Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 19:30

Hoztam néhány képet.
Ma reggeli termékeim:
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 19:48

Az erkélyem:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 19:57

Reggeli sétámon fotóztam.Milyen gyönyörű ez a lakótelepi környezet.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:00

Virágaim,amiknek a hagymáját összesen 200ft-ért vettem a boltban.:
Kép
Kép
Kép
JÖJJENEK AZ ÉRDEKESSÉGEK!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:34

A Royal Eise Eisinga Planetárium ( holland : Koninklijk (e) Eise Eisinga Planetárium ) egy 18. századi planetárium a Franekerben , Friesland , Hollandia . Jelenleg . Ez a világ legrégebbi működő planetáriuma

Eise Eisinga(wd) (1744–1828) gyapjúgerebenező mester, autodidakta matematikus és csillagász, (1774–1781 között) az első önműködő mechanikus planetárium(wd) alkotója.
A világ vége
1774-ben az Eelco Alta, a fríz miniszter pánikhullámot váltott ki Hollandián. Azt jósolta, hogy ugyanazon év május 8-án számos bolygó olyan szorosan összekapcsolódik, hogy a Föld elhagyja pályáját, és a nap megégetné. Eise Eisinga a gyapjú fésülése mellett a matematikát és a csillagászatot is elsajátította. Annak érdekében, hogy megnyugtassa a fríz embereket és bizonyítsa Alta tévedését, Eisinga úgy döntött, hogy felépít egy planetáriumot a nappali szobájába.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:38

Égi modelt csinált a szobája plafonjára.Ott keringtek a bolygók,mechanikus szerkezettel mozgatta,melynek felhúzkató része a szekrényekben volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:42

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:45

Milyen egy mai, korszerű planetárium és oktató űrközpont?

Planetárium készüléket nem sok helyen gyártanak a világban. Még kevesebb az olyan nagyméretű berendezés, amely a Budapesti Planetárium 23 méter átmérőjű kupolájához megfelelő lenne. Egy, a mai igényeknek megfelelő eszközrendszer ára milliárd forintos nagyságrendű, ám már köszönő viszonyban sincs azzal a műszerrel, mely immár majd harminc éve működik Budapesten a Népligetben.
Legalább ennyire fontos, hogy az űrkutatás eredményeinek bemutatása, az űrtechnika mindennapi alkalmazásainak “testközelbe” hozása, egyáltalán a csúcstechnika erdeményeinek XXI. századi módszerekkel történő bemutatása is szinte fényévekre van attól, amit ma Magyarországon tapasztalunk. A világban több helyen ma már különféle bemutató-űrközpontok, bemutató-űrszimulátorok is működnek és népszerüsítik az űrtevékenységet, az űrtechnika mindennapi alkalmazásait, - miközben oktatják a műszaki- és természet-tudományokat.
Van persze több példa is arra, hogy a fenti nemes célokat alacsonyabb költségvetésből, szerényebb eszközökkel is el lehet érni. Jó példa erre a tanulmányunkban ismertetett kanadai, vagy magyar diák űrszimulátor. Ám ezeket a legjobb jóindulattal sem lehet olyannak nevezni, melyek vendégek fogadására alkalmasak - ám kétségtelen, hogy tudásbázisát képezhetik a vendégcsalogató eszközöknek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 19. 20:47

ÉS...
És jöjjenek az érdekességek!Emlékeztek,amikor Lillával az Állatkertben voltam,készítettünk videót egy felnőtt példányról:
https://welovebudapest.com/cikk/2020/7/ ... latkertben
Most pedig szép estét!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 20. 5:41

Jó reggelt Lányok!tegnap elmaradt a közvetlenebb rész ,ezért most pótlom.
Először 2 kép,ami most készült:
Kép
Ez pedig a térdem:
Kép
3 napja a saját 3x3 m-es kertemben locsolás közben orra buktam.Jól elgondolkodtam és az egyik karónál nem emeltem a lábam,zsupsz a következő pillanatban az orrom a földet szaglászta.Nem tudtam,hogy röhögjek vagy sírjak,hgogfy mennyire hülye vagyok. :)) :(( Mint egy zsák úgy dőltem el.
Egyáltalán nem vagyok kétségbe esve,mert tudom,hogy nem az öregség,hanem a figyelmetlenség az oka.Nem nagyon fáj.Amikor terhes voltam,akkor is sokat térdre estem.Oda kell figyelni. [-x
Lányok!
Remélem jól vagytok!!!Elég zűrös hetem lesz.Az elmúlt időben sok izgalom volt---Lilla lázas volt,miközben a lányomék elutaztak,állatrok,a házunk zűrösebb dolgai stb-stb.DE igyekszem a hangsúlyt a jó dolgokra helyezni.Kedves Lányok!
Na most már megyek beengedem a macskámat,mert itt nyávog az ajtó előtt.SziasztokPaggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 20. 6:38

Nem vegánoknak!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 20. 7:03

Sziasztok! Reggeli párásság már éppen el is ment, ha korábban keltem volna fel, talán még jobban elkaptam volna, így nem láttam értelmét lefényképezni...
Megcsodáltam a képeket, még a látványtól is éhes lettem. A májkrémes videót később nézem meg. Samu még alszik, ilyenkor csak csendben olvasni szoktam.
Paggy, ilyen remek foltokat én is szoktam szerezni, még esés nélkül is, egy egy nagyobb fejfájás után.
A virágaid és a termések csodásak! Mennyire szépek lettek a kardvirágok!Nagyon szerettem, sokáig elvoltak a vázában, Legalábbis jobban bírta mint a szegfű! Főleg, ha jó sok bimbója volt. ;) A kis hangyászt majd megmutatom Samunak is, ha éppen hajlandó lesz rá!
Mostanában már nem akar filmezni sem...nekem ez most furcsa. Még soha nem voltam Csillagvizsgálóban..Apunál adott lett volna a lehetőség, mert ott nem volt teljesen beépítve minden, teljes pompájában lehetett gyönyörködni a csillagokban.
De ez csak gyerekkoromban adatott meg. Meg Nemesdéden, ahol még anno petróleummal világítottak...
Na mennem kell, a hét elején még hőség és vihar fogja váltogatni egymást..úgyhogy algopirinnel kellett indítanom a napom.
Vigyázzatok magatokra amennyire lehetséges. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 21. 19:50

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
vihar után és a termés.... :x :ymhug: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 22. 8:57

Kép
Kép
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... 6828_o.jpg?[img]_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=PSlwwm0sJ94AX-4dlBl&_nc_oc=AQm7ue9d89padSiwQaz68GU6dAhaiLSAeBrnxJMr5Nxzgd4hPMyb4DSre2bMtEIHvJ4&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=7&oh=4d6204cfbe777e93f79fc4f216af0301&oe=5F3BA3E1[/img]
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 22. 9:17

Megyünk boltba, megcsinálom a májkrémet! :x ;) :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 22. 9:31

Hétvégén fogok jönni, mert akkor többet leszek itthon (Kristófnál). Jelenleg úgy mennek a percek,
órák, napok, hogy azt veszem észre, megint nem nyitottam ki a laptopot. Hétvégén olvasom majd el,
amit írtatok, addig csak itt hagyok pár babafotót. Lilyke 13 nap múlva lesz négy hónapos.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 22. 11:04

Köszönöm a bájos fotókat! Édesek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 16:12

Halihó!Kedves Kata és Rita!Csak bekukkantottam.Orvosokhoz,nem nagy baj csak kisebb kivizsgálások,járok+ az otthoni dolgok.
HÚÚÚÚÚÚ Kata,micsoda félelmetes viharfelhők.Ilyent még nem is fotóztál!!!Én se!!!!Köszönöm!!!
Szépek a paradicsomok,ezek egészségeseknek néznek ki.Finomak?So termés lesz még,ahogy látom.
Az enyémeket teknősvízzel locsolom/amikor cserélem a vizüket tiszta vízzel keverem és azzal öntözök / 10 naponta.Ezt a hydophoniáról szóló cikkben olvastam.Ott a halak vizével locsolnak.Nagyon büszke vagyok én is a paradicsomjaimra.Dicsekszem velük a szomszédaimnak.Vicces volt,mert nagy igyekezetemben megmutattam a szomszéd srácnak,aki vidéki.Hatalmas kertjük van.Kedvesen mosolygott az orra alatt a hóbortos főbérlőnőn.Náluk 70-80 tő paradicsom van és egész nyáron terem.DE AZÉRT MEGDICSÉRT!!!!Egyébként igen finom ízű,mert sem nem túl édes,sem nem savanyú.Igazán a fogamra való.Katáé szebb és nagyobb.Gratulálok!!!!!Nagy dolog erkély nélkül az ablakban "termeszteni" :x \:D/
Rita!Lilyke édes-aranyos.Csak lassan a beszámolóval,inkább élvezd ki az időt,de azért fényképezz!Majd itthon megmutatod.
Most megyek megnézem a zacskóban/sütőzacskó/sülő csirkét.Jó kis kovászos uborkát eszünk hozzá.Már az 5. kondérral készült el az uborka.nem akartok csinálni?
Most megyek majd jövök.Üdv.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 16:15

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 17:10

Kedves Lányok!Visszajöttem,mert eszembe jutott,hogy ne hogy azt higgyétek valamilyen ismerősöm ez a klassz szakács, azért teszem fel annyiszor.NEM,hanem nagyon ízletes dolgokat készít,kevés a hókusz-pókusz benne.Bár szeretem a különleges ételeket,de itthon nincs nagy keletje a párom nem eszi .Ja és megmutatom mit csináltam ma hajnalban ajándékként a könyvelőmnek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 17:15


2x próbáltam ki,nagyon finom lett.Leírom a receptet is.itt a link,azután a saját képek,majd a recept.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 17:22

Kép
Kép
Kép
Ezen a képen látszik,hogy kivágtam a sörnyitó felőli oldalt,hogy jobban süljön a belseje is.
A tésztareceptem más,JOBB!!!Mindjárt leírom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 17:44

A recept/ez jobb,mint a videón!/1/2 kg liszt/fele sima-fele rétes/3dl langyos tej 3 evőkanál cukor 2,5 dkg élesztő 5 dkg olvasztott vaj,kis só,2 egész tojás,darált narancshéj/cukrozott/éa reszelt citromhéjValamint cukor+fahéj vagy cukor+ kókuszreszelék .durvára vágott dióA végén én a feltekert tésztát megkenem olvasztott vajjal és tojássárgájával/ez nincs benne a 2 egész tojásban ,ami a tésztába jön/Majd úgy forgatom bele a fahéjas cukorba.
Élesztőt kis tejjel és cukorral felfuttatod a többi tejbe belemelegíted/langyosra/a vajat,bele a 3 ekanál cukor.Mindent össze,kidolgozod kb 40 perc-pihen,amíg a duplájára dagad és utána lisztezett deszkán nyújtod,csíkozod,vajjal megkened alufóliás sörösdobozra tekered menetelesen,vajjal megkened,tojássárgával megkened,fahéjas cukorba forgatod,megy a 200 fokos sütőbe állítva.Felül legyen a sörösdoboz nyitott szája.Sütöd.Fincsi ,hamar kész van,Ja és melegen le kell húzni a dobozról ha megsült!!Jó étvágyat!paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 23. 21:14


Kérlek titeket,akik még nem látták,ne politikai szándékot lássatok abban,hogy feltettem.MERT NEM AZÉRT TETTEM FEL,csak elgondolkodtató.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 24. 14:03

Köszönöm a süti és a másik videót! Sajnálom a Cserdi polgármestert... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég