Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 12:12

Ezt még gyorsan berakom,hogy velem együtt "ájuldozzatok" a látványtól:
https://hu.pinterest.com/ibessenyei/s%C3%B3s/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 12:29

Elkészültem az öltözködéssel,most várom a "szállító személyzetet"a vejemet :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Addig teszek be valamit a nyárról:
https://welovebudapest.com/cikk/2020/5/ ... i-napjarol
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 23. 17:24

KÖSZI A KÉPEKET....
AZOK A POGÁCSÁS KÉPEK... :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 23. 20:09

S ziasztok!
Paggy, remélem jól sikerül a mai nap, Lillával is sokat tudsz beszélgetni majd.
Az almás sütinél tényleg jobb, ha darabolja és úgy párolja az ember az almát, mintha reszelné.
A sütis képeknél ami megfogott: hurkapálcikára feltekert tészta. :-)
Köszi a sós receptet, mentem majd.
Jót né zelődtem a Safariparkban. Nagyon régen voltunk Bécs alatt az ottaniban. Emlékszem a férjem tett be egy hatalmas kést a kocsiba a kesztyűtartóba, ha megtámadna bennünket az oroszlán.:-)
A Medveotthonban is voltam. Hatalmasak azok a medvék, amik a képen is vannak. Vittem nekik mézet, fakanálból etettük őket.
Világitó kerékpárutat meg Hollandiában láttam, mikor a fiammal voltunk kint korival EB-n.
Érdekes volt akkor olyat látni.
Ma olvastam egy komposztáló egy napos workshopról. Potom 27 ezerért. Hát....
Micsoda csoda, hogy a paprika olyan szép lett benne nálad! :-)

Ma arra a megállapitásra jutottunk, hogy talán Ramosnak van valami idegrendszeri problémája, mert csak ez lehet az oka az állandó ugatásnak. Képes pisilés közben ugatni. amikor elkezdi nem, vagy csak nehezen lehet kizökkenteni belőle. Rohangál oda-vissza a kerités mellett, mint a féleszű.
Na, de már ő a mi kutyánk, hiába ilyen.

Kata, remélem én is, hogy van az alsó szomszédnak biztositása.
Voltatok valamerre ebben a jó időben?
Nálam a munka saját tervezés. Amikor ilyen munkaszüneti nap van, mint a mostani is, azokat csinálom meg, akik délután tudnának jönni. Most a szombati nap helyett mentem be ma.
Sajnos akkor kell dolgozni, mikor vendég van. Ez a mostani helyzet még jobban betesz az egész munkának.

Mindenkinek szép hétvégét!
Megyek, mert Star Wars maraton van a tv-ben. Még eldöntöm, hogy sorozat, vagy az örök kedvenc. Szerintem az utóbbi győz majd. :-) Nem is tudom hányszor láttam már, de a fiammal együtt bármiko r meg tudjuk nézni. Még három ilyen sorozat van, ami bármikor leragaszt a székre. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 20:33

Sziasztok!Megjöttem.Olvasok ,nézelődök és hoztam pár fotót is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 23. 20:50

Lányok jó éjszakát, jövök majd, amint lehet. Meseolvasás Samunak! Utána olvasom Hetek c. újságomat! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 23. 20:58

Kata, milyen mesét szeret Samuka?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:13

Sziasztok!Kata! Jó éjszakát,szép álmokat.
Kezdem.
Kata!nem tudok rájönni milyen levest csináltál,Frankfurti?A káposztás tészta viszont KIRÁLY!!!!!!Látom Samuka cukorral szereti.Nálunk karamellizált/kicsit/káposzta+ bors , így édeskés és fűszeres.Szép a fotódon a kacsák alatt tükröződő víztükör.A felhők tollpihére hasonlítanak.ha picit erőteljesebbek lettek volna,teljesen azt hittem volna,tényleg Holle anyó dunyhájából valók.
Ágika!
Nálunk kis zellert is tesznek a töltött paprikába,amit előtte karamellizálnak egy pici vöröshagymával.
Nem tudom megírjam-e,de nekem nagyon tetszik az első tájképed.Fogalmam sincs,hogy csak másolás-e vagy van mögötte gondolat,mert én képzelek mögé.Olyan sokatmondó,de nem részletezem most.CSAK ÍGY TOVÁBB!Sajnálom,hogy megfáztál!Vajon miért nem fűtöttek be,Spórolás?Hiszen mindenhol kp-i fűtés van,amit nem szabad lekapcsolni.Most már jobban vagy?Ági,tudom elfoglalt vagy,de azért olyan jó lenne,ha a képeidet többször beraknád!Nem kell írjál,ha nem érsz rá,csak hagy lássuk,hol tarotok!A szomszéd kutya is állandóan ugat,mert egyrészt olyan fajta/juhász kutya/másrészt picit idegbeteg-túltenyésztett.mit csináltatok volna,ha a szegény Lizikémet vittétek volna haza,mióta nálunk van, ha éjszaka /toilette/a páromat meglátja ugat.Biztosan valami gonosz emberre emlékezteti.A párom mindent megpróbált,hogy megbarátkozzon vele,de nem sikerült.Most már csak csúnya szavakkal illeti/nem írom ide/,mert az egész ház tudja hányszor megy ki pisilni.
Lányok!Jó volt a kis családi ebéd.Lillával is tudtam beszélgetni 2méter távolságból.Nagyon nagy lány lett.kicsit fájdalmas,hogy most már nincs meg az a melegséget árasztó közös hang.de hát ez az ÉLET!!!! :(( :((
Hozom a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:15

A rétes és a sós ropogós:
Kép
Elég haloványnak tűnik a rétes,de átsült és nagyon finom.Ez egy más tészta mint az eddigi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:20

Az ebédünk/grillezett szűzérme,a vejem csinálta,nagyon fincsi sültkrumpli és saláta/:
Kép
Nem volt nagy főzőcske,mert csak a kertben lehettünk,maszkban.Lilla jár iskolába,így a lányomék nem akarták,hogy megfertőzzön minket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:22

A kutya :littlehearth: :

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:28

Lilla jár kutyaiskolába Ginnyvel:
Spoiler: mutasd
Kép

a lába alatt kell átmennie.

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:33

Ez a "szépség" én vagyok a szép turkált ,300ft-os pulcsimban.nekem nagyon tetszik a színe.
Spoiler: mutasd
[url=https://postimg.cc/VS4z8yYC]Kép[/url/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:36

A ház az udvar felől:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:39

Hoztam 2 őszi képet már itthonról.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 23. 21:39

Paggy, nagyon jó, hogy tudtatok találko zni, még ha csak a kertben és maszkban voltatok is.
Szerintem nem hókadt a rétes. Látszik rajta át van sülve.
Guszta amit a lányod férje csinált, biztos finom is volt. De hatalmas már a kutyus. Lillával együtt jobban látzsik a mérete. Nagyon jó, hogy járnak iskolába, mert igy jobban kötődnek egymáshoz. Nálunk is Ramos rám hallgat jobban.
Hát elképzelem, ahogy Lizid ugatja a párod. Nem lehet könnyű neki sem, ha már mindent megpróbált és Lizike mégsem engedi magához közel.
Néha van, nagyon néha, hogy Ramos is összerezzen amikor felé nyúlok. Biztos bánthatták.
Nem tudom mi lesz az iskolákkal, de itt nálunk többen már ismét elkérték ellenőrzésre az e-mail cimeket. Sok mindent rebesgetnek az őszi szünet utánra, hát majd kiderül mi lesz az oktatással.
Szerencsére a fiamnak online megy az egyetem. Az üzletben meg mindenkinek kihangsúlyozom,hogy orrot és szájat eltakaró maszkot kérek már belépéskor. Gyengébbek kedvéért, mert azért próbálna némelyik partizánkodni. Nem kap levegőt. Persze, textil maszkban. És aki egész nap hordja?
A tájképről: Sokszor nézem, hibákat találok benne, próbálom elképzelni, beleképzelni, hogy a tanultakat miként lehetbe belevinni. Egyenlőre a mozzanatait tanuljuk, összetett képet még nem csináltunk. Sokat fényképeztem le a tanár úr hozott képeiből, de csak azért, hogy nézegessem őket.
Olyan érdekes, hogy bizonyos ételeket mennyire másként csinálnak az ország több pontján. Nálunk a káposztás tészta cukorral, kristállyal működik jól. Múltkor a párom megkergült - néha szokott, mert ő jobban tudja- és porcukorral kérte. Hát persze, hogy ha nem ropog a cukor a foga alatt, akkor nem olyan az egész. :-) Be is látta. :-)
A töltött paradicsom meg ha pl. külföldön mondanák, hogy édesen van csinálva biztos húznám a szám.
Na, Ramos már ugató módban van kint, hallom a szobámban.

Tetszik a pulcsid. Vidám , jó szine van.
Lillának gyönyörű vörösarany szinű a haja a képen. Kiváncsian várom az új kutuyst is. :-)
A házuk az udvar felől olyan, mint egy mesebeli palota, olyan hordószerűnek tünik és elvarázsoltnak. Ezt értem mind pozitivan :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:42

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 23. 21:58

Sziasztok!Megyek főzni,mert ma elmaradt a sok egyéb dolog miatt és a párom gyakran kijár a konyhába.Enyhe célzás :)) :)) :)) arra,hogy a hideg étel neki nem étel.Tehát,gyerünk lecsót készíteni.szól a rádió,horkolnak a kutyák és van még 1 db dugi rétes,amit megfelezek a párommal.Ágika!Gyere minél többször.Lássuk Ramost is!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Üdv jó éjszakát!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 24. 7:19

sziasztok jó reggelt, itt hatalmas ködre ébredtünk. Utálom! Legfőképp az autósok, gyalogosok, kerékpárosok miatt. Mennyi teljesen felesleges baleset fog történni a ködre való kifogás miatt. Pedig csak egy kicsit lassabban, körültekintően kellene vezetni, és látni és láttatni cimszóval! :-o

Köszönöm a szép képeket, szerintem is gyönyörű az egész ház, udvar, környék! Csodás lett a pulóvered Paggy, komolyan főnyeremény! A rétesek és és a sós ropogtató is nagyon guszta, szerintem is biztosan finom lett, látszik rajta. Biztosan nem tartott sokáig még az a nagy mennyiség sem!
A vejed által készített ebéd is nagyon guszta, milyen kedves egyszerű étellel vártak és mégis milyen jó összepasszolt minden.

Lilla kutyusa igazi kiskamasz már, nagyon örülök, hogy jár kutyaiskolába. Így megtanulják egymást, és tudnak alkalmazkodni és adott helyzetben szót fogadni, életet ment az ilyen helyzet!

Ági, nagyon örülök hogy volt időd, energiád egy kicsit írni is. Remélem a teák majd helyrehoznak . Most én is egy picit náthás vagyok úgyhogy nem vagyok biztos benne, hogy be tudom magam oltatni influenza ellen. Az utóbbi két évben kimaradt.

Szépek a festmények, mindig örülök, ha találkozom egyik másikkal a neten. Á most jut eszembe, hogy a mostani sorozatok tele vannak csodás sziklás vízesős jelenetekkel. Csak tippként, hátha ihletet kapsz a hogyan hova továbbra!

Az ugatásokról...Olyankor állandóan vissza kellene hívni és csendre parancsolni...nem könnyű, sőt kifejezetten fárasztó folyamat. Most lenne jó egy siphang ami csak erre szól. A visszahívásra! Utána csend parancs.!

Lizzikénél is egy régi trauma állandósult, és ezt már az ő korában nem igazán lehet korrigálni, ezt sokkal korábban kellett volna, úgy, hogy direkt magához hívja, és együtt mennek oda..meg vissza a helyére mindenki! S akkor lett volna egy 5 perces közös program. Gondolom senkinek sem öröm, de ez van. :)) Lehet ilyenkor a szomszéd is ingert kap ha már felugatták álmukból :)) :)) :)) .

Megyek gyorsan mert megjött az ikervirágok újabb része, s nem bírom ki délutánig hogy ne lássam... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 24. 15:48

Sziasztok Lányok!Hát az éjszaka gyártott lecsó már majdnem elfogyott, marad a hideg kaja,mert naponta 2x nem akarok főzni.
Kata!Kedves ,hogy jótanácsokat adsz
Spoiler: mutasd
.Megvallom őszintén 16 éves korom óta vannak kutyáim és fene tudja miért,azt hittem értek a kutyatartáshoz.A tacskókkal nem is volt baj soha,hiszen különös produkciót nem vártam tőlük.Labdáztunk,tudtak póráz nélkül sétálni,nem voltak senki terhére .Így éldegéltünk együtt.Lizikét egy menhelyről hoztam el a tacskóm mellé.Nagyon sérült volt lelkileg.1 évig mér tőlem is tartott,később is rettenetesen félős volt.Biztosan lehetett volna tanítani,de annyi bajom volt abban az időben,hogy valahogy néhányszori próbálkozás után feladtam.Egyébként külön szobában alszunk a párommal,mert vidéki ember lévén,állatot az ágyába sohasem engedett volna.Különben ,nem tudom Ti, hogy vagytok,én meg az éjszakai tévékapcsolgatástól kaptam idegbajt. Úgy döntöttünk,jobb a békesség,különben is a hosszú kapcsolat titka a......????
-külön szoba :)) :flower1: Na ennyit magamról.

Viszont hoztam "piacróljövős" képeket.Mindjárt felteszem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 24. 16:02

Kép
Sokan edzenek a még kellemes időben.
Kép
Mások kutyáznak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 24. 16:06

Többen csak most nézik meg a november elejéig tartó plakátkiállítást.
Kép
Kép
Ez vacak kép,csak azért teszem fel,hogy látni lehessen az embereket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 24. 16:09

Bár már mutattam néhányat,beteszek még 3-t.
Kép
Kép[/url)
[url=https://postimg.cc/XGSbYQqX]Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 24. 16:18

Sziasztok,megyek kutyát sétáltatni.Üdv.P @};- aggy
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 24. 18:59

Sziasztok!
Hát Paggy, jó későn kezdtél el lecsót gyártani!
Jók ezek a képek megint a parkból. A sokablakos ház előtt biztos elidőztem volna egy darabig :-) A vizes képről meg azt hittem élő. :-) Gondoltam is, hogy ki volt az a ...., aki ide kihúzta a szalagot? :-)

Kata, sajnos Ramos behivhatatlan amikor rohangál. Egyik német juhászunknál sem volt ilyen probléma. Mindegyikkel jártunk iskolába is.
Mondjuk nem mentett kutyák voltak. A frász se tudja mi érhette, mitől lett ilyen. Itt már nem a sima dolgokat kell alkalmazni, valami speciális kellene, mert a bevált módszer nem működik. Erre kértem tanácsot amikor oktatásra jártunk vele. Hát nem sokat értem vele...
Van egy bizonyos hangszin, ami nagyon halk, na arra még reagál egy idő után. A fajtamentésnél még a virus előtt lett volna egy olyan előadás, amit általuk jónak tartott oktató hirdetett, miszerint a mentett kutyákkal hogy kell másként bánni, meg melyik viselkedés mire utalhat náluk. Csak utána nem lett megtartva. meg késő este lett volna és a párom műtött szemével nem az igazi kétszer sötétben vezetni.

Ilyen, amikor egy német juhász kinyitja az ajtót és bejön, mert hiányzik a család neki :-)

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég