Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 17:31

Már nézem is és olvasom is mindet,mert holnap mégsem érek rá.Kata ,Samunak olyan fejformája van mint,mindjárt írom kinek...
Kitalálod kiről van szó?
Spoiler: mutasd
Kép

Spoiler: mutasd
/MAYDAY-ASHIN-Dabdi blogja/
Szóval oldalról mindjárt ő jutott az eszembe.Mindjárt mutatom oldalról.
Spoiler: mutasd
Kép

Hasonlít?Nem?
Most "megyek" olvasni és nézni. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 18:05

Mielőtt időrendben reagálnék szeretnék mutatni valamit Rita ablakmögötti képéről.
Itt van Rita képe:
Kép
Nekem pedig azonnal beugrott a Nemzeti Galéria Praeraffaeliták kiállítása.Szinte olyan a hangulata Rita 2 képének,mint a kiállítás képeinek.
https://www.google.com/search?q=preraff ... BoilGJ_P0M
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 18:12

https://www.magyarkurir.hu/hirek/uj-ele ... gallerybol
Kép
Ez itt a bal oldali kép:
Kép
„Valami újat szeretnék” – énekelte egykor Zorán a Metro együttes koncertjén. Sokszor tényleg elég már az állóvízből, a régi beidegződésekből, az unalomig ismételgetett témákból. Így volt ez a 19. század közepén is, 1848-ban, amikor elzúgtak Európa forradalmai, ahogyan Petőfi fogalmazott. A változások hatással voltak a művészekre is, egyszerre minden megkérdőjeleződött.
Új értelmezésekre volt szükség a változó világ megértéséhez. Három angol festő: Dante Gabriel Rossetti, John Everett Millais és William Holman Hunt megalapította a Preraffaelita Testvériség nevű csoportot. Az r betűk miatt még kimondani sem könnyű a szót, sőt, első ránézésre értelmetlennek is tűnhet. Azt jelenti: visszatérés a Raffaello művészetét és korát megelőző időszakhoz.
....A preraffaeliták azért kedvelték jobban a Bibliát más irodalmi forrásoknál, mert az ókori történelem lenyomatát, egyetemes igazságokat láttak benne, és új életet leheltek azokba a történetekbe, melyeket a modern élet szempontjából fontosnak gondoltak. A testvériség tagjai a hagyományos, idealizált ábrázolásmód helyett természet és modell után dolgoztak, és aprólékosan megfestették a jelenetek minden részletét.
/Új életet lehelni a történetekbe – Preraffaeliták a Tate Galleryből/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 18:38

Most pedig időrendben reagálok.
Ágika!Élvezettel olvastam a beszámolód a festéstanfolyamról.Tanulás/festés/,finom ételek,jó társaság és kínai teáskészlet!!Mi lehet ennél jobb????? :-bd :flower1:
Kata!Köszönöm,hogy válaszoltás a kovácsoltvas kapuról feltett kérdésemre.A kanadai sütőtök a legfinomabb,mert édes.Most tudtam meg TŐLED,hogy be kell sózni.Köszi.Kíváncsi leszek a kovászos kenyeredre-és a tapasztalatokra is!!!
Rita!
Igazad van,a legjobb fodrász törődik a vendéggel.Szinte egy masszázs+meditáció+pszichoterápia egy fodrászhoz menés.Gondoljátok el-ÉRINTÉS!!!BVan olyan ember,főleg idős korban,hogy senki sem ér hozzá,pedig milyen fontos!!!!
A tökfotók tényleg a konyhámban készültek.Rita!Csak egy egyszerű égő kérdése ez a szép fény.Mindjárt ki is megyek a konyhába és lefényképezem,hogy lásd.Normál foglalatban van.
[Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 18:45

Rita!Nagyon klasszak a levágott fűből készült táskák.Mindjárt jövök leviszem a kutyát.CSODÁLATOSAK AZ ÉTELFOTÓID!!!!!!!
Ági!Hasonlóan írsz rondán,mint én.És a K betű kanyarítása néha ha sietek is hasonlít:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 19:22

Kép
Kép
Vicces ugye? :)) :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 19:27

Kata!Fantasztikusan szépek a növényfotók!!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :) Képzeld a nagy tök melletti növény a csarab.Elég drága pedig nagyon egyszerűnek látszik.Vagy esetleg az ERICA nevű növény?
https://www.kifli.hu/78486-csarab-callu ... QIQAvD_BwE
IGEN AZ ERICA és nem csarab.
Menj csak menj Kata!Most van az előadásotok ugye?És HÚÚÚÚÚ,ezek a felhők!!!!!! :-bd :-bd :-bd
Kép
A dupla krémesből mindjárt 2-t is megennék,ha lehetne. :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 13. 19:36

Micsoda kis mini virtuózok vannak! Fantasztikus! Majd még mégegyszer meghallgatom, de kezdődik az esti tennivalók hada!
Milyen jó kis montázsokat tudsz csinálni! Remek lett a 3-as kép mindegyik más, mégis a sugallata szinte egy. ;)
:x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 19:56

Kata!Itt egy újabb hasonlóság:2 kép ,az egyik egy fotó a TIED,a másik egy különleges kép Csontváry Kosztka Tivadartól.Címe Sétakocsikázás újholdkor....
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 20:12

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 20:19

A HOLDAT valahogy nem tudom felrakni:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 20:25

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 20:33

Jó sokat vacakoltam vele,így lehetne jobb is az eredmény!!Lényeg a Lényeg,hogy hasonló hangulatú a 2 kép. :flower1Kedves Ildikó!Jól sikerült a FELHŐ és Víz festményed.Köszönöm,hogy beraktad. ^:)^ :flower1: A bukták pedig igencsak ínycsiklandóak!Jöhetne egy tepsivel ide is!!!!
Lányok!Hozok néhány szerény fotót még.
Ablak bentről és nappal:
Kép
Ablak kintről-este.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 20:59

Kitty cica az ölemben.
Kép
[url=https://postimg.cc/fSXQ1PhL]Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 21:01

Most pedig 2 videó jön .TÉVESEN MONDTAM:A NYULAK ALÓL A SZALMA KERÜLT BELE
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 21:11

ÖRÜL A SZÍVEM.Ez a videó 6 évvel később készült mint az előző és Mary Owens még mindig táncol!!! :-bd :-bd :-bd :ymparty: :ymparty: \:D/ \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 13. 21:14

Kép
Sziasztok,jó éjszakát!Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. október 13. 22:42

Sziasztok Lánykák!
Hát ez a két hetes kurzus kicsit megbolonditja a napjaim, de azt hiszem élvezem. Csak megőszülök.
Még jó, hogy alapot ad hozzá az előtte tanultak, vagyis inkább hallottak. :-)
Igy még mindig nem tudok normálisan nézelődni, mert ma kalligráfia és festészet után az érzékelőim kiakadtak. Fél ötkor kezdődött. Négykor meg a Szerbiában, vagy Kinában levő nyelvi óra. Fél ötkor úgy néztem a képernyőt, hogy a gépen ment tanár úr, a tv-n meg a nyelvi óra. Tiz perc volt az átfedés. :-) A fiam mondta, anya igazi egyetemista vagy. Hááát bolondulok is meg.
Úgyhogy lányok várjatok rám, egyszercsak jövök.
Paggy a mostani oldalt ovastam csak és látom,hogy megint táncolunk. :-)
Az irás összehasonlitásán jót mosolyogtam. Tényleg ez a rondábbik irásom. :-)
Kata fotóit és az összehasonlitást is hogy össze tudod hozni!
Ügyes vagy!
Megyek vizszintbe. Holnap két nyelvi óra, ráadásul három festészetes órával vagyok lemaradva és rájön még kalligráfián a fűirás. Ó, jajj, nekem!
A fűirás az az, amikor tényleg táncol az ecset. Sitty, sutty és kész a karakter. Aztán ember legyena talpán aki látja mit takar. :))
Jó éjt mindenkinek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. október 14. 3:31

Lányok!Nem tudok elaludni,mert későn ittam 1 kávét.Ezt az édes -vicces videót néztem.Muszáj megmutatnom,mert jókat lehet vigyorogni rajtuk. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. október 14. 8:22

Jó reggelt kedves Lányok! ~o)
Nem is tudom hol kezdjem vagy folytassam! A lényeg, hogy annyira elkapott a gépszíj egy történetnél, hogy lemaradtam a vetítésről, és a közepénél meg már nem akartam szégyenszemre bekapcsolódni! Hát ilyen többet remélem nem lesz!
HOgy az ember ne tudjon magán ennyire uralkodni!!!! Szégyen!!! x_x :-q :-ss

Ez már akkora függőség hogy csak! Még magam előtt is szégyenkezem. Mert hogy a szombatiról néha lemaradunk, az nem annyira gáz, mert kiteszik a youtubra és az ATV-n is ismétlik. Kár, hogy nem vagyunk a TV tulajdonosai, csak részben, így nincs beleszólásunk milyen műsorok fussanak rajta! De még mindig jobb mint az RTL: Mellesleg nincs is időm tv-ni!
Mire elolvasom a híreket, meg egy két fontos dolgot ami érdekel már kész is a napom.
Amúgy meg sajnos csak a rossz hírt tartják hírnek, 90-10%-os aránynál mit nézzek, hogy rossz kedvem legyen? Juszt se!

Paggy, milyen érdekes dolgokat találsz, Nem is gondoltam volna ilyen összehasonlításra, de tényleg érdekes!
Amúgy kb 10 percig volt ott a hold, ha éppen akkor nem kapom le akkor nem sikerül. Sajnos ez a készülék sem adja le tisztán amit látni, vagy érzékelni lehet, de hát ez van.

Cicó milyen édesen bújik hozzád. Nagyon aranyos kis pofija van. :flower1: Nagyon szép a lámpás kép is, itt a Bánon is van valakinek felszerelve, mert biztosan nem a függöny színe jön át így. :)

Kicsiket később nézem meg, megmutatom majd Samunak is, mert most még alszik. MOstanában éjjel többször fenn van.

Ilyenkor csak olvasok! :-bd ~o)

Ági, olvasom, hogy ugyancsak megpróbáltat a technika, csodálom az időeltolódást! Nem lehetett azt korrigálni?
Mindenesetre az tuti hogy még így sem tudsz unatkozni! Mindenesetre csodálom a bátorságodat és az ügyességedet.
Azt hiszem a nagy elfoglaltság miatt néha nem ártana ha 36 óra lenne egy nap.

Izgatottan várom a további híreket!
Közben Samu felébredt, s már túl is vagyunk a turmixos reggelin! Mindenkinek szép napot a továbbiakban!
itt 4 fok van.! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 14. 18:56

Sziasztok Kislányok!

Ági,
én is pontosan így gondolom a jó hajmosást, hiszen magamnak is így csinálom, ahogy leírtad.

Én is megérzem, ha nem otthoni dolgot eszem. Pár napja elcsábultam, és vettem egy zacskó Chio
chipset. Be akartam osztani, és három részletben megenni, de persze nem sikerült, megettem az
egészet egy ültő helyemben. A sok só meg fűszer (paprikásat vettem) egész éjjel marta a gyomromat.
Nem volt vészes, de ha felébredtem éreztem. Így jártam. Még Angliában a vejem hozott poharas
instant kimcsilevest egy manchesteri koreai boltból. Örömet akart okozni, hát öntöttünk hozzá
forró vizet, és bekanalaztuk. Na, az még a chipstől is jobban marta a gyomromat.

Spoiler: mutasd
Lilyke reggel fél nyolctól fél négyig van a bölcsiben. Az első héten sírdogált, amikor otthagyták,
de a legnagyobb sírást akkor rendezi, amikor délután meglátja az anyját. Azt mondja a lányom,
hogy amint meglátja, rátör a zokogás, és amikor ölbe veszi, az az első, hogy mutogat a fogasra,
ahol a hátizsákja van és az ajtóra, jelezve, hogy minél gyorsabban menjenek haza. Azt mondják
a gondozónők, hogy napközben néha elpityeredik, olyankor ölbe veszik, és elterelik a figyelmét.
Az étkezés terén minden igényt kielégítenek. Van vegán opció is. Nem téné, de ez azért nem baj,
mert olyan vegán alapanyagokhoz is hozzá kell szoknia, amit otthon nem adnak neki, például vegán
sajt, aminek az alapja a kókuszzsír, vagy a fehér liszttel készült tészta, pita vagy lasagne tészta.
Ki kell alakulnia olyan baciknak a bélrendszerében, ami ezeket is képes lebontani, hiszen amíg
napközben nem otthon tölti a mindennapjait, addig ezeket nem lehet elkerülni. Otthon továbbra
is a téné szerint étkezik. A lányom azt kérte még, hogy ne adjanak neki cukros dolgokat. Úgyhogy
amíg a többi valamilyen snacket eszik, addig Lilyke gyümölcsöt kap. Inni csak vizet kapnak.
Minden nap adnak egy kis jelentést róla, hogy mivel játszott a legszívesebben, milyen "foglalkozásokon"
vett részt, mit és mennyit evett, mennyit aludt.


Te egy világpolgár leszel! Szerbiai szervezésű kínai előadások! Ez igen! Nagyon izgalmas ez az egész.
Milyen jó, hogy van internet! Online össze lehet kötni világokat.
Most jutottam oda, ahol írod hogy sztereóban hallgattad és nézted a nyelvórát meg a festészet órát. :D
Tényleg nagyban nyomod! Én is csak azt tudom írni, hogy "Hajrá!".

Kata, de gyönyörűséges virágfotókat hoztál! (Szerintem rossz helyre tették az orvosi zsálya táblácskáját.
Az a növény rozmaringnak tűnik. :D ) És megint süti! A krémest választanám, és meg is enném
most azonnal. Kicsit várnék, és a másikat is befalnám. :))

Nagyon jól eltaláltad a felhőket is! Az különösen jó lett, amikor egy repülő készül belerepülni az
egyik bárányrétegbe.

Szegény Samu! Biztosan a nagy zaj zavarta meg. Szerencsére mindig akad a közelben egy segítőkész
ember. Ez nagyon jó dolog.

Az avokádót nem szabad főzni, nyersen fogyasszátok el. Ha kettévágod és kiveszed a magját, kanállal
ki tudod szedni a húst a héjából, ezután villával törd össze. Ha esetleg látsz barnás-szürkés foltokat a
húson, a kanállal kapard le, de ha egy kicsi rajta marad se lesz tőle bajotok. Magában is meg lehet enni
pirítósra vagy csak úgy a kenyérre kenve, de ha egy fél lilahagyma és egy fél paradicsom húsát apróra
vágod és belekevered még finomabb lesz. A paradicsomnak tényleg csak a húsa kell, a leveses magvas
rész eláztatja a krémet. Az avokádó levegővel érintkezve megbarnul, úgyhogy ha felvágsz egyet, az
egészet érdemes megenni. Kettőtöknek nem lesz sok.

Megcsináltam tegnap a sós vízben főtt bulgurt. Alaposan (háromszor) megmostam fél bögre bulgurt,
és fagyasztott borsó+zöldbab társaságában beleöntöttem a lobogva forró vízbe és készre főztem. Pár
perccel tovább főtt, mint a rizs szokott. Kóstolgattam, amikor puha lett leszűrtem, lecsepegtettem,
és egy edénybe öntöttem. Utólag még kellett rá sót tenni. Fél bögre elég kettőtöknek egyszerre. Ha
befejeztem az írást hozok róla fotót.

Nálunk reggel nem volt most olyan hűvös, mint tegnap, délután meg megint kisütött a nap, kifejezetten
jó idő volt.

Ildikó, nekem már most nagyon tetszenek a felhőid. A fasor tükröződésénél nagyon kel figyelni,
hogy épp milyen nagyságú és színű fa tükröződik a vízben.

Nálad is sütiii! A túrós batyut is nagyon szerettem, meg a buktát is. Mennyit csináltam én is, amíg
együtt volt a család. Én se cukroztam meg.

Paggy, Kata! Aranyosak vagytok a felajánlásotokkal! Korábban pár fordítótársam is megtette, de az ő
segítségüket is hálás szívvel utasítottam vissza, ugyanis nem kerül túl sokba a fórum üzemeltetése. A
fórummotor ingyenes, csak a szerverért kell fizetnem havi kétezer forintot. Egyszerre egy összegben
szoktam kifizetni a 24 ezer forintot, és el is van felejtve egy évre. Köszi még egyszer a felajánlásotokat!

Paggy, én is olvastam a koreai sorozat sikerét a Netflixen. Te láttad már? Tetszett?

Igen, én is megfigyeltem már, hogy sokszor a nép elé vetnek egy témát, megnézik, milyen lesz a visszhangja,
majd aszerint alakítgatnak rajta.

Tényleg mennyire hasonlít az írásotok az Ágiéval!

Nem hallottam még eddig a preraffaelitákról, de tényleg emlékeztetek az ő műveikre a sok növény miatt. :D

Igen, tudom, hogy csak egy egyszerű égő, ami a konyhádban van, de mégis olyan nagyon szép meleg fénye van.
Lehet, hogy a konyhád sárga fala is befolyásolja. A lila fény is nagyon tetszik!

Hű, de szépek lesznek a tulipánok tavasszal! A szomszéd virágai is szépen megnőttek. Mi lesz a sufni helyén?
Befüvesítitek? Én Margitkánál szagoltam érett komposztot, megértem a lelkesedésedet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 14. 18:57

Mindjárt hozok fotókat is, de megint át kell töltögetnem a telefonról, meg a fényképezőről.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 14. 19:40

Már hamarabb ki akartam próbálni Katának, hogy hogyan kell tűzhelyen elkészíteni a bulgurt,
amikor kiderült az eddig elképzelhetetlen dolog: nem volt itthon egy deka bulgur se. Szerintem
még az utazásom előtt fogyhatott el, és feleslegesnek tartottam pótolni. De mivel a víz már
majdnem forrt, gondoltam egyet, és megmostam egy fél bögre hajdinát. Úgyse főztem még azt
se tűzhelyen. Borsót is tettem bele. Nagyon fincsi lett, de továbbra is a kuktánál maradok.
Egyrészt kényelmesebb, másrészt nem lesz ennyire száraz pergős se a bulgur, se a hajdina. Így
olyanok voltak, mint a vízben főtt rizs, amit persze nagyon szerettem addig, amíg ki nem próbáltam
máshogy főzni.

Sütőben sült zöldségek szintén sütőben sült karfiollal és brokkolival és borsós hajdinával (hajdi-bizi :)) )
A zöldségek balzsamecettel szójaszósszal fokhagymával és kakukkfűvel sültek. A brokkoli és a karfiol
hummuszos sörélesztőpelyhes szójajoghurttal lettek nyakon öntve, mielőtt a sütőbe toltam volna őket.

Kép

Babfasírt párolt lilahagymával és borsós zöldbabos bulgurral. A babfasírtban reszelt répa, reszelt gomba,
vesebab, hagyma, fokhagyma petrezselyem zöld, kevés bors, só, őrölt kömény van. Kipróbáltam, hogy
milyen lesz, ha picike labdacsokat és rudakat formázok a masszából. Még jobban ízlett! Mostantól
így készítem. A lilakáposztát sóval és balzsamecettel ízesítettem.

Kép

Karfiolleves gazdagon. Karfiol, répa, petrezselyem, zeller, karalábé, borsó, hagyma, fokhagyma, zeller zöld
és petrezselyem zöld van még benne. Bár nem látszik, de mandulajoghurttal habartam be. A mandulajoghurt
natúr, nem ízesített. Csípősen szeretem a leveseket, csilipehely darabkákat szórtam bele.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 14. 19:43

Előkarácsonyi hangulat. Fenyőágak a felkelő nap fényében, erősen zoomolva.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. október 14. 19:59

Rengeteget gyakorolok a gelli plate-tel. Ezt a három művemet már meg merem mutatni. Még nincsenek készen,
ezek csak gyakorlások. Gazdagabbak lesznek a munkáim, csak minden fázist ki kell gyakorolnom. Ezekhez
akrilfestéket, a kisebbik gelli plate-met, és stencileket használtam. Ecset nem volt a kezemben, a festék a
gelli plate-tel van felvíve a papírra, a gelli plate-n pedig linohengerrel kenem szét. A stencileken vagy festékes
gelli plate-tel kenem át a festéket, vagy az apróbb és kisebb mintáknál kozmetikai pamacsokkal.
Az két felső képen fekete elmosódott mintákat is láthattok. Az saját készítésű "nyomdával" nyomtattam oda.
Direkt elmosódottak, és kidolgozatlan hatásúak.
Elfelejtettem írni, hogy néha a linohengerrel is belehengerelek egyet a műbe, főleg, ha valamelyik minta
nem tetszik, vagy nem jó helyre került, vagy meggondoltam magam a színét illetően.

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 14 vendég