The World of the Married (Házasélet)

Moderátor: kuncili

Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 25. 22:03

force írta:Köszönöm szépen a feliratokat :)
Az AvistaZ-on nem vagyok rajta (de hátha lesz majd szabad regisztráció), torrentról szoktam tölteni filmeket. (de Dél-Koreai és ázsia sorozatok nincsenek nagyon más torrent oldalakon:(, vagy legalábbis én nem tudok róla.

Letöltöm akkor direktbe, találtam a dramaday.net oldalt.
Valaki megtudná mondani, hogy a dramaday-en melyikhez talál a felirat, hogy ne kelljen mindeniket letöltsem és kipróbálgassam.
https://dramaday.net/the-world-of-the-married/
Előre is köszönöm.


szia, a 720p NEXT verziohoz van idozitve
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
force
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. május 25. 21:41

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: force » 2020. május 25. 22:11

Szia,
ez igen, már meg is kaptam a választ. Szuper.
köszi szépen.
További szép estét :)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 25. 23:43

force írta:Szia,
ez igen, már meg is kaptam a választ. Szuper.
köszi szépen.
További szép estét :)


nagyon szívesen, remélem, tetszeni fog :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
VuVej
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:06

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: VuVej » 2020. május 26. 1:26

Szia Kuncili!
Nagyon köszönöm a fordítást! Hála Neked, hétvégén kezdődhet a maraton \:D/
VuVej
Pmarcsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. április 21. 17:01

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Pmarcsi » 2020. május 26. 10:14

Szia az online lehetőségről legalábbis az első részben lemaradt a felirat hozzáadás,átnéznéd!Köszönöm
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 26. 11:31

Pmarcsi írta:Szia az online lehetőségről legalábbis az első részben lemaradt a felirat hozzáadás,átnéznéd!Köszönöm

általános hiba van a videán, dolgoznak a hiba kijavításában és akkor gondolom, vissza fog minden állni rendesen. a feliratok mind fel vannak töltve. szóval, türelem :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 26. 11:32

VuVej írta:Szia Kuncili!
Nagyon köszönöm a fordítást! Hála Neked, hétvégén kezdődhet a maraton \:D/
VuVej


nagyon szívesen, jó szórakozást és azért majd dobj egy kommentet, hogy tetszett-e :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 26. 12:07

jakabkne írta:Nagyon szépen köszönöm e remek sorozat fordítását.Sajnos a való életben is vannak hasonló történetek..Azt sajnálom,hogy mennyire nagy sz6envedői a gyerekek az ilyen családi történéseknek,akik még nem igazán értik mi miért is történik.Hatalmas,szinte gyógyíthatatlan seb keletkezik kis lelkükben.


Spoiler: mutasd
én úgy látom, hogy ebben az esetben főleg a kommunikáció hiánya az, ami a gyerek összeomlásához vezetett. az anyja annyira akarta védeni mindentől, hogy végül ez visszaütött. tobb olyan beszélgetés kellett volna, mint amit akkor folytattak le, amikor Sun Woo hazavitte Joon Youngot Da Kyungéktól. amikor őszintén bevallotta, hogy neki is hiányzott a férje. valahogy akkor is úgy érzem, azonban, hogy a vége nincs jól felvezetve, számomra kissé hiteltelen a gyerek elszökése. hogy elrohan egy napra, oké, de egy évre (minimum)? abba meg már bele se megyek, hogy Sun Woo sem ezt érdemelte.


jutka12 írta:akkor spoilert megpróbálom bekapcsolni

Spoiler: mutasd
tehát a fiú viselkedése.
szerintem nem csak a pofon volt erős 'árulás' ellene, azt még sok utálkozással, de felülírhatta volna ha nincs a sok előzmény-az anyjával való bánásért. de az ingadozásai mind a tehetetlenségéből fakadnak, mert alapból vágyik a "meg nem történte" előző világra ő is-ahogy az apa is és az anya is. de a fiú látja át a hullámvasútból kiszállni csak végleg lezárással lehet. de az anyag megint inog. megint nem az az erős---amit igazán nem is olyan jól lehet viselni egy kamasznak- szóval már nem üvegszám iszik feszültségoldásként, de a biztonságos melegség hiányzik a fiúnak. nem a babusgató, mindent átvállaló anya, hanem a döntéseiben következetes.
de ott a térdre esésnél a fiú látja h az anya is rogyik össze átvitt értelemben is belelép a régi 'segítem addig amíg.'cipőbe. .
és a fiú ebből újra már nem kér.
ez már nem az a helyzet, hogy "az ismert rossz is jó, mert tudjuk mi várható sorra és hogyan jutunk túl rajta' , mint a bizonytalanság.
nos ő ebből nem kér. az impulzív szülei terheit nem akarja látni.
szerintem a pszichiáter doki segíthetett neki-de ez semmiből nem látható, csak én gondolom, h ismeri az ellátórendszerek ilyen formáit, és mivel nem csak 1 ülésben beszéltek korábban , ezért a háló megtartó ereje működhetett. a gyerek érdeke ez volt. sok trauma után.
az anya pedig nagyon megkínlódta belül, én végig nem is értettem hogy miből táplálkozott a 'fent tartó' ereje. az ő hátteréről semmi nem jött szem elé-vagy nem jól figyeltem.
az apa csak támogatás alapján állt fel a maga mély verméből - de nem is képes ennél tovább változni.

/az utolsó rész 3 héttel előttinek jelzett jelenete zavaró volt, mert abban a képsorban 3 hete csak a visszagondolás történt egy 3 évvel! ezelőtti idilli enyelgős-és már tudható hamis szitura. na de kifésültem magamban, csak mindkétszer zavart az idő beírása.)


remélem jól csináltam az elrejtést.


Spoiler: mutasd
az a helyzet, hogy a gyerek sokkal jobban kötődött az apjához az elején, ugye, még mondja is az anyjának, hogy ne váljon el, ami Sun Woo-t kétségbeesett, ugyanakkor jól átgondolt lépésre kényszeríti. és innen kezdődik a gyerek ún. kálváriája. nem tudjuk, mit élt át azalatt a 2 év alatt, amíg nem volt ott az apja, de azt látjuk, hogy Sun Woo újra és újra elköveti azt a hibát, hogy nem őszinte a gyerekkel, persze, mondja magának, hogy az ő érdekében, és ezzel csak ront a helyzeten. a gyereket pedig teljesen kibillenti a nehezen megtartott egyensúlyából az apja visszatérése. viszont azt már látjuk, hogy a gyerek elkezdett kötődni az anyjához, pont ezért képes Da Kyung hatni rá. no, meg azért, mert felnőttként kezeli, amit a szülei nem tesznek meg. ezzel együtt a gyerek valahol mégis tudja, hogy egyedül az anyjára számíthat, ezért hívja fel. amit mondasz, az igaz, hogy a gyerek jól látja a helyzetet, hogy csak akkor lehet ennek vége, ha tőből elvágják, viszont az anyja nem tudja, hogy ezt a hívd a rendőrséget mondat azért hangzik el, mert komolyan gondolja, vagy mert dühös az apjára. ne feledjük, hogy nem beszélték meg azt, hogy mit tett Sun Woo, hogy megkapja a gyerekefelügyelet jogát a 6. rész végén. plusz, az anyja még mindig gyerekként kezeli, akinek szeszélyei vannak, de majd elmúlik. és az éttermi jelenetben az apja tényleg szánalmas volt. mondom, nekem azzal van bajom, ahogy az egész elszökés fel van vezetve. ahogy ránéz az anyjára a majdnem baleset előtt, majd ő kiált fel, hogy apa! és ugye megint, Sun Woo, meg a lelkifurdalás, hogy az egész amiatt van, mert ő beadta a válást. lényeg, hogy amikor ott térdel az apa, az anya meg átöleli, a gyerek ugye a fejét rázza és látjuk, hogy Sun Woo egyből ott hagyja Tae Oh-t és a gyerek felé fordul. tehát a gyerek kvázi esélyt nem adott az anyjának arra, hogy reagáljon valamit. és ez persze, természetes, hiszen a hócipője tele van már az egész helyzettel. tehát elszalad. oké. legyen 1 nap. max. 2. de egy év? nekem ez vhogy soknak tűnik és ráaadásul az egész ugye Sun Woo-nak fáj a legjobban, amivel megint csak azt erősitik meg, hogy hiba volt elválni. szóval, nekem ez a baj ezzel az egésszel. Kim Hee Ae mondta, h Sun Woo számára Tae Oh olyan, mintha a gyereke volna, ezért akar gondoskodni róla. Na, de majd lefordítom a két speciális részt, amit a múlt héten adtak és akkor látni fogod te is :-)

igen, az időbeli ugrándozással voltak problémák nekem is. arról meg nem is beszélve, hogy Kim Hee Ae ujján 3 éve ott volt a sebtapasz, majd a rendőrautó mellé rogyva a jelenben megint ott van és 1 év múlva, amikor kinyitja a levelet, akkor is ott van az ujján. más jelentekben meg egyszerűen nincs ott (pl. látni, h az étteremben nincs beragasztva az ujja, de az elszökős jelenetnél, igen). szóval, vannak ilyen hibák benne, de mindezzel együtt szerintem nagyon jó volt, nekem bejött az első helyre a Secret Love Affair mellé és örülök, hogy ha keserédes is, de a vége legalább Sun Woo-nak megnyugvást hozott.


köszönöm, hogy itt voltál és elmondtad a véleményedet :-) szép hetet!


zsuzsianyu2 írta:a feliratot szívesen, nagyon örülök, hogy szeretted a sorozatot :-)

Szia . SPOJLER.... Én úgy éreztem a fiú arc kifejezéséből igen elsőre megijedt mikor a majdnem baleset történt ..de aztán a térdepelős jelenetnél már egyértelmű , volt csak a jobb élet kellet neki és a fia aki emlékezet rá hogy érdekből kell a gyereke, hiszen megpofozta minden gondolkodás nélkül az apja mikor az érdeke úgy kívánta . ( milyen apa az ilyen aki nehezen megszerzett gyerekét nem védi meg egy semmiségért) (na itt már igen dühöngtem )
A fiú látta hogy a csúnyán elvert anya az aki mindent elfelejt és megbocsát neki . Holott a fiú kérte nem kell az apja . Amit tudjunk maga nem volt képes egyedül felemelkedni ..mert a dokinő mellett lett valaki .[/quote]
Szia . SPOJLER.... Én úgy éreztem a fiú arc kifejezéséből igen elsőre megijedt mikor a majdnem baleset történt ..de aztán a térdepelős jelenetnél már egyértelmű , volt csak a jobb élet kellet neki és a fia aki emlékezet rá hogy érdekből kell a gyereke, hiszen megpofozta minden gondolkodás nélkül az apja mikor az érdeke úgy kívánta . ( milyen apa az ilyen aki nehezen megszerzett gyerekét nem védi meg egy semmiségért) (na itt már igen dühöngtem )
A fiú látta hogy a csúnyán elvert anya az aki mindent elfelejt és megbocsát neki . Holott a fiú kérte nem kell az apja . Amit tudjunk maga nem volt képes egyedül felemelkedni ..mert a dokinő mellett lett valaki .[/quote]

Spoiler: mutasd
Tae Oh a pofonnal a maga tehetetlensége miatt érzett dühöt a gyereken vezette le. Mivel a gyerek nagyon el van kényeztetve ez sokként hatott rá. Ezért is, amikor a fiának mondja, h te szemétláda, meg amikor egyedül iszik és átkozódik, akkor valójában magát szidja. a gyerek meg 2 év alatt megtanult az anyjához kötődni, bár bosszantja, hogy az még mindig gyerekként kezeli. és csak magamat tudom ismételni, hogy elszalad az érthető, de hogy elszökjön egy évre, nekem valahogy túlzásnak tűnik. Nagyon szépen köszönöm, hogy itt voltál, végigkísérted a sorozatot és megosztottad a véleményedet :-) szép hetet!
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Pmarcsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. április 21. 17:01

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Pmarcsi » 2020. május 26. 12:23

köszönöm szépen
ferenczine61
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. április 18. 19:08

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: ferenczine61 » 2020. május 26. 16:20

Szeretném megköszönni a teljes sorozat fordítását, hétről-hétre már alig vártam, hogy láthassam a következő részeket. A sorozat befejezését nem, így gondoltam el. Elég rejtélyes maradt számomra a sorozat befejező részének utolsó kockái. Az is igaz, hogy ki-ki a saját elgondolása szerint fejezheti be a sorozatot.
Ezen túllépve még egyszer nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, aki részt vett a sorozat fordításában, örömet és izgalmat szerezve nekünk nézőknek.
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 26. 17:14

ferenczine61 írta:Szeretném megköszönni a teljes sorozat fordítását, hétről-hétre már alig vártam, hogy láthassam a következő részeket. A sorozat befejezését nem, így gondoltam el. Elég rejtélyes maradt számomra a sorozat befejező részének utolsó kockái. Az is igaz, hogy ki-ki a saját elgondolása szerint fejezheti be a sorozatot.
Ezen túllépve még egyszer nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, aki részt vett a sorozat fordításában, örömet és izgalmat szerezve nekünk nézőknek.


szia! miért maradt rejtélyes a vége neked?
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
Danna
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2017. február 9. 20:07

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Danna » 2020. május 26. 19:43

Gratulálok! Hálás vagyok a gyors munkáért, és nagy nagy köszönet, a teljes sorozat fordításáért! :) :) \:D/

..most majd lehet maratonozni, kész van az egész. remélem, neked is tetszeni fog majd!


Ki nem hagynám.. már csak idő kérdése, és jöhet a maraton. ;)

Ezer arc.. és roppant kifejező! ;))
KépKép

KépKép

Kíváncsian várom, mi lesz a következő projekted??

Szép hetet!
Andrejja
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017. január 14. 10:18

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Andrejja » 2020. május 26. 20:31

Köszönöm szépen a fordítást és a feliratokat!
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2020. május 26. 22:10

várom a speciálokat is.
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 29. 0:14

Danna írta:Gratulálok! Hálás vagyok a gyors munkáért, és nagy nagy köszönet, a teljes sorozat fordításáért! :) :) \:D/

..most majd lehet maratonozni, kész van az egész. remélem, neked is tetszeni fog majd!


Ki nem hagynám.. már csak idő kérdése, és jöhet a maraton. ;)

Ezer arc.. és roppant kifejező! ;))
KépKép

KépKép

Kíváncsian várom, mi lesz a következő projekted??

Szép hetet!


szia! köszönöm, hogy végig itt voltál és hoztad a képeket :-) remélem, a sorozat is tetszeni fog majd. én még mindig a hatása alatt vagyok, régen nem volt már ilyen.

ami a jövőbeli projekteket illeti, szeretném Kim Hee Ae munkáit lefordítani. Most lett kész a Moonlit Winter fordítása és még hátra van a The World of the Married 2 speciális részének a lefordítása, ami interjúkból és kamera mögötti jelenetekből áll. aztán, majd meglátjuk :-)

szép hétvégét és köszi még egyszer a támogatást :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 29. 0:15

Andrejja írta:Köszönöm szépen a fordítást és a feliratokat!


nagyon szívesen :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
ferenczine61
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. április 18. 19:08

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: ferenczine61 » 2020. május 29. 20:34

Szeretnék a feltett kérdésre reagálni. Miért maradt rejtélyes a film vége? Nekem nem egyértelmű a befejezésr. A legutolsó filmkockán a doktornőhöz, ki érkezett? Nem volt látható teljesen a hozzá érkezett férfi, csak egy pillanatra, és nem teljes egészében. A volt férje az, vagy az orvos kollegája? Bennem ez a kérdés maradt!
Lehet, hogy más tudja rá a választ, de nekem a látottak nem voltak egyértelműek. Örülnék neki, ha valaki tudna rá válaszolni. Előre is köszi!
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: onna » 2020. május 29. 21:30

Kedves Kuncili,
Nagyon köszönöm a fordítást! (L)(L)(L)(L)(L)(L) :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Két nap alatt megnéztem maratonban, de a vége egy kicsit engem is kikészített. Mint egy tanmese arról, hogy az elvált szülők gyereke miken megy át: bántja a barátait, lop, elszökik otthonról. A többi szál csak úgy mellékes lett emiatt a figyelmeztetés miatt, hogy lám, hogy járhat egy gyerek, aki a két szülő közé szorul. Nekem az orvosnő kutyaszerű hűsége nem volt szimpatikus, mert tudom, milyen fárasztó tud lenni az ilyen ragaszkodás. S ráadásul nem volt korrekt sem, mert a múltban élt és azt hitte, csak neki van joga ahhoz a férfihoz, akit ő engedett szélnek. A férj mentségére szorul, hogy bár filmrendező, elég szegényes a fantáziája, ezért ismételte magát a másik nőnél, mert azt gondolta, az jön be a nőnek, mert már kipróbálta az életében egyszer és az akkor is bejött. A legnagyobb hibát azzal követte el, hogy visszament a szülővárosába. Inkább maradt volna ott, ahol 2 évig boldogan élt a szép fiatal feleségével és gyerekével. A fiához való ragaszkodás egyfajta ürügyként szolgált, hogy a másikat bosszantsa, amiért átverte. A dokinőt sem értem, miért nem nyugodott bele, hogy a fia időnként az apját is láthassa. Kisajátította, hogy a másikat bosszantsa, csak eszközként használva fel. Mint ahogy az állandó dicsekvése annak, akinek a legjobban fáj, hogy kivel feküdt le. A kedves szomszédasszony is elégedetten summázhatta, hogy visszaadta a kölcsönt, amit a rendező a férjével tett a képek küldésével és az ő házasságuk megingatásával. :-t :-t :-t
Az egyetlen épeszű a történetben a pszichológus volt, a környezet többi tagja zakkantként viselkedett, bár néha igyekeztek jópofát vágni a dologhoz.
Ez volt a tálalás a szép szerelmes ifjú nej - aki a férjének szerencsét hozott azzal, hogy tényleg inspirálta. A tesze-tusza férj, aki saját hülyesége miatt kallódott el. :-q :-q :-q
Szóval nagy érzéseket lobogtatott meg a forgatókönyvíró. Nekem a végén feltűnő férfi nem ugrik be, meg kell ismét néznem.
Megnéztem, a férfi egy volt betege volt, aki felajánlotta, hogy megöli a volt férjét.Valószínűleg azért érzett egyet a dokinővel, mert ő is hasonlókon ment át és attól viszketett allergiásan, mint ahogy dokinőnk is elkezdett egyszer vakarózni, amikor ez a beteg bejött hozzá és együttérzett vele....
Nekem a love történetek közül még mindig Joo Ah Im-mal a Secret Affair viszi a pálmát.
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 29. 21:39

ferenczine61 írta:Szeretnék a feltett kérdésre reagálni. Miért maradt rejtélyes a film vége? Nekem nem egyértelmű a befejezésr. A legutolsó filmkockán a doktornőhöz, ki érkezett? Nem volt látható teljesen a hozzá érkezett férfi, csak egy pillanatra, és nem teljes egészében. A volt férje az, vagy az orvos kollegája? Bennem ez a kérdés maradt!
Lehet, hogy más tudja rá a választ, de nekem a látottak nem voltak egyértelműek. Örülnék neki, ha valaki tudna rá válaszolni. Előre is köszi!


szia! igen, a befejezés sokaknál kétséget vetett fel. volt, aki azt hitte, sun woo csak képzelte, hogy visszajött a fia. volt, aki úgy járt, mint te, hogy nem tudta eldönteni. de a fia jött vissza. és nem hallucinált. valóban visszajött. ha végignézed a stáblistát, akkor látni fogod, hogy van egy kép, pontosan a "köszönjük, hogy végignézték..." kép előtt, ami meg is mutatja, hogy joon young jött vissza. (sun woo megöleli)
de holnap már kezdem a 2 speciális rész fordítását (ami interjúkból és kamera mögötti jelentekről szól), abban is elhangzik a gyerek alakító színész szájából, hogy azért ment vissza, mert hiányzott neki az anyja. :-) de nagyon örülök, hogy itt vagy :-)

EDIT: közben előkerestem a képet, ami választ ad a "ki jött haza?" kérdésre :-) íme:
Kép
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 29. 22:26

onna írta:Kedves Kuncili,
Nagyon köszönöm a fordítást! (L)(L)(L)(L)(L)(L) :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Két nap alatt megnéztem maratonban, de a vége egy kicsit engem is kikészített. Mint egy tanmese arról, hogy az elvált szülők gyereke miken megy át: bántja a barátait, lop, elszökik otthonról. A többi szál csak úgy mellékes lett emiatt a figyelmeztetés miatt, hogy lám, hogy járhat egy gyerek, aki a két szülő közé szorul. Nekem az orvosnő kutyaszerű hűsége nem volt szimpatikus, mert tudom, milyen fárasztó tud lenni az ilyen ragaszkodás. S ráadásul nem volt korrekt sem, mert a múltban élt és azt hitte, csak neki van joga ahhoz a férfihoz, akit ő engedett szélnek. A férj mentségére szorul, hogy bár filmrendező, elég szegényes a fantáziája, ezért ismételte magát a másik nőnél, mert azt gondolta, az jön be a nőnek, mert már kipróbálta az életében egyszer és az akkor is bejött. A legnagyobb hibát azzal követte el, hogy visszament a szülővárosába. Inkább maradt volna ott, ahol 2 évig boldogan élt a szép fiatal feleségével és gyerekével. A fiához való ragaszkodás egyfajta ürügyként szolgált, hogy a másikat bosszantsa, amiért átverte. A dokinőt sem értem, miért nem nyugodott bele, hogy a fia időnként az apját is láthassa. Kisajátította, hogy a másikat bosszantsa, csak eszközként használva fel. Mint ahogy az állandó dicsekvése annak, akinek a legjobban fáj, hogy kivel feküdt le. A kedves szomszédasszony is elégedetten summázhatta, hogy visszaadta a kölcsönt, amit a rendező a férjével tett a képek küldésével és az ő házasságuk megingatásával. :-t :-t :-t
Az egyetlen épeszű a történetben a pszichológus volt, a környezet többi tagja zakkantként viselkedett, bár néha igyekeztek jópofát vágni a dologhoz.
Ez volt a tálalás a szép szerelmes ifjú nej - aki a férjének szerencsét hozott azzal, hogy tényleg inspirálta. A tesze-tusza férj, aki saját hülyesége miatt kallódott el. :-q :-q :-q
Szóval nagy érzéseket lobogtatott meg a forgatókönyvíró. Nekem a végén feltűnő férfi nem ugrik be, meg kell ismét néznem.
Nekem a love történetek közül még mindig Joo Ah Im-mal a Secret Affair viszi a pálmát.


nagyon szívesen a fordítást, örülök, hogy írtál :-) uff, én die hard sun woo fan vagyok, az az igazság. tökéletesen megértem, mit miért csinált, még akkor is, ha nem értek vele egyet. pl. ha elejétől fogva őszinte a gyerekkel és elmondja, h apád visszajött és ezt-meg ezt csinálja, akkor talán elkerülhető lett volna a vége. de a gyereket hülyének nézték, mint ahogy arra ő is rámutat. nem hiszem, hogy eszközként használta a gyereket, élt-halt érte, csak az a baj, hogy nem kérdezte meg a gyerektől, hogy akarja-e, hogy éljen-haljon érte. én ebben látom sun woo legnagyobb hibáját.
tae oh pedig sun woo megszállottja, vagyis a sun woo-féle nőtipusé. teljesen igaza van, abban amit da kyungnak mondd: mi van, ha jön egy újabb olyan nő, mint ők?a pasas megérdemelt mindent, amit sun woo tett vele. nekem a végével több szempontból is bajom van, igaz az utolsó rész úgy magában is elég gyenge volt. a legvége sok mindenkiben sok kérdést vetett fel, de a megoldás ott van a képek között, amik a stáblista alatt mennek. íme:
Kép
ahogy fentebb írtam, holnap kezdem a 2 special rész fordítását, abból is sok mindenre fény derül :-)

EDIT: Romantikában a Secret Love Affairt semmi nem múlja felül, de ha KHA színészi munkáját hideg fejjel nézzük, akkor a Married ott van a top 3-ban a SLA és az A Wife's Credentials mellett. :-) és Kim Hee Ae-nek olyan kisugárzása van, hogy bárkivel rohadt jó az onscreen chemistryje, még egy olyan fadarabbal is, mint Ji Jin Hee (nem bántásból mondtam, csak nekem ő pont az a színész, aki nem mond semmit).
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
harangvirág
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. augusztus 2. 11:12

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: harangvirág » 2020. május 30. 13:39

kuncili.. nagyon szépen köszönöm a fordítást.Vegyes érzelmekkel nézem a sorozatot. A 8 résznél tartok.Tényleg igaza van onna-nak ...az egyetlen épeszű ember a pszichológus /eddig/. Azért ahogy Sun Woo megoldotta ,hogy megkapja a beleegyezést a válásba és annak hozadékaiba ....nem hétköznapi történet.Zseniális a színészi játéka . Nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre...
ferenczine61
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. április 18. 19:08

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: ferenczine61 » 2020. május 30. 18:59

Szia! Nagyon köszönöm a gyors választ. Most már értem! Ez a sorozatot "imádtam" nézni! Már sokszor írtam, hogy köszönöm a fordítók munkáját, de nem lehet elégszer megköszönni, ugyanis magyar nyelvre történő fordítás nélkül nem lett volna ilyen élvezhető a film.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: onna » 2020. május 30. 20:37

Kim Hee Ae remek színésznő, nagyon jól játszott, de bár itt nem szerepelt Ji Jin Hee, meg kell védenem, mert ő egy zseniális színész szerintem nincs rezzenéstelen arca, nemhogy fapofája lenne.... Ha csak visszagondolsz a Palota ékkövében alakított szerepére, vibrált körülötte a levegő. Ott kedveltem meg.
Tofalár
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020. május 1. 0:11

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Tofalár » 2020. május 31. 0:27

Kedves kuncili!
A napokban végig néztem az egészet. A színészek nagyon odatették magukat, de Kim Hee Ae nekem megint majdnem leugrott a képernyőről.
Feszültség az volt végig rendesen, persze nem csoda. Ennyi önsorsrontó,egymás életét mindenféle józanság , gátlás nélkül rommá taposó lelki nyomorék ember tudta diktálni a tempót.
Érdekes , hogy egyesek bizonytalanok voltak a végével kapcsolatban. Hát nem tudom. A homályos alak nálam rögtön a fiú volt.
Sun-Woo mozdulatainál ,gesztusainál a monológja nélkül is rögtön látszott, hogy valamiféle feloldozást érzett. Neki is kijárt, hogy egy ideig ne érezhessen ilyent. A srác biztosan azért tért vissza, mert sikerült lemosnia magáról a sok ráerőszakolt nyomort, mocskot. És ami homályos, az nem pontosan megfogható, tehát nem tulajdonolható, nem bántható. Sun-Woo talán ezért volt képtelen arra, hogy hirtelen élesben merje látni a fiát. De abban biztos vagyok, hogy a végén az ő szemén keresztül láttunk. Szóval nekem ez így jött le.
Még egyszer köszönöm a fordítást!
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 31. 19:49

onna írta:Kim Hee Ae remek színésznő, nagyon jól játszott, de bár itt nem szerepelt Ji Jin Hee, meg kell védenem, mert ő egy zseniális színész szerintem nincs rezzenéstelen arca, nemhogy fapofája lenne.... Ha csak visszagondolsz a Palota ékkövében alakított szerepére, vibrált körülötte a levegő. Ott kedveltem meg.


nem bántásból írtam, csak én nem kedvelem. van egy közös sorozatuk, Second to Last Love, oké, h a szerepe szerint is uptight, de valahogy nem éreztem azt, hogy jól csinálja. meg voltak a Running manben közösen és ott is elég passzív volt. de majd megnézem a Mistyt és utána hátha megváltozik a véleményem :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég