Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 28. 8:19

sziasztok! Remélem mindenki jól van.. :D :ymhug:
Kedves Paggy, köszönöm a sok látnivalót és olvasandót, van amit meg is osztottam a facen.végre működik nálam is. Tele a hócipőm a frissítésekkel, úgy látszik lassan analfabéták dolgoznak ott.
Vigyázzatok magatokra, ma 33 fok van beígérve,..brrr.... :D De ennek van itt most az ideje! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 28. 9:04

Ez még tegnapról a MAGYAR VEGYÉSZETI MÚZEUMBAN látott selmecbányai érmékről:
Egy kép a cikkből:
Kép
AZ ARANYBÁNYA
https://www.origo.hu/gazdasag/20190201- ... orban.html
Spoiler: mutasd
Magyarország területén az ókor óta ismeretesek az aranylelőhelyek. Írásos és régészeti adatok alapján tudjuk, hogy a Kárpát-medencében az aranyat már az ókorban is ismerték és termelték az itt élők. Árpád-házi királyaink Szent István törvényei alapján szabályozták a bányászatot, és különös figyelmet fordítottak a nemesfémbányászatra.

A megkülönböztetett figyelemnek köszönhetően a magyar aranytermelés egyedülállóan gyors növekedést eredményezett. Ennek volt köszönhető, hogy

a XIII. századtól egészen a XVI. századig az európai aranytermelésben Magyarország volt az első helyen.
A XIII. század második felében a magyar aranytermelés az európai termelés öthatodát adhatta, és történészek úgy vélik, ez az akkori világtermelés kéthatoda lehetett. Ezüsttermelésben sem voltunk gyengék, mert az akkori globális kitermelés egynegyedét adta az ország.
.....
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 10:50

Áginak elfelejtettem írni a múltkor, hogy lehet, hogy csinálok majd a kajáknak egy fórumot. Még nem
vagyok benne teljesen biztos, de érlelődik a gondolat. A legtöbb étel elkészítése nevetségesen kevés
időt vesz igénybe. Ha a zöldségek meg vannak tisztítva (ezt előre szeretem megcsinálni), akkor már
szinte csak össze kell dobálni őket, és pillanatok alatt elkészülnek a finomságok.

Kata! Pont a napokban hallgattam a yt-on egy videót, ahol a Dévény-módszerről beszélgettek. Ott is
szóba került a hinta, mint nagyon fontos kelléke a gyermeki fejlődésnek. Egy elsős kisfiúnak gongja
volt az írással, és az ő szülei is azt a feladatot kapták, hogy kezdjék el hintáztatni a gyereket.
Sokat szoktam hallgatni Vekerdy előadásait, amiben mindig hangsúlyozza, hogy mennyire fontos a mozgás,
akár a látszatra cél nélküli rohangászás is a gyerekeknek. Nagyon kell a beszédhez, az íráshoz, az
olvasáshoz.
Lilykénél a hason fekvést kell egy kicsit erőltetni, persze csak addig, amíg nem kezd el tiltakozni. Muszáj,
hogy hason is emelgesse a fejét. Nincs oda érte, de fontos. Zsuzsi szokta tornáztatni is, közben énekel,
és mondókákat mond neki. A yt-on vannak szakszerű csecsemőtornák, azokból merít ötletet.

A felhőidről eszembe jutott a tegnapi özönvíz. Én még ennyi esőt, villámlást, dörgést nem tapasztaltam
ami nálunk egy nap alatt lezajlott. Éjjel háromkor kezdte, kihúztam mindent, de fél ötig nem dughattam
vissza, mert kétszer is úgy tűnt, hogy elmegy a vihar, de mindig visszajött. Aztán hétkor mentem volna
a boltba, de vissza kellett fordulnom, mert olyan eszméletlen fekete felhők közeledtek, hogy jobbnak
láttam, ha az újabb trópusi esőt a fedett helyen élem át. Fél óra múlva le is szakadt az ég, és a hajnalihoz
hasonlóan, kétszer tért még vissza a vihar. És ez az egész még öt óra felé is megismétlődött, de akkor
már jéggel tarkítva. Ilyenkor jó, hogy dombon lakunk.

Ja! Meztelen csiga invázió is van. Másznak fel a ház oldalán. Az ablakpárkányról lökdösöm le őket.

A Paggyéval együtt a te paradicsomaidnak is drukkolok. Szépen pirosodnak. :D %%-

Hű, de szép az a hortenzia!

Paggy, a sok gyaloglás, akár lassú, akár gyors tempójú, nagyon sokat ér. Az még jó is, hogy váltogatni
vagy kénytelen a kutyusok miatt. Mindegy, hogy mit és hogyan, csak mozogjunk.

Csütörtökön kirándultunk a kollégákkal. Két várhoz is felmásztunk (már aki...). Én azt tűztem ki célul,
hogy folyamatosan megyek, nem állok meg, csak ha nagyon muszáj. A Somoskői-várhoz nagyon meredek
út vezet fel, és nagyon büszke voltam magamra, hogy egy huzamba fel tudtam menni. Igazából én értem
fel elsőként. Mondtam a kollégáimnak, hogy próbára akarom tenni magam, nézzék el nekem, hogy nem
velük haladok, meg akarom nézni, hogy mennyire bírom a strapát. Nagyon büszke voltam magamra!
A Hollókői-várba is elsőként jutottam fel, de annál nem annyira meredek az odavezető út. Az ilyen sikeres
próbatételek nagy motiváló erővel bírnak számomra.

Együtt izgulok veled a paradicsomokért. :D

Mennyit nőt Lilla kis kutyája!

Nálad még a sásliliom is dupla szirmú? Tényleg nagyon szép! Nálam már csak pár szál nyílt ki. A trombita
folyondár teljesen elnyomta.

Úgy emlékszem, hogy a Lepkemúzeumból már hoztál ide képeket, de ha azt nem is, beszéltél róla, ez
határozottan rémlik. Most csak ezt az egyet néztem meg, ennyire volt időm.

Rámentem a linkre, és virtuálisan bebarangoltam. Időbe tartott, míg rájöttem a technikára, hogy tudok
közel menni a tárolókhoz, de sikerült. Egészen jól meg lehetett nézni mindent:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 10:51

Éva, nem csodálom, hogy nem tudtál egy jót enni a fekete paprikából. Nekem már az is rosszul esett,
amikor a szép sötét zöld héjú dinnyéket felváltotta a csíkos héjú, és sárga belsejű dinnye vásárlására se
szántam még rá magam. A lila belsejű édesburgonya, a lila répa, vagy a sárga cékla is elég extrém már
nekem. Mondjuk, ezeket szívesen kipróbálnám, de még nem láttam boltban őket.

Én is csináltam a héten hajdina fasírtot. Nagyon szeretem. Majd a képéhez kiteszem a hozzávalókat.
Fekete szezámmagot még nem vettem soha. Hasonló íze van, mint a fehérnek?

Nem csináltam szusit, mert nem kaptam a tescóban szusi rizst. Sima fehér rizs már nincs itthon, barnából
meg nem működne szerintem. Muszáj, hogy jó ragacsos legyen. A hajdina fasírtból vittem magammal.
Vettem Nobi-féle 3G kenyeret, aminek nagyon alacsony a szénhidráttartalma. Már jó régóta nem eszek
kenyeret, de most ezt láttam a legjobb elvivős kajának. Ez a kenyér drága, de nagyon finom, és nagyon
jól eltelít. Megkentem humusszal (én se magam csinálom még, mert annyira sokat nem eszem, hogy
érdemes lenne nekiállni, az Aldiban szoktam venni, de az Update boltban kapható is fincsi), beletettem
a hajdina fasírtokat, pár levél bébispenótot, paradicsomot, uborkát és kész is volt.

Spoiler: mutasd
Kép

Ismerem Mindenmentes Nórit, nagyon klassz receptjei vannak!

Az Édespofa blogot még nem ismertem, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet! Biztosan ő is ott van a
fermentálós csoportban, mert említi Király Ágit, de nem tudom, mi lehet a fb-on a neve, biztos, hogy nem
"dns dora", mint a blogján.

Én is ajánlok pár kedvenc oldalt:

Spoiler: mutasd
Én ezeket az oldalakat tudnám még ajánlani. Az első helyen a kimeríthetetlen ötletek tárháza áll. Két
nagyon szimpatikus, és végtelenül tudatosan élő testvér honlapja áll. Az egyiküknek van egy egy éves
kisbabája is, így már babadolgokat is megosztanak. A lányom is olvassa őket, mert Lilyke is vegán/vega
baba lesz.

Zsebibogyó:
https://www.youtube.com/channel/UCG-E5z-dx4T5lVH-XwtFe8Q/videos

Zsebibaba:
https://www.youtube.com/channel/UCNBbjiIWWJcW_ztfs8hTEqA/videos

Ahová még nagyon érdemes benézni:

Itt találni TÉNÉ recepteket, egyszerű, finom, gyorsan, könnyen elkészíthető ételekkel:

https://veganblog.hu/

https://www.plantbasedmiri.com/

A lányom nagyon szereti Zizi oldalát is. Babáknak való vegán/vega receptek is vannak benne:

https://www.zizikalandjai.com/

Fatimapanka receptjei adtak bátorítást a vegán életmódra váltáshoz. Ma már a hat hónapos ikreit
is megcsodálhatjuk. Szerintem majd ő is fog feltenni vegán babaételeket.

https://www.youtube.com/c/fatimapanka/videos


Dodikán a gyűrű ugyanazt a célt szolgálja, mint a kutyákon a chip, igaz? Hihetetlen mennyit tudsz a papagájokról!
Megfigyeltem a színárnyalatokat. Csodásak a madártollak (is), mint minden a természetben.

Ha megírod a hsz.-t, addig ne csinálj vele semmit, amíg egy új lapon meg nem nyitod a fórumot, és átmásolod
bele, amit írtál. Csak ekkor küldd el, így soha nem fog elveszni. Én is így csinálom. Ha nem a szokásos litániámat
írom, hanem kevesebbet, akkor csak kijelölöm az írományomat, jobb klikk, és a felugró ablakban rámegyek a
"Másolás"-ra, és csak utána küldöm el a hsz.-t. Ha történne valami, az egeremben még mindig benne van a szöveg.

Ildikó, Negro nagyon cukker kutyuska. Nem tettél fel már korábban is képet róla? Olyan ismerős nekem. De az
is lehet, hogy csak írtál róla, én meg elképzeltem, és a képzeletbeli kutyus is pont ilyen volt. :D De hogy az a
madárka hogy nem fél tőle? Úgy látom, rigó a lelkem.

Megint nagyon szépeket festettél. A középsőnek (kis fakapu virágokkal) tudnék helyet csinálni a szobámban. :D
Páran vagyunk csak itt a fotósarokban, de hogy két ilyen tehetséges amatőr festő is van köztünk, az szinte
hihetetlen. Amiket festesz másolni szoktad valamiről, vagy magad találod ki a témát és vászonra viszed, vagy
látsz valami szépet, és azt fested meg?

Te is napraforgó tábla mellett szoktál gyalogolni, mint én. Bár én most a héten nem tudtam menni a sok eső miatt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 11:46

A következő étel csúnya, de annál finomabb. Szebb lehetne, ha a karfiolkrémet nem kavarom
össze a tésztával, de már utána vagyok. Tegnap újra elkészítettem, csak a pirított tofu helyett
párolt répa és karfiol volt a feltét.

Karfiolkrémes csicseritészta pirított tofuval:

Karfiolkrém: hagyma, fokhagyma, karfol, sörélesztőpehely, egy evőkanál vegánföl, só

Pirított tofu: szójaszósz, natúr tofu, pici olaj

Kép

Karfiolkrémes csicseritészta párolt zöldségekkel:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 13:16

Bulgur sült zöldségekkel

Sült zöldségek: gomba, édeskrumpli, lilahagyma, alma, kalif. paprika, balzsamecet, szójaszósz,
fokhagyma, só

Bulgur: lilahagyma, fokhagyma, paradicsom, füstölt pirospaprika, petrezselyem zöld, só, répa,
kevés olaj

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 13:23

Lecsós zöldségek pirított tofuval, burgonyás céklapürével, répás krumplis hajdinával

Lecsós zöldségek: kalif. paprika, paradicsom, lilahagyma, cukkini, karfiol, mediterrán
fűszerek, só, bors, kevés olaj

Pirított tofu: fokhagyma, szójaszósz, pár csepp olaj

Burgonyás céklapüré: cékla, krumpli (2:1 arányban), kevés vegánföl, só

Répás krumplis hajdina: répa, krumpli, hajdina, só

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 13:30

Hajdinafasírt

Másnap a fenti hajdina maradékából fasírt lett. Kevés olajon pirítottam lilahagymát és fokhagymát,
majd amikor levettem a tűzről, dobtam bele aprított petrezselyemzöldet. A krumplis répás hajdinát
krumplinyomóval egy kicsit megtörtem. Hozzáadtam a petrezselymes sült hagymát, és fasírtokat
formáztam. Forró sütőben hamar megsültek. Tökfőzelékkel ettem.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 28. 13:41

Lilyke bejárja a kiságyat, és újra nagyon szeret az oldalán lenni, úgymint újszülött
korában. A bal keze hüvelykujját szopizza, ha álmos, egyébként mindkét kezének
összes ujja bent van a szájában. Ez most új szokás nála. Ha nem három hónapos
lenne, azt mondanám, jön a foga, de az még biztosan nem jön egy darabig.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 28. 13:47

Hú Rita! De jó hogy legalább a kirándulásodat nem mosta el az eső..viszont kaptál pótlást itthon belőle! Nem irigykedtem rád a nem mindennapi élményedért! brrrr. Itt előző este volt dörgés villámlás éjjel, de én úgy látszik annyira kimerült voltam hogy észre sem vettem, aludtam mint a tejföl,, :)) .
Csodálatosak a tányérjaid tartalma...megyek is vizet inni, mert bár most nemrég ettünk, mégis ehetnékem lett. Külön köszönet a linkekért, bár nem akarok vegánoskodni, de az biztos, hogy szuper alternatíva, amikor az ember direkt húsmentes napot akar beiktatni, és úgy látszik muszáj is lesz bevezetni nem az anyagiak, hanem a vérképem miatt. mindkettőnknél, bár Samunál annyi pozitivum történt, hogy végre a 14-es pajzsmirigy eredménye lement 2,5 körülre, még mikor megszületett sem volt ilyen szép!
Ellenben az egyik eredménye újfent nagyon rossz lett , ez az amire azt mondták a radiológián ááááááááááá csak biztosan rosszul vették le a vért! grrr.ű

Na mindegy nekem is van egy felkiáltójelesem..úgyhogy át kell majd beszélnem dokival.Na mindegy ez van.! Juszt is lesz ez még jobb is.
Most megyek, egy kicsit lepihenek, aztán szeretnék majd kimozdulni, Gyülibe menni, könyvet venni, stb....
Legyen szép vasárnapja mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd

közben meg küldted lilykét, meg kell enni annyira aranyos.. :x :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 29. 6:27

Kata, nagyon szerencsésen választottuk meg a kirándulás napját. Nagyon nagy hőség volt,
de azon az egy napon egy szem eső se esett.

Örülök, ha inspirációt tudsz találni a kajáim között a húsmentes napjaitokra. A fentebbi
karfiolkrém annyira fincsi, hogy újabb recepteken töröm az agyam, amiben használni tudnám.

Ma egy mindenmentes édességet hoztam. Ha nem használunk olajat a kisütésnél, ez a palacsinta
teljes értékű növényi ételnek (TÉNÉ) tekinthető.

Banánpalacsinta (4 darab)

fél banán
6 dkg teljes kiőrlésű tönköly liszt (lehet hajdina-, lenmag-, csicseri- vagy mákliszt is)
kevés víz (annyi, hogy a palacsintatésztától kicsit sűrűbb masszát kapjunk)
egy csipet szódabikarbóna
pici só

A banánt villával összetörjük, majd a többi hozzávalóval összekeverjük (elég hozzá egy kézi
habverő is), és serpenyőben tenyérnyi amerikai palacsintákat sütünk belőle.

Én eddig mák- és diótöltelékkel ízesítettem, de tegnap egy almát reszeltem bele, és úgy
sütöttem ki. Mindenhogy nagyon finom.

A diótölteléket és a máktölteléket is datolyával édesítettem.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 29. 6:41

Lecsós gomba tésztával

Külön készítettem el a lecsót, és a gombát és csak utólag kevertem össze őket.

Lecsó: paprika, paradicsom, hagyma, só, pici olaj
Gomba: gomba, fokhagyma, szójaszósz

Kép

A lecsós gomba másik felét másnap használtam fel.

Rakott brokkoli/karfiol (ha nem használunk olajat a lecsónál,
teljes értékű növényi ételnek (TÉNÉ) tekinthető)

Alsó-felső réteg: párolt karfiol és brokkoli
Középső réteg: lecsós gomba, párolt árpa keveréke
Legfelső réteg: natúr tofu, egy natúr fehér bab konzerv fele, sörélesztő pehely, só,
egy fél citrom leve, két-három gerezd fokhagyma (aprítóban krémesre mixeltem a
hozzávalókat)

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 29. 6:51

Tegnap reggeli képek. Az utolsó két képen látható sötétszürke felhőhenger nagyon
félelmetes volt. Szerencsére gyorsan elhengeredett felőlünk.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 29. 6:56

Sziasztok! Hát RITA ez tényleg félelmetes volt, még látványnak is itt a monitor előtt ülve, milyen lehetett átélni.! :-q :(( x_x .

Még jó hogy nem vitte el a házakat, mint egy vízszintes tornádó brrr. :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. június 29. 21:24

Szép estét Mindenkinek!
Megint túl vagyok jó pár mozgalmas napon. Hiába akartam jönni, este már kidőltem és örültem,ha az ágyig jutottam.
Most is mire elolvasok félig mindent, ismét dörög, villámlik, Ramos vissza a gazdája szobájába. Szerencsére enni evett, meg ki is ment normálisan majd egy órára.

Rita, Lilyke annnyira, de annyira tüneményes! Süt a kis arcáról az értelem. Látszik rajta, hogy majd kicsattan az erőtől.
Nagyon drukkolok, hogy ki tudj menni mihamarabb hozzájuk.
Érdekes dolgokról irt Kata, ami a hintázást illeti.
Úgy emlékszem, hogy Zoltánom minidg hason szeretett aludni és jól el is nyomódott a feje két oldalt. Na szépen a hátára kellett fektetni és két oldalt kipóckolni a fejét. Szerencsére szépen visszarendeződtek még a csontok.
Rita, nagyon tetszik a virágod száritva. Viszont nézz utána milyen energiákat vonzanak!
Az a sötét felhő nagyon félelmetes. Valahogy itt lenn minket szépen elkerültek a nagy viharok és a jég. Esni esik, de ennyi. Mondjuk nekem inkább ilyen legyen, mint 40 fok.
Még most sem értem, hogy a bánatba birtam én a pekingi negyven fokot egész nap.
Jókat ettem megint a képeidből. :-)
Mosolyogtam azon, amikor irtad, hogy a cinege meglátogatta az etetőt. Én ma egy tengelicet láttam lerepülni a kertbe a fűre. Úgy megörültem neki.

Kata, azt hittem megjavul a géped, mire ideérek nagy nehezen! Nincs annál rosszabb, mikor az emberhez már hozzátartozik a napi használata. Főleg, hogy Samukával nehezebben mozdulsz ki, jó az a világba barangoláshoz.
Nagyon jók lettek a felhő képek most is. Az a Te paradicsomod? A virágok is nagoyn tetszenek, meg a természetes Samuka fekvés is :-) Párnák közt, kényelemben :-)

Éva, nekem is újdonság volt, amit Dodiról irtál a ruha csipkedéssel kapcsolatban. Meg mindennel kapcsolatban. Nagyon szép tollazata van. Én is kiszúrtam a gyűrűt a lábán. :-)
A kölesfasirtot biztos meg fogom csinálni. Régen jó párszor vettem, aztán mindig rám maradt, mert a fiúk nem nagyon szerették.

Paggy! Miért kellett lesikálni a lépcsőt? Olyan koszos volt? nem volt elég a feltörlés?
Hogy áll a komposzt? Meséltem itthon, hogy milyen meleg van a belsejében. Régebben tetted be a Himalája cikket. Még mindig néha ránézek. Nagyon tetszik az a sok információ amit ott lehet találni.
Az angol királyi család bevonulását is megcsodáltam. Érdekes volt, hogy nem minden nő - hogy is kell helyesen mondani?- ereszkedett kicsit meg térdileg. Katalin szájmozdulatai meg elég hmm talányosak. Unta a beszédet?
Szépek a paradicsomok!
Hogy van a kutya-cica-nyuszi-teknőc banda???
Lilla kutyácskája nagyon aranyos. Látom van benti kerités is :-)
A múzeumok éjszakájára bármennyire szerettem volna, nem jutottam el. Mindig elaludtam, ahogy letettem a fejem. Napközbe meg semmi időm nincs.

Ildikó, nagyon tetszenek a mostani képeid is. Mindegyik másért. Az a normális, ha az ember néha elégedetlen a képekkel. Meglátja a hibát, mert akkor van min javitani, agyalni hogy is kellene csinálni jobbra.
Negro kutyus nagyon aranyos. Gyönyörű szőre van és ahogy figyeli a madarat...! :-)

Lányok, ennyi telt mára tőlem, de legalább utolértelek Benneteket.
Mi jól vagyunk, dolgozok, a lakást rendezem a bérlőkkel, Ramost a villámlással, a fiam barátnője bérletet váltott hozzánk, úgyhogy öltözködhetünk ebben a kánikulában. - milyen jó volna a szokásos bugyi és gatya varriáció, de Nóri kitérne a hitéből :-) -
Szokom a szemüvegeim, rendezem a kertet, rájöttem, hogy a kilóim kritikus pontra értek, nem a látszat, hanem az érzés terén. Igy két hét alatt leadtam négy kilót, most jó úton járok már az agy átkódolással, remélem. Mennem kell szemészetre is, már van időpont, mert a szemnyomás is szerintem emiatt volt határérték feletti. Vérnoymásom is rendbehoztam, úgyhogy alakulok-.
Ramos is bejelentve kozmetikushoz, igaz egy hónap mulva kaptunk időpontot. :-)
Nagyvonalakban ennyi. Ja, a lényeg: Ismét Lótusz napok és remélhetőleg megint kint leszünk a Konfúciusz Intzettel és festetjük az érdeklődőkkel a lótuszokat. :-) Már nagyon várom.
Megyek nézem a bátor házőrzőnket meg a ház urát hogy viselkednek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 30. 8:10

Ági! De jó hogy legalább pár szösszenetre benéztél.! Az utolsó mondatra én is vigyorogtam.. :D Őket tuti nem lehet mellőzni :)) .
Ki kell törölni az edgét a gépről aztán majd rendbe jön. De már valamennyire kényelmesen elnavigálok, most még egy két link kellene a youtub letöltésre, mert az egyik megvan meg a llisubos is úgyhogy újra elmentettem őket, így legalább majd mindegyik könyvjelzőn meglesznek!

Örülök hogy egészségileg is kezdesz helyre jönni, én nagyon vigyázok a napi vitamin bevitelre, szelén cink elhagyhatatlan ..a szemvitamin az E C D...tőzegáfonya és most ráállítottam a Samut a szőlőmag kivonatra is.
Nekem sajnos nem megy a kg-s szabadulás...pedig már csökkentettem az adagokat is, és most már nem vagyok hajlandó semmilyen súlyfosztó akármit bevenni sem. A Süngomba jó volt most egy másikat veszünk be, de csak kétnaponta..

Jó lenne ha visszatérne már az élet a normalitásba, de úgy néz ki lassan készülhetünk a 2. hullámra, mindenesetre én szép lassan betankolok rízs, bab, kukorica, stb. tészták dolgában. Eszembe jutott hogy tojásport is akartam venni de még nem találtam. Az csak abszolúte vésztartaléknak!
Rá vagyunk kattanva a girosféle uborka salátákra, annyi, hogy hol mindenféle hol csak uborka az alapanyag! Vettem görög joghurtot is, és nagyon meg vagyok elégedve, kellemesen sűrű maradt a saláta leve!
Megyek is most már, mert megjött a Laura sori felirata, Az a Wölgyesi..lassan kész is az egész már csak 3 rész , ma az 51. jött meg és nagyon sajnálom hogy vége lesz...Megy a Jang Bori, meg a többi ilyen csodás sorozat mellé. Nem is tudom a tésztás sorit ki fogja befejezni, de nagyon várom azt is. Ja és a Oh my GEOM BY fordítása újrakezdődött, már a 3. rész is kész van, hamarosan jön a 4. rész is. Ez mondjuk nem lesz könnyű történet, de mégis szívmelengető, tanulságos!
Puszi mindenkinek! Vigyázzatok magatokra! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Rita, mindenképp kipróbálom a palacsintás receptet is, hogy ne csak turmix legyen belőle.. :-bd
A videára be kell e regisztrálni? mert nálam változatlanul sok minden nem lejátszható..
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. június 30. 9:05

Sziasztok!
Csak Katának gyorsan, aztán csinálom tovább a dolgom.

Pár link, hátha segit... Nálam beválltak.
Vikis letöltéshez: https://www.tubeoffline.com/download-Viki-videos.php
Felirat letöltéshez: https://downsub.com/?url=https%3A%2F%2F ... -episode-1

A fogyásról annyit, hogy nálam meg se mozdul normál esetben. Most viszont már olyan jelek voltak, amit nem szabadott figyelmen kivül hagyni.
Amellett, hogy a ruháim rám jöttek még mindig.
Nem gyökeres változtatás, mert az nem működik nálam.
Amit elhagytam: A három naponkénti sütemény csinálás :-) Kenyér fogyasztás. Helyette nagyon finom - piszokdrága- bio tönkölylisztből én sütöm a kiflit. Egy kifli egy nap. Amit megkivánok vlee, azt meg is eszem. Lehet ez egy falat sajtkrém, egy falat töpörtő, egy falat házi vaj pár korty házi tejjel, vagy bármi. Ez persze mind egyszerre egy kifli felhasználásával :-) Heti max kétszer hús. Viszont bármit megeszek. Napi kétszeri callanatic torna és mágnes. - méregtelenités, ödéma / az egyik vendégem modnta azért nem tudok fogyni, mert talán v iz van felhalmozódva. Nem hittem neki, de úgy néz ki működik/, meg perzse a szokásos többi program. Legkésőbb fél hat után nem eszek, tehát nincs nasi tizkor. :-) De pl sütöttem meggyes kalácsot is, mert a nyár anélkül nem ér semmit. Egyet megettem, többi a fagyóba landolt. Igy nincs hiány érzetem semmiből.
RIta is jó példa!
Ezeket be tudom tartani, igy ment le négy kiló két hét alatt.

Na máris robogok, mert ma még fűnyirás is be van tervezve.
Szép napot mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 30. 14:10

:x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Köszönet a linkekért! és a tippekért is! :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 30. 16:50

Sziasztok Lányok!Nem tudok jönni,mert tele vagyok viszkető/majd megőrülök/foltokkal vagy csípésekkel.Vagy a szúnyogok ettek meg vagy a párom által szabadföldinek tartott,de szerintem üvegházi paradicsomtól vagy fene tudja mitől.Lefoglal,hogy ne vakarjam véresre a bőröm.Lehet, hülye vagyok,de éjszaka rengeteg szúnyog zümmög a fejem felett+ a meleg.Szóval az idegeim romokban.Közben a kutyák lihegnek a ventilátor ellenére.Mindenkinek üdv,most a túlélésre hajtok!!! :)) :(( :)) :(( Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. június 30. 18:14

Szia Paggy! Kened valamivel??
Nálunk is bent van Ramos,mert dög meleg van kint.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 30. 18:29

Ági!laktózmentes joghurttal.Eléggé jó,hűsít és kevésbé viszket.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. június 30. 18:37

Paggy! Kitartást!
Nálunk a viz minősége szokott borzalmas lenni. Fürdés után levakarom a bőröm a hátamon és a fenekemen. Úgy nézek ki, mint akit elvernek. Nekem akkor a főzött szappan szokott jó lenni, amibe pl. parajdi só, vagy holt tengeri só van.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 1. 6:53

Lányok, egy kicsi helyen próbáljátok ki az almaecetet, éppen arra ébredtem hogy erről elfelejtkeztem...utána meg jöhet bár milyen könnyen felszívódó krém...Én most kívül belül szőlőmagolajat használok többek között...éppen most kentem be az arcom, mert úgy érzem, mintha a monitor is szárítana, bár ki tudja....

Ja és várom a héten az ultrahangos rovarriasztót, mert én is unom a kéretlen látogatókat!....
Jövök majd... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Egy pici tejbe lehet tenni levendula vagy kamilla olajat, és az a fürdővízbe...Nekem többféle fürdőhabom van, de sajnos nem mindet tudom használni, mert utána vitustáncot járok én is..pedig egy kupakkal sem teszek bele, csak max. egy gyerekkanálnyit..néha még a gyerekekét sem..viszont teljesen minden nélkül nem tudok fürödni, túl keménynek érzem hozzá a vizet.. :)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. július 1. 7:00

Kata, mennyire igazad van az almaecettel!
Én szódabirkarbónát szoktam pici vizzel összekeverni, szinte azonnal elmúlik tőle a fájdalom. Elfelejtettem, nekem is most jutott eszembe ahogy irtad.
A Chef almaecettel meg úgy jártam, hogy valami borzadály ize volt a legújabb vételnek. Megnéztem más a gyártó. Elmentem a gyógynövényesbe, ott vettem bio almaecetet, jóval drágábban, de össze se lehetett hasonlitani a két izt. Főzésnél kicsit több kell az ételbe belőle, mint a másikból.
Szerencsére nálunk nincs bent szúnyog. Egyenlőre.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 1. 13:39

Sziasztok!Köszönöm a tippeket.Ma reggel még viszketett és viszket is,mert megint rettentő meleg van.Most picit pihenek,megjöttem a félig gyalog,félig villamosos csarnoktúráról.Hoztam képeket.Este a hűvösben nézelődök.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég