Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 21. 10:29

Sziasztok Lányok! hát csak néztem ki a fejemből, annyi csodaszép dolgot és finomságot hoztatok! Már a nézésétől is híztam! :)) .
Rita, azt a sajtos zöldségest leírnád még egyszer, mert van minden itthon , legfeljebb igazi sajtot vagy sajtkrémet tennék rá> Mirelitből lehet csinálni? ki kell engedjem vagy egy az egybe tegyem be? :) :-bd :movingflower: :littlehearth:

Van még almám, de most majd egy másik verziót fogok megcsinálni!
Paggy, olyan csodálatos helyeket hoztál, hogy nem győztem gyönyörködni. Képzeld, még soha nem jutottam el oda fel.
Hiába dolgoztam Pesten, ez valahogy nem jött össze. Már nem emlékszem miért! A régi még legelső metróval persze mentem nem is egyszer!

Aranyosak vagytok a barátnőkkel!

A Ruhákat amit betettél csodaszépek, kapásból tudtam volna venni 4-et is, ami kicsit rövidebb, derékban vagy mell alatt szabott, s fekete vagy fehér lengiggel nem tudom hogy kell helyesen írni, de most nem keresek utána...
vagy világos kékkel.! :movingflower: :littlehearth: :-bd ~o)
Nem bírom ha összeér a két láb, annyit híztam...lábra! pontosabban combra!
Ha állok nem látszik, de ha leülök... :(( :)) :(( :))

Képzeljétek nem lett meg a tettes, nem látszik ki tette elvágva a levelet a postaládába! Hogy mik vannak!

Ági, remélem már jobban vagy...már én is hála Istennek , Pedig olyan fejfájás közeledett, hogy szikrákat kezdtem látni.!
Juszt is lefeküdtem pihenni, s már egész héten ezt csináltam s bevált. Hiába na az ember nem 2o éves , 6o felett kicsit módosítani kell egy egy bevált szokást!

A rajzaid valami fantasztikusak, látszik milyen sokat fejlődtél! Remek, és köszönöm is, hogy betetted az eredetiket is, hogy meglegyen az összehasonlítási alapunk. Én is azt mondom, hogy nincs mit szégyellned, mert remekek, s talán csak a papír minősége az ami különbséget okoz! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Mennyire lehet most hozzájutni a kellékekhez? Nem drágultak?

Samu változatlan, tehát van egy kis hőemelkedése, de ha kimegyünk megugrik! majdnem lázig! Úgyhogy hétfőn muszáj lesz a dokit felhívni és kérni egy nagy laborvizsgálatot! :-?

Egyébként oltásilag nekem az oroszt nem lehet beadni, de Samunak sem!
Nemsokára kész az ebéd, sült csirkecomb édesburgonyával! Jénaiban sütöm, most nem vacakoltam a sütőpapirral, mert még nem sütöttem ebben a jénaiban egész combot sem még, és ki akarom próbálni mi a különbség..de lehet megbánom, mert sütőpapírban már tálalhatnám! Egy órája van benne, de igen nyers kinézete van még.-

Dorina, köszönöm neked is hogy bejelentkeztél, ha napi szinten nem is , de hetente gyertek azért, hogy lássuk, mindenkivel oké a helyzet! :movingflower: :movingflower:

Itt most felhősebb az idő de enyhül..szép vasárnapot mindenkinek! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth: ~o)

Kép
talán sikerül betenni ezt a szép képet a netről...irigykedem azokra akik szépen tudnak rajzolni a kávéra! :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 21. 10:31

Nahát micsoda kerek szám...6oo. oldal! Hát Rita, tényleg nem mondhatod hogy nem vagyunk tevékenyek :)) :)) :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 10:55

Hű! Jó, hogy szóltál, Kata! Nem is vettem észre. Egyébként ez a fenti hozzászólásod volt a 14999., így az enyém
lesz a 15 ezredik! Két kerek számunk is van. Hurrá!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 11:25

Két darab kockára vágott krumplit, és egy fél kisebb kockára vágott répát vízben meg kell főzni.
Miután készen van, vagy botmixerrel, vagy aprítógépben a következőkkel kell simára turmixolni.

kb. 2evőkanálnyi inaktív sörélesztőpehely
1/2 fokhagyma
kb. 3 evőkanálnyi növényi joghurt
pár evőkanálnyi a főzővízből
csipet só
csipet bors

A végén egy krumplipürénél hígabb masszát kell kapni. Ezt kell rákanalazni a megpárolt zöldségekre, majd
200-220 fokos sütőben színesedésig (kb. 15-20 perc) sütjük.

Én mindent a főzőautomatámban szoktam párolni, még a fokhagymát is a masszához. Mivel a brokkolinak
3-4 perc is elég magas nyomáson, ezért a krumplit és a répát vékony csíkokra felszeletelve teszem az üstbe,
hogy egyszerre puhuljanak meg. Az édeskrumplinak is elég a 3-4 perc, ezért azt vastagabbra lehet hagyni.

Ha már kipróbálod ezt a hamis sajtszószt, akkor próbáld ki sajt nélkül. A sörélesztőpelyhet ne hagyd ki belőle,
mert az adja meg a karakteres ízét. Sajnos nem egyszerű beszerezni. Illetve egyszerű, ha már egyszer tudjuk,
hol keressük. Én eddig csakis bioboltokban láttam, ahol a különleges liszteket, tésztákat szoktam venni.

Nagyon szeretem magában is. Ezt érdemes még tudni róla:

Spoiler: mutasd
"A sörélesztő pehelynek igazából se a sörhöz, se az élesztőhöz nincs sok köze. Egy inaktív élesztőről van szó,
így nem járul hozzá a gombák szaporodásához, nincs erjesztő képessége, így élesztő érzékenyek és candida
túlburjánzással küzdők is fogyaszthatják.

Alacsony kalóriatartalma, magas fehérjetartalma és magas rosttartalma miatt zsírvesztő/szálkásító diétába is
könnyen beilleszthető. Tele van hasznos tápanyagokkal, elsősorban B vitaminokkal, foszforral, káliummal, szelénnel,
cinkkel. Az 5-6-féle B vitamin és a cink miatt „szépség pehely”-nek is szokták hívni: hozzájárul a gyors hajnövekedéshez,
fényes hajhoz, szép bőrhöz. Az egy egységre jutó kiemelkedő tápanyagtartalma miatt sok forrás a „superfood”-okhoz
sorolja. A B12 vitamintartalma miatt előnyös lehet vegánok számára.

Egyéb pozitív hatásai:

Csökkentheti a „rossz” koleszterin szintet
Javíthatja az immunfunkciókat
Gyorsíthatja a regenerációt
Csökkentheti a fáradtságot, a dühöt, az idegességet és a szorongást
Vírusölő és antibakteriális hatású
Gombaölő hatású, így hatékony lehet a szalmonella, e. coli, candida és staphylococcus ellen


Érdekesség: Régen a börtönökben és a háború után vitaminhiány megelőzése érdekében adták a raboknak és
a katonáknak."
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 13:34

Sziasztok Lányok!Reggel megnéztem a HÁT IGAZÁN FANTASZTIKUS ÁGI-KÉPEKET!Ágika!Tiszta szívből gratulálok!Olyan jó,hogy ilyen ügyes vagy.Azt én nem tudom eldönteni,hogy mennyire vagy tehetséges,de hogy nagyon szépek a képek azt igen.Most le kell vinnem a kutyást és ebédeltetnem a párom m,mert jött éjszakából/12 órás/és megy vissza du..Amikor elmegy nyugi lesz és nem idegesít,hogy mennyi dolgom van.Ekkor ülhetek a kupi tetején is számítógépezve,nem mintha ő valaha is szólt volna nekem,hogy ne csináljam ezt vagy azt. ERKÖLCSILEG NEM TUDOM MEGTENNI,hogy ő 12 órázik én meg a kupi tetején gépezek. :) :)) A mondat lényege lemaradt,hogy szeretném tüzetesebben megnézni a képeket.Arra sem tudok semmi njót mondani,hogy a szemeddel mit kéne csinálni.Nem függ össze az idegállapotoddal?Persze mindnyájunknak valami kis -nagy bibije.A sok festés biztosan nem használ és főleg a gépezés sem.A fórummal kapcsolatban pedig ajánlanám,hogy ne nézd vissza az összes hozzászólást,csak mondjuk az utolsót mindenkitől.Nekem könnyű itt lenni,mert nyugdíjas vagyok.A házban sokszor teszek a szomszédok elé egy kis frissen sült sütikóstolót,mert nekem így esik jól.Nem tiltakoznak,aranyosak.Fiatalok.Mondtam ,hiányzik a családom,azért teszek oda egy kis gondoskodást/most bőgök egy kicsit/Olyan ritkán látom őket,s akkor is csak pár percre.
Ez fájdalmas.Mindenki ezt meséli a környezetemben,hogy nincs ideje a gyerekeknek.Lehet,hogy nálatok másképp van.Fiatalon,bár én szülőszerető voltam ,mégis éltem én is az életemet,s csak akkor figyeltem jobban anyura,mikor már Judit lányom kamaszodott.
Megint elkalandoztam.
Kata!Örömöm telik benne,ha mutathatom,hogy milyen szép a város,ahol lakom.Direkt nem írom le,hogy milyen szép BUDAPEST,mert akkor az a MI KÖZÖS FŐVÁROSUNK,de nekem ez a saját városom is,amit nagyon szeretek.Gondolom Ti is így vagytok a lakóhelyetekkel.Kata!Remélem finom lett a jénaiban a csirkecomb!Ma rádióban hallottam egy "alacsony hőfokon" sütő szakember.150 fokon 3 óra alatt lesz kész a csirkecomb.A TIED????
Rita!Az utolsó zöldségest holnap megcsinálom.És hozom Neked és Katának is /délután/a fokhagymaültetést ÚJRAHASZNOSÍTÁSSAL.Tehát délután lesz mit nézzek és mutassak.Sziasztok,viszem Fruzsit sétálni.Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 15:51

Kata! A jénaiban nem jó sütni nyers húsokat, csak olyan ételeket, amiknek az alkotórészei már nem nyersek,
csak épphogy össze kell sütni őket, például rakott krumpli vagy rakott kelkáposzta. A jénaiban nagyon
kínkeservesen, sokára puhulnak meg a húsok.

Öt perce fotóztam az ablakom alatt. Hóvirágok kék és vörös szűrővel és anélkül:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 21. 16:13

Sziasztok!
Csak gyorsan beteszem a videót, aztán rohanok a pizzámhoz, mert videókból vágtam anyagot, képeket a hugomnak apuról. Megcsináltam már egyszer nekik, hogy legyen otthonra, mert senkinek nem volt róla semmije, csak nekem, de kérték az eredeti nálam lévőt is....
Igy eltelt megint az időm, a pizza meg vár a konyhában.
tEHÁT az anyag:

Sandor Ellix Katz sorozata a kínai fermentált ételekről nagyon érdekes, ebben az adásban a doubanjiangról van szó:
nem magyar, de lehet automatikus forditást csinálni a videónál.


Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 17:23

ÁGI,ÁGI,ÁGI!Megtaláltam!!!!!!!!!Megtaláltam,hogy mitől más a Tied ,mint az eredeti.Nem azt ,hogy mi a különbség,hanem,hogy mitől lesz a 99,9999999 %-os képedből 100%-os.!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
A nagyon feheték túl erőteljesek és nincs annyira mélységük Mindjárt mutatom/Nem mintha bármennyire is értenék hozzá és NEM MINTHA NEM TaRTANÁM NAGYON JÓNAK A KÉPEIDET!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd /
Kép
Ez 2 nagyon jó kép.Szép a háttér,szinte látom a bokrokat ,az utat.Egyedül a jobb oldali feketének kellene még számomra egy kis mélysége és szintén a jobb oldali képen ,a bal oldalon is, a fekete picit erőteljesebb,mint az eredetin.DE NAGYON KLASSZ!!!Rettentő nehéz lehet pld ennyiféle feketét és szürkét előállítani.HÚ,de ügyes vagy,ahogy így belegondolok.Erről a párom jut eszembe,hogy hányszor dühít fel.Nagyon szereti a komolyzenét.Éppen mosogatok a konyhában,amikor kijön ecsetelni,hogy mondjuk egy áriát meghallgatta X.Y. operaénekessel és gyönyörű volt,de meghallgatta egy kevésbé tehetséges előadásában és az mennyivel jobban tetszett neki,mert sokszínű volt a hangja.Olyan idegesítő,mert ő még csak énekelni sem tud,hogy mer véleményt mondani!!!Nekem mindkét kép tetszik!!! :flower1: :flower1: :flower1:
Ági!Csukd be a szemed és csak résnyire nyisd ki és akkor látod. :littlehearth: :littlehearth:Végignéztem mindet.Köszönöm szépen Ágika.
Közben újra megnéztem.RENGETEG IDŐ KELL EZT MEGFESTENI.Úr ISTEN,hogy volt türelmed???SZEMROMBOLÓ!!!!DE SZÉP!!!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 21. 17:53

Sziasztok lányok!!
Samu nagyot aludt délután de én is pihentem, csak a telefonon olvastam, meg mahjongoztam! Úgy örült, hogy amikor felébredt ott voltam mellette...tisztára meghatódtam :)) :-bd :movingflower:
Mert vagy nagyon el szoktam én is aludni, vagy idejövök olvasni, vagy nagyon halkan filmezni.
Csodaszép a hóvirágos kép mindegyik...de kár hogy nem tudok kimenni....oda, biztos már sok minden kezd ott is virágozni....


Köszönöm Rita a tippet a sörpehelyélesztőről, el is mentettem a telefonba, hogy meg tudjam majd csinálni, ha jól értelmezem a spoilerben írtakat, akkor napi két evőkanál bármiben elkeverve fogyasztható nem kötelező megsütni, és akár turmixba is tehető!? Hú de nagyon jó lenne, mert annyi jót írtál le róla!

Egyébként két és fél óra alatt sült meg 17o fokon, az utolsó 10 percre levettem a fedőt róla, előzőleg pácolódott só bors olaj eleggyel, s úgy tettem a jénaiba, hogy még egy pici olajat , természetesen olivát tettem rá! Nagyon finom lett, megettük a teljes 3 combot egy ülésre akarom mondani evésre az édesburgonyával együtt! amúgy most jutott eszembe, hogy tejbe is be kellett volna tennem legalább egy két órát sütés előtt. Na majd legközelebb!

Na mennem kell, most egy kis bundás kenyeret csinálok csak 4 szeletet! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 17:58

Kata!Örülök,hogy sikerült a csirkecomb.Egyébként az édesburgonya nem hizlal?
Hozom a fokhagymaültetés újrahasznosítással című fotósorozatomat.
A műanyagpalackba lógatott fokhagyma kihajtott,most szétszedem és elültetem.
Kép
A képen a "hozzávalók" egy része.Bal oldalon hátul az újrahasznosíthaó/az elszáradt fréziát kivettem belőle,ki fogom mosni/műanyag palack,elöl az új palackok,amit még meg kell csinálni palántázónak és a kihajtott hagyma
Kép
A palackot képzeletben 3 felé oszKéptom/hosszában/ és az alsó 1/3 felett elvágom.tehát felül marad 2/3
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 18:23

Kis mosogatószivacsot hosszában kettévágok és 1 részt a palack nyílásába gyömöszölöm,úgy,hogy a fele túllógjon a palack száján.
Kép
Kép
A palack alsó 1/3-t félig töltöm vízzelés a palack felső 2/3-t fejjel lefelé beleteszem.Így a szivacs a szájból belelóg a vízbe,a másik része a palackon belül marad.
Kép
Itt még nincs víz az alsóban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 18:42

Az alsóba vizet teszek,a felsőt megtöltöm virágfölddel ,majd ráültetem az alsóra és ragasztó szalaggal rögzítem a kettőt egymáshoz.Végül meglocsolom a felső virágföldet is beleültetem a palántát.
Kép
Így néz ki beültetve a fokhagymagerezd.
Kép
Ezeket ültettem el,mindegyik be 1 gerezdet,
Képprogram to take screenshots
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 21. 18:48

Kész az ültetés.
Kép
A vizet alul a nyíláson keresztül mindig pótolni kell!
Kép
Mennek a gangablakba.
Szép estét!Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 21. 20:48

Kata, olvasok majd vissza, hogy Samukával mi van, mert nem szeretem, mikor nincs jól.

Paggy, hát ez csoda amit művelsz a növénykéiddel. Azt hiszem képtelen lennék ennyi mindent csinálni velük, de jó látni, ahogy gondozod őket.
Fruzsiék jól vannak?
Lillát nem néztem még meg tüzetesebben a képeken, de nagyon sokat nőtt! Ugye nemrég volt a névnapja? Ha igen, akkor csak most kivánok neki boldog névnapot!
Szereti a furuját? Kutyusaik hogy vannak?
Én most még el nem tudnám képzelni, hogy a fiam elköltözzön itthonról. Jól megvagyunk, csinálja a dolgát, barátnőzik, haverozik, elvannak. De szeretem, hogy itthon van. _Felmehetne az emeletre is, picit kellene alakitani, totál külön van minden, külön feljárattal, de nem akar. Külön lakást akar majd venni. Vagyis kettőt. Az egyiket kiadni, a másikban lakni. Hát.... Igy legyen. :-) He-he, ha igy áll, akkor még egy darabig itthon lesz. :-)
Úgyhogy megértelek teljesen a szomorkás hangulatod, mikor a lányodékról irsz, és hogy mennyire kev eset találkoztok.

A képről amit irtál olyan jót mosolyogtam.
Ezért is tettem mellé a megfestendő képeket, mert nagyon megosztósak ezek a kinai tájképek.
Spoiler: mutasd
Mindegyiknél más ecsettechnikát kell használni. Amiről irtál, na ott különösen érvényesül. A mélység nálunk mást jelent.:-)
A kinaiak sejtetnek, nem testenek meg mindent tökéletesre, másolásnál a lényeg a fontos, amit a kép ki akar sugározni magából.
Itt ami fontos volt, a viz útja, a sziklák vonalai, árnyékolása, ami kifejezi a mélységet, magasságot, barázdákat. Volt aki a zuhatag útját elzárta, a kövek fentebb a halvány résznél kuszák lettek, vagy tavat csináltak. A jobb oldali nagy fák nagyon dőltek, vagy a hegy vonalai folyamatosak voltak... Ilyen hibák voltak előttem megfestett képeknél, mire én is feltettem az enyém. Tanár úr azt irta rá, hogy na ez má' fájintos. :-)
A rizspapiron nagyon nehéz a tussal ezeket a tájképeket megfesteni, mert nincs vastag rizspapirunk. El sem merem az árát képzelni. Egy tömb, amiben 100 db papir van 10.000 Ft. Ez most nem jó erre amit csinálunk, de hát ez van. Az egyik Salgótarjánból hozzánk csatlakozó festő hölgy megcsinálta akvarell papirra az egyik képet, de nem volt az igazi, igy én maradok a rizspapirnál.
Itt viszont, ha túl sok viz van az ecseten a tussal együtt, akkor folyik, szétfolyik a papiron és nem lesz olyan amit szeretnél. Tudni kell hogy csináld meg az árnyalatokat, amit egy ecsetvonással illik megtenni. Tehát: vizezed kicsit az ecsetet, találd el mennyire, aztán tedd a hegyét meg valamennyit belőle a tusba, na és ezt le a rizspapirra. Ha szerencséd van nem folyik világgá :-)
Nem egy papirom landolt gyakorló papirnak.
tanár úr apró hibákat talált a képeimen, amivel szépiteni lehetne, örültem is neki, mert a többieknél olyan dolgok voltak, amiket korrigálni kell majd legközelebb.
Pl. a második képnél karcosabbra lehetett volna a hegyet. Ami azt jelenti, hogy százarabb ecsettel végighúzni bizonyos részeken és akkor olyan reszelt csikokat eredményez az ecset.
A harmadik képnél rendben volt minden.
a negyediknél a felső két hegy jobb része csúszott ki, nem figyeltem oda. Azt korrigálni lehet, ha behajtom addig a rizspapirt és levágom :-)
az ötödik képnél én úgy láttam, hogy a fenti vizesés kiindulása összeér. Mondjuk logikus , hogy nem, ezt hibának tartotta a tanár úr, újrafestem majd.
A hatodik kép az megint rendben volt.
Ezek a hibák amiket csinálunk akkor látszanak igazán, ha mindegyikünkét egymás mellé tesszük.
Abból lehet tanulni, ahogy a tanár úr mindegyikről elmondja a véleményét, ezét is várom nagyon már az igazi órákat.

A képeknél az arányoknak, a fent és lent kifejezésének, a nem folytonos vonalaknak van jelentőssége, A tus sötétebb és világosabb voltának pedig azt hiszem talán igazán a sziklák távolságában, árnyékolásában van szerepe.

Pl. meg fogjuk tanulni azt is, hogy hogy lehet egy fényképről kinais festményt késziteni. Na azt nagyon várom. :-)
Köszönöm Paggy, hogy leirtad a véleményed, mert igy látja az ember, hogy aki nem fest kinaiul az hogy látja és mit lát a képeken.
Nagyon vártam már a tájképfestészetet, de nagyon nehéz, főleg a papir minősége és a tus folyása miatt. Na majd ha szinezünk.... :-)


jajj nekem, betettem spoilerbe, mert nagyon belelendültem az irásba :-)
Ma is elmardt a festés, mire kész lett a pizza, eltelt az idő.
Választhattam, hogy Harry Pottert nézek és közben festek - szuperül ment volna rá a festés -, vagy sorozatot nézek. A fiam szerint: fessél anya, legalább jó a film, úgyis láttuk már vagy tizszer. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 22. 8:21

Sziasztok, és hurrá Ági! Szép reggelt mindenkinek! Miközben olvastam a tanári instrukciókat, az jutott eszembe, hogy nem lehetne az esetleg felesleges vizet az ecsetről szivaccsal leitatni, nem csak lehúzni a tál vagy mi széléről?! Persze csak okoskodom, látatlanban. :))
Tudod, hogy óhatatlanul ragad az emberre a sok kínai és koreai sorozatokból :)) :)) :)) . :movingflower:

Samunál változatlanul megvan az enyhe hőemelkedés, hol feljebb hol lejjebb, de ritkán normális. Ez leginkább a viselkedésén jön ki. Most éppen a hátam mögött vigyorászik, az előbb mértem 37.2. de ennyinek sem kellene lennie. Még hezitálok hogy szóljak e a háziorvosnak.

Kedves Paggy, hát csúcs ahogy bemutatót tartasz lépésről lépésre..már van két colás üvegem, úgyhogy lehet én is nekidurálom magam valaminek. egyébként rémes hogy rohan az idő, jövő héten már március lesz!

Mindenkinek kellemes hetet kívánok! Várom a szomszédomat .... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 22. 12:55

sZIASZtok!

Kata, remélem Samuka minél hamarabb rendbejjön!
Kiváncsian várom a növénykéitek fejlődését majd! :-)

A festésnél az ecsetről a vizet törlőkendővel szedjük le, finoman kell, mrt az ecsetszőr bánja, ha durva anyaggal megyünk rá. Pl. legjobb az lenne, ha kézzel nem is érne az ember a szőrhöz.
A papir minőségén is sok múlik. Vannak nyers papirok, általában kalligráfiára, de festeni is lehet rá, na ezeken mászik a tus, mert olyan a szerkezete. Minél enyvesebb, annál jobban " megáll" a tus a felületen. Lótusznál pl nem szerencsés az ilyen papir, mert ott terülni kell a tusnak és a vizes tusnak.
A kinai festészetben v iszont nem baj, ha terül bizonyos határokon belül, sőt a tus feketesége sem igen számit, mert ha vizezve van, akkor veszit az élénk szinből. De papirja is változtatja milyen szint ad a tiszta tus. Van amikor alapjáraton leszürkül, kifakul.
Úgyhogy lányok kemény mesterség eza kinai festészet. :-)

megyek kicsit pihenek, mert Ramos macskainváziót figyelt egész éjszaka és hangot is adott neki.
Ha láttatok még gyönyörű hatalmas macsekokat, na ezek azok voltak a szomszédban. Reggel kimentem már még munka előtt - száz éve nem dolgoztam mostanában hét elején-, mi a frászt kacsázik a tuják között.
Hat db hatalmas macsek ült a kertbe kidobott heverő tetején. Alkalmi süket volt mindegyik, mert hiába akartam elriasztani őket, meg sem mozdultak. Ramos reggel meleg kaját kap még a hideg ellen. Na ez nem ment most. Ha rohangál akkor meg nem adok neki a gyomorcsavar miatt.
Még a kert nincs rendbehozva a szomszédba, káosz uralkodik, és ezt a sünök, macsekok imádják. Én is, mikor nem tudunk aludni éjszaka emiatt....
Úgyhogy most lefekszek és alszok egyet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 22. 13:01

Sziasztok Lányok!Lemondtam a lánchídi sétát,mert kupi van itthon.Talán szerda reggel egyedül átmegyek ,mert olyan szép ott minden.Jót tesz a lelkemnek,meg szeretnék látni még valamit.Majd meglátom.CSAK AKKOR,ha haladok az itthoni dolgokkal.Kata!Ezt a viseót tegnap láttam véletlenül.Mivel Lilla nagyon szereti a csokis dolgokat ÉS JOGOSAN ALIG KAP ÉDESSÉGET/finomított cukrosat/ezért én,a nagymamája, engedélyt kaptam ,hogy hétvégente pár szelet sütit adhatok.Ma kipróbálom azt a gyors valamit,lehet ,hogy nem finom.Kicsivel ,fél adaggal ,kipróbálom.Ezt NEKED is küldöm Kata.

Ági!Köszönöm,hogy részletesen válaszoltál.Igen,így már értem a festménnyel kapcsolatos dolgokat.Persze a festés elsősorban szellemi doliog.Ami a festő agyában egy belső kép,az kerül a vászonra.A gyerekeinkkel kapcsolatban az örömnek két oldala van.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 22. 13:10

Örülünk ,hogy még közelben vannak,és örülünk ha megtalálják a párjukat.
Spoiler: mutasd
Nagyon udvarias vejem van.Hálás vagyok a sorsnak,hogy jól élnek.Igaz ,írtam már,hogy a barátságuk alakult szerelemmé,így már jól ismerték egymást más oldalról.Nagyon jó szülök.A vejemről csak annyit,ez a kép égette őt a szívembe,hogy Lilla pár hónapos kisbaba volt ,belázasodott.A priznicet úgy tették rá,hogy a vejem a felső testét szabaddá tette ,a mellére ölelte a kisbabát és a lányom mindkettőjükre tette a hidegvizes ruhát.Olyan megható volt!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Egyébként is ő a lágyszívűbb,könnyű neki,mert a lányomnak kell irányítani a dolgokat.A lányom imádja Lillát,de néha őrmesterkedik. :)) :)) :)) Lilla sokban hasonlít a papájára/lassan készülődik/,a lányom meg tűzről pattant. \:D/ \:D/ \:D/

Most megyek mosogatni porszívózni/utálom!!!!Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 22. 13:54

Virtuális látogatás a kedvenc fotógalériámban.LUMAS BUDAPEST-NÉZZ BE!!!!!Kiemelek egy művészt: LYNNE COLLINS-t
https://hu.lumas.com/pictures/lynne_col ... passer_12/
Kép
Lynne Collins figyelemre méltó The Trespasser című sorozatában felfedi a múlandóság szépségét, finom virágkompozíciókat használva a bomló belső terekben egyedi esztétikai feszültséget kelt. A brit művész ötvözi a hagyományos csendélet műfajt a városkutatással. Míg ezek az elemek látszólag ellentétben állnak egymással, Collins úgy valósítja meg őket, hogy áttörje az elhagyott helyek melankolikus légkörét, új életet lehelve beléjük. Miután egy stúdióban elkészítette a csendéleteket, Collins fotómontázs segítségével párbeszédbe kezd a modern romokkal. Gondos irányítása a világítás felett a holland mesterekre emlékeztet.



Collins sokoldalú művei sokféle szinten értelmezhetők. Míg a képek az idő és a múlandóság allegóriájaként olvashatók, a fényképészet állítólagos reprezentációs jellegére is reflektálnak, és a festészethez való viszonyát vizsgálják. Gyerekként Lynne Collins szülei révén ismerkedett meg a TV- és filmiparral. Több mint 25 éve művészként dolgozik ezen a területen, és szakterületei közé tartozik a BBC produkcióinak modellek és szobrok készítése. Ez a hatás fényképészeti munkáiban jelentkezik. A művészien elrendezett, érzelmekkel feltöltött belső terek filmkészletekre emlékeztetnek bennünket, a nézők képzeletében elevenednek meg a helyszínek és azok története.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 22. 19:04

sziasztok! Aludtunk egy jót, kigyönyörködtem magam a süti készítés közben, s megállapítottam hogy ezzel még én is megbírkózom.. :)) :)) :)) persze nem csak az evésre gondoltam :)) :)) :)) :))
Amúgy a vejed tényleg egy csupaszív jó fej lehet, s nem mindenki tud ilyennel dicsekedni :D ;) :movingflower:

Ági, olyan jó volt Ramosról hallani.! Samuval most fele fele helyzetben vagyunk, még mindig kivárok../csak tudnám mire!/
De amíg itthon jól elvagyunk addig hagyom. Minden nap jobb már azért, egyre több a szünet.
Talán elmúlik ez a akármi magától.
Amúgy jót nevettem magamon hogy milyen tippet is adtam neked festészileg :)) =)) :)) =)) .

Egyébként én is megosztottam egy két receptet a facen, de most nem akarok belépni, mert megint nem fogok haladni a tennivalóimmal, ugyanis filmeztem, meg két tanítást is meghallgattam, az is két óra volt, de időnként majd a székről estem le, ahogy a filmeknél is! Úgyhogy minden nehézség ellenére viszonylag vidám napunk volt. :)) :D :-bd

Paggy, szoliból megyek én is egyet porszívózni, mert a törölgetés megvolt, csak utána nem porszívóztam, pedig szuper gépem van de néha a lustaság fél egészség. S mivel a mai ebéd a maradék kenyér hasznosítása volt, úgy jóllaktunk a bundás kenyérrel, hogy utána lefeküdtünk és kis különbséggel mindketten elaludtunk ... :)) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 22. 21:54

Beneveztem magunkat Ramossal egy fotózásra, hátha nyerünk :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 23. 7:48

Szuper Ági ! Hajrá!!! Nagyon örülnék neki én is! :-bd :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 23. 7:52

HAJRÁ ÁGI!!!!!! \:D/
Kata!A magokat először elvetem vagy egy tejfölös ibrikbe vagy,ha több kell így:
Kép
Majd,ha 10 cm-es teszem át a palackos palántanevelőbe.A fréziát végig ebben neveltem,mert hagymás.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 23. 7:55

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 23. 8:05

szia Paggy milyen szép a veteményes..és a teknőc fürdetés is készül.. Látom nálatok is van köd, de itt akkora hogy nem látni szinte a szembe négyemeletest, akkora! mint a vizes tej.
Amúgy ha már felszállt szép időnek igérkezik! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég