Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 23:41

Véletlenül visszajöttem.Nézek valamit.Bocsánat a nagyhangú okoskodásomért! ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1: Ágika!Vigyázz magadra!Bár nem szedek semmilyen nyugtatót,de amikor nagy szorongásom van ,valamilyen olyan dologban,amiben nem tudok segíteni,akkor citromfű teát iszom,A másik meg átadom magam az energia sugárzásnak,más szóval küldök energiát-szeretetet ,hogy minél kevesebb szenvedésben legyen része a betegnek.Ha megpróbálod,és nem erőszakkal irányítod,hanem elengeded magad,elég jól működik.Csak ezt tudom tenni nagy bajban.Ki is mondom magamban a kérésem.Független attól,hogy hiszel e bárkiben vagy bármiben.Vigyázzatok az úton ! %%- %%- %%- :flower1: Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 22. 6:50

Kedves Ági, Sajnálom hogy édesapád nincs jól, remélem ez csak egy pillanatnyi megingás, és talán jobban lesz majd. :littlehearth:
Mindenesetre, nagyon nem jól jön ki egy ilyen kaotikus helyzetben a romló egészségi állapot. Jobbulást édesapádnak! :flower1:
Vigyázzatok az úton, és otthon is egymásra! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, köszönöm szépen a videót a foltvarrásról, hirtelen felnevettem, mert azt hittem a Márti barátnőmet látom, annyira nagyon hasonlítanak, még a hangjuk is. Ő is ilyen kis duci, de örökmozgó, jókedélyű,sokoldalú többgyerekes anyuka. ;;) .

A csillagok elnevezéséről, ez nem a bethelemi csillagállás, csak hasonlít, mert az egyszeri és megismételhetetlen jelenség volt, ami nem egy éjszaka tartott, hanem sokáig, hiszen a a 3 királyok sem fél óra alatt értek oda Bethelembe.

Bocsi, de nem bírtam ki! ez hozzátartozik az igazsághoz!
Remélem az angliából hazaérkezettek jól vannak. döbbenet amik alakulnak itt a járványügyben.

Vigyázzon mindenki magára, és egymásra! Áldott, békességes készülődést kívánok mindenkinek! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 22. 9:40

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 22. 9:49

Lányok!Érdemes elkezdeni a tanulást! :flower1: :-h
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 22. 19:25

Kedves Kata!
Spoiler: mutasd
Megértem az érzéseidet a betlehemi csillag vonatkozásában is.
Bár az újságok esetenként fellengzős szövegei sokszor nem takarnak valóságot, azért van, amikor igen.
A Jupiter és a Szaturnusz együttállása nem megy ritkaságszámba, de az igen, hogy pont karácsonykor jelenjen meg a „betlehemi csillag”. – írja Bihari Dániel a 24HU tudomány rovatának december 19-i cikkében.
Nagyon érdekes a témában a következő cikk, ajánlom figyelmedbe. Betlehemi csillag
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 22. 19:38

Paggy! Furulyázni nagyon jó dolog! Erről valamikori kedves énektanár osztályfőnököm, Emi néni jut az eszembe, aki sokszor furulyázott nekünk és énekkaron sokszor adta meg a hangot furulyán. Nagyszerű zongorista is volt, épp, mint az apám. Az már csak felnőtt koromban derült ki, hogy miért használta olyan nagyon sokszor a furulyát, miután elmondta, hogy allergiás (nekem is kialakult addigra a pollenallergiám). Amikor emiatt nem volt hangja, mindig a furulyát használta - mesélte.
Furulyázni, persze nem ezért jó csak, ennél jobb már csak az, amikor zongorázik az ember gyereke.
Sok sikert, menni fog!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 23. 6:16

Kedves Dorina! elolvastam a cikket, és érdekesnek találtam. De a lényegre végül is az utolsó mondat tette a pontot az i-re

Spoiler: mutasd
„Fontos észben tartani, hogy a betlehemi csillag csak egy apró részlet a Máté-evangélium gyerekkor-narratívájában. A történet lényege nem a csillag, hanem a gyermek.”

Spoiler: mutasd
Most más mondatot nem emelek ki, de a lényeg valóban Krisztus gyermekként való megjelenése a történet lényege! sokan nem tudják, hogy mennyi mindent köszönhetünk a zsidóságnak, valamint a Törvénynek. Ő sem azért lett testté, hogy eltörölje, hanem hogy betöltse azt! Csodálatos, felfoghatatlan ahogy helyrehozta Ádám és Éva rossz döntésének következményeit. A folyamat lassan a végére ér, úgyhogy a gonosz már nem sokáig fog ficánkolni ölni és rombolni. Mi akik hiszünk az Ő megváltó munkájában és a 2. eljövetelében tudjuk, hogy mik következnek majd jó és rössz dolgok egymás után, de a végső szó az Úré és az Ő Igéjéé ! Csodálatos lesz az új föld és ég, az 1ooo éves királyság stb. elme el sem tudja képzelni azt a sok sok jót ami elkövetkezik. A sátán pont azért tombol és hadakozik az emberi lélekért, hogy minél kevesebben élhessék át ezt a csodát. De nem az övé az utolsó szó!


S Madách az ember tragédiájában csodás meglátást és parancsot ad," Ember küzdj, és bízva bízzál! :D ;) :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 23. 9:44

:D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:40

Kedves Kata!REMÉLEM IS,hogy nem a gonoszé/-ságé/ az utolsó szó!!!!! @};-
Dorina!Az első furulyapróbálkozást hallottátok. :)) :)) :))
Lányok!Kicsit megkeverem a karácsony előtti állóvizet és hozok néhány "ZÖLD DOLGOT".Kész vagyok a finom-finom káposztafőzéssel,az összes sütemény a polcon.A frissen sült frissen fog sülni dec.26-án reggel,amikor is készülünk a lányomékhoz.
Jó ,csak készülődjetek.Nekem könnyű,mert senki nem fog hozzánk feljönni,mert a házban "létszámstoppban" állapodtunk meg.Úgy, hogy mindernki maximum az udvarig juthat el.Na már most, állítólag holnaptól esni fog,így esernyős fogadás lesz az udvaron.Kényelmesen takarítgathatok holnap estig.EZÉRT LEÜLTEM KICSIT IDE és hozom a kedvenceimet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:43

https://magyarmezogazdasag.hu/2021/01/0 ... ermesztett
Begyűjtötte több mint 800 féle paradicsom magját a világ minden tájáról, mélyen hisz a biogazdálkodásban, és szívesen tanítja az embereket kertészkedésre, gasztronómiára a Baranya megyei Husztóton élő kistermelő, Csendes Ildikó
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:51

https://hobbikert.hu/magazin/eperspenot ... eheto.html
Tegnap vettem,teljesen véletlenül,ilyen magot.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:55

A harmadik:
Mivel a kardvirág a frézia közeli rokona,ami nekem a szívem csücske,ezért hoztam egy "kis"bámulnivalót:
https://hu.pinterest.com/mkrainervica/kardvir%C3%A1gok/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:57

A negyedik:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 18:59

Ötödik:
Az első mostani "születés előtt" álló frézia.
Kép
Narancsos,mézes hársfatea:
Kép
A finom sültgesztenyém:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 19:10

Végül hozok egy igazán érdekes dolgot.Legalábbis számomra érdekes volt,amikor ma hallottam róla a rádióban.Kis időbe telik,míg több információt szerzek róla,de nemsokára hozom.
https://magyarmezogazdasag.hu/2019/02/1 ... -afrikabol
A kenyai virágkertészeti ágazat nagy része a Naivasha-tó mentén koncentrálódik, amely egy igen összetett és érzékeny ökoszisztéma. Néhány évvel ezelőttig a virágszektor folyamatosan bővült. 2007-ben azonban az országban vitatott választások zajlottak le; a választásokat nyugtalanság és erőszakos cselekmények követték, ami gyorsan elért a Naivasha-tóhoz is.

A Food&Water Watch és a Kanadai Tanács (Council of Canadians) 2008-ban készült jelentése szerint a virágkertészeti szektor annyira fontos a kenyai gazdaság számára, hogy a bizonytalan helyzet ellenére a hadsereg és a rendőrség erőforrásai nagy részét a virágszállítmányok őrzésére fordította a helyiek védelme helyett, így a Valentin-napi szállítmányok időben megérkezhettek Európába.
A kenyai rózsa mindennapos utazása.....
Spoiler: mutasd
A levágott rózsákat dobozokba rakják, és minőség szerint osztályozzák. A leszedést követő 24 órán belül hűtőteherautók iparkodnak a virágokkal Nairobi repülőterére, ahonnan minden este egy Boeing teherszállító repülő viszi el a termesztők rózsáit Hollandiába. A kényes virágok első osztályon utaznak, ahol a hőmérsékletet a rózsáknak kedvező 2 Celsius-fokra állítják be.
Miután Nairobiból kilenc órát repült, az amszterdami Schiphol repülőtéren kihozzák a gépből annak értékes, kényes rakományát, a kenyai rózsákat, a Timaflor hollandiai képviselője várja őket. Minden importált virághoz hasonlóan az Upper Class rózsákat is alaposan ellenőrizik, nincs-e rajtuk rovar vagy betegség – az ilyesmi költséges következményekkel járhat. Az állami ellenőrök egy alkalommal egyetlen hernyót találtak egy gépen a több ezer doboznyi virág között, és elrendelték az egész szállítmány megsemmisítését.
Az Upper Class rózsákat a FloraHollandhoz szállítják, egy hatalmas telephelyre, ahol Telleman munkatársai felkészítik őket az aukcióra. A hatezer termesztőt tömörítő szövetkezet, a FloraHolland a világ legnagyobb kereskedelmi épületkomplexumában működik, összesen majdnem akkora területen, mint Monaco állam. Még saját magasvasút-hálózata is van, az „Aalsmeer Ingajárat” nevű automatizált vonat, mely 19 kilométernyi belső útvonalon szállítja a virágokat 13 km/órás maximális sebességgel.
Az aukció egy hangversenyterem méretű, lépcsőzetes, többszintes auditóriumban zajlik. Mindennap kora reggel Európa különböző részeiből érkezett több száz felvásárló, exportáló, viszonteladó, áruházvezető és virágboltos gyűlik ott össze. Kezükben kávéscsészével és az ügyfeleik megrendeléseit felsoroló listával ülnek le a színpaddal és egy sima, fehér fallal szemben. Minden ülőhelyhez tartozik egy kis asztal számítógéppel, azon pedig a „vétel” gomb.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 23. 19:44

https://hu.declic13.org/3718-multicolor ... -rose.html
Most pedig megyek mosogatni.Sziasztok:Paggy %%- @};- :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 23. 21:49

Kedves Paggy, milyen sok sok olvasni és néznivalót hoztál, mindegyikbe belekukkantottam, hát lesz mit olvasni rendesen. Nagyon tetszett az eperspenót, és az érdekes paradicsomgyűjtemény, ahogy a Rózsák is, de ahogy olvasom ott inkább a rózsák voltak védve mint a helyi lakosok,...szóval szörnyű. Már akkor tönkre volt téve a virágkertészet haza ágon mikor még én voltam virágkereskedő, nem lehetett versenyezni az akkor holland, és lengyel szállítmányokkal.!

Mindenkinek kellemes békés ünnepeket kívánok! Valamint hogy megmaradjon mindenki jó egészsége!
Holnap én is csinálok hársfateát, mert megkívántam xddd :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 23. 22:06

Szép estét mindenkinek! :-)
Remélem most már nem sok idő és normálisan vissza tudok olvasni mindent.
Paggy, a furulyába csak belehallgattam gyorsan, jó lesz az! :-)
Lányok, tudjátok ugye, hogy akinek a szivével - ne tartozzatok bele- gond van, annak jó, ha elkerüli a hársfateát?
Az akác is finom, jó kis akácmézzel.

Gondolom megy a készülődés mindenkinél.
Nálunk nyugi van. Holnap hozzák a rendelést, csak valamit a húsok mellé kell sütnöm.
Szeretnék sütit vinni az albérlőknek, de a fiúk azt mondták, hogy ne.
beiglit holnap sütöm.
Nagyon finom mézes krémes receptet találtam. Kicsit átvarriáltam és azt hiszem ez marad ami állandó lesz.

Kiváncsi leszek majd, hogy mi lesz ebből a ne tüzijátékozz, petárdázz dologból.

Legutoljára pedig mindenkinek békés, szép karácsonyt kivánok! :-)
Csak ne az eső esne, hanem a hó!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 24. 8:04

Sziasztok! Ma kisebb meglepetés ért, mert nem felirat szerzéssel akartam a reggelt kezdeni, csak amíg Samu alszik úgysem tudok semmit hallgatni, csak olvasni.
Az ikerlányoknál egyszerre 4 rész jött ki, úgyhogy ha az égvilágon semmi más néznivaló nem lenne, akkor is el lennénk látva újévig.
DE erről persze szó nincs, hiszen több felirat is érkezett miden vonalon, amiket nézek, vagy most már újra nézek!

Ági nem tudtam ezt, de nem csinálom erősre, és csak egy - két pohárral iszom, a többi Samué, már ha megissza!
Gyorsan utána is nézek..mert nem írtad a mire ne igyuk, alacsony vagy magas vérnyomásra... ;;)
Ma el leszünk kényeztetve, mert a szomszéd bejelentette hogy hoz nekünk rántott húst, rántott karfiolt, és gombát, az utóbbit mondtam hogy azt inkább ne! :)) . Mindenesetre kellemes meglepetés ez is!

Még nem tudom mi lesz az egyéb jellegű karácsonyi készülődéssel, ugyanis sok minden elmaradt. Még jó hogy a könyveket az utolsó pillanatban sikerült megvennem úgy hogy egy Tesó elhozta, én meg kifizettem. Samu így is kapott tőlük egy karácsonyi ajándékot, aminek nagyon örültem! A csomagolást mellőzöm, minek, csak azért hogy még több szemét legyen.

Sokkal fontosabb, hogy örömmel fogok belőle olvasni Samunak! \:D/

Kép
Itt is szeretetteljes békés ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. december 24. 9:48

Kedves Lányok! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindannyiótoknak!

Kép

Spoiler: mutasd
Minden olyan, mint régen, de érzetre mégsem olyan. Megmagyarázom. Ugyanúgy telnek a napjaim,
mint eddig máskor is, de az a tény, hogy az utolsó tanévemet nyúzom, és azt se végig, teljesen
kifordított önmagamból. Persze itt most csak a munkához, a tanításhoz való viszonyomról beszélek.
Ahogy elkezdődött a tanév, egyre inkább nem ismerek magamra, annyira türelmetlenül várom a végét.
Ehhez az is hozzájárul, hogy minden nap látom, milyen szépen nő, fejlődik, okosodik, ügyesedik a
kisunokám, és mennyire egyedül van a lányom, akinek egy perce sincs, hogy kikapcsolódjon, hogy
megpihenhessen. Természetesen van egy szerető társa, de mint tudjuk, a home office-nak sosincs
vége. Nincs az, mint az irodában, hogy felállsz és hazamész, ha végeztél.
Szóval már nagyon várom, hogy letehessem a lantot, és mehessek ki hozzájuk, hogy végre a sajátjaimmal
törődhessek. Már írtam, hogy legalább fél évig én leszek Lilykével, hogy ne kelljen egy éves korában
bölcsibe mennie. Tolom az időt, hogy minél hamarabb érkezzen el a nagy nap.
Azt is tudjátok, hogy milyen gyerekek közt dolgozom. Öröm nincs benne már régóta, ha lenne, talán
nem várnám ennyire a "felszabadulásomat".

Fordítani nagyon nincs kedvem, de ez nem a mostani helyzetemmel függ össze. Mivel mindig csak
azokat a sorozatokat és filmeket láttam, amin épp munkálkodtam, a fordítás elmaradásával, elmarad
Ázsia is mellőlem. És mivel az utóbbi nyolc-kilenc évemet nagyjából a fordítás és Ázsia töltötte ki,
a fennmaradó űrbe most beletolakodtak olyan dolgok, amiknek eddig nem jutott hely, de a legtöbb időt
a lányommal és Lilykével töltöm, videózunk.

Lilyke 8 és fél hónapos nagylány lett. Épp most tanulja a négykézláb mászást. Még haladni nem tud, de
már felhúzza magát a térdére és a kezére. Két fogacskája van alul, de már fent is készülődik kibújni
egy-kettő. Nem tudom írtam-e, hogy hat hónapos korában nem engedte be a kanalat a szájába, amikor
az almapépet adta volna neki a lányom. Próbálkoztunk többféle pépes étellel, hátha nem a kanállal, hanem
az almával van baja, de egy hét után, már látható volt, hogy a pépes étel projektből nem lesz semmi.
Már akkor összeszorította a száját, ha látta, hogy a tálkájával közelednek felé, kanál se kellett hozzá.

Maradt a másik, a nálunk még nem annyira ismert módszer, a BLW, vagyis a falatkás hozzátáplálás. A
lányom félt tőle, azért is akarta péppel etetni Lilykét, ahogy én is tettem annak idején, de most nem
maradt más hátra, gyorsan bele kellett tanulnia a falatkás hozzátáplálásba. Szigorú szabályai vannak,
ugyanis itt a szülő a gyerek elé teszi az ételt, és nem etetheti. A gyermekek ösztönösen tudják, hogy
mennyit tegyenek a szájukba, és ösztönösen "megrágják" az ínyükkel az ételt. Ez velük születik. A
Szülőnek annyi a dolga, hogy olyan falatkákat tegyen eléjük, amit jól meg tudnak fogni (minden kajához
van felszeletelési útmutató) és fog híján az ínyükkel is el tudnak majszolni. Ennél a módszernél a
szülő(k) együtt eszik a gyermekével, hogy a gyermek leutánozhassa. Ugyanazt, és ugyanúgy (kézzel,
a felnőttek számára ízetlenül, hiszen se só, se cukor nincs az ételben) esznek mindannyian, akik
körbeülik az asztalt, ugyanis a gyermekek szokása, hogy a szülők tányérjából is csemegéznek. Ez alól
Lilyke se kivétel. Természetesen később megismerkednek majd a kanállal is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 24. 14:08

Drága Rita! már elvonási tüneteim voltak a be nem jelentkezésed és Lilyke hiánya miatt! Fantasztikusan gyorsan nő ez a kis palánta, és milyen természetesen fog meg mindent, de az egyik képen olyan volt, mintha lekvárral mosakodott volna az ember legszívesebben lecsókolta volna róla. :)) :)) :)) :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Istenem mennyire édesek ilyenkor és milyen hajmeresztő is, mert utána aztán a rendrakás, és rendberakás, bár lehet fordítva kellett volna írjam :)) :)) :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Hát meghatódtam. Köszönöm szépen az édes képeket. Messzemenőkig megértelek, hiszen most ez tölti ki az életedet, s milyen jó hogy legalább már így együtt tudtok lenni. Aztán az a pár hét már gyorsan eltelik ami még hátravan.

Spoiler: mutasd
remélem beoltatod magad majd, anélkül nem mész ki.. bár mindenki maga dönt, de a visszajövetel is egy folyamat lesz onnan. de ez még a messze jövő zenéje!

:x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. december 24. 14:19

Szia Kata! Gyorsan írok, mert 10 perc múlva indulok Miskolcra a fiamékhoz. Úgy, mint tavaly,
az idén is náluk karácsonyozik a család. A menyemék is kevesen vannak, és mi is, így nem
okozunk nagy felfordulást.

Az a bordó színű maszat céklás karfiol püré volt a tésztán, azzal kente ki magát Lilyke.

Az egész konyhát takarítani kell utána. Háromszor eszik szilárdat, el lehet képzelni. :D
Majd mutatok képeket róla. Most szaladok.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. december 24. 15:13

Drága Lányok!
Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindannyiótoknak.
Vigyázzatok magatokra és maradjatok egészségesek.
Marcsi :)

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 24. 20:36

Szép estét!
Kedves Rita!Köszönöm szépen Lilyke fotói.Már nagyon nagy kislány lett. Régebben említettem,hogy vidám,karakteres arcocskája van.Picinek is látszik,hogy huncut lesz. :flower1: Kicsit megdöbbentem ezen a tápláláson.Kitörne a frász,hogy ne hogy félrenyeljen.A mostani fiatal anyukák sokkal tudatosabbak,mindennek utánanéznek,kipróbálnak.Nehéz "tanácsadás" nélkül megállnunk.El tudom képzelni Rita,hogy mennyire tűkön ülsz.Reménykedjünk,hogy márciusra szabad lesz az utazni és akkor HUSS!!!!!,már ott is leszel.Állandóan eszembe jutsz,ahányszor Angliáról beszélnek.
Ázsiával kapcsolatban:
Kár ,hogy nem tudtál vagy akartál néhány jó sorozatot felszabadultan végignézni,mert mindig csak szorgalmasan és örömmel fordítottál a mi hasznunkra! ^:)^ Nagy kár és nagy haszon nekünk.Most nézem újra a MÉLYGYÖKERŰ FA c-t Hát ,ugyanolyan értékesnek találom,mint amikor először láttam.
Kedves Kata!Milyen könyvet kapott Samuka?Van kedvence,amit sokszor kell olvasnod?
Nálunk a 3 kismalac volt.Ezt jól fel lehet turbózni,izgalmassá tenni!Mindig más körítést tettem a fő történet mellé.Néha a lányom méltatlankodott,hogy nem úgy volt,ahogy a múltkor,de legközelebb megint ezt kérte . Már nagyon untam,ezért kreatívkodtam kicsit :))
Kedves Lányok!Most karácsony estén hozok néhány dallamot.nem mindegyik karácsonyi,de szép emlékeket idéz:
Az első.

A Hello, Dolly egy amerikai romantikus filmkomédia, musicalfilm. Oscar-díjjal jutalmazták 1970-ben a látványtervet, és a filmzenét. Szórakoztató története mellett a film maradandó értéke a főszereplők (Barbra Streisand, Walter Matthau) nagyszerű alakítása, és az epizodistaként megjelenő és a címadó világslágert előadó Louis Armstrong. A film az egyik utolsó hagyományos, nagy költségvetésű, látványos musical. Magyarországi mozikban feliratos változatban vetítették.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 24. 20:43

2.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég