Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:30

Szép,egészséges vadgesztenyefáitok vannak.Ildikó a múltkor írtad,hogy szeretném-e látni a "lerobbant" palántáidat.Nem ,azt nem!De majd a kikelő egészséges növénykéidet igen!meg egy nagy paradicsomnövényt is szívesen.Ilyeneket nem festesz?Zöldségcsendélet?Nem viccelek.Tudod a holland festők mennyire imádták?Köszönöm a szép utolsó fotókat.Gyönyörű a vetés!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:34

Kedves Dorina!Köszönöm szépen az éneket és azt,hogy elmentél akkor oda. :ymapplause: ^:)^ :flower1: :littlehearth: :flower1: És köszönöm szépen a nagyon klassz blogodat. :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:49

HÁT ÁGI!!!!!SOK NAGYBETŰ--agyon foglak dícsérni a fotók,a festmény és a rengeteg kommented miatt.Mindig élvezettel olvasok a szegedi piacról,Ramosról,a finomságaidról.Annyira gusztusosak az ételek,amiket csináltál.Igaz,hogy RITA egy GASZTROFOTÓS lett,de TE IS kezdesz felfelé emelkedni!!A kalácsot most úgy megkóstolnám egy számomra elérhetetlen forró csokival vagy kakaóval + jó kis házi vajjal.
Rengeteget fejlődtél a festésben.Elolvastam a válaszod a kérdésemre.Jó volt elgondolkodni a dolgon.Nem?Szeretem,nagyon szeretem a szép képeket.Egészen elvarázsolnak,de el is gondolkodtatnak.Elhitted volna,hogy már ilyen komoly képeket is le tudsz másolni?A nagy olasz festők/TINTORETTO,CARAVACCO /is a festőmühelyekben először másoltak.nem tudom emlékszel-e hogy a RUBENSKIÁLLÍTÁSNÁL írtam,hogy ő is OLaszországban tanulta meg azokat a csodálatos,fényes színeket feltenni a vászonra.Tintorettot másolta.Olyan jó ilyesmit tanulni/festés/!De mást is LÁNYOK!!!Bármit!!
Pld.Lillával a furulyát.Arra gondoltam hogyan lehet továbbmenni.Eszembe jutott,hogy a délszláv zenében mennyi fúvós hangszer van.Mindjárt keresek a végére valamit.Persze Ti aludjatok szépoen ,én még matatok itt és beteszem,ha találok.Remélem Ági,nem ébreszt fel!
KÖszönöm Mindnyájatoknak a sok jó képet.Lilyke finom piritósait!!
A végére hagytam Samukát.Minden jót kívánok neki.Minél előbb derüljön ki,hogy mitől alacsony a vérnyomása?Iszik eleget?Vérszegénység? %%- %%- %%- %%- :flower1: :littlehearth: :flower1:
Szép álmokat Lányok!Paggy %%- @};-
De azért még keresek zenét,jó harsányat!! =)) =)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 22:53

Részlet a cikkből: Boban Markovicról van szó:
A most ötvennégy esztendős Boban jó két évtizede Szerbia legjobb trombitásának számít, talán a világ legjobbja is. Egyfajta örökséget hordoz és visz tovább, hisz nagyapja és apja is muzsikus volt, ő maga pedig már hétévesen megismerkedett kedves hangszerével, a trombitával, melynek virtuózává vált, s tizenhat évesen megalapította első önálló zenekarát. Ha az ősi kontinensre igaz, hogy népszerűek a délen született és ott felcseperedő dallamok, ritmusok, akkor a magyarokra különösen érvényes az állítás, hogy megdobban a szívük, felpezsdül a vérük, ha a Délvidék felől áramló muzsikát hallanak./https://www.heol.hu/kultura/helyi-kultura/a-vilag-legjobb-trombitasaval-a-balkani-muzsika-erdejeben-1133701//
Tárogató néven két különböző magyar vonatkozású nádnyelves fúvós hangszer ismeretes. A 17-18. században egy kettős nádnyelves hangszert, a töröksípot hívták így, majd a 19. század végétől egy új, egynyelvű nádsíppal működő, kónikus furatú hangszer neve lett.
Ez egy másik

A tárogató történeti változata, a töröksíp legnépszerűbb a Rákóczi-szabadságharc idején volt, amikor hadi sípként is funkcionált és a szórakoztatást is szolgálta. Az újkori, modern tárogató megalkotása e hangszer történelmi emlékezetének felelevenítését célozta, de előképével nem mutat közelebbi hangszertani rokonságot. A történeti tárogatótól való megkülönböztetésül a modern tárogatót feltalálója neve után Schunda-tárogatónak is hívják.[1] Ez utóbbi az a hangszer, ami a 20. század során a falusi nép körében népi hangszerként elterjedt, amit általában tárogató néven ismert.[2] Nemcsak a magyarok, de erdélyi románok, délszlávok is népi hangszerükként tartják számon.

2014-ben a „tárogató népzenei hangszert” Hungarikummá minősítette a Hungarikum Bizottság.[3]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 23:10

Találtam egy csendes,ismert oboán előadott számot.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 6. 23:21

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 7. 22:18

Paggy ezt neked küldöm,mintha csak sejtettem volna pár napja, hogy zöldségfélét fogsz kérni. Nem festményben van itt,hanem igazi fotóval.
Ilyen zöldet szeretnék egyszer kikeverni.
Kép
Virágaim
Itt tart a hagymavirág
Kép
peóniák, vagy bazsarózsák
Kép
Kép
Kép
borzaska
Kép
Nem tudom a nevét, netes barátnőmtől kaptam.
Kép
belső kert egy része
Képfree photo upload website
Egyelőre ennyi volt. Ma festettem egy csónakot,nehéznek találtam. Még szárad, leragasztva. Akvarellt nem lehet tartogatni, hogy majd befejezem, mert vannak részek amik nedvesre-nedves, szárazra- nedves, és szárazra szárazzal kell festeni.
Szép estét lányok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 7. 23:00

Ildikó! Az a mángold, vagy spenót de guszta! Gyönyörűek a kerti képeid! Most csak beköszönök, és hozom az én felhő képeimet...aztán majd egy két emléket ..
Már túl késő van, ennyi ideig már nagyon régen nem voltam fent úgy hogy a gép előtt!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép :))
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
na egyenlőre ennyi elég az emlékekből..mert sosem érek a végére!
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 7. 23:00

Ildikó! Az a mángold, vagy spenót de guszta! Gyönyörűek a kerti képeid! Most csak beköszönök, és hozom az én felhő képeimet...aztán majd egy két emléket ..
Már túl késő van, ennyi ideig már nagyon régen nem voltam fent úgy hogy a gép előtt!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép :))
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
na egyenlőre ennyi elég az emlékekből..mert sosem érek a végére!
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 8. 17:04

Kata, nagyon tetszik az esküvői képetek. Nagyon boldog voltál, és aztán a pici Samuka is megszületett, ő is nagyon édes.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 9. 20:36

Sziasztok!Ez egy nagyon jó és komoly történelmi kvíz.
https://rubicon-proba.typeform.com/to/x ... gKjCfD_BwE
Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 9. 22:26

sziasztok! Most csak beköszönök jó éjszakát kívánni!
Ildikó egyik éven próbáltam pár képet összeszedni anno, de aztán nem lett a rendezésből semmi! Mire végeznék vele már senki sem érdekelne ha már nem leszünk..
Kicsit elfáradtam mert annyit tanulmányoztam ezt a kovászdolgot, hogy....aztán a filmezések!
Samunak ujabban nem izlik a babfőzelék, mindegy milyen izesítéssel csinálom. Biztos hogy neki van igaza, valami nem stímmel a babbal. Pedig sós lében van eltéve, konzerv, és leöntöttem, le is öblítettem, most tejföllel habartam, mert az alap mindig egy minimális rántás, hát így se talán ha 3 kanállal evett.
úgyhogy jó későn csináltam meg a túróstésztát! lévén a kenyér elfogyott!
ez a kovásszal való sütés viszont rettentő időigényes. Mindegy, elkezdem aztán lesz ami lesz.... megyek kiveszem a kovászt a hűtőből, hogy reggel használni tudjam! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 10. 22:40

Sziasztok kedves Lányok!Csak hétvégén jövök,mert rengeteg elintéznivalóm van Viszont most is előre is megköszönöm a betett képeket,az írásokat és a leendőket.Teszem ezt azért,mert nem szeretnék kimaradni a fórumból és azt sem szeretném,ha úgy tűnne,hogy elhanyagolt hely.Tehát Lányok HAJRÁ-HAJRÁ ,írjatok és tegyetek be képeket!!! :flower1: :-bd
Ma szeretnék betenni egy nagyon fontos ,gazdaságról szóló interjút. ISMERETEKRE LEHET ÁLTALA SZERT tenni.Megint leírom,hogy a PARTIZÁN tévécsatorna bal oldali indíttatású,DE EZ A MŰSOR NEM A BAL VAGY JOBB OLDALRÓL SZÓL.Most tartok a 40. percnél és szó sincs napi politikáról,csak gazdasági elemzés,Kérlek TITEKET ,ha módotokban áll hallgassátok meg!Illetve nem kérlek,hanem javaslom a meghallgatását.Most megyek vissza a főzőkanálhoz,hogy reggelre kész legyen a finom "páromváró" reggeli,ami viccesen gombás csirkegulyás lesz reggel =)) =)) =)) 7-re ér haza a munkából.Még sütök mellé pár palacsintát.Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 10. 23:12

Jaj Lányok ez nagyon jó volt!Hallgassátok végig!Ez az amiről írni szoktam...NEM LÖVÖM LE A "POÉNT" --értelmes,ELŐREMUTATÓ GONDOLATOk. :-bd :-bd :ymdaydream:
Megint írom,nem politika!!!!!!,HANEM GAZDASÁG!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 11. 6:49

sziasztok! Végre péntek, jó lenne vásárolni menni! Köszi az ajánlót Paggy, mindenképp meghallgatom majd! :-bd
Szép hétvégét mindenkinek! Nekem a péntek már az, mert jön a Hetek újságom is. A kedvenc filmjeim felirataiból kettőnek befutott a felirata! Gyorsan meg is nézem! Legalább az egyiket! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 11. 17:24

tegnap esti képek ;)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
régi képek!
Kép
Kép
3 mapos kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 11. 17:47

mai felhővonulatok!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ma ennyi a felhőkavalkád! :x :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 14:08

Sziasztok Lányok/a gyakran kommentelők,a ritkán ,de tartósan írogatók , a néha bekukkantók,valamint a csak olvasók/!!!! :flower1: :-h :flower1: .Ma többszöri megszakítással jövök,mert az éjjel ,fene tudja miért,nem sokat aludtam,így leragadnak a szemeim.DE olyan érdekeset hallottam a TREND FM rádióban,hogy muszáj utána nézzek és betegyem.ÉS VÉGRE TÜZETESEN elolvasom , megnézem a betett dolgaitokat.Tehát Lányok,most csak jelentkezem leszek ,majd alszom egy adagot =)) ,ezután kutyát sétáltatok és ismét jövök.Ha közben raktok be új képeket akkor örömködöm. :ymdaydream:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 14:50

A műsor /a 7-est kell megnyitni!!!/Oláh Andrea KÖNYVAJÁNLÓ,de inkább!!!!!! 20 perces interjú a szerzővel :ymparty: :ymparty: :ymparty:
https://trendfm.hu/musor?musor=7823
KUBÁRÓL szól.Egy ott élő magyar nő írta és nagyon élvezetesnek tűnik.Az interjúban sok mindent mesél-ezért tettem be ÉS MÉG MINDIG ESZEMBE JUT RÓLA AZ
ENCAUNTER sorozat.Hallgassátok meg és hozok hozzá képeket a NETRŐL!!
TEHÁT A HÉTVÉGI MENETREND-ből a 7-est,8-ast kell megnyitni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:07

Kuba a földgömbön:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:09

Amiről a szerző említést tesz:
Kép
z Antillák gyöngyszemének nevezett szigetre látogatókat páratlan élmények várják: a történelmi látnivalók mellett gyönyörű fehér homokos tengerpartok, a salsa táncra hívogató ritmusa, a világ legjobb szivarjai, a már jelképnek számító autómatuzsálemek, az utcai zenészek, a helyiek életöröme és vendégszeretete senkit nem hagy érintetlenül. Havannában érdemes felkeresni Hemingway kedvenc törzshelyeit: a La Bodeguita del Medio bárt, ahol a mojito koktél a mai napig ugyanazon recept alapján készül, mint amit egykor a világhírű amerikai író is iszogatott. A másik, ma már ikonikus hely a La Floridita bár, ahonnan a Daiquiri koktél indult világhódító útjára. Mindezek részei Havanna történelmének, a városnak, ahol mintha megállt volna az idő. Repülési idő Havannába: kb. 12,5 óra, átszállási idő nélkül./ezt máshonnan szedtem/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:15

A Hotel National,AMINEK A KERTJÉBEN PÁVÁK SZALADGÁLNAK ÉS AHOVA NORMÁL FÖLDI HALANDÓ IS BETÉRHET EGY KOKTÉLRA.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:22

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:35

Az El-Nicho vízesés és környéke/ahol jéghideg a víz és kristálytiszta/
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 12. 15:47

A híres kép a forradalmár Castroról/Egy galamb szállt a vállára miközben beszédet mondott/
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég