Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 18:13

Gyorsan visszajöttem elolvasni rendesen amit írtatok,mert vasárnap megyünk a kutyáért és addig......jó alkalom lesz,hogy mindent átnézzek a lakásban , összerámoljak,nagyon kitakarítsak.Mire jó egy örökbefogadás?A "világvégére",pesti viszonylatban,kell menni érte.A lányom elvisz,mert neki van GPSZ-e
Picit be vagyok kakilva, bár minden kutyám keverék és félig menhelyes volt ,DE VOLT MELLETTE MÁSIK,aki rajtam kívül, oktatta az új jövevényt.Kíváncsi lennék Ági tapasztalataira mi volt amikor Ramost elhozta!.Már nem emlékszem,hogy mit írt ,mert elvoltam azzal,hogy csodáltam milyen szép kutya.
Most elolvasom,hogy mit írtatok.
Ági!El sem tudom képzelni,hogy lehet ezzel az ecsettel festeni!?Biztos kéz kell hozzá,hogy akkor emeld fel az ecsetet ,amiikor kell?Néztem a kalligráfiát is,oda pláne!!!!
Ágika!Csinálj majd megint madárfotókat,ha tudsz,légyszíves!Esetleg pici videót?Itt Budapesten majdnem mindig zaj van,így kimaradunk a természet igazi hangjaiból.Jó,jó néha a parkban ,vagy a "csicseribokornál "hallok,de különben nem.

Rita!Kíváncsi leszek a lekakilásmentes madáretetődre!LESZ ILYEN????A múltkori madárképek olyan jók voltak.Élesek.
Elolvastam,amit a gimnáziumról betettél.de jó,DE jó!!SOKHELYEN VAN ILYEN KIVÁLÓ iskola,CSAK HÍRDETNI KELL,A hírét kell vinni.mI pESTEN AZT KÉPZELJÜK ILL.ÉN NEM ,HOGY MI VAGYUNK /BP./A VILÁG KÖZEPE MAGYARORSZÁGON!!OLYAN ARANYOS VOLT AZ ALBÉRLŐ SRÁC.
-NEM IS TUDJÁTOK MILYEN JÓ NEKTEK,HOGY 9000 ft-ért, 1 hónapon át ,fel-le utazgathattok!Nálunk,Debrecentől 30km-re,napi 2 busz jár.Reggel 1 és du 1.-
Tudom és értem ,de sajnos nem tudok segíteni ezen a helyzeten.Úgy kéne ,mint Ausztriában.Ott nem 1 központú az ország.Bécs szép és nagy,de Insbruck,Salzburg.......is gyönyörű , vonzó és nem csak a hegyek miatt.
Kedves Ildikó!
Sajnos a kézi munka,még ha ilyen magasszintű is,mint a húgodé,nincs rendesen megfizetve.Tudom,mert én is végeztem egy gyorstalpaló 5 kismesterséget oktató tanfolyamot.Rengeteg vacakolás van vele és nem kérhetsz annyit,amennyi időt ráfordítottál.Ildikó!Hogy megy a festés a rossz időben?Tényleg, kályhád van vagy központi fűtésed?Milyen most a kerted?Szép közeli fotókat lehet csinálni az esőcseppes fákról,bokrokról.Csak vigyázz el ne csússz! [-x :flower1:
Mióta 2x eltört a karom,óvatosabb lettem.Idegesítően nyanyás!!!Tipegek-topogok. :(( :(( :(( NEM AKAROM!!!!!!!! Más lehet öregecske,de én, a "NAGY VALAKI" =)) =)) =)) már csak nem!!!! [-x :)) A páromon látom,hogy meg van döbbenve magán,amiért öregszik.Szerintem belül kétségbe van esve és bizonytalan,mint mindnyájan.CSAK az idegesít,hogy úgy csinál mintha nem,s ez rosszabb.Jókat röhöghetnénk magunkon.Persze egy nagyon klassz ember.ÉN MEG MÁST IDEGESÍTEK.Na most nem foglalkozom a problémával.
Láníok!Most 7 óra,úgy sem csinálok már semmit,lehet hogy felteszem a sétát.Jó sokáig fog tartani./Vacak lett a krumplis lángosom,mert túl sok krumplit tettem bele és az felszívja az olajat./--Most összeszedem a feltennivalót.Jövök hamarosan.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 29. 19:51

Paggy gratulálok, biztos sikerül jól beidomÍtanod a kutyuskát. Lehet, hogy írtad, de nem tudom mennyi idős a drága. Negróval olyan sokat "beszélgettem" 10 év alatt, hogy mindent ért. Kézlegyintést is érti. Fantasztikus kutya. Megérteti magát,ha ki akar menni, vagy bejönni, vagy enni kér még, és sok mást is. Lehet, hogy csak én értem, mert én foglalkoztam vele a legtöbbet.

A lakásunkban két kazán van, az egyik gázkazán, a másik vegyes tüzelésű. A vegyeshez fát kell venni, hazaszállítás, felvágás stb. /ezt unokám intézte, a felvágásban segítettek neki a munkatársai, és a barátnője. Ő gépészmérnök és most végzi a 2 éves mesterképzőt, így nagyon elfoglalt, futásban van mindig Győr és Zeg, a munkahelye között. Eddig még a fával nem nagyon fűtöttünk,csak gázzal, mert biztos lesz még hidegebb és akkor a fafűtés jobban bemelegíti a lakást.Amúgy kevésnek találom a fa készletet.

Én a csúszós utaktól félek legjobban, mert már eleget estem, és a csontjaim is eléggé rozogák. A kert ásása végig nem történt meg, csak annyi, amennyit elsőre elterveztem. Az is lehet, hogy semmi sem lesz beleültetve, attól függ, hogy milyen leszek tavasszal.
A festegetés most nem éppen a legjobb, a fényviszonyok miatt.
Találtam egy egész alakos képet magamról, éppen a kefekötő szobránál, azt hiszem 2 évvel ezelőtt készült. Valahova letöltöttem, ha megvan felteszem.

Szép estét mindenkinek. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:10

Kedves Ildikó!Ezt nem hiszem el!!!Ezen a képen tényleg TE vagy?Miért írsz akkor úgy,mint egyidősebb hölgy???Te még egészen fiatal vagy.Bár tudom,hogy az ember belülről "leéli " magát.Függ a habitusától is/önmarcangoló-vagy kiadja a mérgét/.Gratulálok fiatal hölgy :-bd .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:12

Kedves Lányok! A most következő képek kb 3 hete készültek.Verával elmentünk megnézni közelről a városban fellelhető színes tűzfalak egy részét.Útunk során,bár csak pár utcányi távot mentünk ,sok érdekeset láttunk.A tűzfalak környezetét is lefényképeztem.A tűzfalak nagyrészt a VII. kerületben vannak.
Indulunk a Deák tér sarkéból,majd a zebrán átkelünk.
Kép
Kép
Itt a VÁROSHÁZA sarkánál van egy a régi épületet ábrázoló kép:
Képbest bff poems
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:38

l Már írtam róla,mégegyszer beteszem:
https://www.turistamagazin.hu/hir/szine ... budapesten
Ennek nyomán indultunk el felkeresni néhány helyet, a valóságban megnézni a falakat.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 29. 20:44

Paggy miért
Spoiler: mutasd
gondolod,hogy idősebb hölgyféle dolgokat írok? Miből származik a megállapításod. Mi az a kor amihez ezt gondolod?
Nálad azért jó pár évvel idősebb vagyok.Nem szeretem az öregasszony öltözéket. De van fekete ruhám is, nem hordok kendőt. Van bakancsom is. Körömcipőt már nem tudok viselni, mert évek sora alatt a gerincbetegségem nem engedte meg. Nadrágos vagyok általában emiatt, mert így sportcipőben járhatok, ami nekem kényelmes. Valahol van ezévi fotóm is. Igaz csak az arcom látszik,a hajam ősz, mert nem festetem, mert meguntam már, és semmit sem segített, ill. nem rontott rajtam az ősz.. Kérdezz bátran, nincs titkom. Általában modern felfogású vagyok, ismerem a reikit, I-II. elvégeztem. Szoktam magam kezelni és anno a férjemen kívül más személyeket is. Egy ideig nemrégiben lakáshoz voltam kötve, mostanában a covid tart rabságban.
A kertészkedés kimerül a kis konyhakerti növények vetésében gondozásában,szeretem a virágokat, hosszabb túrákra nem tudok menni, mert ugye vissza is kell jönni, és azt megszenvedném következő nap.
Érdekel a festészet, a rajzolás, és az okkult tudományok.
Ez vagyok én.

"Istenedhez, angyalodhoz, nem választott akarathoz,
álmaidhoz, szerelmedhez, maradj mindig hű magadhoz."
/József A/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:46

Átmegyünk a másik oldalra és a Dob utcában ,Kazinczy utcában és a Király utcában bolyongunk
Kép
Kép
Vezetett sétánkat a Dob utca 4. szám alatti háznál kezdjük. A tűzfalán található festményről, ha erre sétáltam, mindig Orson Welles Aranypolgár című filmje jutott eszembe. (Mondjuk, azt nem nagyon értettem, miért került épp ide a filmművészet eme örök klasszikusa, de a fekete-fehér, bajuszos férfifej a színes galambokkal és a kubista nőalakokkal nekem belefért egy szürreális Aranypolgár-értelmezésbe.) Ám ilyenkor jön jól, ha velünk van egy, a témában jártas ember, aki ismeri a festmény történetét és keletkezését. Ennél az alkotásnál bizony fontos, miért készült, miért áll itt az egykori zsidó gettó falának közelében. Mint túravezetőnktől, Borbálától megtudtuk, ez a festett tűzfal Ángel Sanz Briz (a „budapesti angyal” névvel is illetett) spanyol diplomatának állít emléket, aki a II. világháborúban mintegy 5000 magyar zsidót mentett meg a holokauszttól azzal, hogy számukra spanyol útlevelet biztosított. A festményt a neves spanyol street art művész, Okuda San Miguel (Okudart) készítette 2017-ben a spanyol nagykövetség felkérésére.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:51

Drága ildikó!
Spoiler: mutasd
Ne hogy megsértselek!Csak azt írtad fáj a lábad.Ehhez társítottam az idősebb kort.Bocsánat, a képen egy fiatal hölgyet látok..Ettől még rengeteg baja van-lehet az embernek.Örülök,hogy megismerhettelek. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:55

Kép
Teniszpályányi Rubik-kocka

A következő tűzfalfestmény, amely megállításra késztet, a Rumbach Sebestyén utcában vár ránk, egy óriási Rubik-kocka képében. A Rubik-évben, 2014-ben került ide a TűzfalRehab Erzsébetvárosban elnevezésű program eredményeként, a Neopaint Works alkotócsoport jóvoltából. A 250 négyzetméteres falfelületen terpeszkedő kocka színes, festett körökből épül fel, és azzal az izgalmas vizuális megoldással él, hogy amennyiben közel megyünk hozzá, egymásba mosódnak a körök, viszont ha kellően eltávolodunk tőle, összeáll a kép, azaz a kocka. Sőt, ha a mobilunk kameráján keresztül nézünk rá, még 3D-s változatban is láthatjuk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 20:59

Kép
A Kazinczy utca 43. szám alatt, a Mika Tivadar mulató „Nagy falaként” híresült el a gigantikus szürkemarha-látomás, amelyet talán a Mika Tivadar udvarából lehet a legjobban megcsodálni.
Kép
A késsel-villával füvet falatozó, lila, hímzett, cifraszűrös séfruhába bújtatott szürkét mindenki értelmezheti kedvére
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:06

Ugyanitt az udvarban ,ami romos,található a következő:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:10

Még szintén a Kazinczyn, alig pár háztömbbel odébb virít 100 négyzetméternyi falon az AkaCorleone néven alkotó portugál művész magyarnépmese-adaptációja. Holló Jankó történetét foglalja össze egy nyomokban szürrealizmust is tartalmazó, sokszínű montázsban. Van itt minden, mint a mesében: síp, hangya, holló, hal, királykisasszony. A falfestmény 2015 óta színesíti a Kazinczy utcát.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:16

Megyünk tovább az utcán és HOPP!!Egy benyíló rész.Mi ez? Hát a falon fent a híres lélegző festmény,ami tisztítja a levegőt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:26

Most egy lelkendező videó következik.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:29

A következő.
Figyel minket az alkotás

Visszakanyarodva a Dob utcára, a 40-es szám alatt, a Rácskert romkocsma falán belefuthatunk egy különleges csempemozaikba. A sok ezer apró, színes mozaikból összeálló képen a rácsok közül két szempár mered ránk. Kicsit meghökkenünk, ezerszer jártunk már erre buliba vagy munkába menet, de sosem figyeltünk fel rá, hogy mi is ez a mozaik. A mű nézi az utcát, a járókelőket, mi nézzük a művet. A mű és a befogadó egymás terébe lép, összefonódik, és egy óriási szabadtéri kiállítótérré változik az utca. Az „utca vagy galéria” téma ötletes feldolgozása Hegedűs Márton grafikus keze munkája. A 2014-es street art fesztiválra készült.
Kép
Kép
A nyitott kapun át jutunk be a:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:33

a RÁCSKERT sörözőbe.
Kép
Érdemes körülnézni!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:42

Megyünk tovább.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 21:45

A Dob utca és a Klauzál tér sarkán magasló falat egy zöldség-gyümölcs bolt festménye dobja fel. A képet a Lumen zöldséges ihlette, és olyan élethűre sikeredett, hogy messziről akár igazinak is tűnhet. Ez az épület azonban nemcsak mosolygós „falzöldségese” miatt különleges, hanem egykori lakóiról is híres. Az emléktábla szerint ebben a házban élte utolsó éveit Seress Rezső zeneszerző, a Szomorú vasárnap világhírűvé vált komponistája, és itt töltötte gyerekkorát Presser Gábor.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 22:00

Még 2 érdekes tűzfal jön.
Kép
A lengyel-magyar barátság jelképeként.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 22:09

Szemben vele, a másik oldalon,szintén egy kép.Itt pedig a VISEGRÁDI ORSZÁGOK SZÖVETSÉGÉT ábrázolják viccesen.
Kép
Kép
Ezt nem nagyon értem,hogy miért?talán együtt dolgozunk?
Na mindegy.Itt vagyunk mi a sétálók.
Spoiler: mutasd
[url=https://postimg.cc/yDg6JFxb]Kép[/url
]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 29. 22:19

Megyünk ki a Rákóczi út felé-onnan haza.Találunk még lefesteni való tűzfalakat.
Kép
Kiérünk a Rákóczi útra.
Kép
ÉS!!! Nem tudom tudjátok -e ,hogy lebontották a Corvin Áruház védőburkát?Ez rejtőzött alatta:

Kép
Ennyi volt Lányok!Jó éjszakát kívánok!Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 30. 8:21

Jó reggelt Mindenkinek.
Megnéztem a csodás képeket. Köszönöm, hogy láthattam.
A fotókat saját magamról én töröltem ki. Minden igaz volt semmi sem hamis. Jobbnak láttam, ha nincs fent.
Legyen szép napotok. :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. november 30. 11:36

Sziasztok!
Jövök egy kicsit még ebédelés előtt, utána festés.

Ildikó, láttam a képed szerencsére, bár irtad törölted. Nagyon csini vagy és jól áll az ősz haj. Nem mindenkit nem öregit. Van akit lebeszélek a festésről, mert nagyon szépen őszül és jól is áll neki, vannak akik meg ha tehetik festessék, mert előnytelen.
Gondolkodtam én is, hogy lenövesztem, beleuntam a festésbe. De hatalmas sok idő és én borzalmasan néznék ki a mostani főleg még sötét tövemmel. Pár ősz hajszálam azért van.
Teljesen megértem amit Negroról irtál. Az ember tud velük bezsélgetni, csak érteni kell a reakciójukat. Tegnap pl. vittem szalmát Ramos házába frissitésnek, mert jönnek most már a még hidegebbek éjszaka. Barackos rekeszbe teszem, és tudja hova viszem. Megy előttem, bevezet a kennelbe és közben nézi megyek-e utána. Vagy ha valaki nem akarja kiengedni, mikor bent van, mindenkihez odamegy, ránéz aztán meg az ajtóra. Vacsi után ahogy megette a húst, jön oda hozzám, kéri a tojás sárgáját. Sose mulasztja el. Meg még sok minden van, amit ért az ember vele kapcsoaltban...

Paggy, nagyon izgatott vagyok kutyuska érkezése miatt.
Amikor Ramost elhoztuk, az állatotthon gondozója mondta, hogy pórázzal mindenhova vezessük körbe, szaglássza meg a helyeket, ismerkedjen. ez lehet egy óra, lehet fél is. Mi mindannyian ott voltunk amikor elhoztuk, igy bennünket nem kellett bemutatni neki. Azt tudom, hogy ha másik kutya van, azt házon kivül kell bemutatni neki. Macsekokkal nem tudom mi a helyzet. Meg a nyuszival, tekivel. :-)
Kajával kapcsolatban ott is nyerset kapott, nálunk is. Azt tudom, hogy ha tápot kap és utána nyerset, eg y napot ki kell hagyni.
Hát nem bitzos, hogy okosabb lettél tőle, ezeket tudtam leirni velünk kapcsolatban. Nálunk Ramos nagyon félt mindentől kezdetben, még a lépcsőn se mert felmenni.
Rita képei nagyon tetszettek, ahogy megcsináltad őket.
Rita, mintha az én páromról beszéltél volna, az időhúzással kapcsolatban, bármit meg kell csinálni. ÉÉs egyre rosszabb...
Lekakilásmentes madáretető. Visszább kell még olvasnom, csak most mennem kell.
De úgy vagyok vele, picit bejelentkezem, hogy lássátok nem vesztem el.

A madarakról Paggy videót képtelenség csinálni. Nagyon zavaró a szúnyogháló, alig látszik vlaami. Képet majd teszek be. Csicsergést a tónál akartam felvenni, de a háttérzaj nagyon nagy volt, ne m vot értelme.
Igyekszem. :-)
Ritának mindig olyan csodás fotói voltak az etetőjéről.

Robogok, mert nem lesz ebéd, ha igy haladok.
Póréhagymakrém leves lesz, meg tegnapról van a férjemnek mákos nudli, nekünk meg én csináltta paradicsomost tészta lesz darálthőssal, házi sajtkrémmel, fokhagymával, lilahagymá val és én paszirozta paradicsommal, aminek elfőzöm kicsit a levét, hgoy besűrűsödjön. Találtam szines kagylótésztát hozzá.
megint többszöri kisérletre sikerült elküldeni
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 30. 14:26

Paggy, ez a hagymavágós életkép nagyon tetszett! Milyen büszke már a párod magára! :D
Erről két dolog jut eszembe. Angliában sokkal kevésbé könnyeztetnek meg a hagymák. Nekem fel sem
tűnt, a lányom hívta fel rá a figyelmemet, és igaza volt. A másik, hogy amikor még kertészkedtem, és
a kertből a frissen kihúzgált alapanyagokat használtam fel a konyhában, akkor bizony nagy szenvedés
volt a hagymapucolás. A friss hagyma piszok erős!!! Akkor azt csináltam, hogy fogtam a vágódeszkát,
kiszaladtam a teraszra, és a friss levegőn aprítottam fel. :))

Annyira örülök, hogy lesz újra kutyuskád! Tudom, hogy számodra nem élet, az élet nélkülük, így lesznek
újra teljesek a mindennapjaid. Szeret labdázni? De édes!

Lekakilni fognak a madarak, de az nem fog az alattam lakó párkányára potyogni. A napraforgómaggal való
szemetelés miatt aggódtam. A cinkék nagyon szépen esznek. Elvesznek egy magot, és odébb repülve
egy faágon a lábacskáik közé fogva feltörik, majd kieszik e belsejét. A maghéj a fűre esik, az nem számít
szemétnek, természetes anyag, lebomlik és kész. De a verebek borzalmasan esznek. Beülnek az etető
közepébe (többen is), és hol a csőrükkel, hol a fészkelődésükkel kiszórják/kifürdik a magokat az etetőből.
Ennek egy része az alattam lakó ablakpárkányán kötne ki, a másik része a járdán. Mindkét helyről felcsipegetnék
a cinkék, de miközben a szomszéd párkányáról eszegetnék, jól össze is kakilnák azt. Tapasztalatból tudom.
Ezt szeretném elkerülni a madárgolyóval. Ehhez viszont akasztós madáretető kell, nem házikószerű.
Erkélykorlátra szerelhető házikókat tudnék venni, de az nekem nem jó. Ezért kértem a volt férjem
segítségét.

Na, ez a városi séta nagyon kedvemre való volt! Érdekesek a falfestmények, és a hozzájuk fűzött sztori is.
Olyan kár, hogy itt-ott már kezd mállani a vakolat, lassan elpusztítja őket az időjárás.
Különleges a Rubik kocka is, a szürke marhásba én azt képzelem bele, hogy "ne engem egyetek meg, vegyetek
rólam példát, legyetek zöldségevők" :)) ,nagyon tetszik az vidám színes népmese feldolgozás, levegő javító
festékről még nem is hallottam, fantasztikus a rácskert, bírom az ilyen őrültségeket, a zöldség üzlet és felette
az erkély mestermű (ez is kezd kopni sajnos).


Kata!
Tényleg már a 701. oldalra írogatunk! Ez rengeteg, de jól összehoztuk! :littlehearth:

De jó, hogy sok mindent el tudtatok intézni, ami azt is jelenti, hogy sokat voltatok levegőn, és sokat
mozogtatok is.

Ildikó, a varjak sokkal többen voltak, de csak két fát tudtam úgy lefotózni, hogy látszódjanak is rajta a
varjak. Évekkel ezelőtt történt, hogy már sötétedett, amikor megláttam egy lekopaszodott nyárfát, ami
tömve volt varjúval. Annyira félelmetes volt. Feléjük vezetett volna az utam, de messzire elkerültem őket.

Látszik, hogy a húgod már sok-sok éve foglalkozik a mézeskalácsokkal. Tökéletesek a kész példányok.

Emlékszem, hogy pár éve megírtad az életkorodat. Akkor sem akartam elhinni, és ma is hihetetlennek tűnik,
pedig ma már azt a pár évet is hozzá kellene adni ami azóta elmúlt. Sokat letagadhatnál!

Szerintem félreértetted Paggyt, nem volt szándékában megbántani. Én értem, mit akart neked írni, azt, hogy
többször szoktad mondani, hogy fáj a lábad, és nehezedre esik hosszan gyalogolni, meg a kert is teher néha.
Ez alapján elképzelt valamilyennek, és az egyáltalán nem egyezett azzal, amit látott, sőt nagyban különbözött,
hiszen korod ellenére nagyon fiatalos vagy. Én dicséretnek, elismerésnek értelmeztem azt, amit írt.

Ági, szerencsére az erkély ajtón nincs szúnyogháló, így a kanapén ülve fogom tudni fotózni a madárkákat...
már ha lesz valaha etetőm... ;) . Az ezelőtti fotók az íróasztalomnál ülve készültek, szintén ablakon keresztül.
Miközben fordítottam, kattogtattam a fényképezőgépet is. :))

A madárkaki dolgokról itt fentebb írtam Paggynak.

De jó a párodnak! Én is a mákos nudlit enném.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 30. 14:49

Miskolcon is nyílt egy Mömax bútoráruház. Ahogy néztem a honlapjukon, mindannyiunk városában
jelen vannak, kivéve az Ildikóét. A fiamékkal már voltam a debreceniben, de akkor siettünk, gyorsan
megvették, amit akartak, és robogtunk is tovább. Most jobban szét tudtam nézni. Nekem tetszett,
amit ott láttam. Sok dolgot el tudnék a saját lakásomban is képzelni. A bolt hangulata, az Ikeáét
juttatta eszembe, pedig ez nem svéd, hanem osztrák üzletlánc. Pár képet beteszek az ott látottakból.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég