszek még egy próbát, meleg vízben kiáztatom, ha akkor sem eszik , fájó szívvel kidobom. Na ennyit a segítsük idős szomszédunkat. Férfi, két éve elvált, lehet hogy nem vezet háztartást. Nem merem neki megmondani, mert többet nem kérdezi meg, hogy kell-e valami, majd óvatosabb leszek :((
Üdv Ido
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 1. 9:52

Kedves Ido!Szerintem is így van.Örülni kell ,ha segít valamennyire valaki .Ez nem a megmondás ideje.Esetleg alibi dolgot kérjél,hogy fentmaradjon a kapcsolat,vagy olajos halat.Nálam a macskák imádják.Nagyon köszönöm ,amit betettél kb fél óra múlva megnézem.
Lányok!ma egy bolond velem egyidős öregasszony azt mondta,:MIÉRT NE SÉTÁLGATHATNÁNK EGÉSZ NAP AZ UTCÁN,HISZEN OLYAN ÜRES?
Megkérdeztem,mit gondol miért vannak otthon az emberek?-Jó,jó persze ,de most nekünk ez jó-válaszolta-Na én erre:Maga tényleg ennyire önző?Ha a többiek nem dolgoznak ,nem lesz miből nyugdíjat fizetni. -Nekem-válaszolta -van félretett pénzem,abból eléldegélek.ERRE OTTHAGYTAM. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :
Nemsokára jövök vissza ,megnézem és elolvasom ,amit hoztatok-tál és teszek be reggeli fotókat.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 1. 10:01

jaj Ido a könnyem is kijött akkorát nevettem... =)) =)) =)) .
Lehet neki nem gond ekkora kiadás, és nem tudja mire kell odafigyelni. Hát hiába, a segítés árnyoldala! :))
Én meg olyan szemekkel ébredtem mint a húsvéti nyuszi...már csak fehér bundát kellene felvegyek. :)) :(( :)) .
A videó meg fantasztikusan jó lett.Ütős lett. :-bd
remélem azért a bevásárlás valahogy megoldódik nálad is. Tipp.. Kérdezd meg, adhat e listát, hogy pontosan mi kellene. Hátha így nem nyúl mellé...annyira! Biztos arra gondolt szegény hogy megkímél a főzés fáradalmaitól. De azért kedves tőle hogy megkérdez időnként.
Kérdezd meg, hogy kocsival vásárol e és kérhet e nehezebb dolgok megvételére..háta! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 1. 10:10

Paggy, az ilyen önző emberekkel nem kell törődni...a vírus bent van a levegőben 3 órán keresztül, ha valaki éppen hordozta, úgyhogy hadd sétáljon, csak aztán ne reklamáljon. Mert hogy megy egy kört, és bevásárol oké de ekkora önzőséget...fene a fajtáját..mi meg nem merünk lemenni, még a postaládához is heti kétszer csak..akkor is rohanás kezet mosni! :-w ;) .
Most ez van, s még nem is tetőzött. Azért kell otthon maradni, hogy az eü rendszer bírja a terhelést! Persze sokaknak szövegértelmezési gondjai vannak, Csak azt tudják szajkózni.. orbándiktatúra...és a többi. De hogy már 2o . napja állja a sarat, és azt keresi hogy hol hogyan segítsen a magyar embereknek!?! Az persze smafu...
Úgyhogy ne húzd fel magad túlságosan... én az alattam lakóval szeretném megetetni a cigarettáját..megy a légszívóm-tisztítóm, de néha az sem bírja teljes erővel pillanatok alatt elnyelni ezt a bűzt amit okoz.. :-q :-q :-q
Ennél jobban csak a kábítószert utálom..mármint a szagát. ..
Szép napot mindenkinek!.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 1. 10:33

Gyorsan beteszem a reggeli képeket,s utána írok.
Kép
Szépen süt a nap.
A hajléktalan ismét a padon ,s mellette a takaróm.Lehet,hogy kábítószeres vagy mentálisan beteg,mert különben a mínuszokban miért nem takarózik be?
Kép
Találkozás, ma reggel.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 1. 10:51

Kedves Kata és Ido!Még egyszer köszönöm a két szép dalt.Puccinit imádom !!!!!Nagyon jó ötlet volt ezzel a szöveggel.
Kata!Nem sokat bosszankodom,inkább elkerülöm 1 perc után,ha érzékelem,hogy ilyen emberrel találkoztam.

Kata és Ido!Vidám napot kívánok!Ido!Cicás fotót nem teszel majd be?Üdv.P @};- aggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 1. 11:29

Sziaszok!
Jövök majd, csak majdnem becsipődni készült reggel piacra indulás előtt a derekam. Megjártam oda-viszsa, de most mágnesezek, főzök, aztán pihi, de jövök.
Vigyázzatok magatokra, már aki kimegy!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 2. 9:48

Majd jövök, most csak az örömhírt szeretném megosztani veletek.
Ma reggel megszületett az első unokám.
Spoiler: mutasd
Egyelőre még nem tudok sokat, csak annyit, hogy a végén meg kellett császározni a
lányomat, mert nem tágult úgy, ahogy kellett, még oxitocin mellett sem.
Lilyke 4200 grammal született. A hosszát se tudom még. Majd írok többet, ha sikerül
beszélnem Zsuzsival.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. április 2. 9:56

Rita! Gratulálok, gyönyörű a baba. Remélem Zsuuzsi is jól van. Jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak. Várjuk a további jó híreket! :ymparty: %%- @};-

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 2. 10:04

Rita! Gyönyörű kislány nagymamája lettél! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Jó egészséget kívánok az egész családnak! Várom a további jó híreket. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 10:07

KEDVES RITA!GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰŰŰ! \:D/ @};- :littlehearth: %%- %%- GRATULÁLOK.
Hány órakor született?Isten éltesse sokáig ŐT ÉS ZSUZSIT ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDOT!Paggy @};- :littlehearth: %%- %%- %%- %%-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 2. 10:15

Rita!
Az első gondolat a gratuláción kivül: ÚÚÚRisten de gyönyörűűű!!! :-) Még a szemem is könnyes lett! :-)
Gratulálok Zsuzsinak, az egész családnak és persze a nagymaminak is! :-)
Egészségben, szeretetben, boldogságban neveljék ezt a pici lányt. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Jajj, majd lemaradt: Hatalmas baba! :-)
Várjuk a híreket!!! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 10:40

Kedves Lányok!AZ IGAZI ÖRÖMHÍR UTÁN,ami lengje be a FÓRUMOT :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: ,
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 10:47

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 10:53

Kép
:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 11:00

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 11:04

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. április 2. 11:10

Kedves Nagyi! Nagy szeretettel gratulálok ehhez a gyönyörű kislányhoz Remélem Ő és Zsuzsi is jól van. Sok boldogságot és jó egészséget az egész családnak.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 11:10

:flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 2. 11:51

Biritől kaptam ,továbbítom:

Spoiler: mutasd
Házhoz szállítjuk a koreai kultúrát!
A Koreai Kulturális Központ így támogatja a koronavírus elleni küzdelmet.

Azért, hogy mindenkit megóvjunk és megelőzzük a koronavírus terjedését, márciusban a budapesti Koreai Kulturális Központ is bezárt ideiglenesen, rendezvényeinket elnapoltuk. Szeretnénk egy kicsit elviselhetőbbé tenni a bezártságot, ezért áprilistól online programokat kínálunk a koreai kultúra kedvelőinek.
Online koncertsorozatunkat a tavalyi év legnépszerűbb előadásaival nyitjuk. Minden hétfőn este 7 órakor megosztunk egy videót Facebook-oldalunkon és YouTube-csatornánkon. Reméljük, hogy közönségünk ugyanolyan izgalommal várja majd az előadásokat, mint amilyen izgalommal mi készítettük őket.

Műsor

2020. április 6., 19:00 Goblin Party: Egyszer volt, hol nem volt
(Felvétel időpontja: 2019.11.10. Helyszín: Koreai Kulturális Központ)

2020. április 13., 19: 00 FROMS: Vörös Homok, Howth
(Felvétel időpontja: 2019.11.19. Helyszín: Koreai Kulturális Központ)

2020. április 20., 19:00 Soojin Suh Chordless Quartet: Mr. Mickey
(Felvétel időpontja: 2019.11.22. Helyszín: Koreai Kulturális Központ)

Lee Dakyo (zongora), Chung Hosung (cselló), Han Sangeun (koreai tánc)
(A dátumokat április 11. után hirdetjük meg.)


Fellépők

Goblin Party: A bohóc műfaj és a kortárs tánc vegyítéséről híres társulat darabjai állandó perspektívaváltásra sarkallnak.
Koreográfia: Lim Jinho, Ji Kyungmin, Lee Kyunggu

FROMS: A koncert repertoárjában saját szerzeményeiket helyezik középpontba, melyekben a hagyományos koreai, a jazz és a klasszikus zene elemeit ötvözik. Játékukban olyan zeneiséget hoznak létre, melyben a zenei tradíciók és modernitás közötti határmezsgye dallamai csendülnek fel.
Fellépők: Kim Jihye (dobok), Sita Chay (hegedű), Kim Seayool (piri, ének), Belle Chen (zongora)

Soojin Suh Chordless Quartet: A koreai kortárs jazz egyik különleges színfoltja, melyet az érzéki dobjátékáról ismert Suh Soojin vezet. A formáció 2018-ban megjelent Strange Liberation című nagylemezével tört be a köztudatba, s azóta is tevékeny résztvevői a koreai jazz világának.
Fellépők: Suh Soojin (dob), Kim Young Hoo (nagybőgő), Song Hachul (tenor és szopránszaxofon), Ko Daniel (alt szaxofon)

Chung Hosung (cselló): A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett. Jelenleg a Magyar Állami Operaház Zenekarának tagja, 2018-tól a zenekar címzetes szólamvezetője.

Lee Dakyo (zongora): Első diplomáját a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte zongoraművész-szólistaként (2016-2018), jelenleg második diplomáján dolgozik zongorakísérő-korrepetítor szakon.

Han Sangeun (koreai hagyományos tánc): Diplomáját a szöuli Nemzeti Művészeti Egyetemen szerezte, tagja volt a Csedzsu Táncegyüttesnek. Jelenleg különböző koreai táncokat tanít a budapesti Koreai Kulturális Központban.



Információ a koronavírus-helyzet kapcsán

Tájékoztatjuk kedves látogatóinkat, hogy Központunk 2020. április 11-ig zárva tart.

Megértésüket, együttműködésüket köszönjük és kérjük, hogy friss információkért kövessék weboldalunkat és Facebook-oldalunkat!

Koreai Kulturális Központ
Igazgató: Lee Dangkweon
Cím: 1023 Budapest, Frankel Leó út 30-34.
Telefonszám: 06-1-550-0240
Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 12:30-20:00
E-mail: [email protected]
Weboldal: hungary.korean-culture.org
Copyright © 주헝가리 한국문화원
Minden jog fenntartva.
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2020. április 2. 12:35

Rita, Gratulálok Zsuzsinak, hogy édesanya, neked pedig, hogy nagymama lettél. :littlehearth:
Csodaszép a kislány , de hogy az 50-es ruci kicsi az már biztos. Ekkora súllyal legalább 58 cm.

Spoiler: mutasd
A Lányom is 4100 gr-al és 58 cm-el született .


@};- :littlehearth: @};- :littlehearth:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. április 2. 12:43

Drága Rita!
Nagy szeretettel gratulálok Zsuzsi lányodéknak gyönyörű lányuk születése alkalmából.
Rita maminak pedig szintén nagyon sok boldogságot kívánok
Marcsi :)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég