The King: Eternal Monarch

mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 4. 21:11

AmyRebecca írta:Mili56.
Most én is megnéztem a 4. rész biciglis jelenetét, meg az első rész 7.48 percét a két kisfiú egy és ugyan az, akkor mind
két világban gyerekként találkozik a rendőrnővel,ha nem tévedek.

Szuper! #:-s #:-s #:-s Akkor én sem néztem "mellé". Egyébként kár is lenne akkora ziccert kihagyni, hogy éppen a főszereplő alteregójával ne kezdjenek valamit. Bár kisfiúként már nem lesz jelen, az biztos. Meg aztán az időfaktor zűrös kissé, de arról híresek a koreai doramák, hogy a logikájukba nem nagyon hagynak belekötni. Ebben bízom. :-ss
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 4. 21:19

onna írta:Köszönöm a 6. rész fordítását. Amit korábban írtatok, a biciklizésről, a gyerekekről, meg hogy amikor királyunkat gyerekként megmenti, rendőrnőnk már felnőtt, de még akkor nem járt a másik dimenzióban gyerekként, hanem felnőttként. Szóval nem szabad belegondolni a részletekbe, mert nagyon skizofrén a történet. Vegyük úgy, mint egy mesét, amiben a történet - mintha mesélnék - csapódik ide és oda - ahogy a mesélő mondja. :-?? :-?? :-?? :-?? :-?? :-??


Pedig bele akarok gondolni, hogy mi is van, sőt, KÖVETELEM, hogy váljon ésszerűvé. :D :D :D És hidd el, hogy a helyükre fogják pakolni a tér-idő-esemény-hármast. Nekem úgy is jó, ha varázslattal oldják meg, de mivel a főszereplő matematikus, minimum, hogy a téridő-kontinuum rendben legyen. :ympeace:
pi314
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. augusztus 8. 22:10

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: pi314 » 2020. május 4. 21:23

AmyRebecca írta:Mili56.
Most én is megnéztem a 4. rész biciglis jelenetét, meg az első rész 7.48 percét a két kisfiú egy és ugyan az, akkor mind
két világban gyerekként találkozik a rendőrnővel,ha nem tévedek.


Köszi Mili a megfejtést. AmyRebecca tényleg igazad van. Mindkét univerzumban a király gyermek, a nyomozónő fiatal felnőtt. Csak ötletelek:
Spoiler: mutasd
Mi van ha a két univerzum között van 25 év eltérés?


Jó, hogy így pezseg a fórum! :)
Nagy köszönet, hogy ilyen gyorsan hoztad a 6. részt. De szép az utolsó jelenet. :) :littlehearth:
Riamara
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019. május 12. 12:44

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Riamara » 2020. május 4. 21:27

A kisfiúval én is úgy voltam, hogy értem én, csak fel nem foghatom... :-o
Azért lassan összeérnek a szálak. A csajszi nyomozására eddig nem fordítottam túl nagy figyelmet. Most viszont felkaptam a fejem, hogy milyen nőcit is keres? És kinek a telefonját hallgatta meg?
Amúgy a végén az a kisfiú és a kislány kinek a gyerekei?
Jaj , azt hiszem még egyszer meg kell néznem a második részt. :-?
Hogy én mennyire szeretem az ilyen agyalós történeteket!
Riamara
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019. május 12. 12:44

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Riamara » 2020. május 4. 21:38

Mivel királyunk láthatólag fokozatosan nőtt fel, és ugyanez elmondható a hősnőről is, akkor kizárásos alapon Luna lesz az a valaki, aki megállt a fejlődésben a másik dimenzióbeli királyfi mellett. Persze ez még mindig nem magyarázza meg az igazolványt.
Avatar
lisakorean
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. április 19. 12:00

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: lisakorean » 2020. május 4. 22:11

Sziasztok,
köszönöm szépen az 5. és 6. részt, már nagyon vártam. Van azonban egy gondom. A feliratokat nem tudom rendesen olvasni, az ékezetes betük helyett mindenféle jelek jelennek meg. Tudna valaki segiteni, hogy tudnám ezt kiküszöbölni? Előre is köszönöm, mindenkinek szép estét :)
drkjucus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018. október 7. 11:57

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: drkjucus » 2020. május 4. 22:35

pi314 írta:
AmyRebecca írta:Mili56.
Most én is megnéztem a 4. rész biciglis jelenetét, meg az első rész 7.48 percét a két kisfiú egy és ugyan az, akkor mind
két világban gyerekként találkozik a rendőrnővel,ha nem tévedek.


Köszi Mili a megfejtést. AmyRebecca tényleg igazad van. Mindkét univerzumban a király gyermek, a nyomozónő fiatal felnőtt. Csak ötletelek:
Spoiler: mutasd
Mi van ha a két univerzum között van 25 év eltérés?


De mindenki más hasonló körú.

Az idő babrálással az a dolgom, hogy az áruló királynak van egy fél "varázsmicsodája" vagyis botja, de a másik fele a hercegnél van, akkor neki sem kéne öregednie, annál is inkább mert gyerekként szerezte meg.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: onna » 2020. május 4. 22:48

Kedves Milli,
Biztos majd helyére teszik a történetet, de ahhoz nekünk többször is vissza kell néznünk az előzményeket, hogy felkiáltsuk a heurékát. :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: Máris belenéztem az első részbe, hogy beazonosítsam a kis királyfit a bicikliző sráccal, aki miatt új beléptető kártyát kell a nyomozónőnek csináltatnia. Az első 5 részt tuti ismét meg kell nézni, hogy be tudjuk azonosítani a szereplőket a továbbiakban.
A 6. rész tovább fokozta Lee Min Ho varázsát a fehér tengerész öltözetben a mellén ékeskedő kitüntetéseivel. Köntösét pedig a nyomozónő kérésére hajlandó lenne levenni s levetkőzni, hogy megmutassa széles vállait. De nem teszi. Pedig milyen kíváncsiak is lettünk volna, hogy korábbi filmjeihez képest mennyire izmosodott meg. Így maradt egy újabb rejtély. :-ss :-h :-h :-h :-h :-h
drkjucus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018. október 7. 11:57

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: drkjucus » 2020. május 4. 23:28

Én is vártam, hogy vetkőzik :)). :ymdaydream: :ympray:
Ahhh ezek a koreai sorozatokban... olyan álszentek. :((
Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. május 5. 4:49

Köszönöm a 6. részt. :x :-bd
Wolf Moni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. augusztus 20. 8:52

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Wolf Moni » 2020. május 5. 8:37

Köszönöm szépen a feliratokat! :x
Avatar
vajandi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016. augusztus 14. 20:07
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Kapcsolat:

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: vajandi » 2020. május 5. 16:46

Hálásan köszönöm az 5-6. részek fordítását. :littlehearth: :) :littlehearth: Legjobban a főszereplők közös jelenetei tetszenek, meg Do Hwan két karakterének jelenetei, Kim Kyung Nam valahogy nem szimpi, meg a miniszterelnöknő is eléggé irritáló (pedig tényleg szép). Még mindig nem világos minden, meg néha olyan érzésem van, hogy az eseményeket csak úgy egymás mögé "dobálták" volna, semmi átmenet (vagy csak nekem tűnik így?). Pl. az a hirtelen tengeri behatolás is totál váratlanul jött, semmi előjel. Az előtte lévő pillanatban még a miniszterelnöknő épp féltékenyen dühöngött, aztán hirtelen elkezd intézkedni egy váratlan vízi behatolás ügyében. Már azt hittem, ő intézte így, hogy a királyt szétválassza a lánytól. Remélem, előbb-utóbb kitisztul a kép, és minden kérdésre választ kapunk. A 6. rész zárójelenete mindent visz, imádom!! :x :movingflower:
holden24
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. június 15. 0:04

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: holden24 » 2020. május 5. 18:11

Köszönöm szépen a feliratokat! :littlehearth:
Norisz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. április 21. 22:03

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Norisz » 2020. május 5. 19:21

Köszönöm szépen az 5-6. részek gyors fordítását! ^:)^ Egyetértek Vajandival! Sajnos nekem is az az érzésem, hogy néha céltalanul csaponganak a történetben, és ezt nem az időugrásos részekre értem. Ez utóbbiak - szerintem is - idővel a helyükre kerülnek majd. Én is furcsálltam a japán tengeri behatolást, aminek semmi értelme nem volt, ha csak az nem, hogy LMH és testőre eszméletlenül festettek a katonai egyenruhájukban, :x és a záró jelenet valóban kellemesen romantikusra sikeredett. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 5. 20:05

Norisz írta:Köszönöm szépen az 5-6. részek gyors fordítását! ^:)^ Egyetértek Vajandival! Sajnos nekem is az az érzésem, hogy néha céltalanul csaponganak a történetben, és ezt nem az időugrásos részekre értem. Ez utóbbiak - szerintem is - idővel a helyükre kerülnek majd. Én is furcsálltam a japán tengeri behatolást, aminek semmi értelme nem volt, ha csak az nem, hogy LMH és testőre eszméletlenül festettek a katonai egyenruhájukban, :x és a záró jelenet valóban kellemesen romantikusra sikeredett. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:


A japán provokációról:
Azt tudjuk, hogy a történet évében ez a tengeri behatolás már a negyedik.
A Biztonsági Tanács gyűlésén hangzik el, hogy Japán a gazdasági tárgyalások előtt mindig hisztériázik, ezzel próbál magának előnyösebb tárgyalási kiindulópontot teremteni. Most a hisztéria éppen egy katonai erőfitogtatás.
Ezt megerősíti a nemzetközi sajtóba való bepillantás is a 6. rész 34. perce körül, ahol bizonyos japán gazdasági krízist emlegetnek, amiből úgy akar kilábalni a japán miniszterelnök, hogy a Koreai Királyságot próbálná szorongatni. A saját szájával is ezt mondja, mikor a japán parancsnok hezitál és fölhívja őt a főhadiszálláson. Mitsuda "lehetőségnek" nevezi a provokációt, ha a tervezett hadművelet sikeres lenne.
A NBT hímsoviniszta képviselőinek egyike szerint: "Azt feltételezhették, /a japánok/hogy egy női miniszterelnök, akinek nincsenek ismeretei a hadászatról, a konfrontáció helyett a tárgyalásokat választja." /a 34.percnél/ Vagyis megijed és gazdasági előnyökhöz juttatja Japánt. De éppen az ellenkezője történik.
És az utolsó érv: "LMH és testőre eszméletlenül festettek a katonai egyenruhájukban!" :D :D :D :D :D
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 5. 20:33

vajandi írta:Hálásan köszönöm az 5-6. részek fordítását. :littlehearth: :) :littlehearth: Legjobban a főszereplők közös jelenetei tetszenek, meg Do Hwan két karakterének jelenetei, Kim Kyung Nam valahogy nem szimpi, meg a miniszterelnöknő is eléggé irritáló (pedig tényleg szép). Még mindig nem világos minden, meg néha olyan érzésem van, hogy az eseményeket csak úgy egymás mögé "dobálták" volna, semmi átmenet (vagy csak nekem tűnik így?). Pl. az a hirtelen tengeri behatolás is totál váratlanul jött, semmi előjel. Az előtte lévő pillanatban még a miniszterelnöknő épp féltékenyen dühöngött, aztán hirtelen elkezd intézkedni egy váratlan vízi behatolás ügyében. Már azt hittem, ő intézte így, hogy a királyt szétválassza a lánytól. Remélem, előbb-utóbb kitisztul a kép, és minden kérdésre választ kapunk. A 6. rész zárójelenete mindent visz, imádom!! :x :movingflower:


Nagyon szívesen. Számomra Woo Do-hwan, Kim Kyung-nam és még sokan mások is csúcsra járatják a karakterükben rejlő lehetőségeket, szépséges királyunk pedig csak egy öltöztetős baba, egy dekoráció - eddig - a filmben. De olyan esztétikai élményt nyújt, ami felér egy kutúrsokkal. :D :D :D A filmpuzzle-t nagyon szeretem és én is várom, hogyan rakják össze az alkotók ezt a hatalmas ívű történetet.
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 5. 20:35

drkjucus írta:Én is vártam, hogy vetkőzik :)). :ymdaydream: :ympray:
Ahhh ezek a koreai sorozatokban... olyan álszentek. :((


:)) :)) :)) Milyen igazad van! :D :D :D
Norisz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. április 21. 22:03

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Norisz » 2020. május 5. 21:06

mili56 írta:
Norisz írta:Köszönöm szépen az 5-6. részek gyors fordítását! ^:)^ Egyetértek Vajandival! Sajnos nekem is az az érzésem, hogy néha céltalanul csaponganak a történetben, és ezt nem az időugrásos részekre értem. Ez utóbbiak - szerintem is - idővel a helyükre kerülnek majd. Én is furcsálltam a japán tengeri behatolást, aminek semmi értelme nem volt, ha csak az nem, hogy LMH és testőre eszméletlenül festettek a katonai egyenruhájukban, :x és a záró jelenet valóban kellemesen romantikusra sikeredett. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:


A japán provokációról:
Azt tudjuk, hogy a történet évében ez a tengeri behatolás már a negyedik.
A Biztonsági Tanács gyűlésén hangzik el, hogy Japán a gazdasági tárgyalások előtt mindig hisztériázik, ezzel próbál magának előnyösebb tárgyalási kiindulópontot teremteni. Most a hisztéria éppen egy katonai erőfitogtatás.
Ezt megerősíti a nemzetközi sajtóba való bepillantás is a 6. rész 34. perce körül, ahol bizonyos japán gazdasági krízist emlegetnek, amiből úgy akar kilábalni a japán miniszterelnök, hogy a Koreai Királyságot próbálná szorongatni. A saját szájával is ezt mondja, mikor a japán parancsnok hezitál és fölhívja őt a főhadiszálláson. Mitsuda "lehetőségnek" nevezi a provokációt, ha a tervezett hadművelet sikeres lenne.
A NBT hímsoviniszta képviselőinek egyike szerint: "Azt feltételezhették, /a japánok/hogy egy női miniszterelnök, akinek nincsenek ismeretei a hadászatról, a konfrontáció helyett a tárgyalásokat választja." /a 34.percnél/ Vagyis megijed és gazdasági előnyökhöz juttatja Japánt. De éppen az ellenkezője történik.
És az utolsó érv: "LMH és testőre eszméletlenül festettek a katonai egyenruhájukban!" :D :D :D :D :D

Kedves Mili56! Köszönöm a fenti kiegészítő infókat! :-bd Valóban, így már több értelme van a történéseknek, csak valahogyan kevésbé illet a sztori menetébe. Persze a japánok és a koreaiak között többször adódott konfliktus a történelem során, miért ne használnák fel ezt a forgatókönyvírók ebben a sorozatban is. :-h
rita73
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. október 19. 9:23

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: rita73 » 2020. május 5. 21:11

Köszönettel vittem a feliratokat és videókat :) gyűjtogetem aztán maratonozok B-)
Riamara
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019. május 12. 12:44

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Riamara » 2020. május 5. 21:57

Szerintem meg pont odaillett a japán támadás. Az elnökasszony először hajlott a szokásos megegyezésre. De amikor meglátta a lányt a királlyal, remek lehetőségnek találta a támadást arra, hogy a kis idillnek véget vessen. Úgyhogy rögvest bekeményített.

Közben visszanéztem az első részeket. És érdekes egyezésekre bukkantam. A testőr és a paparazzi lány alteregói, ugye házaspárként élnek a másik világban, és van két gyerekük. Egy kisfiú és egy kislány. De ugyanez a két gyerek felbukkan az elnökasszony mamájánál is, a királyságban.

És még valami. A meggyilkolt pasi, a csomagtartóból, akinek a telefonját megtalálták, erősen hasonlít arra a tengernagyra, aki a király felettese volt a haditengerészetnél.
Namármost tekintve, hogy a főgonosz milyen módszert használ, ez erősen elgondolkodtató.

És van két kérdésem is. A királynak nincs mamája? Hisz az alteregójának van. Akkor neki miért nincs? Mi lett vele?
A másik, hogy Yo-yo fiú melyik nőci háza előtt szobrozott? És főként az melyik országban volt?
palfiedina
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. június 12. 11:09

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: palfiedina » 2020. május 6. 3:14

Köszönöm a fordítást Milli56!
Általában maratonozni szoktam, de most éreztem, hogy ezt a sorozatot élvezet lesz veletek együtt nézni és nem is tévedtem :D Ellentétben a különböző csoportok fanyalgóival, nekem az első résztől nagyon tetszik a sorozat. LMH csodás király, Woo do hvan és Kim Go Eun is nagyon passzol a karekteréhez. A zene szuper, a történet csavaros és romantikus... akinek ez nem elég ölelje meg a kemencét ! :)) Most még online néztem, de valószínüleg le fogom tölteni, mert egyrészt szeretném megtartani, másrészt már látom, hogy vissza-vissza kell térnem bizonyos pontokhoz, ahol vitt a történet és esetleg /az olvasás miatt/ nem láttam meg fontos momentumokat.Persze a fehér egyenruhára volt eszem alaposan rácsodálkozni. Az idősebbek emlékezhetnek még ebben a témában Robert Redfordra az Ilyenek voltunkból / számomra überelhetetlen/ illetve Tom Cruisera az Egy becsületbeli ügyben.
Kirari
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020. április 18. 19:36

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Kirari » 2020. május 6. 8:26

Köszönöm szépen a 6. rész feliratát! :)
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 6. 14:36

Riamara írta:Szerintem meg pont odaillett a japán támadás. Az elnökasszony először hajlott a szokásos megegyezésre. De amikor meglátta a lányt a királlyal, remek lehetőségnek találta a támadást arra, hogy a kis idillnek véget vessen. Úgyhogy rögvest bekeményített.

Közben visszanéztem az első részeket. És érdekes egyezésekre bukkantam. A testőr és a paparazzi lány alteregói, ugye házaspárként élnek a másik világban, és van két gyerekük. Egy kisfiú és egy kislány. De ugyanez a két gyerek felbukkan az elnökasszony mamájánál is, a királyságban.

És még valami. A meggyilkolt pasi, a csomagtartóból, akinek a telefonját megtalálták, erősen hasonlít arra a tengernagyra, aki a király felettese volt a haditengerészetnél.
Namármost tekintve, hogy a főgonosz milyen módszert használ, ez erősen elgondolkodtató.

És van két kérdésem is. A királynak nincs mamája? Hisz az alteregójának van. Akkor neki miért nincs? Mi lett vele?
A másik, hogy Yo-yo fiú melyik nőci háza előtt szobrozott? És főként az melyik országban volt?


A királynak valami miatt nincs anyja. Arra még fény derülhet, miért nincs.
Milyen "szobrozós" jelenetre gondolsz?
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 6. 14:51

palfiedina írta:Köszönöm a fordítást Milli56!
Általában maratonozni szoktam, de most éreztem, hogy ezt a sorozatot élvezet lesz veletek együtt nézni és nem is tévedtem :D Ellentétben a különböző csoportok fanyalgóival, nekem az első résztől nagyon tetszik a sorozat. LMH csodás király, Woo do hvan és Kim Go Eun is nagyon passzol a karekteréhez. A zene szuper, a történet csavaros és romantikus... akinek ez nem elég ölelje meg a kemencét ! :)) Most még online néztem, de valószínüleg le fogom tölteni, mert egyrészt szeretném megtartani, másrészt már látom, hogy vissza-vissza kell térnem bizonyos pontokhoz, ahol vitt a történet és esetleg /az olvasás miatt/ nem láttam meg fontos momentumokat.Persze a fehér egyenruhára volt eszem alaposan rácsodálkozni. Az idősebbek emlékezhetnek még ebben a témában Robert Redfordra az Ilyenek voltunkból / számomra überelhetetlen/ illetve Tom Cruisera az Egy becsületbeli ügyben.


Robert Redford. Ő tényleg überelhetetlen. Bár amilyen gyönyörű itt MLH... :D Igaz, láttam én Jo In-sungot is a légierős katonai egyenruhájában... :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
A "fanyalgók"-ról annyit, hogy mégis az összes nézi, gúvadt szemekkel. :D
Jól teszed, ha letöltöd. Néha azért állítom meg a filmet, hogy gyönyörködjem. A képek páratlanul szépek. De hát ez Korea és az ő világa. A valóságban is így magával ragad. :movingflower:
Riamara
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2019. május 12. 12:44

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Riamara » 2020. május 6. 16:15

mili56 írta:
Riamara írta:És van két kérdésem is. A királynak nincs mamája? Hisz az alteregójának van. Akkor neki miért nincs? Mi lett vele?
A másik, hogy Yo-yo fiú melyik nőci háza előtt szobrozott? És főként az melyik országban volt?


A királynak valami miatt nincs anyja. Arra még fény derülhet, miért nincs.
Milyen "szobrozós" jelenetre gondolsz?


A 3. részben 42:08, amikor a fiú ott áll a ház előtt és jojózik. Mintha csak a nőre várna. Az melyik világban volt?

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég