Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. május 2. 21:24

Sziasztok Lányok!
Megint jó késő, mire irni tudok.

Dorina, köszi a videót, láttam már máshol is kitéve, de nem volt időm megnézni. igy viszont itt van és tudom, hogy vár. :-)

Kata, Samukának nem lehet ezzel a hőemelkedéssel csinálni valamit? Az orvos nem modnott rá semmit?
A fiamnak is ma is még az oltás után hőemelkedése volt. Estére meguntam, mert nagy fába vágta a fejszéjét és toppon kell lennie holnap , meg kedden, kapott egy Algopyrint. Le is ment neki rögtön, ráadásul a lába sem fáj már.
De hát Samuka ő más, kedve milyen ilyenkor?

Paggy, nem is tudom hol kezdjem: fantasztikus képek, jó sztorik! :-) Lilla levele , a mondóka, hát nagyon-nagyon tetszett. ÉÉÉÉs mennyire igaz Rád!!!
Mindenféleképp ird meg a verseny eredméynét!! Nagyon s zép csokrot kaptál! Imádom az orgonát!
Fruzsika a drága, hogy menetel, és milyen sokat mentetek!
Nálunk nem volt nagy szél ma, pedig nagyon mondták erre is.
Megnéztem a videókat is. Csoda amit a kertben alkotsz!
Irtam már azt hiszem, hogy a fiamnak valószinűleg nem messze volt lakása, az Egry József utca elején, mikor a BME-re járt. Aztán eladtuk, mert nem vacakoltunk albérlőkkel.
Itt nálunk nem mentek le az albérleti árak. Vagyis akkor alacsonyabbak, mikor év közben akarja valaki egyetemistáknak kiadni. De a szezon elején megint fent vannak.
Az Állatkert oldalán fent vagyok, láttam már a kiselefánt születését is. Jó, hogy Lilláék tudnak menni és ki tudnak majd mozdulni oda is.
A két vagány kiskutyát látva eszembe jutott itt a - szerenécsére- már elköltözött szomszédunk, akinél volt csivava is és másik kicsit nagyobb testű kutya is. Ők is kint voltak, hőfüggönyös házukban szépen összebújva aludtak télen-nyáron.
Nagyon szép képeket csináltál a fűben levő virágokról.
Ennyi képet felrakni hatalmas idő! Úgyhogy tényleg köszönet érte.!!
Tudod, irtam és képekkel régen szemléltettem is, hogy merre járok amikor dolgozni megyek.
Ez a kertvárosi rész tényleg nyugis helyen van, magánházas rész, ha bemegyek a városba, talán évente egyszer, akkor is robogás van, vagy a férjem visz kocsival.
Itt a környékünkön megvan minden. Bevásárlolni is itt vannak a Tesco, Lidl, Aldi, egy bevásárló park, pluszban, ahol minden van. Ha dolgozni megyek, és közbe ejtem a piacot, előtte ott az ÁRkád, ahol megint megkapok mindent, ha bármire szükségem volna. Nem kell beljebb mennem a vároba. Interneten elintézek mindent, ha valami szolgáltató vacakolna velem.
Most pl. az EESZT oldalán, ahol a betegizéket lehet lekérni a vércsoportomat irták el. Nem nagy elirás, mert az RH+ helyett van - irva, de akkor is. Nooormális aki nem figyel oda és ekkora hibát vét? Kia fene kérte, hogy irja be a 2004-es adataim most áprilisban? Eleve gyanús, hogy most jutott volna eszébe a Pesti vérellátónak? Ezt is intézhetem, telefonálgathatok.
Ki se derült volna, ha nem nézném a klinikai dolgaim fent.
Tehát én szeretek itthon. Kimegyek a kert végébe a tóhoz, figyelem a madarakat, sünöket. Múltkor a nagyon ritka őszapó fiókák bandáztak vagy heten egy ágon. Pirinyóak voltak és aranyosak ahogy csiviteltek ezerrel.
Holnap megyünk Orosházára apu hagyatéka lesz tizkor.
Aztán kedden vérvétel fél 11-kor, mert most már a trombózis Leiden mutációt meg akarom csináltatni, ha már nem voltak hajlandók a Hematológián jó pár évvel ezelőtt. Meg a D-vitamin szintet pluszban a normál vérkép-vizelettel. Meg a pajzsmirigyes Hashimotónak az antiTPO-ját. Mindezt perzse maszekba, mert az SZTK_ba csak a normál vérkép-vizelet kombót csinálják meg. Igy viszont fizet az ember 3000-et az orvosi beutalóért és megvan minden - amiért ugye fizetni kell még-, de nem kell várni órákat és bemenni a tömegbe. Bár azt irják, hogy most az SZTK_ba, csak a sűrgős vérvételeket csinálják meg. Frász se tudja....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 3. 8:32

Hát Ági, jó hogy ennyi mindent le tudsz rendezni ! Majd írd le légyszíves mennyibe kerül a külön vérvétel. Ha tudok én is lerendezem a + vérvételt. Persze ez megint egy csomó + kiadás és vita az orvosommal. De ! Most úgy beoltatni a Samut is hogy nincs megvizsgálva! Meg kettőnk között ekkora időkülönbséggel?! Hát mit mondjak tényleg mérges vagyok egy kicsit.

Samu különben viszonylag jókedvű, de folyton enne, amit ugye nem engedhetek. Na éppen át is jött a másik szobából.
Hamarosan megborotválom, aztán majd meglátjuk.

Mindenkinek nagyon szép hetet kívánok! Ja! Elfelejtettem itt akkora szél volt hogy szörnyű, az egyik pillanatban még kellemes délnyugati, a következő pillanatban meg északnyugati hideg, és erős, csavarta is rendesen itt a lombkoronákat!
Csak lestem ki hogy mi van...
De eső nem volt vészes viszont nem mozdultunk ki utána sehova! Remélem a héten nem minden nap lesz eső, mert a tegnapi radaros időkép nem mindenhol volt szívderítő! De hogy micsoda durva emberek vannak hallod, az időjárás kommenteknél. Csak mert nem lett nálunk olyan idő mint az osztrákoknál, hála istennek oda csapott le a közepe, itt a határszélt csak érintette!!! De hogy ezért miért kell őket nagyon durván elküldeni?!?!? :( :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Na jó, persze kellemetlen, mikor ezért nem mozdul ki az ember, mert nem akar vihart a nyakába, de legyen ez a kisebbik gond! :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 10:50

Sziasztok Kislányok! Itt Angliában az a szokás, hogy ha egy ünnep hétvégére esik, akkor a rá következő
hétfőn nem kell menni dolgozni. Szóval a mai nap azért szabad, mert május elseje szombatra esett.
Most csak délután megyek a lányomékhoz, úgyhogy van időm olvasni és írni. Gyorsan el is kezdem, mert
nagy lemaradásban vagyok.

Most látom, hogy három oldal! Hű, nagyon kell sietnem!

Ági! Gratulálok a második esküvődhöz! Az exed előlépett a jeleneddé, ami igazából eddig is volt. :))
Nem semmi sztori a tiétek! Nagyon csini és boldog vagy a képen. Jó volt látni.

Remélem nagyon gyorsan elfelejted a betegséget! Gyógyulj meg minél gyorsabban! Hátha befejeződik már
ez a barom vírusos helyzet, és mindenki lelke tehermentesedik egy kicsit. Ez a testünkre is jótékonyan
fog hatni.

Elvileg októberig maradok itt. A brexit óta családtagnak egy évből fél évet lehet itt tartózkodni. Ez a fél
év lehet egyben és több részletben is, az a lényeg, hogy azt lássák, nem élsz itt életmódszerűen. Szóval
most fél évet fogok itt tölteni, de emiatt fél évig nem tudok majd visszajönni. :(

Most olvasom, hogy hashimotos vagy. Nem volt jó látni a sztárfotódat!

Ramos szép és okos kutyuska.

Meg kellett néznem, mit jelent a nazarénus szó. Eddig még soha nem hallottam.

De irigyellek a búbosbanka miatt! Élőben még csak egyszer láttam, egy kirándulás alkalmával. Gyönyörű
madár! A többiek nekem is "megvoltak" kivéve persze a papagájt. Szegény szerencsés! Nem tudom, hogy
egy fogságban élt állat tud-e mit kezdeni a hirtelen jött szabadsággal.

Paggy! Basszus, mekkora kullancs! Jól megszívta magát a véreddel!

Nekem is kedvencem az ezerarcú gerbera. Gyönyörűek!

Tényleg van Ági szúnyoghálós fotóiban valami gobelinszerű.

Nagyon tetszett, ahogy "lenyúltad" a levágott füvet. :)) Én is imádom a fűnyírás utáni illatot. Nekem
nem volt saját komposztom, a hulladékaimat Margitkához hordtam át. Ő is ennyire lelkes komposztáló
volt, mint te.

Milyen szépen kizöldültek már otthon is a növények. Még csak épp elkezdtek virágozni meg rügyezni,
amikor eljöttem.

De jó nektek, hogy melegszik az idő. Amióta nem kell bezárva lennem, itt nagyon hideg van, még akkor is,
ha süt a nap. 11-12 foktól nincs több. Mondjuk ezzel itt senki nem törődik, ha nem esik, akkor az már jó
időnek számít. :)) Visszajöttem ide, mert láttam a szélfútta hajadat, meg Kata is beszél arról, hogy jó lenne
már eltenni a téli ruhákat. Szóval odahaza is hideg van még? A képeid jobb időt sejtettek.

A kis szépségek a képek sorrendjében: veronika, százszorszép, veronika-százszorszép-bürökgémorr (lila),
nefelejcs.

A sárga virágos bokor a boglárkacserje.

Sötét felhőkkel én is szolgálok majd, ha odajutok végre.

Lilla versikéje száz csokorral is felér. Nagyon cuki!

Kata, jó, hogy lejutottatok, és még az öregnénis kaland is jókor jött. Legalább történt valami, amit el lehet
mesélni, amin el lehet gondolkodni, nem beszélve arról, hogy milyen jó érzéssel tölti el az embert, ha
segíthet másoknak. Növünk egy kicsit a saját magunk szemében.

Most az én hajam is nő. Kb. nyakközépig érőig szeretném meghagyni. Megnézem, hogy áll. Nagyon
kényelmes az ilyen rövid haj, mint az enyém, de kezdem megunni. A tiédtől kicsit rövidebbet szeretnék.

Jó kis felhőket hoztál megint. Jó lenne, ha én is eljutnék már odáig, hogy a magamét kitegyem. A bezártság
alatt én is csak nagyjából ennyit láttam a kinti életből. Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert Lilykével
sokszor lesünk kifelé az ablakon. Jó széles a párkány, és nagyon szeret ott ücsörögni. Mindig van mit nézni.
Leginkább galambokat, cicákat, kutyákat, autókat, embereket, szemeteskocsit, sövény- meg fűnyíró embereket,
postást.

Dorina, köszi a linket. Szerintem én ezt már meghallgattam, legalábbis annak a videónak is ilyen volt a kezdő
képe.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 11:35

Szombaton délután Chesterbe látogattunk el. Erről a cuki középkori városról már többször hoztam fotókat.
Legutóbb tavalyelőtt tettem be a Dee folyó két partján lévő nagyon szép házakról képeket, amit sétahajókázás
közben készítettem, de megismertettelek benneteket a katedrálisával (kívül-belül), a belváros több százéves
jellegzetesen díszített házaival, a városfalon végigsétálva is készítettem fotókat, és az állatkertjében is voltam,
ami az ország második legnagyobbja. Erről még a legelső ittlétem alatt számoltam be nektek.

Most csak a belvárosban sétálgattunk. Lilykével ennyit lehet egyelőre megtenni. Vittük az uzsonnáját és a
vacsiját is kis termoszban. Tudtuk, hogy hideg lesz, de azt is, hogy eső nem várható, és még a nap is ki fog
sütni. Írtam már, hogy nagyon meg lehet bízni az időjárás jelentésben, most sem kellett csalódnunk.

Az utcán csak annak kell maszkot hordani, aki akar, az üzletekben viszont kötelező. Pont idejövetelemkor
nyíltak meg a teraszok.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 11:36

Mikor kijöttem Lilyke még nem tudott pár lépésnél többet önállóan megtenni, most már viszont
nagyon szépen megy, ha netán lehuppan a popsijára segítség nélkül feláll, le tud hajolni valamiért,
és guggolni is tud már. Nem ült végig a babakocsijában, időnként kivettük, és sétált velünk. Nagyon
élvezte.

Lilyke:

Spoiler: mutasd
Uzsonna közben. Zabkekszet, (a lányom sütötte, TÉNÉ) és banánt kapott.

Kép

Egy parkban volt a vacsora. Itt már utána van:


Kép

Séta közben:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 11:36

Naplementék:

Chesterből hazafelé, a kocsi ablakából:


Kép

A lányomék ablakaiból:

Kép

Kép

Csak amolyan egyszerű borús-felhős képek:

A lányomék ablakaiból:


Kép

Kép

A fiam ablakából:

Kép

És mindjárt hozok még a repülőről készített felhőfotókat is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 12:20

A repülőtéren:

Kép

Még állunk...

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Felemelkedtünk...

Kép

Paggy vagy Dorina biztosan fogja tudni, milyen lakótelepen állnak ezek a színesre festett paneltömbök.

Kép

Megyünk a felhők fölé...


Kép

Itt még bodrosak...

Aztán hirtelen átmegy tejfölösbe.

Kép

Se tejföl, se bárány, szép tiszta az ég.

Kép

Ez már a Brit-szigetek, természetesen felhőkkel:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 3. 12:40

Holnap megint "szolgálatos" leszek. Addig is pár Lilyke:

Vettünk neki gyerekpórázt. Biztosan sokan elítélik, de nagyon is muszáj a nagy forgalmú helyeken.
A gyerekek pillanatok alatt képesek eltűnni, vagy kirántani a kezüket a kezünkből, és kiszaladni az
útra. Na, meg hát a mai világ is olyan, hogy... közhely, de ez van. Ez még nem most kell neki, hanem
majd nagyobb korában. És természetesen nem mi fogjuk vezetni őt vagy ő minket, hanem a kézfogás
mellett egy nagyobb biztonságot nyújtó szerkentyű lesz. Kis hátizsáknak van álcázva. Itt egyébként
minden második gyereken rajta van. Épp lehetett kapni az Aldiban, vettünk egyet, azóta nem lehet
leszedni róla. =))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Ez volt az első napom a karantén után. Végre én is hintáztathattam Lilykét:

Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. május 3. 15:06

Rita! Csoda szép képeket hoztál, köszönet.

A repülőgépről fényképezett felhőktől kedvet kaptam, hogy egy régi utazás képeit felrakjam.

Az Alpok felett repülünk.
Kép
Alattunk Párizs
Kép
Amikor mi voltunk a Louvre-ban, nem kellett tülekedni a Mona Lisa előtt.
Kép
Teljesen ép és szép volt a Notre Dame
Kép
Az egyik rózsaablak belülről
Kép
Az orgonakarzaton nekünk mesél Olivier Latry, a Notre Dame orgonistája.
Kép
Este a Szajna-partról néztük meg a székesegyházat.
Kép
Kép
A Pont Neuf hidat csak este láttuk, a rakpartról ilyen a látványa. A híd neve azt jelenti, új híd, miközben ez Párizs jelenlegi hídjai közül a legrégebbi. IV. Henrik király építtette, hogy a Louvre-ból közvetlenül tudjon átkelni a Szajna másik partjára. (IV. Henriket a franciák hasonlóképp tisztelik, mint mi Mátyás királyt.)
Kép
Párizs "Régi Piac"-ának borkínálata
Kép
És ugyanott a kagylók, a felirat szerint 20 Euróba kerül 3 kg Szent Jakab kagyló
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 3. 15:19

Juhé!!!! De örülök a hosszú szösszenetnek Rita! Már nagyon vártam ezt a klassz mindenféle beszámolót! \:D/ :littlehearth:
Jót nevettem a gyerekpóráz histórián! DE nagyon nagyon hasznos!!!
S látni, hogy mennyire élvezi, hogy neki ilyenje is van már!! Cukorfalat! S látni, hogy napról napra ügyesebb. :x :littlehearth:

Köszönöm a csodálatos tájkép fotókat, mind a lentit, mint a égieket is, nem is győzöm kiélvezni! Hát nagyon várom már hogy szabadtéren se kelljen maszkot hordani, mert akkor mindenhova inkább gyalog mennék, minthogy buszra szállva
kelljen utazni, kivéve, ha bevásárlás után van az ember gyereke! :D .
Nagyon remélem hogy egy csodaszép problémamentes kintlét lesz ez a fél év! Gyorsan el fog telni. De mindegy, kivánom hogy maximálisan kiélvezzétek. Hogy álltok a fogzással? Ott hogy haladnak az oltásokkal? gondolok itt a kötelező gyerekoltásokra is többek között!

Nem akartam magamnak hosszú hajat, nem is áll jól, de ezt legalább már hátul be tudom fogni gumiba is ha kell. Bár most nagy örömömre találtam ezt a fejpántot, ami viszonylag szépen megáll a hajamban, és betölti a funkcióját!

Gina küldött sms-t nekem, amit jeleztem a megfelelő fórum helyen, hogy egy rövid ideig nem tud fordítani.
Majd ha engedélyt ad rá jelzem hogy miért. Itt csak azért jeleztem az éppen aktuális sorijánál, hogy ne hiába legyen várva a fordítás. Amúgy jó ok miatt, nem rossz dolgok miatt.
De ez legalább pozitív akadályoztatás! :D

Mennem kell a dolgomra, jövök amint tudok és újraolvaslak majd téged is, mert annyira jó a képek és a beszámolók!
Kis kinti családodat nagy nagy öleléssel üdvözlöm! :x :ymhug: :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. május 3. 15:20

Kedves Rita, és a Többiek!

Lehet, hogy látta mindenki a Karikó Katalinnal készült videót, de az is lehet, hogy tévedtek. Amit feltettem, Szegeden készült, a következő ismertetőt írták alá a Youtube-on:

Kisújszállás, Szeged, Philadelphia, Mainz – A megértés vágya. Beszélgetés Dr. Karikó Katalinnal, a University of Pennsylvania biokémikus professzorával, a BioNTech alelnökével a Dugonics Társaság szervezésében. Az est szervezője dr. Csapó Benő egyetemi tanár, a Dugonics Társaság elnöke. Az est házigazdája Dr. Csendes Tibor, egyetemi tanár, a Dugonics Társaság alelnöke. A beszélgetőtárs Dr. Géczi János, biológus, író, költő, kultúrtörténész. Az online esemény 2021. március 9-én került megrendezésre. A felvétel utómunkája a Szeged Televízióban készült a Dugonics Társaság megbízásából.

Nem azért írom ezt most, hogy bárkit presszionáljak a megnézésre, csupán azt sejtem, többen keverhetik egy korábban nagyon sok helyen elérhető másik Karikó videóval.
Amit feltettem, meglehetős hosszú, jeleztem is. A beszélgetés weben folyt Szeged és az USA-ban tartózkodó professzor asszony között. Főként azért ilyen hosszú, mert Karikó Katalin vállalkozott rá, hogy a hallgatóságból feltett kérdésekre válaszoljon. Erre rászánt további több mint egy órát az ebéd körüli időben, Magyarországon ekkor este volt már.

Hát ennyi körítésnek. Ha valakit érdekel, nézze meg, szerintem érdemes.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 3. 19:28

Köszönöm Dorina, akkor valóban a másikat láttam és ezt még nem ! Mindenképp bepótolom, bár lehet nekem is két menetes lesz a megtekintés! Egy nagyon szimpatikus, okos hölgyről van szó aki veszi a fáradtságot és válaszol a kérdésekre. Maximálisan megindító ahogy hozzááll a dolgokhoz. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 5. 18:00

Kedves Dorina!Először is köszönöm,hogy feltetted az interjút.Másodszor őszintén bevallom,hogy rettenetes undorom van a rengeteg mindenből ömlő oltástémából.Fantasztikus és tiszteletre méltó Karikó Katalin.Óriási siker,hogy egy ember munkájának világraszóló eredménye van.Tisztelet érte. ^:)^
Most több részletben meghallgatom.Üdv:Paggy %%- @};-
NAGYON-NAGYON köszönöm RITÁNAK és NEKED DORINA a szép képeket.Hamarosan tüzetesebben megnézem és "felfogom".
MOST ÚJRA ÁTPÖRGETTEM és ÚJRA GYÖNYÖRŰNEK TALÁLOM MINDKETTŐTÖK FELHŐKÉPEIT és a VÁROSFOTÓKAT.
Ja ,Ágika!Lilla első lett a kerületi szavalóversenyen és az a megtiszteltetés is érte,hogy ő mondhatta el még egyszer a verset a vendégek előtt/online/
De,hogy szívet melegítő dolgot írjak:17 versmondó gyerek volt.3 első ,"X" db második és "y"számú harmadik lett.Tehát minden gyerek nyert valamennyire!! :flower1: :-bd :littlehearth: Így kell csinálni! \:D/
És még egyszer a 2 kópé!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 5. 19:21

Lányok,Lányok!Ez tényleg nagyon jó :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd .Még ma este végig hallgatom.ILYEN EGY ÉLÉNK SZELLEMŰ EMBER!!!!Köszönöm Dorina. :flower1: Paggy %%- @};-
52perc 14mp-nél abbahagytam,holnap folytatom,mert nem miatta,de egy őrült álmosság jött rám.Nagyon magávalragadóan beszél.
Lányok!Most nem tudom olvasni és megnézni tüzetesen,amit írtatok,de nagyon érdekel.A hét rettenetesen zűrös.Mégegyszer köszönöm szépen Ritának is.Alig várom,hogy legyen időm elolvasni.Majd jövök.Jó éjszakát!pAGGY %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 5. 21:37

Sziasztok, most csak beköszönök! Lillának gratulálok még egyszer az elért eredményhez! S milyen jó hogy a többiek sem üres kézzel mentek el! :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Az a két kópé a gyönyörű tulipánok előtt!!! Agyon lehetne őket is dögönyözni :)) :)) :)) :)) Nagyon szépek, látszik, hogy a gazdi sok gondot fordít rájuk! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 6:57

Jó reggelt Lányok!
Miután elolvastam a borzasztó reggeli híreket Indiáról,gyorsan kerestem valami újdonságot mielőtt folytatom a nézelődést itt.

https://24.hu/tech/2021/05/04/gravity-i ... gyakorlat/
Ehhez mit szóltok?Ha megnyitottad ,találsz benne videót!
Most pedig megnézem Rita és Dorina szép képeit,majd folytatom Karikó Katalin előadásának meghallgatását.
Köszönöm szépen Kata,Lilla nevében is,a gratulációt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 7:18

Először Ágika!Tudom,hogy merre jársz Szegeden,mert emlékeztem rá.Csak egy picit sóvárogtam a szép város iránt.Egyébként,a CIVIDOS idők előtt, is nagyjából Budán közlekedek és csak a Csarnokba ,esetleg a Duna melletti területen bóklászom.Á
Nagyon vigyázz MAGADRA!!!Főleg a vendégek miatt!!!!! :flower1: :flower1: :flower1:
Kedves Rita!Köszönöm szépen a növényhatározást.Most jól megjegyeztem,hogy az a kis kék veronica és a többit is.-Megértem,hogy meguntad a rövid hajat-nem sok mindent lehet belőle csinálni.Nekem is a félhosszú a menő,mert az összae lehet fogni és ki is lehet engedni.DE ebben a korban,szerintem,mármint az enyémben,bizonyos hosszúság kinyitva és főleg őszen,már nem szép.
Jaj Rita!Olyan jó volt olvasni a Lilykével való párkányon üldögélést.Lillával mi is sokat bámultunk kifelé,ÉS MENNYI ÉLMÉNY ért minket!!Pld.Éppen útfelújítás volt , a markolók dolgoztak,egész szakértő lettem markoló ügyben.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 7:36

Rita!Olyan komoly város ez a CHESTER.Nem merem leírni,hogy meg ne sértselek,kicsit komornak tűnnek a sötét falak.Írtál már CHESTERRŐL,de nem emlékszem a történetére.Vajon "harcos" múltja van:Szerintem írtál róla,ne haragudj,de elfelejtettem.Érdekel a város,majd utánaolvasok este.
Már annyi időre ki tudtok mozdulni Lilykével,hogy az ebéd és a vacsora is kint történik?Nincs ahhoz hideg?Mikor szundikál?
JAJJJJJJAJJAJAJ! De gyönyörűek a naplementés és a repülős felhőképek!!!!Egyszerűen fantasztikusak!!!!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
TÜnde,Tünde ez a lány a :littlehearth: :flower1: :-bd :)) :x Katicás hátizsákkal!!!!!Nagyon köszönöm Rita a képeket.
Kedves Dorina!Most megnézem a"szívem csücske"város képeit.Nem tudom olvastad-e,hogy 20 éves koromban eladtam a nekem ajándékozott családi evőeszközkészletet és elutaztunk belőle a férjemmel 1 hónapra Franciaországba?/Nagy szomorúságot okoztam vele a nagyszüleimnek,amit sajnálok ^:)^ ^:)^ ^:)^ ,de nem bántam meg,mert csodálatos volt.Fél évig készültem rá,bújtam az útikönyveket./
Nagyon szép,sőt lélegzetelállító az ALPOK feletti fotó.Gondolom ,most hogy elővetted a képeket,feljöttek az emlékek.Biztosan,biztosan nagyon sok élménnyel teli út volt!!!Köszönöm szépen a fotókat az akkor még ép Notre -Dame-ról,a Szajna-partról.Mi voltunk a PIROS LÁMPÁS NEGYEDBEN IS.Sőt a FOLIES- BERGéR-be/híres mulató/ is ellátogattunk.Kaptunk kedvezményes jegyet Michel Gyarmathytól,aki az igazgatója volt.Ott láttam először,45 éve,félmeztelen csajokat a levegőben úszni és még sok más látványos dolog tárult elénk...Na de nekem a legnagyobb élmény a Notre Dame melletti játszótér volt.Több órát elüldögéltem ott,míg a férjem rohangált. Bár volt 8 napunk Párizsban ő az összes műemléket meg akarta 1 nap alatt nézni.A játszótéren ,a kocsmában, a piacon,sokkal jobban megismered az embereket,átéled,hogy vajon milyen ott élni,mint a múzeumokban.Természetesen sok mindent láttam és megcsodáltam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 7:59

https://cultura.hu/kultura/a-folies-bergere-baja/
Részlet a cikkből:
1869. május 1-jén nyílt meg Párizs és az egész világ egyik leghíresebb mulatója, a Folies Bergere. Az intézmény fénykorát a múlt század fordulóján élte, de ma is eredeti helyén működik.


Gondolhatjátok,hogy akkor ott nekünk, a sok szép műemlék mellett, ez óriási élmény volt.1980ban!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 8:22

Az első videót, a mulatóról ,mindenképpen nézzétek meg!! :)) Az adja vissza igazán a hangulatát.Tényleg ilyen látvány volt,csak modernebb változatban.Pld.1000 csaj fürdött egy hatalmas medencében,a következő percben eltűnt és valaki a levegőben ,a fejünk felett ,zongorázott.
Most pedig megyek a dolgomra.Hétvégén Lilla 10. születésnapja és ha minden jól megy még megnézem,hogy lovagol.Szép hétvégét!Majd vasárnap bekukkantok.Üdv:Paggy %%- @};-
És Karikó Katalin egy szuper csaj!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 7. 8:32

szép reggelt mindenkinek! Samukával nemrég ébredtünk de ő egy kicsit visszaaludt, és most jött ide hozzám a nagyszobába! Nekem irány a konyha, félig kész a reggeli! Amint tudok jövök.
ja és megjött a Brokátos kedvenc sorim újabb két része!!! :D :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 7. 9:00

Visszaszaladtam gyorsan,mert hoztam 2 képet a szoba-erkélykertemről.SZIA KATA! SZÉP NAPOT!!! @};- @};- @};-
Kép
A hokkaido -tökpalántám vár a kiültetésre.Majd fagyosszentek után lehet!!
Kép
:-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 7. 14:03

Csodaszép látvány ez a kiskert palántás! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd :movingflower: :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 8. 23:06

Sziasztok!
HÁT BEMUTATÓT TARTOK A BUTASÁGBÓL.
3 napja fájt a nyakam bal oldala.Jó nyilaló,forgatásgátló fájdalom.Majd egy piros folt jelent meg a nyakamon:
[
pRÓBÁLTAM ELJUTNI A KÖRZETIHEZ,DE NEM FOGADOTT.mA VOLT lILLA SZÜLINAPJA.3PULÓVERBEN 2 SZÁJMASZKKAL ,GUMIKESZTYŰBEN ELMENTEM,MIUTÁN MEGKÉRDEZTEM A HÁZBAN LÉVŐ DIETETIKUS NŐVÉRT,HOGY SZERINTE EZ HERPESZ?AZT MONDTA :-Á, dehogy!!-ÍGY ELMENTEM.aHOGY HAZAÉRTEM HATALMAS FORRÓSÁG ÖNTÖTT EL,VISZKETÉS-ROHANTAM AZ ÜGYELETRE-herpesz zoster/övsömör-FERTŐZŐ!!!-IRÁNY A BŐRGYÓGYÁSZATI KLINIKA A VÁROSBAN-VILLAMOS-BEZÁRT KLINIKAI AJTÓ-KÖRBE-KÖRBE FUTKÁLÁS VÉGÜL AJTÓ-ÁT A HATALMAS KERTEN-UDVARON-ÜGYELET DOKTORNŐ igen az egész hátán hólyagok vannak-GYÓGYSZER ÉS!!!!!!!!eTTŐL MAGA NYUGODTAN BEOLTATHATJA MAGÁT.Mííííííííí????????-fertőző hólyagokkal a testemen menjek oltatni????-----Mire hazaértem már mindenhol viszkedtem.Felhívtam a lányom-még szerencse,hogy csak a kertben voltunk.Most minden mozdulat fáj,holnap a párom kiváltja a gyógyszert,aminek minimális vesekárosító hatása van.De jól vagyok,mert kiderült mi a bajom.Lányok!Mindenkinek jó éjszakát!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 9. 9:53

Auuuu..Paggy, most kérdezhetném hogy hogy a csudába! De ha az ember mindig tudná mikor mit szedhetne össze!!!!
Messze nagyívben kerülné ezeket! Nagyon fájdalmas tudom! DE öröm az ürömben, hogy nem kullancsfertőzés! DE az is kihozhatta! Jobbulást neked, és minél gyorsabb tünetmentességet. Jövök majd , puszim! :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég