Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 12. 19:18

Hideg volt.Teát vagy meleg kávét akartunk inni.Itt a Burger King.Bent viszont nem fogyasztható,ezért elmentünk a közelben lévő Károlyi-kertbe.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 12. 19:26

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 12. 19:31

Ezután elmentünk megkeresni a HATVANI KAPUT,ami a másik ilyen nevezetes hely volt Pest életében.A kapu az Astori Szálló helyén és közelében volt.sajnos a patinás szálló sem működik.Még függöny sem maradt a földszinti portál ablakain:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 12. 19:34

A szállóval szemben,a Kossuth Lajos utca elején,megtaláltam az emléktáblát:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 12. 19:37

Ezután irány haza!
Kép
Ma még láttam egy aranyruhás kutyát:
Kép
Most pedig szép estét!Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. január 12. 21:23

Köszönöm a gyönyörű képeket Paggy.
Nem tudom milyen telefonod van, de szerintem valahol a beállitásoknál kell keresned a fényt. Nálam kint van az előlapon egy napocska, ott tudom állítani.
Nem tudom ilyen pogit sütöttél, de jól néz ki.
Mindenkinek szép estét, jó éjszakát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 13. 12:19

Sziasztok!Ildikó krumplis a pogácsa.Köszönöm a telefonos segítséget.Paggy %%- @};-
AZ ELSŐ MAJDNEM KINYÍLT,finom az illata:

Kép
Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. január 13. 15:34

Nagyon szép a virágod Paggy. Most érik be a sok törődés.
Olvastam, hogy letöltötted Biri legújabb fordítását. Belenéztél már? Ha nem nagyon szenvedős, akkor letöltöm.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 13. 15:57

Szia Paggy, aranyosak voltak a virágbolt kínálatai, még a trikorlos tulipán is tetszett. Milyen jó hogy gyönyörű napsütéses
Időt fogtatok ki. A kis videót is megnéztem, a játszótért nem vitték túlzásba ott sem.
Viszont a leírás és a képek is nagyon tetszettek. A fréziád most kezdi meghálálni a gondoskodásodat! :flower1: :littlehearth:

Eddig sütött a nap, lehet jönnek a hófelhők, egy minimális esett hajnalban, de csak azért hogy hidegebb legyen.
Mindenkinek szép délutánt, jó egészséget, és sok örömöt! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 14. 8:31

Szép napot!Még nem tudom Ildikó!Maratonozni szeretnék.Az egészen biztos ,hogy jó lesz,mert bízom Biri választásában. :flower1: Nem tudom láttad-e a Titkos ajtó c.sorozatot?A tragikus tartalmú sorozatoknál ,gyerekesen ,arra gondolok,hogy ez csak egy film és nem a valóság,mert különben nem tudnám megnézni.Bár nekem fontos,hogy drámát is lássak,ne csak a habos-babos-víg dolgokat.Azért az utóbbiból kevesebb kell!! :))
Innen is köszönet Birinek és MINDEN FORDÍTÓNAK :flower1:
Kép
Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 14. 8:46

Kedves Rita!.A második fréziámat,ami kinyílik ,Neked ajánlom,amiért működteted ezt a FÓRUMOT! :littlehearth: Remélem hamarosan átadhatom virtuálisan!.Kíváncsi vagyok milyen lesz.Üdv:Paggy %%- @};-
A másik dolog Lányok!Csak kicsit az én érdemem egy ilyen szépséges virág kinyílása.Ez a minket körülvevő és magában is foglaló GYÖNYÖRŰ és sokszor egyáltalán nem gyönyörű VILÁG. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
https://www.bando.hu/festmenyek
Nagy Bandó András festményei.
Szól a rádió és magamba kell szállni:
Mennyire szörnyű,hogy egy normális ember ,ahogy idősödik
Spoiler: mutasd
és az ismertség hatására,azt gondolja,hogy minden ,ami őt érdekli,az érdekel másokat is.Teljesen elvesztette N.B.A.-szerintem -az önkontrollját.Bár tényleg értékes embernek tartom,de már nem kéne harsognia az örömeit.Magamat látom benne,nem az ismertségében,hanem a közlési vágyában..Szörnyűűűű!!Lányok !Nem viccelek,bocsánat a sok lelkesedésért,a szószátyárkodásért. ^:)^ ^:)^ Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 14. 11:34

sziasztok! Nagyon szép a frézia, olyan jó hogy testközelben lehet megcsodálni a befektetett munka gyümölcsét! :ymblushing: :D :movingflower: :littlehearth:
Kedves Paggy, nem baj, ha megosztjuk a gondolatainkat, az élet nem habostorta, mégis sok függ az ember hozzáállásától, attól hogyan akarja feldolgozni azt ami esetleg nem tetszik neki, vagy nem ért vele egyet.
Mi talán még szerencsések vagyunk, mármint korosztályilag, hiszen bár sok mindent megértünk, és néhányan a 2. világháborút, vagy akár 56-ot, mégis mi még talán a normalitásokra sokkal kiéhezettebbek vagyunk mint a mostani Z generáció! Akik tisztelet a kivételnek, és talán még itt Mo.-on többségben vannak azok akik nem akarják a kisebbség hangos szemléletét ránk erőltetni.! Mindenesetre nagyon józannak kell lennünk. És most teljes erőbedobással blokkolom pl az RTL. klub minden adását! Nem vagyok hajlandó egy olyan csatornát támogatni, amely az abnomalitást támogatja minden vonalon.
Remélem valahogy sikerül észre térniük. Nem tudom megérteni miért kell a BL-től a genderig mindent nyomni, mintha az emberek nagy többsége arra vágyna! Hihetetlen.
Vannak dolgok, amik mindenkinek a magánélete kellene hogy legyen. De úgy nekimenni annak a normalitásnak ahogy ők csinálják kint is...háááááááááát nem kérek belőle!

Szeretném, ha a magyar családok megmaradnának sőt, még a békétlenséget is sikerülne eltüntetni! De sok munka van az ilyen helyzetekben!
Na megyek inkább olvasni...nem feltétlen a híreket! :x :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. január 16. 7:30

Paggy, nagyon szívesen a recepteket! Én úgy tudom - legalábbis ezt olvastam a TÉNÉ és a fermentálós
csopikban - hogy ha kezdetben nagyon szigorúan betartod a hisztamin allergiára vonatkozó étkezési
szabályokat, a tünetek megszűntével szép lassan, egyesével vissza lehet vezetni az elhagyott ételeket.

Nagyon guszták a pogácsák! Valamikor én is nagyon sokszor - és nagy mennyiségben - sütöttem a családnak.

Nekem nagyon tetszenek ezek a kékes árnyalatú fotók. :D Mondom, nekem akkor ilyen, ha kék szűrőt
használok.

A mikrozöldségekhez is javasolják ennek a lámpának a használatát. De ablak mellett is szépen nőnek,
úgyhogy én nem is gondolkodtam a megvételén. A fréziák kényesebbek, nekik hasznos lehet. Kíváncsi
leszek a véleményedre. Mindenesetre nagyon hangulatos a fénye.

A videót nézve olyan érzésem volt, mintha még csak ősz lenne. Tényleg szép időtök volt. A fekete kutyusnak
kifejezetten jól állt az aranyruha, de a magaméra biztosan nem adnék ilyet.

Szóval rózsaszínű lett az első frézia. Köszönöm a másodikat! Vajon milyen színű lesz?

Kata! Ott maradtam el sokáig, amikor még szépen termett a paradicsomod. Szóval leverted? Aztán mi
lett vele végül? Jóízű volt a termése?

Nálunk már másodszor esik hó a héten, de még a tegnap lehullott mennyiség sem elég ahhoz, hogy egy jót
szánkózzanak a gyerekek.

A múlt hétvégén még csak zúzmarát tudtam fotózni. Milyen szépen látszik a nap munkája!

Kerek repkény:

Kép

Vérehulló fecskefű:

Kép

Kép

Tyúkhúr:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. január 16. 8:22

Ma egy hetesek. A kicsit már megettem, épp az egyik nagyot eszegetem. Ezekből már nem felejtettem
ki a lila hagymát. Mivel nyers a káposzta, rengeteg vitamin van benne. Ebbe a három üvegbe pontosan
másfél kilónyi nyersanyag (egy kisebb fej lilakápi + két nagy fej lilahagyma) van belegyömöszölve, másfél
csapott evőkanálnyi sóval. Mivel a második és a harmadik napon jó sok levet kinyom magából, az üvegben
maradt só mennyisége jócskán csökken. Ezt a mennyiséget kb 10-11 reggelire eszem meg (naranccsal,
mandarinnal, almával dúsítva), szóval majdhogynem elhanyagolható a só mennyisége.

Kép

Készítettem sótálat. Véletlenül bukkantam rá a neten, és azonnal megtetszett az ötlet. Mindenféle légúti
megbetegedésben szenvedőknek ajánlják, de az egészséges szervezetre is rendkívül jótékonyan hat. A
sóbarlangok kicsinyített változata. Csírátlanítja a levegőt, ezért ebben a vírusos időszakban pluszban is
nagyon jó szolgálatot tesz. Nappal az íróasztalomon van, alváskor meg az ágyam mellett fejmagasságban.

Kb. három hetes lehet most. Már szépen "dundisodik" a sóréteg a tál szélén, kívül és belül is, így többszörösére
nő a párologtató felület.

Egy bögre parajdi sóhoz (az enyém nem tömb, mint a videóban, de 100% tisztaságú), 3 bögre vizet tettem.
Ha pótolnom kell majd a sót meg a vizet, akkor már 1:1 arányban fogom keverni.

https://www.facebook.com/watch/?v=1038106056257862

https://hazmestermedve.blog.hu/2020/04/07/sotal_keszites_hazilag

Olyan rosszak bent a lakásban a fényviszonyok, hogy átvettem Paggy régebbi szokását, és az ablakpárkányon
fotózok :D :

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. január 16. 8:39

Lyukasórámban telefonnal készítettem ezeket a zúzmarás fotókat. Mindnél kék szűrőt használtam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 16. 10:40

sziasztok! Most egy kicsit később jöttem, de már el is olvastam néztem mindent! Rita, csodaszépek a képeid!
Milyen remek ötlet a sótál! bár nálunk sehova nem tudnám biztonságosan letenni! :(
A zúzmarás képek fantasztikusak! Ha másért nem is de ezekért a képekért +-ban beérte az okostelefon, és a net, mert itt bontakozik ki a legjobban a formája, amit még szabad szemmel még nem láthatunk.
Legalábbis én már nem ...mivel nem vagyok már sasszemű! :)) .

A káposzta készítést mindig napolom, mindig más készül belőle..pedig igazán megérné kipróbálni! Most már majd egy kicsit nyugodalmasabb időszak vár rám, nem kell sehova rohannom ... és ügyintéznem! :-bd
Viszont fülészetre nagyon el kellene hogy jussak!
De mint mindent ezt is halogatom! :( :) ..
Szép hétvégét mindenkinek! Ma ide is ígér egy kis havazást, de ami eddig esett itt sem alkalmas a szánkózásra! ;) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 11:25

Sziasztok!Ma több dolgot szeretnék,2 részletben,itt a Fórumon.
Most nézelődök és hoztam pár képet.Délutánig talán fotózok és ,majd este felteszem, szeretném leírni,hogy mit hallottam.Próbáltam megfogalmazni,hogy mi a hasonlóság azokban a cikkekben,fotókban,amiket olvasok,nézek-A TÉMAKÖRÖK:a személyes dolgokon kívül,a MŰVÉSZET,a TÁRSADALMI VÁLTOZÁSOK-ezen belül,hogy lehet nem gyűlölködő, viszonylag toleráns életet élni a mai világban és MILYEN LESZ A JÖVŐNK,ESETLEG EGÉSZSÉGESEBB VÁROSI LEVEGŐ,több ZÖLD????
Rita!Gyönyörűek a zúzmarás közeli ágak és a hatalmas fa az iskolátok mellett.Ugye jó meleg ,vízhatlan csizmában gyalogolsz hazafelé?És reggel,mikor kikelsz az ágyból,milyen hőmérséklet van a szobádban?Meleg pongyola kell???
Spoiler: mutasd
/Írtam a múltkor,hogy turkáltam 2-t és azóta HÚÚÚ,ENYÉM A VILÁG!!,mert különben fáznék.Ugyanis a fréziák miatt ,18-19 fok van az én szobámban.DE MEGÉRI!!!!!/
Tehát a kávédat melegben kortyolgatod úgy hajnalban,mert ,azt tudom,nagyon korán kelsz.?
Rita!Most beteszem a 2 képet ,a " VERSENGŐRŐL,mármint a 2 fréziáról,akik harcolnak a 2. helyért.Egyébként Lilykéről gyakrabban tehetnél be fotót,mert mindnyájan elmúltunk ennyi meg annyi évesek és babát csak képről látunk !
Egyik:
Kép
ez pedig a másik:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 11:31

Muszáj megmutassam az ELSŐT is,most így néz ki a szobában és FANTASZTIKUS ILLATA VAN:
Kép
Ismét leírom,hogy BÁRKI szeretne fréziát hajtatni,szívesen segítek!Bár, elég sok macera,de megéri !!!Az orchideák is gyönyörűek,SŐT NAGYON GYÖNYÖRŰEK \:D/ és változatos a megjelenésük,de nincs illatuk,ezért választottam pár éve a fréziát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 11:48

Kata!Ne halogasd a fülészetet,mert közben romlik a hallásod és nehéz visszafordítani az állapotot!
Lányok!Csináltam a héten a lányoméknak répatortát mascarpone+ normál túró töltelékkel.Egy morzsányit megkóstoltam a tésztát és egy nyalintásnyit a krémet finom lett.A lényeg,hogy reszelt srépa+darált mogyoró+ liszt+tojás+ 1 kis olaj+pici gyömbér+ cukor/nyírfa is lehet vagy más pótló/só,sütőpor-ebből piskótatekercsnyi,majd bele a mascarponés,mandarindarabos,túrós,pici tejszínes töltelék és 1 éjszakát áll.Mutatom a receptfotót,sajnos csak képről,mert elfelejtettem lefotózni:
Kép
Az enyém nem volt ennyire vöröses,mert 30 dkg répa helyett,20 dkg répa + 10dkg darált mogyoró lett.Féltem,hogy Lillának túl répaízű lesz.Így viszont pont jó volt!!!Megyek a boltba,sziasztok!!!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 16. 11:58

szia Paggy, megint kigyönyörködhettem magam a fréziádban! Milyen jó hogy így meghálálják a gondoskodásodat! :-bd
A recept is izgalmas! megint elfelejtettem a mascerpone krémet megvenni!
Na megyek, irány a konyha! Közben én meg a Hitrádiót hallgatom!.. :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 12:18

HŰŰŰŰŰ Lányok! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: A gép előtt ragadtam,de futnom kell,BETESZEM:
DORINA BLOGJÁBAN /DORINA ÉS KOREA/JÓ KIS IZGALOM VÁR RÁNK!!!!!Történelmi film 18 éven felülieknek. :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: \:D/
"
Bángdzsá története " Szép estém lesz!!!!Köszönöm Dorina és persze Rita és Biri és ..... :littlehearth: Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 18:33

Sziasztok,jó estét!
Szeretnék betenni olyan cikkeket,melyeket a ma hallott rádióműsorok után,találtam a NETEN.
Mielőtt azonban beteszem leírnám ,hogy mi foglalkoztat állandóan.
Spoiler: mutasd
Már a múlt héten írtam ide egy hozzászólást elkeseredésemben,amit azután kitöröltem,mert rájöttem egyáltalán nincs igazam.
Tehát néhány kedves közeli ill.nem annyira közeli ,barátom a járvány hatására teljesen bezárkózott,elzárkózik a való világtól és csak olvas,filmeket néz ,miközben olyanok akiknek a gyerekeik kirepültek,normális életet élnek,tartják velük a kapcsolatot.Nincsenek a közelükben fertőző betegek,tágas lakásban laknak,kedves férjjel vagy mások otthon lakó gyerekkel rendelkeznek.Lényegében félig zöld övezetben laknak és azt mondják:
MÁR CSAK A RÉGI ,MEGBÍZHATÓ VILÁG ÉRDEKLIK ŐKET.Semmi új ne jöjjön,nem akarnak hallani a világ változásáról.Biztosan emlékeztek írtam,hogy a dédikém 1896-ban született és 96 évig élt.1986-ban lóvasúttal közlekedtek.A Holdra-szállás 1969-ben/Apolló 11/idején 73 éves volt.Bár nem hitte el,hogy igaz a dolog,mégis résztvett a való életben.96 éves koráig modern,nyitott nő volt.Halálra idegesít hosszútávon az,hogy páran nem hajlandók NEM FÉLNI a VÁLTOZÁSTÓL./MOst egyáltalán nincs igazam és egyáltalán nem vagyok toleráns!/Nagyon sok ügy adott okot a bizalomvesztésre,nem is beszélve ,az egyes családokban előforduló munkahelyvesztéstől és életszínvonal eséstől, az egészségügy állapotából adódó kiszolgáltatottság érzéstől.Odáig jutott a dolog,hogy ketten azt mondták,hogy olyan hülyével mint én,aki itt papol arról hogy természetes ,hogy a világ változik,NEM BARÁTKOZNAK.ÉS IGAZUK VAN,de!!!!Amit meg tudunk tenni a bizalomvesztés ellen tegyük meg!
Képzeljétek hányszor álltam elutasító ajtó előtt,hogy jöjjenek már ki legalább az utcára,vagy ültem lecsapott telefon mellett ,mikor nem akartam belenyugodni,hogy ennyire bezárkóznak!Számomra meg ez ijesztő!!PEDIG CSAK VÁLTOZIK A VILÁG.ÉS MI NÉHÁNYAN NEM ÉLTÜNK MEG HÁBORÚT SEM.Tulajdonképpen megértem,csak SAJNÁLOM,mert így tényleg önbeteljesítő jóslatként rossz hely lesz a világ.
Most viszont hozom a cikkeket,melyek legalább optimizmusra adnak okot.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 18:57

Ma az UTCAFRONT c.építészetről szóló műsorban hallottam és utánanéztem:
Spoiler: mutasd
NEM VÉLETLENÜL HIVATKOZUNK A NAGYVÁROSOKRA ÁLTALÁBAN BETONDZSUNGELKÉNT, HISZEN A SZÜRKE ASZFALT A LEGGYAKORIBB BORÍTÁS EZEKBEN. A LEBETONOZOTT FÖLD ÉS A ZÖLD FELÜLETEK HIÁNYA AZONBAN MEGBOSSZULJA MAGÁT, ÉS EGYRE TÖBB KÖRNYEZETI PROBLÉMÁT OKOZ.
2024-ben ,elvileg Párizsban olimpiát rendeznek,ezért kitalálták,hogy visszaadják a poárizsiaknak a leghíresebb és legforgalmasabb sugárútjukat.
Tegnap bejelentették, hogy a forgalmas Champs-Élysées teljes átalakításába kezdenek, hogy az autók helyett a gyalogosok és a fák visszafoglalhassák az ikonikus utat.
A 8 sávból 4 a gyalogosoké lesz.Parkok,megemelt kertek veszik át az itt közlekedő óránkénti 3000 autó helyét.Érdekesség,hogy az utat XIV.Lajos kertésze kerteket hozott itt létre,ebből 100 évek alatt lett sugárút és most újra kertek lesznek.Párizs polgármestere, Anne Hidalgo jóváhagyta azt a 225 millió eurós (nagyjából 90 milliárd forintos) tervet, amely a franciák híres útja, a Champs-Élysées teljes átalakítását foglalja magában – számol be róla a The Guardian. A munkálatok ugyan csak a 2024-es párizsi Olimpia után veszik kezdetüket, de a 2019-ben bemutatott dokumentáció szerint 2030-ra a Champs-Élysées 1,9 km hosszú útja egy zöld oázis lesz a város szívében, ahol szabadon tudnak sétálgatni a helyiek és a turisták.

A legendás sugárút elveszítette varázsát az elmúlt 30 évben. A párizsiak fokozatosan elhagyták, és számos krízis követte, többek között a gilets jaunes” – nyilatkozta Hidalgo bejelentésével kapcsolatban a The Champs-Élysées tanács. Bár a turisták – normál esetben – egymást tapossák a nagy márkák kirakatait figyelve a híres sugárúton, a helyiek számára öreg és kopott lett az egyszer csillogó Champs-Élysées. A cikk:
https://igenyesferfi.hu/eletmod/kizoldu ... tjabol.php

A terv:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 19:08

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 16. 19:14

Ez nem az egyedüli ötlet,mert:
Párizs új idegenforgalmi látványossággal bővült: egy hónapig igazi tengerparti strand fogadja a látogatókat a Szajna partján. Úszni ugyan szigorúan tilos a Szajnában, de a strand máris belopta magát a turisták szívébe. A 3.5 kilométer hosszú strandot a folyó jobb partján alakították ki. A párizsi önkormányzat másfél millió eurót költött rá. Lezárták a forgalmas rakpartot, és fagylaltos kioszkokat, kék színű napernyőket és pálmafákat telepítettek a területre. A homoksáv ugyan nem tart egészen a vízpartig, de ez nem is baj, mert úszni nem szabad a Szajnában. De a röplabdázás, tollaslabdázás és homokvárépítés mind megengedett tevékenység. Autóval természetesen nem lehet behajtani, így a strand a korzózók, a biciklisek és gördeszkások mekkája. A párizsi hatóságok azt mondják: azért csinálták a strandot, hogy visszaadják a Szajna jobb partját a párizsiaknak.Ilyen már nálunk is volt EGYKOR!!!
https://www.origo.hu/itthon/20030807megnyi
Viszont most majd:

Kép



A budapesti Champs-Élysées, azaz az Andrássy út az 1896-os millenniumra épült, összekötve az ünnepségek fő helyszíneit, a Hősök terét és a Városligetet a Belvárossal. Ez a főváros
legszélesebb útja, amely alatt a millenniumi földalatti vasút szállítja az utasokat. Nem mellesleg az egész környék az UNESCO világörökségének része a vasúttal és a Hősök terével együtt.Jó lenne nálunk is PÁRIZST játszani!!!!!!! :ympray: \:D/ Most pedig megyek ,megnézem a Dorina által fordított filmet.Szép estét!Paggy %%- @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég