Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 5. 15:45

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 5. 15:48

sajnos a kávézó nincs nyitva.
Képgallery pic upload
Kép
leülünk egy padra a templom oldalában.vettünk ásványvizet és üdítőt:

ÉS...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 5. 15:56

Hallgatjuk a harangzúgást.Sziasztok:Paggy @};- :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 7. 7:56

Jó reggelt Lányok!Ihaj-csuhaj hűvös van,végre lehet levegőt kapni!Üdv:Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 8. 8:44

sziasztok! tegnap csak egy villanásra voltam itt most hozom vegyesen a képeket! Most nálunk sincs egy szem felhő sem, de majd meglátjuk így marad e.
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
[img]
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F2B1BFE[/img]
Kép

Kép

Ma ennyi képmese fért bele a reggelbe! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 8. 18:28

Paggy, ha csinálok is kajafórumot - ami egyáltalán nem biztos - ide továbbra is kiteszem majd
a fotókat, ahogy szoktam.

Ha rendesen kihirdetném, hogy nyitottam egy vegán kajafórumot a Fórumban, biztosra veszem,
hogy sokan látogatnák. Egyre nagyobb igény van a vegán és azon belül a teljes értékű növényi
étrendre (TÉNÉ), egyre többeket érdekel. Amikor egy kicsit több, mint egy éve beléptem a TÉNÉ
csoportba, még csak pár ezer tagja volt. Nem sokkal azelőtt alakultak, és már így is szép számú
volt az érdeklődés. Ma már 15 168 tagot számlálnak. De a legnagyobb növekedés a fermentálós
csoportban keletkezett. Decemberben, amikor beléptem 16 ezren voltak, ma 27 197 tagja van.
Mindkettő hihetetlen!

Gyalogolni kell, akkor is, ha úgy érzed, hogy nem javít a mozgásodon. Kell az emésztéshez, az
izmok karbantartásához, az anyagcseréhez, a jó működéshez, mindenhez. Jól csinálod! A kutyuk is! :))

Nem könnyű az élet két ennyire koros jószággal. Még jó, hogy nem gyakran kell menni körmöt vágatni.

Drága szeretett anyósom is szeretett (volna) mindenbe beleszólni, de nagyon könnyen leszerelhető
volt. Hagytuk, hogy elmondja, a "Nem akarok beleszólni, de...."-vel kezdődő mondatait, bólogattunk
nagyokat, aztán mindent úgy csináltunk, ahogy mi elterveztük. Ugyanis az ötleteinek a megvalósulása
már nem érdekelte, csak az, hogy elmondhassa, ami nyomta a begyét. :))

Látom a paradicsomokat. Szépen fejlettek, egészségesek, és már itt-ott színesedik is.

Nagyon jól sikerült a dupla hidas képed. Én a "Híd a híd alatt" címet adományozom neki.

Kata, de nagyon szépek a felhőfotóid! Különlegesek, érdekesek, és gyönyörű kék mögöttük az ég.
Mindig örülök, amikor ki tudtok menni a lakásból egy kicsit vásárolni vagy csak mozogni. Samuka
mennyire viseli jól a maszkot? Én semennyire. Pénteken megyek Angliába, máris utálom, hogy órákig
viselnem kell majd, ugyanis a reptéren és a gépen is kötelező.

A paradicsomon csak virág van, vagy már kis paradicsom is?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 8. 19:33

Éva, hamarabb nyomtam meg a fenti hsz.-nál a "Küldés" gobot, mint szerettem volna, ezért külön
írok neked.

Pont nem régen láttam Zsebbogyóéknál, hogy ők hogyan készítik a tofut. Nem bonyolult, de én
nem hiszem, hogy belevágok. Ha többedmagammal enném, akkor igen, lenne értelme, de magamért
nem éri meg. A tescos tofut is csak két részletben bírom megenni, mert sok nekem egyszerre.



Én most a főzőautomatám joghurt készítő programját próbáltam ki végre. Már régóta terveztem,
de valahogy mindig elmaradt. Kesudióból már próbáltam, nem volt rossz, de kerestem olcsóbb
alapanyagot, mert a kesunak borsos az ára. Inkább meghagynám az édességekhez. A zabpehelyre
esett a választásom, mert nem is drága, meg szerettem is az ízét, amíg azzal készítettem a reggeli
zabkásámat. Ha valaki el tud attól vonatkoztatni, hogy milyen a tejből készült joghurt íze, akkor
semmi gond, bármilyen növényi joghurtot el fog tudni fogadni. nekem az a nagy szerencsém, hogy
én soha nem vettem és nem ettem se joghurtot, se kefirt mert nem szerettem, de még az édes
gyümölcsös joghurtokat se. Ezekhez képest nekem nagyon bejön a zabtejből készült kevésbé
savanyú joghurt.

A recept:

Fél csésze zabpehelyt és egy csésze vizet az aprítóba öntöttem, és jól összeturmixoltam őket. Ennek egy
sűrű zabtej lett az eredménye. Ezt annyi vízzel hígítottam fel, hogy kb. fél liter legyen, és egy edényben
folytonos kevergetés közben felfőztem. Főzés közben tovább sűrűsödött. Nem hagytam forrni, elég annyi,
hogy jól felforrósodjon a zabtej. Ezután szoba hőmérsékletűre hagytam hűlni. Mikor kihűlt, három
probiotikum kapszula tartalmát beleöntöttem, és habverővel alaposan elkevertem. Ezután egy befőttes
üvegbe töltöttem és a tetejét lazán rázárva beállítottam a kuktám aljába. Lezártam a kuktát. 14 órára
állítottam az óráját. A joghurt program ennyi időn át 42 fokos optimális melegben tartotta a beoltott
zabtejet. Másnap egy sűrű, lassan folyós, enyhén savanykás massza lett belőle, amit azóta több mindenhez
ki is próbáltam, és eddig ötösre vizsgázott. Mindjárt mutatom a próbák eredményeit.
Hoppá, azt elfelejtettem írni, hogy a zabtejet egy tiszta rongyon keresztül le kellett volna szűrni, hogy
teljesen sima, homogén tejet kapjak, de én ezt nem tettem meg. Engem nem zavart a zabról leázott
barna korpa, meg az apró pici zabmaradékok. Ezért az én joghurtom kicsit barnásabb színű lett.

Ez a kép nem a legsikerültebb. Itt már hiányzik belőle annyi, amennyi a gyümölcsturmixhoz kellett. A
turmixban egy banán, két barack, egy alma, és egy maréknyi kék áfonya van.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 8. 20:05

Minden étel, amit ma felteszek, mind a TÉNÉ alapelveinek megfelelő. Semmi olyan alapanyagot nem
használtam fel a készítésük során, ami adalékanyagot, vagy tartósítószert, vagy zsiradékot, tartalmaz
vagy feldolgozott élelmiszer lenne.

Spoiler: mutasd
Olajat, zsiradékot nem használnak a TÉNÉ-ben, a minden napos olajszükségletet olajos magvakból
vagy azokból készült magvajakból fedezik, de jó növényi zsiradék forrás az avokádó is. Dr. Greger
ajánlása szerint egy evőkanál őrölt lenmagot minden nap meg kéne ennünk, mert az optimális arányban
tartalmazza az omega 3 és az omega 6 zsírsavakat. Nagyon jó a chia mag, és a dió is, de a többi
olajos mag se rossz választás.

Zöldséges bulgurral töltött tök

A bulgurt, a gombát és a zöldségeket is külön készítettem el, majd egybe kevertem őket. A tökkel nem
csináltam semmit, csak meghámoztam, és kiszedtem a magokat. Legközelebb még nyersen meg is sózom
majd egy kicsit. A zabjoghurtba kaprot, sót és zúzott fokhagymát kevertem. A valóságban sokkal több
joghurttal ettem, de a fotón nem akartam vele kitakarni a tölteléket.

Bulgur:
hagyma, fokhagyma, paradicsom, bulgur, só, víz
Zöldségek: sütőben sült, lehéjazott kaliforniai paprika, karikára vágott és vízen párolt lilahagyma
Gomba: saját levében párolódott fokhagymás gomba

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 8. 20:15

A fenti étel töltelékéből is maradt meg gombám is volt még, ezért másnap ügyesen összehoztam őket.
Vacsorára fahéjas sült almával fogyasztottam a töltött gombákat.
Lehet, hogy elsőre furának tűnik a párosítás, de ha belegondolunk, a magyaros ételekhez is szoktunk
enni befőttet, meg kompótot is.

Zöldséges bulgurral töltött gombakalapok sült almával(TÉNÉ)

A gombafejeket nem sóztam be, csak natúran megtöltöttem, és sütőben rövid ideig összesütöttem
a zöldséges bulgurral. Közben két kisebb almát megpucoltam, felkockáztam, és egy forró serpenyőbe
beledobva, időnként kevés vizet aláöntve megpároltam. Tálaláskor fahéjjal szórtam meg.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 8. 20:41

Ne ítéljetek elsőre! Ez az étel nem szép, de cserébe nagyon fincsi volt, és most próbáltam ki
először, hogy milyen lenne, ha nem külön főzném ki a tésztát az ételhez, hanem a rá kerülő
cukkinivel és gombával együtt a főzőautomatában. Kiválóan működött!

Cukkinis-gombás szójaszószos tészta, szójaszószos sült tofuval (TÉNÉ)

Azt tudtam, hogy a tészta gyorsan megfő, ezért a gombát és a fél cukkinit is pici kockákra
vágtam fel, hogy mire kész a tészta, ők is megpuhuljanak.

Vízen hagymát és fokhagymát pároltam, megszórtam füstölt pirospaprikával, és rádobtam a
cukkinit és a gombát. Sóztam, borsoztam majd a tetejére öntöttem a teljes kiőrlésű durum
tésztát. Öntöttem rá vizet - számítva arra, hogy a gomba és a cukkini is ereszt még levet -
és a kukta óráját 5 percre állítottam. Miután lejárt az idő, Azt láttam, hogy a tészta az összes
levet magába szívta, ezért azonnal önthettem rá a szójaszószt, amivel még jól összeforgattam
és felforrósítottam.
A tofu mindkét oldalát tapadásmentes teflon serpenyőben megpirítottam majd szójaszószt
aláöntve hagytam, hogy mindkét oldala jól beszívja.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 8. 21:32

Hú csak ámulok és bámulok mennyi minden készült és milyen finom és guszta! De jó! Szívesen végig is kóstolnám, akkor talán nagyobb bátorsággal csinálnák több mindent..
Mikor mész Angliába, le nem tagadhatom, hogy mennyire féltelek benneteket, de meg is értem ilyen sokáig távol lenni egymástól..viszont a kis unokát meg végre kézbe lehet venni....hurrá! Sok mama baba képet kérünk ám.. :)) :littlehearth: :-bd .
Mostanában elég intenzív felhőrészek vannak, néha én is csak rácsodálkozom, de már nem rohangálok állandóan a telefonért!
Inkább arra várok, hogy mikor mozdulunk ki végre egy kirándulás erejéig, hogy ne csak a vásárlásról szóljon az ének... :))
Ma is lett egy két kép semmi több de azt most már inkább holnap hoznám, mert most lett vége az Istentiszteletnek és a másik szobában is le kell kapcsoljam a netet!
Mindenkinek szép, nyugodalmas békés jó éjszakát kívánok! :x i-) :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 6:41

Kata!
Holnap reggel nyolcra jön értem a transzfer, és majd egy hónap múlva, augusztus 9-én fogok hazajönni.
Nem olyan régen, még nem hittem benne, hogy az idén nyáron elutazhatok hozzájuk, így még nagyobb a
boldogság. Nem tudom, hogy írtam-e, de pont holnaptól törlik el a karantént, szóval ügyesek voltunk a
jegyvásárlásnál. :D %%-

Az se baj, ha vásárlási céllal mentek le, a fontos, hogy nem kell már kényszerből a lakásban maradni.
Amikor tudtok, mehettek szabadon.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 7:16

A köretet többször csináltam már, mert imádom. A feltét pedig egy olaszos fűszerezésű paradicsomos
alapú zöldségegyveleg. Könnyű, egészséges, karcsúsító étel.

A fiam, a menyem és a nászasszonyom mind a tíz ujjukat megnyalták utána. A nászasszonyom
kétszer szedett. A lányomtól tanult indiai lencseleves is nagy sikert aratott, de azt a gyerekeim
már ismerték.

Mediterrán zöldségek, répás-burgonyás karfiollal, brokkolival (TÉNÉ)

Kép

Kép

Mediterrán zöldségek: édeskrumpli, vöröshagyma, lilahagyma, fokhagyma, egy fél cukkini,
paradicsom, kalif. paprika, vesebab, kakukkfű, majoránna, só, füstölt pirospaprika

Vízen megpároltam a hagymát és a fokhagymát, majd megszórtam a füstölt pirospaprikával, és
szinte azonnal ráöntöttem a két nagy kockára vágott paradicsomot a kakukkfűvel és a majoránnával.
Kicsit szétfőztem a paradicsomokat. Először az édesburgonyát és a cukkinit tettem bele, mert
ezeknek több főzési idő kell, mint a többinek. Lezártam a főzőautomatát, és 3 percre állítottam
az óráját. Mikor lejárt az idő, tettem bele a nagy darabokra vágott lilahagymát, és a csíkokra
vágott kalif. paprikát. Visszazártam a kuktát, és két percre állítottam az óráját. A keletkezett
finom paradicsomos, zöldséges levet egy kevés teljes kiőrlésű tönkölyliszttel sűrítettem be.
Hozzáadtam egy konzerv vesebabot is. Az előző napról maradt a szójaszószos tofuval tálaltam.

Répás-burgonyás karfiol és brokkoli:
A brokkolit és a karfiolt megpároltam, közben egy nagyobb krumplit és egy fél répát puhára főztem.
Még melegen sóval, sörélesztőpehellyel, és saját zabjoghurttal összeturmixoltam, a párolt zöldségekre
öntöttem, majd a forró sütőbe toltam kb. 20 percre.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 9. 7:41

Köszönöm, hogy még az utolsó pillanatban is tettél be receptet nekünk. :x :ymblushing:
Kellemes időtöltést, és biztonságos utazást kívánok! Szeretettel üdvözlöm, és ölelem a családodat! :x ;;) :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 7:47

Eszem ki a hűtőt, hogy semmi romlandó ne maradjon benne, hiszen egy hónapig nem leszek
itthon. Kb. nyolc rózsa karfiol és egy közepes cékla juttatta eszembe ezt a szép színű nagyon
finom és nagyon egészséges tésztaszószt. Hasonlót már csináltam karfiolból, de most muszáj
volt kipróbálni céklával is. Marad repertoáron! Sőt legközelebb brokkolival készítem majd el.

Céklás-karfiolpüré gombával és teljes kiőrlésű durumtésztával

Céklás karfiolpüré: Közepes fej cékla, nyolc rózsa karfiol, hagyma, fokhagyma, sörélesztőpehely,
só, zabjoghurt

A zöldségeket a kuktában magas nyomáson megpároltam (mivel a cékla nehezebben puhul,
apró kockákra vágtam), közben egy serpenyőben vízen megpároltam a hagymát és a fokhagymát.
A megpuhult zöldségeket a hagymával, a fokhagymával, sörélesztőpehellyel és sóval összeturmixoltam.

Gomba: fokhagyma, szójaszósz, barna csiperke, só

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 7:57

Köszönöm szépen Kata! Aranyos vagy! Majd onnan is fogok jelentkezni, ha másképp nem, fotók
formájában.

Sorrendben:
Turbolya, héjakútmácsonya (még gyerek, most van kifejlődőben), turbolya

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 9. 18:24

Kedves Rita!Nagyon sok örömöt kívánok neked!Érezd jól magad és töltődj fel!!Sok szerencsét és én is üdvözlöm az egész ottani családod! %%- :flower1: Paggy
Gyönyörűk a fotók!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 18:38

Szia Paggy! Neked is köszönöm szépen! Már megkaptam az SMS-t. Reggel 5:20-ra lesz itt értem
a transzfer. 12:40-kor érkezek meg Manchesterbe.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 9. 18:58

A héten készültek ezek a képek. A legutolsók pár órával ezelőtt lettek fotózva. Nem tévedés!
11 fok volt ma (is) odakint. De viszem a meleget! Holnapra már 17(!) fokot mondanak. =))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 9. 19:09

Drága Rita, köszönet a ráadásért! :))
Kép
Kép
Kép :)) =)) :))
Kép
Kép
Kép
Kép[/img]
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 9. 19:12

Ritám egyszerre írtunk :))
Milyen nagyot nőtt ez a kis picurka! Egyébként tiszta anyukája! Köszönet a szép és kedves képekért! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 13. 8:51

Megérkeztem. Az első képen "eszem" Lilykét. Nem győzők betelni a kis puhaságával, illatával, bársonyosságával.
A reptéren még nem akart rám nézni, aztán hazaérve előszedtem a gyerekeimen kipróbált és jól bevált nevettető
mondókákat és játékokat, és máris a legjobb barátok lettünk.
(Mielőtt kijöttem, még vágattam az amúgy is rövid hajamból, hogy végleg eltűnjenek a festés nyomai.)

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. július 13. 9:43

Vére eljutottam a fórumra és mit látok- Lilykét a nagyi kezében, most látni igazán már mennyit nőtt. Az első képen még kicsit visszafogott, de azután a játék már nagyon tetszik neki. Valamiért az gondoltam, hogy ezen a héten utazol. A hajad nagyon jó lett, már nem látszik a festés nyoma. Gondolom nem kell biztatni,hogy használd ki Lilykével az időt, mert képen is szép,de megfogni azért más.Érezzétek együtt jól magatokat ( küldök neki egy kis szeretgetést)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 13. 10:29

sziasztok! Nagy öröm amit küldtél Rita, hogy biztonságosan megérkeztél, és mindjárt kis Lilykéről is kaphattunk egy két kedves képet!
Nagyon csini lett a hajad is, és most ráadásul a lehető legkényelmesebb fazon.
Milyen megilletődött az első képen, és milyen vidám már a 2. -on . Élvezz ki minden pillanatot amit lehet. ;) :D
Gyönyörűséges együtt töltött napokat kívánok! Hatalmas ölelés az egész családnak! :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 13. 10:44

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:D :x :littlehearth: :-bd

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég