Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 22:42

A recept:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 22:46

Kicsit rossz állapotban van a receptlap,mert ide-oda tettem a konyhában,de majd rendbehozom!!
És most jöjjön az általam készített,de csak rúdalakban sütött része.majd karácsonyra ilyen szépen csinálom meg.Ez volt a próba.mennyei finom!!! \:D/
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 22:58

Itt egy bonyolultabb formája,de az enyémben mandula,aszalt szilva,kandírozott citrusféle,fahéj,pici gyömbér,vaj,cukor,tojás,liszt,sütőpor,ÉS NARANCSLÉ van.Ha kész meglocsolod,én nem sherryvel,hanem 1 narancs levét kicsavartam,bele cukor és!!! 1 evőkanál pálinka vagy vodka.Felforralod és meglocsolod az elkészült sütit.Persze a receptemben szereplő hozzávalók simán megvehetők!!!
https://boretelhez.hu/2019/12/20/angol-gyumolcskenyer/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 23:07

Végül jöjjön egy régóta kedvenc cukrászdám.A II. kerületben laktam és idejártunk sütizni a férjemmel.A cukrászda a volt Moszkva tér most Széll Kálmán tér közelében van a a MAMMUT áruház mellett.Most már 3 helyen van üzletük.
https://welovebudapest.com/cikk/2015/12 ... -cukraszda
Kép
Most megyek aludni.Jó éjszakát!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 18. 7:13

Jaj Paggy, nem is lehet ezeket a csodás képeket, és olvasnivalókat nyálcsorgás nélkül nézni és olvasni! :flower1: :littlehearth:
Köszönöm a kis szeletke önéletrajzot is. Milyen sokan nem merik felvállalni azt, ha jó vagy rossz dolgok voltak az életükben. Pedig ez tesz bennünket többek között emberré, hogy képesek vagyunk emlékezni, tanulni az ősök rossz vagy jó dolgaiból, a jót megtartva, a rosszat elengedve, hogy ne legyünk a rabságában. Ez egyáltalán nem könnyű!!!

A sütemények csodásak, Már most lehet beszerezni a hozzávalókat. Így nem szakad minden kiadás egyszerre az ember nyakába, viszont a régi dolgokat is fel lehet használni próbának, így azok sem mennek tönkre!
Szuper!

Mazsola meséit anno mi is nagyon szerettük..akkor még tudtak mesélni, játszani, élményt adni a gyerekeknek és a felnőtteknek. Nagyon jó lesz majd Samunak is lejátszani. El is felejtkeztem róla!
Viszont most a karácsonyi történetek versei a kedvenc olvasmány!
Mindenkinek kellemes vasárnapot! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 19. 13:10

Sziasztok!Ma hallottam a rádióban,így kávészürcsölés közben utánanéztem.beteszem,hogy mit találtam:
Kínában minden október első hete az Aranyhét. Az ország október 1-én ünnepli nemzeti ünnepét, és ennek apropóján szinte mindenki szabadságot kap. Ebben az egy hétben pedig mindannyian útra kelnek, meglátogatják a hatalmas országban távol élő családtagjaikat, vagy csak turistáskodnak egy kicsit.
https://kepek.444.hu/2016/10/09/aranyhet-kinaban
Ez 2016-os.Nézzük meg ,hogy a koronavírus idején mi történt,valamint hogy gazdaságilag milyen jelentősége van?
http://hungarian.cri.cn/radio-programme ... 60438.html
Itt pedig,ha megnyitod és lefelé tekered,megtalálod a Wall Streat Journal videóját ,amit Wuhanban rögzítettek.
https://spabook.net/blog/blog-hu/wuhan- ... -aranyhet/
Paggy @};- :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 19. 13:35

És JAJJJJ,JAjjj :)) :)) :)) Nem kellett volna!Rákattintottam a látványorgiaként működő LUMAS GALÉRIA facebook oldalára.Gyorsan beteszem,hátha Ti is elámultok.
https://www.facebook.com/Lumasbudapest
Kiemelnék gyorsan 2 t.Most nincs időm megnézni mindent,de este biztosan tüzetesen megbámulom.Lányok!Ti nem tennétek fel a falatokra 1-1 jó fotót?Tehát jó virtuális galériázást!
https://www.facebook.com/Lumasbudapest
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 19. 13:37

Itt nézelődhetsz bent:

Képek a galériából:
Kép
Kép
A LUMASnem csak fotógaléria,hanem, kortárs képzőművészeti galéria.Nekem a fényképek tetszenek jobban,de néhány jó képet szívesen erlfogadnék.
Jó nézelődést!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 19. 15:09

Köszi a képeket és a linkeket...szép hetet mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 21. 20:01

Sziasztok!úgy látom senki nem jár erre,akkor megyek is.Üdv.Paggy %%-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 22. 5:37

Nem tettem fel az új képeket, csak egy kettő van, a frissités miatt most más lett egy kicsit a telefonom, de én meg a fejem fogom miatta időnként! Végre megoldódtak a vizes dolgok is..
Szép napot mindenkinek, viszont holnap zárva minden...23-a okán! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 22. 17:58

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 22. 18:01

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 22. 18:07

Saját képek-kihajtottak az első a fréziák:

Kép
Kép
Üdv.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 22. 18:13

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 22. 19:32

Na kezdem előlről..már nem érdekel, a lényeg hogy kint van a facen pár kép, nem tudom hoztam e már mindegyiket, de most frissibe kiteszem mert eltünik megint mint szamár a ködben.
Nagyon szépek a fréziák, a videót is megnézem majd ,biztos klassz lesz amit kitettél. Mindig kedvet kapok én is ilyenkor ilyen dolgokra, de aztán mindig elmarad. A vízügyem nem oldódott meg, elmentünk hazuljról s már benn voltunk a városban mikor jött a kérdés hogy hol vagyok ...mondom a városban..mire Ázik az alattam lakó! Ki a boltból ezerrel, taxi... aztán először nem is láttam semmit, de aztán a mosdó alatt csurgott a víz, nem volt vészes, de arra elég hogy megteljen a lavór és onnan meg a szomszéd!
Kiderült hogy aki szerelte, nem kötötte be erősen a mosógép csatlakozóját...no com. Ma már kijött és azt mondta hogy olyan erősen van becsavarva, hogy nem kell hozzányúlni. Szomszédasszonyom kézzel csinálta szerszám nélkül..de így is csepeg egy picit...úgyhogy majd vissza hívom..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
phűűű mára elég is volt! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Úgyhogy mivel most tettem ki talán nem gond...
utálom az új facebokot, mert nem találom rajta a régebbi képeimet...grrrr
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 22. 19:39

Nagyon tetszik a videó meg is osztottam, hátha nem látta még mindenki. Az egyik legjobb az esernyőtartó az autóban..a sok eső miatt most aktuális is...bár ma verőfényes nap volt... :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 22. 20:53

Sziasztok!

Paggy képeinél hagytam abba száz éve, ami a nagy parkban készült és hatalmas palánkokra lettek érdekesebbnél érdkeesebb képek felrakva. Jókat vigyorogtam egyik, másikon. Némelyik viszont nem tetszett- erre emlékszem.
Aztán ami még megragadt: a töltött paprika. Nem is olyan rég közvélemény kutatást tartottak, hogy ki hogy késziti. Krumplival, vagy anélkül. nekem fura a krumplis változat. Nem is tudom miért. Nálunk édesen készül krumpli nélkül. Nagyon sokat meg tudnék enni belőle. :-)
Paggy, Lillával mi újság? Nem fájditom a szived, csak érdekel.
Tudod, nagyon szeretem én is a Lumasban való nézelődést. Pár kép megint megragadta a fantáziám. :-)
Mennyi fréziád sorakozik katonás rendben!
A japános rádió riportról: Akivel kint voltunk Pekingben, ő mesélte, hogy Japánba menne évek múltán élni a családjával, mert hogy ott mennyivel másabb minden. Jobb. Hát én akkor is gondoltam amit gondoltam. Most meg még jobban gondolom amit akkor.
Főleg, hogy mindenhol nehezen fogadják be az idegeneket.
A festészeten modnták, akik most vizsgáznak koreaiból, hogy úgy mehetsz túristának is ki jelen pillanatban, ha ott a reptéren amikor átmész az ellenőrzéseken tudsz válaszolni koreaiul a kérdésekre.


Kata, hát ezek a s zerelők is megérik a pénzüket. Ilyenkor a biztositód fizet, vagy hogy működik az alsó szomszédnál? Végre kimozdultok otthonról, aztán lehet rohanni haza, méghozzá taxival.
ÚÚÚgy megkivántam a káposztás tésztád! :-)

A festészeten a tájképek esztétikáját és ecsetvonásait vesszük. Hú, mennyi mindenre kell majd figyelni!

Kép

2. órán nevelési célzattal kaptunk egy-egy képet, amit le kellett festeni,hogy meglássuk majd a különbséget, ha tudjuk is csinálni. A nevelési célzatot megbeszéltük utána a mai órán már viccelődve. Imádjuk a tanár urunkat különben. :-)
Tehát a kész képem:

Kép

Mai ebédnél mondja a párom, hogy Ramos milyen jó kutya, csak a fülei ne mozognának annyira. Értve ezt arra, hogy mindent meghall és rohan ugatni. A szó szoros értelmében egész éjszaka. Úgyhogy most ott tartunk, hogy beengedem és bent alszik, kb minden második éjjel.
Már készitem a madáretetőt. Egy van gyári, a másikat én gondoltam ki és megszerkesztettem. Ha kész teljesen majd mutatom is. :-)
Remélem megint annyi madárkám lesz, mint tavaly. Titkos vágyam, hogy a szén és kék cinegék, tengelicek mellé minél több zöldike és őszapó, vörösbegy is megjelenjen. Belőlük csak mutatóban volt tavaly.
Meleg van még, kiváncsi leszek mikor tudom elkezdeni etetni őket.

Őszközépünnepre kinai szerencsecsomó. Két nap tartott, mire rájöttem hogy kell csinálni, mert a videó használhatatlan volt. De sikerült :-)
Kép

fejjel lefele van, de már nincs erőm fordigatni és áttöltögetni
Kép

őszközépünnepi holdsütemény. Hozták Pestről a Duna Panda áruházból.
Kép

Nem volt annyira finom, mint amit ta valy a Konf. Int. -ben ettünk , de nem volt rossz. Babpasztás volt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 23. 7:05

szia ÁGI!!! \:D/ De régen voltál errefelé! Örülök, hogy bekukkantottál. :x :ymhug:
Össze vissza írok majd, ne haragudj, csak ahogy eszembe jut!
Nálunk is nagyon sikeres volt a káposztás kocka, úgyhogy fogok még majd csinálni. Természetesen a Szoky félét! :D .
Csodás a kínai csomókötésed. Tulajdonképpen a makramé egy formája! :D .
Tegnap úgy kikészültem, hogy le se mentem az alattam levőhöz. Egy egy csepp még mindig csöppen, de az már a csőrendszer hibája, annyira régi. Nem is írok róla tovább................
Remélem van a szomszédnak biztosítása!

A festészet spórolása jól visszaütött neked, ebből tanulság, legalább egy mellényt vinni kell magunkkal. De hát ki számított ilyenre!? Gondolatban vittem neked egy finom gyógyteát! :D
Kép

Ramos meg igencsak megszolgálja éberségével a szeretetet amit kapott! :D ;) i-)

Az ikerlányok kalandjai igencsak próbára tették ma a türelmemet, pedig nem először láttam, mert annyira izgalmas volt, hogy azon kaptam magam hogy megint azt /is/ nézem!
Jó időt kívánok nektek, és remélem nem egész nap kell majd dolgoznod! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 11:51

Sziasztok!Csak egy kis pillanatra jöttem.Este visszatérek nézelődni JUHÉÉÉÉÉÉÉ!!!Mennyi finomság /étel,gyerek,festmény,süti és szépséges lakkozott köröm :littlehearth: .Ma reggel sütöttem,mert megyünk a lányomékhoz.Nagyon örülök Ági,hogy jöttél. \:D/ \:D/ \:D/
Lányok!Hoztam néhány képet és videót egy borzasztó finom ropogos sós sütiről,valamint virágzik az ablakban a komposztban nevelt paprikám.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 23. 11:54

Szép napot a lányodéknál Paggy...örömmel várjuk a beszámolót! s milyen jó hogy virágzik a paprika! be kellene majd menteni cserepesbe.. :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 11:54

Itt a videó,megcsináltam,isteni finom!!!Hozom a képet is!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 11:56

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 11:59

Sül az almásrétes / 1kg almába becsempészett 1 banán,ami teljesen elvarázsolja az ízét!!!/
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 12:03

Már készen van,de becsomagoltam,mert jön értünk a vejem,ezért majd ott,ha kibontottam,lefényképezem.A végét megkóstoltam.SZUPERaz íze!!tehát 1 kg savanyú almát apróra vágok,a múltkori reszelőbalasetem miatt,csal vékony szeletekre vágom.Különben is azt, a pár éve meghalt,tündéri Éva nénitől tanultam,hogy vágdosva finomabb
Itt van a kis paprika,ami mára kinyílt:
Kép
Sziasztok,most megyek öltözni.Este jövök.Ja és írtam,hogy hamarosan jön az új Border Collie a lányomékhoz?Most 5 hetes,tehát novemberben érkezik.Paggy :-h @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég