Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 31. 7:57

Sziasztok Lányok!Mindent elolvastam és megnéztem,ha befejeztem a nyaralás,mégegyszer megnézem és elolvasom.Nagyon köszönöm a képeket.Ildikónak a választ. :flower1: :littlehearth: :flower1: Katának :flower1: :littlehearth: :flower1: is.Majd jövök,még egy kicsit nyaralok az uszodában.Dög meleg volt a héten.Szép napot.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 31. 8:50

Sziasztok Lányok! Lassan úgy kell kitalálnom melyik betű hol van, mert a fertőtlenítő leoldotta a feliratot..
Ildikó, biztos, hogy nem indulnék el a helyedben én sem, túl hosszúnak tűnik az út. Itt volt egy kis eső éjjel, de már szinte fel is száradt.
Totál lusta vagyok kimozdulni, fáj a tarkóm, s ez nem tetszik. Nem vagyok biztos magamban. Azt hittem megnézitek a linket, és írtok véleményt. Persze megint rábeszéltek, s én meg visszamondtam sms-ben a rendelést, mert kiderült, hogy így azzal a konstrukcióval amit nekem ajánlottak egy 1oo-al több. igaz 2 db címén de akkor is.
Szóval átgondoltam, miután kiderítettem hogy mennyi az alapár...Ezért nem szereti a Zepter kiírni az árakat, de kiszurtam felük és felírtam a face oldalukon a minimum árat! :)) ..ha annyira becsületesek akkor miért nem írják ki!miért kell privátban, meg megbeszéljük és hasonló szöveg. :( :-q és a többi.
amúgy 37ezer a szűrőrendszer cseréje! De az hogy már odaadtam anno a 2oezer Ft-ot az nem az ő saruk! elmehetnek a búsba!
Mert hogy már régen volt és hogy nem hivatalos papír volt róla írva! :-q


Paggy, olyan klassz az uszoda területe, s te is jól nézel ki, látni, az elégedettséget az arcodon, hogy tényleg élvezed ott a helyzetet, és ez a lényeg, nem a fürdés utáni frizura! Remélem még sok ilyenben lesz részed! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui: Mikor Pesten dolgoztam, rendszeresen mentünk a baráti társasággal a Palatinusra! Kis híján bent maradtam, mert elsodort az erős áramlat amit csináltak. Többet abba a medencébe nem mentem! x_x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 12:27

Paggy, megnéztem a tökös videót. Nagyon szépen befutotta már a hátsókertet. Jó sok tököd lesz őszre.
Ha már nem akarsz több termést, meg is ehetitek a virágát, tele van ásványi anyaggal. Illetve a felesleges
tökből töklekvárt is lehet készíteni például.

A mérges, vad, szenvedélyes felhőképek nappal szemben készülnek. Ma is hozok majd belőlük.

Anglia az érzékenyítés nagymestere, nem hiszem, hogy van még olyan ország, ahol ennyire adnak a "píszí"-re.
Minden téren igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek, kisebbségek
megsértését (hozok ma rá példákat). De a szellentős könyvvel nem ez a célja. Csak egy egyszerű szagolós
meséskönyv altesti humorral fűszerezve.

Itt is van, aki sok gyereket hív meg a szülinapjára. Én is láttam már a mekiben elkülönítve gyereksereget,
és a közelünkben lévő játszóházban is van két elkerített rész asztalokkal és székekkel az ilyen alkalmakra.
Ez biztosan otthon is így van. Itt látható mindkettő (az egyik kisebb, a másik nagyobb). Én is feleslegesnek
tartom ezeket a megabulikat, és már óvodás korban elkezdődik. Elég, ha egy szülő elkezdi, utána már senki
nem akarja lejjebb adni.

Spoiler: mutasd
Kép

Megnéztem a kompos videót is. Irigykedtem is egy kicsit, de csak egy kicsit. Az idén kimarad nálam a hajókázás.
Vác kimaradt az életemből eddig, ha máskor is jársz arra, csinálj még fotókat róla.

Lehet, hogy csak a meleg miatt nincs étvágyuk a nyusziknak?

Gyerekkoromban nekem se volt névnapom. Sokáig nem is ismertem más Ritát.

Nagyon tetszik a tökös-hintaágyas-locsolós-kosaras csendélet, de a cicás-hintaágyas-tökös se kutya, hogy egy
kis képzavarral éljek. :D Olyan békés mindkettő.

Hűsítőek a dunás képek. Nem baj, ha már sokszor hoztál hasonló fotókat. Mindig jó olyasmit látni képen, amit
a valóságban nincs szerencsém. Milyen fura csónakban széket látni! Gyönyörű a Szabadság híd szerkezete.

Kellemes "nyaralást", békés elvonulást, lazítást kívánok! Kata hsz.-ből tudom, hogy volt fürdés utáni képed is
kitéve, én már nem látom.

Kata, írtam már, hogy itt nem nagyon szokott villámlani, vagy dörögni az ég, ennek ellenére, amióta itt
vagyok már kétszer volt nagy égzengés és jégeső. A héten volt a második alkalom. Apró szemű (kb. borsó
méretű) jég esett megint, de most jóval nagyobb mennyiségben, mint a múltkor, és tovább is tartott a
dörgés-villámlás. Ketten voltunk otthon Lilykével, és ugyanazt tettem vele, mint a gyerekeimmel, amikor
kicsik voltak. Ölbe vettem, odavittem az ablakhoz, és együtt néztük a jégesőt, és hallgattuk a dörgést.
A jég verte a nappali ablakát, meg a párkányt, az elég hangos volt, de az ölemben nem félt. Folyamatosan
beszéltem hozzá, az egy kicsit elvette az élét a hangosságnak.

Ez az eső meghozta a lehűlést, amit sokan vártak már. Húsz fok fölé nem is ment azóta a hőmérséklet.

Igen, mondta a lányom, hogy mi történt Londonban, szerencsére mi ebből semmit nem éreztünk.

Mit mondtak Samuka betegségéről a gondozóban? Mire kell számítanod? A rohamok visszaszoríthatók gyógyszerrel?

Ezekért a szép színes felhőkért érdemes volt korán kelned. Igazán különleges a színük. A gyümölcsöktől meg
megindult a nyálelválasztásom. :D És még csak most látom a legutoljára betett színes felhőképeket!
Gyönyörűek!

Na, az ilyen fagyi minőséget hiányolom itt Angliában.

Én mondok véleményt a légtisztítóról: ne vedd meg! Minek? És ennyi pénzért! Nem látom semmi értelmét.

Ildikó, írtam már korábban is, hogy bár az én kertembe csak mezei nyulak jártak be, de a szemben lévőkbe,
amik jóval közelebb voltak az erdőhöz őzek, sőt vaddisznók is megfordultak. Mindig panaszkodtak az ott lakók,
hogy az őzek megdézsmálják a frissen kikelt borsót, salátát, a vaddisznók meg feltúrják a kertet. Az erdei siklók
is az erdő közelsége miatt fordulnak elő ilyen nagy számban az én falumban. Ugyanakkor olyan csodás dolog erdő
közelében élni. Én imádtam. Mindig frissnek éreztem a levegőt. Városi vendégek nagyon jókat aludtak nálunk.

A nagy melegben azért háromfélét is főztél, ez már valami. A főzéstől engem se tartott vissza soha a kánikula.

Nagyon szép szemvidító csokrot kötöttél!

Ildikó, Paggy,
kedvet hoztatok a fürdőzéshez. Paggy már korábban is beletette a bogarat a fülembe, akkor utána
is néztem, hol van úszási lehetőség a közelemben (Miskolcon). Később még körüljárom ezt a témát. Jólesne
úszkálni reggelente, ha nem is minden nap.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 12:29

Mindjárt hozom a képeket is!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 15:35

Haliho!Bekukkantottam.Már megint döglesztő párás meleg van.De ne a rosszat nézzük,hanem az itteni képeket!Most van időm nézegetni.
Kutyasétáltatás közben az egyik ház kerítésénél ki volt rakva jónéhány NŐK Lapja.Most,hogy jobban ráérek olvasgatom.Találtam érdekes cikkeket,amiket majd elhozok NEKTEK.Gondolom van akinek jár az újság,ám nem tudom utánanéztek -e az ott olvasottak egy részének.Jó kis szemezgetés lesz,természetesen és nyilván ,megszűri az olvasnivalót az érdeklődésem.Majd igyekszem sokfélét választani.
Most várom Rita fényképeit is.de előbb megnézem Katáét és Ildikóét.A jövő héten még "szabvadságon" leszek.
VISZONT LÁNYOK,NAGY HÍREM VAN!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
LESZ BUDAPEST 100 szeptember elején.Juhhhééé,megyek majd,ha az égiek megengedik!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:43

Angliában mindenféle fajta ember megtalálható mégpedig nagyon nagy számban. Ez köszönhető annak is,
hogy az egyik legnagyobb gyarmatosító ország volt. Itt nagyon ügyelnek arra, hogy soha senkinek ne eshessen
bántódása a neme, vallása, nemi hovatartozása miatt. Az egyenlő bánásmód minden téren látszik. Minden
reklámfelületen szerepeltetnek színes bőrű gyerekeket, felnőtteket. legközelebb fotózok egy-két ilyet is.
Most babákat hoztam az egyenlőség nevében. Már sok-sok éve nem jártam játékboltban, szóval lehet, hogy
otthon is vannak ilyen babák, mégis valamiért úgy képzelem, hogy ez a felhozatal inkább Angliára vagy
esetleg az USA-ra, talán a nyugat-európai országokra lehet jellemző.

Kissé molett kirakatbábut már mutattam, most hoztam testesebb Barbie-t is. Önmagában nem látszik molettnek
(szeretnék én ilyen testtel rendelkezni!), de egy átlagos Barbie mellett már látszik a különbség. Még pici pocakja
is van (a lila pöttyös ruhás és a kockás ruhás a molett).

Kép

Kép

Kerekesszékes, bőrhibás és kopasz Barbiek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Egy másikféle babából egész falnyi volt. A fehértől a legsötétebbig terjedt a bőrszínük, rengeteg árnyalattal.
Volt köztük szemüveges, törött kezű és lábú is. Sajnos nem tudtunk sokat fotózni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:44

Nem régen kezdődött a nyári szünet, ami itt 6 hétig tart, de az üzletek már tele vannak iskolai egyenruhákkal.
Az egyik reklám táblán figyeltem fel erre a sérült kezű kislányra. A másik táblán arról írnak, hogy az egyenruhák
nem károsítják a bolygónkat, mert fenntartható forrásból származó bio pamutból, a gombok és varrócérna
újrahasznosított anyagból készültek.

Kép

Kép

A postához hasonlóan a gyógyszertáraknak sincs már külön épületük. Egyes drogériák hátuljában kapnak helyet.
A háziorvosnál lehet kérni, hogy melyik üzletben szeretnéd átvenni a felírt gyógyszert, így ő oda fogja küldeni
a receptet. Ha esetleg ott épp nincs a gyógyszerből, elmehetsz másik üzletbe is, épp úgy, mint otthon. A lányomék
a második képen lévő Boots nevű drogériába szokták kérni. Korábban a Sainsbury nevű szupermarketbe kérték,
mert ez volt hozzájuk a legközelebb, de valamiért nem voltak vele megelégedve. A Boots nagyon hasonlít a DM-hez
és a Rossmannhoz, csak nem német, hanem angol cég. (A polcok még a drogériához tartoznak, a gyógyszertár a
mögöttük lévő falnál van, csak nem akartam direktben fotózni.)

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:45

Másodszor mentünk el Chesire Oaksba vásárolni. Először Lilykének néztünk cipőt a Clarksban (mivel nem
volt még nagy a választék - közvetlenül az üzletek újra nyitása után mentünk - online rendeltek neki
erről írtam is korábban), most meg a lányom szeretett volna táskát venni magának. A Chesire Oaks Anglia
legnagyobb dizájner outletje, de nem ez az érdekes benne, hanem az, hogy közel van, és nagy leértékelések
vannak éppen.

Két éve ezt írtam, és ezeket a fotókat hoztam erről az outletről:

Spoiler: mutasd
Sziasztok Kislányok!

Kevés időm van a fórumban maradni. Mindenki túl van a reggelin (itt negyed tíz van éppen), lassan indulunk.
Ma nem megyünk sehová, a városban fogunk nézelődni, sétálgatni. Tudtam, hogy elmaradok, ha itt lesznek
a nagyobbik fiamék is. Most a tegnapelőtti fotóimat teszem be, ami nem túl izgalmas, de mivel Anglia legnagyobb
"márkás" outletjéről van szó, mégis érdekes bizonyos szempontból.

Azzal kezdem, hogy sem én, sem a gyerekeim nem élünk a márkák bűvöletében. Azért vitt el ide a fiam,
mert szerette volna, ha ilyen hatalmas "outlet falut" is látok, ha már ennyire közel van hozzájuk. Azonkívül,
itt már eleve olcsóbb minden, mint az üzletekben, és most még leértékelések is vannak, szóval márka ide
vagy oda, megérte szétnézni.

Manchester és Liverpool két nagy és jelentős város Angliában. Warrington a kettő között helyezkedik el,
így jócskán részesül a két nagy közelsége nyújtotta előnyökből. Ez az Outlet falu is csak 15 percre van
tőlünk, és a Liverpool felé vezető úton, Ellesmere Port nevű település határában építették meg. A teljes neve
Cheshire Oaks Designer Outlet. A wikipédia szerint 145 márkának van itt üzlete. De nemcsak ruhamárkáról
van szó, van itt napszemüveg, édesség... stb márkabolt is. Ha már ennyi üzletet összehordtak egy csomóba,
raktak közéjük 20 vendéglőt, kávézót is. De mivel itt Angliában egész napra szeretik lekötni (marasztalni)
a családokat, párokat, ezért a bowlingpályától a mozikig, a kalandparkoktól a minigolfpályákig minden van.
De ha ez sem lenne elég, az outlet falu szomszédságában, egy szintén hatalmas bevásárlóközpont van, ahol
eredeti áron lehet vásárolni - bár most ott is leértékelések vannak. Csak át kell menni.

Azt hihetnétek, hogy ennyi üzlet, csak egy sokemeletes túlzsúfolt épületkomplexumban fér el, de ez nem
így van. A legnagyobb előnye ennek az egésznek, hogy tényleg olyan, mint egy falu. Csak földszintes épületeket
látni mindenfelé, így a tömeg nagy alapterületen oszlik el, vagyis sehol nem alakult ki emberiszonyom.
Nagyon kellemes, hangulatos, barátságos az egész. Nem hittem volna, hogy ilyeneket fogok írni egy ekkora
komplexumról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsi nagyon szereti ezt a márkát, a pénztárcája is innen van. Nagyon színes, vidám minden, ami itt kapható.
Sajnos most nem volt olyan táska, amit szívesen megvett volna. Illetve lett volna, de az nem volt vízálló, pedig
itt ez fontos szempont.

Ehhez a kékhez (a kép szélén nézegeti a lányom) hasonló táskája van már csak világosabb színben, nem akart
még egy majdnem ugyanilyet. A többi vízálló túl világos volt.

Ez a már meglévő táska :)) :

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Az üzlet és a választék többi része. Ugye milyen jó hangulatot áraszt?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:46

Még egy pár fotó Chesire Oaksból. Lilyke a cipők közt.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Ezek a kis bódék újrahasznosított hajókonténerekből készültek. Az asztalok és a székek pedig
fém hordókból.


Kép

Kép

De tetszettek a viaszos vászonnal felújított székek is:

Kép

Mint ahogy a Mowgli (Maugli) nevű éteremben lévő, a dzsungelt megidéző felfüggesztett székek is.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:47

Lilyke reszelt almás-kókuszjoghurtos zabpalacsintát reggelizik éppen. A zabpalacsinta összetevői:
banán, zabliszt, víz, pici szódabikarbóna.

Spoiler: mutasd
Kép

Nem szoktunk le a takarításról se:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Megyünk vásárolni, vinni kell a kis táskát és a kardigánt.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Egy hobbi bolt előtti kutyaitató. Az üzletbe kutyával is be lehet menni. :D

Kép

A városban csak a magyar, a szlovák és ebben a pakisztáni boltban lehet magyar paprikát venni.
Ez a csomag török országból származik, és a felirat szerint "magyar paprika" van benne (google fordítóval
fordítottam le). A lányom mondja, hogy a lengyel is magyar paprikának hívja a TV paprikát.

Kép

Nagy meglepetésre karalábé és főzni való kukorica is (csak a magyar boltban szokott lenni) volt itt a
pakisztáni boltban. Sok magyar jár ide friss gyümölcsért, lehet, hogy az ő kérésükre hoztak. A földön
vannak ládában, de legalább vannak.
Több dolog is van, amit mi használunk a főzéshez, de az angol üzletekben nem lehet kapni. Ilyen például
a zellergumó és a zeller levél is. Itt szinte csak szárzellert lehet kapni. Nem minden üzletben van karfiol,
kelkáposzta még kevesebben. Helyette a fodros kelt és a fekete kelt lehet kapni, amit legtöbbször turmixokba,
smoothiekba tesznek.

Kép

Kép

Színes festékkel lefújt tüskéjű minikaktuszok. Nooormáááliiis?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 1. 15:47

A fekete rizs valamikor az ázsiai uralkodó osztályok étele volt, innen ered a "tiltott rizs" elnevezése.
A ragacsos rizsekhez csoportjába tartozik. Nagyon jól keverhető a barna rizzsel, mert ezt is hosszan
kell főzni. Én is fele-fele arányban vettem mindkettőből. Borsó, zöldbab, hagyma, fokhagyma, kelbimbó,
só, őrölt kömény, bors és majoránna került bele. Kuktában készítettem, mindenkinek nagyon ízlett.
Elkészülve sötétlila színe lett a rizsnek. Biztosan furának találjátok az elkészült ételt, de tele van mindenféle
értékes dologgal, és nagyon finom volt. Lilyke is imádta. TÉNÉ

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztből készítettem pizzát. Fél kiló lisztből, víz és szójatej keverékéből, száraz
élesztőből készült. A fűszereket (oregánó, majoránna, bazsalikom, kakukkfű) a tésztájába morzsoltam bele.
Egy szögletes tepsivel és egy kerek pizzasütőlappal lett. A tepsis vastagabb lett, a kerek vékonyabb. Az ötlet
hirtelen jött, ezért azt tettem a tetejére, ami itthon volt: paprika, paradicsom, kukorica, hagyma, gomba
hirtelen összesütve. A lapokat félig megsütöttem, majd rátettem a feltétet, és egy rövid időre visszatoltam
a sütőbe. Ez is nagyon kapós lett! Ja, sajt helyett vegán parmezánnal szórtam meg, ami aprítóban őrölt
kesudióból, fokhagymaporból és sörélesztő keverékéből áll.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 16:00

Kedves Rita!Csak egy pillanat.Nagyon jó,hogy ilyen bőséges nézni-,olvasnivalót hozol.Sok mindent megtudunk Angliáról.Köszönöm előre is.Utólag pedig pláne!!!! :flower1: :littlehearth: :flower1: TÜZETESEN MEGNÉZEK MAJD MINDENT!!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 16:39

Kedves Lányok!Rita mai bőséges fényképenél hagyom majd abba az írást,mert annyira klassz és bőséges,hogy majd arra holnap írok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 16:45

Kata!Megnéztem a Lamolep gyógyszer,amit Samuka kapott, ismertetőjét.Epilepszia ellenes.De hát még nem állapították meg,mégis kapja?
Sikerült eljutnotok a THAJ ÉTTEREMBE?Írtad,hogy szeretnél elmenni.Samuka megeszi az ázsiai ételeket,sokon ragacsos szósz van és erős fűszerek.
Hajókázásról:Csak ajánlani tudom,már ha Samuka bírja,mert annyira jó a víz közelében lenni.Mindjárt megnézem,hogy lehet Gönyűre hajóval eljutni.
Érdekes a Hold a rózsaszín felhőkkel,a "gázkék" ég =)) a fehérekkel és gyönyörű a naplemente.Nekem a legjobban mégis a szőlőfotó tetszik,mert olyan élethű,közeli,hogy legszívesebben leszakítanék pár szemet róla.
Kata!nagyon jó érzés úszkálni az uszodánk finom vizében.ha nincsenek sokan/reggelente korán/ Floridában érzem magam,mert az uszoda mellett kis tó és erdő van.Közel laknak a lányomék is.
Azt mondom és is mint RITA,Isten őrizzen,hogy ilyen drága dolgot vegyél,nem fognak leszállni rólad!
Köszönöm a fotókat. :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 16:50

Tehát Gönyű:

https://www.gonyu.hu/latnivalok
https://partnerhajozas.hu/
Tehát lehet hajókázni.
Ildikó!Az én "tökeim" sütőtökök,HOKAIDÓ,finom ízű.
Sajnálom,hogy olyan messze van a termálfürdőtök!Busszal vagy esetleg kocsival lehet megközelíteni?
ZALAKAROSRÓL VAN SZÓ?????Nem is fájdítom a szívedet,hogy milyen jó az úszkálás.Nincs a közelben valamilyen kis tavacska?
Találtam egy ilyent:
https://szallas.hu/programok/gebarti-to ... szeg-p6461
https://aquatherma.hu/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 17:12

Rita!A mai képek előttire reagálok:
Nem hiszem,hogy túl sok tök lenne,mert ahogy látom több a fiúvirág mint a lány és fel is kell nevelni.Egy hosszú "csővezetékszerű" szár fut végig kacskaringósan.minél messzebb van ,annál nehezebb nagy tököt érlelni.
Vácról már csináltam fotókat,de majd legközelebb ,ha megyünk,teszek be frisseket.
Nem tudtam,hogy nem volt RITANAP azelőtt .Miért?SZENT RITA PEDIG HÍRES!!!
RITA
- a Margaréta (Margherita) olasz becézőjéből.
A név védőszentje Casciai Szent Rita, akit a reménytelen ügyek szentjeként is tisztelnek


https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-reme ... -szerzetes
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 17:21

Írtad,hogy 20C' körül van Angliában a hőmérsékelet.Bárcsak itt is...!Itt DÖG MELEG,PÁRÁS IDŐ VAN!!
Gyorsan beteszek ide egy cikkdarabkát,amit ma olvastam a Nők Lapjában:
Május 5.
Kép
Részlet a cikkből:

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 17:38

Angliában vacak a fagyi?Bár már a jégkrémről írtál.Biztos viszont,hogy a gyümölcskenyerek finomak.Tejszínt használnak a kávéhoz?
Uszoda:Mindenképpen.Kíváncsi vagyok milyen a miskolci uszoda.ÁM,ÁM,ÁM, a közelben van MISKOLCTAPOLCA!!!Milyen szerencsés vagy!!!!!!!!!!!!!
Kedves Rita!A mai sok szép fotót és a rengeteg klassssssz dolgot majd a jövő héten tüzetesen.Köszönöm szépen.megyek tovább "nyaralni". =)) =)) =))
További szép napokat MINDENKINEK!!De hűvösebbet. :-h Paggy %%- @};-
Rita!Megnéztem a városi uszodátokban a medencék hőfokát:
Télen is kellemes lesz:
http://miskolcisportcentrum.hu/kemeny-d ... ortuszoda/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 1. 17:53

Hú,de irigyellek Rita a BARLANGFÜRDŐÉRT!!!! :littlehearth: :flower1: :(( :))
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 1. 19:41

Sziasztok Lányok,! Igazán termékeny olvasni és néznivalót hoztatok! Élveztem minden sort, és mindenképet!
Lilyke meg ugye az aduász! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
De jó hogy ránéztem a monitor aljára, már csak 18 fok van és elállt az eső, így gyorsan ki is nyitottam az ablakot.
Milyen jó, hogy ennyi szép és hasznos dologgal bővithetjük az ismreteteinket!
A linkeket is köszönöm! Ma maradékot ettünk, ami azt jelenti, hogy a tegnapi finom pörkölthöz hozzáfőztem egy kis +
fűszerezéssel a rizst, a maradék uborkasalátát meg joghurttal izesítettem!
Jól bepakoltunk a kapott sárgabarackból.
Készítem Samunak a pancsivizet, lehet ma korábban el is alszunk, mert éjjel is megébresztett kétszer a vihar.
Nem volt itt vészes, csak éppen megébredtem rá.
Mindenkinek nagyon szép éjszakát, és kellemes hetet, hihetetlen hogy a mai nappal meg máris augusztus van!
ui.: nem veszem meg a készüléket. Olyan jó hogy bátorítotok hogy tudjak nemet mondani...A szerződést fel lehet bontani, bár szerintem nem fog neki örülni! Mert az sms ugye az még nem szerződésbontás. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 2. 12:20


A Koreai Kulturális Központ :Megváltozott mindennapok c.kiállítása/Megváltozott mindennapok címmel a koronavírus okozta, életünket teljesen felforgató változásokat kapta lencsevégre. /
......A Megváltozott mindennapok a koronavírus óta módosult hétköznapjainkat mutatja be. Park Hyeong-Ki a mindennapi élet finom különbségeit ragadja meg a jelen és a világjárvány előtti idők között. A kollázsokon keresztül Park a megváltozott mindennapok egy szeletét mutatja be. Első pillantásra a fotókon látható jelenetek hasonlítanak az általunk ismert mindennapi élethez. Közelebbről megnézve azonban egy teljesen más valóság tárul elénk, amelyet soha nem tapasztaltunk azelőtt. A különbség néha azonnal megmutatkozik a képen, máskor elrejtőzik. A megjelenített mögött megbúvó aspektus felfedezése a néző figyelmén múlik. ....
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. augusztus 2. 14:19

Talán emlékeztek az apró narancsokat termő törpefámra, ami szép terméseket hozott korábban.
Most virágzik, tömérdek virág van rajta, de a meleg miatt nem öltözik teljesen fehérbe, mint régebben. Gyorsan lehervadnak a szirmok, ezért együtt látni a bimbót, a virágot, és a szirmát vesztett terméskezdeményeket.
Az illat azonban fenséges, de azt nem tudom elküldeni, pár képet viszont igen.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 2. 17:08


Tekintélyes nemzetközi kutatócsoportok - javarészt nem a nagy nyilvánosságnak szánt jelentéseikben - olyan közeljövőt jósolnak a Föld és az emberiség számára, hogy legszívesebben már most a Marsra költöznénk. A katasztrófa-okok nagy részét természetesen mi magunk, emberek idéztük elő.
A Friderikusz Podcast vendégével, Buda Péter nemzetbiztonsági elemzővel ebben a szokásosnál hosszabb beszélgetésben a klímakatasztrófa, a népvándorlás, az iszlám terrorista radikalizmus, egy hagyományos világháború esélye, Kína expanziós politikája, a folyamatos orosz fenyegetés, a kibertérben zajló konfliktusok kérdése (zsarolóvírusokkal, kémszoftverekkel, dezinformációk tömegével), mind-mind szóba kerül.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 2. 17:24

Nem napi politika és nem is pártos,hanem "világelemzés".Eddig 50 percet hallgattam belőle.
Részlet /57perc53mp./
....Azt a fajta,most uralkodó kínai nacionalista politikát,amely egyáltalán nem a bezárkózó politika,amit mi elképzeltünk,azt felváltotta a dominanciára törekvés.
A Dél-kínai -tengeren:
Képprivate image hosting
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/a- ... erein.html
bonyolódik le a VILÁGKERESKEDELEM 40%-a/3,4 trillió dollár értékben/ezért ennek birtoklása nem pusztán regionális kérdés.Kína dominálni akarja és az USA ezt nem engedheti meg.......
https://index.hu/kulfold/2021/05/12/kin ... ai-tenger/
https://www.portfolio.hu/global/2021060 ... rol-487032
....a SELYEMÚT PROJEKT" is terjeszkedés része.Utakat,vasutakat kikötőket nyer meg azáltal,hogy hitelezi az adott országoknak a fejlesztést,akik majd a nem megtérülő beruházás és a magas kamat miatt nem tudnak időben visszafizetni,így átveszi tőlük.Megtelepszik az ellenfél térfelén.Cél az EU megosztása és ezáltal az USA morális és valós támogatásának/mármint ,amit az EU-tól kap-na/ a gyengítése......Nem beszélve az EGYETEMEKRŐl,ahol eszmeileg és valósan is megjelenik!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 2. 18:38

......Mi lehet a megoldás a fenyegető konfliktusokra, a klímaváltozásra és egyéb világproblémára?...-kérdezi Friderikusz
....A megoldást nem tudom,de az oda vezető út első lépésként ,a problémákkal való reális szembenézést látom......
Megzakkantam,amikor láttam,hogy az embereknek a vírushelyzet után a legnagyobb megkönnyebbülése az volt,hogy kiülhettek a teraszokra kávézni.....
Ez még szerintem/Paggy/is gyerekes hozzáállás,habár, hogy merek én komolyan véleményt alkotni mások viselkedéséről.
Még egy utolsó gondolat:
...A titkos szolgálatoknak mentesnek kéne lenni minden pártpolitikától,mert az állam legfejlettebb érzékszervének kellene,hogy legyen,hiszen az állam biztonságát/az összes ember és nem bizonyos pártállasú ember/védi.Ha pártos,bármelyik oldalon áll,akkor kontraszelektált,tehát nem a szakértelem ,hanem a lojalitás választja ki a tagjait.
Ezt mondom Lányok!!!!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 8 vendég