Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 22. 15:57

A Mária szobornál az egyik gyertya és a virág az én ajándékom. A gyertya miatt egész éjjel nem aludtam, mert meggondolatlan voltam, nem kellett volna vinnem és meggyújtani. Reggel nyugodtam meg. Hálálkodtam is magamban, hogy nem történt semmi. ^:)^

Szép szombat estét kívánok, persze délutánt is, mert még kora délután van.
Én nagyon nehezen viselem ezt az egy óra ide-oda eltolást. Így is keveset alszom. Meg úgy is keveset alszom.
Üdvözlet a zegi tudásközpontból

Kép

Testvérem munkái, mézeskalácsok, és makramék.
Képfriendship poems com

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 22. 20:05

Szép estét mindenkinek! Köszönöm Ildikó a kedves képeket, minden nagyon tetszik, valamikor én is makraméztam és nagyon szerettem csinálni. De mint annyi mindent ezt is abbahagytam.
A mézeskalácsok is nagyon tetszettek! Nagyon csini vagy a képen ismét. Olyan jó ilyenformán találkozni legalább, ha már személyesen nem sikerül, de aztán ki tudja, hátha ez is változik!
Bár a mostani vírushelyzet nem éppen ezt erősíti, mármint a korlátlan mozgáslehetőséget.
Doki azt mondta ha lehet ne igen mászkáljunk sehova.

Ma egy kicsit nosztalgiáztam az egyik sorozattal, egyik Ritáé a másik pedig Nellié volt...
Nagyon várom Kurocchii Galaxyjának a folytatását, már többször láttam fordítás nélkül már ami még nincs lefordítva belőle mert alig tudok elszakadni tőle!
A Tesco meghozta a csomagot, de nem tudott hozni olajat lisztet meg az olcsóbbik tejből. Kabaré!
Szerencsére a CBA-ba ma lementem és úgy hoztam 2 kg-ot, hogy az egyiket Marika néninek de azt mondta neki nem kell van még 3 kg és az neki bőven elég egy ideig! :D Így ez is megoldva...
Mennem is kell, gyógyszerek stb..
Amúgy majdnem bekapom itt magamat miközben írok olyan álmos vagyok. Az óraátállással én úgy vagyok, hogy a téli a normális számomra! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 24. 15:22

Sziasztok Kislányok!

Kata, máris beteszem a gombapaprikásról készített fotódat. Ma mondtam épp a lányomnak, hogy ha
ott leszek náluk velük is megkóstoltatom az én gombapaprikásomat. Szerencsére mindenki szereti a
babot, szerintem sikert fogok aratni vele.

Kép

Meddig lesz még olcsó a liszt meg a cukor? Pár napja az Intersparban ketten is hangosan mondták a magukét,
mert elfogyott a kristálycukor.

Jól teszed, hogy társítod a fehér lisztet a tk.-vel. Annak van rosttartalma, az táplálja a bélbaktériumokat.

Az egészben hagyott zabot, árpát, és búzát sokkal tovább kell főzni, mint a belőlük készült töretet, illetve
a zabból készült pelyhet. A zabpehely, a zabtöret, az árpatöret és a bulgur (búzatöret) már elő van párolva,
így pillanatok alatt elkészül. És ami még nagyon szuper bennük, hogy mind teljes értékű.

Lehet, hogy már írtam, de egy ideje már nem oldom fel forró vízben a mosódarát, hanem csak úgy rászórom
a forgódobra. 30 fokon is tökéletesen feloldódik. Így már tényleg nem vesz el plusz időt a használata. Csak
megveszem, és használom.

Szerintem már nem fognak nagy ügyet csinálni a covidból. Nem lesznek korlátozások meg lezárások. Mi értelme
volna?

Ildikó, az én szépséges kis falumat is elcsúfították az oszlopok és a vezetékek. A templomunkról nem is tudtam
soha egy normális képet készíteni.

Jajjjj, tüzelőbehordás! Örülök, hogy megszabadultam tőle! Ezzel a nyers fával már fogtok is az idén tüzelni?
Az enyém egész nyáron száradt a fedett, de jól szellőző fatárolóban. Pattogó hangot adtak ki, amikor száradtak
össze.

Gesztenye, füge! Micsoda finom őszi csemegék!

Igen! A jövő hét szombaton repülök!

A szöveget is át tudod hozni a fb-ról, csak kijelölöd, és másolás-beillesztéssel beteszed a fórumba.

Annyira nagyon szépek a forrásos képek! Nyugalom, béke, harmónia, szépség, szabadság. Nézni is idegnyugtató
hát még ott lenni. Csak a bükkös-gyertyános erdő tud ilyen lenni. Összezár a lombjuk, ezért alig van aljnövényzet,
így látszik a terep felszíne, a finom lankák, a dimbek-dombok és a z avar.

Már írtam, tudom, de nagyon sokat letagadhatnál a valódi korodból, Ildikó. Nagyszerűen nézel ki, de tényleg.

Tesód most is gyönyörű mézeskalácsokat alkotott. A "cserepes virágok" is mézeskalácsok? Mekkora ötlet! Nálunk
anyukám makramézott, amikor kicsi voltam. A tarisznyát elfogadnám.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 24. 16:15

Holnap jövök több fotóval. Most csak a tegnap reggeli napfelkeltét teszem be.

Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. október 24. 18:19

Üdv Mindenkinek!
Találkoztam egy rakás vicces természetfotóval, elhoztam belőle hármat:
Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 24. 19:33

Sziasztok.
Rita a tegnap reggeli napfelkelte is nagyon szép volt.
Ezzel a fával még nem fűtünk. Csak később, még szárad a tárolóban. Van még tavalyról fa, azzal, de sajnos jövő évben már, /attól függ milyen hideg lesz/ lehet, hogy kell vele fűteni. Van gázkazánunk is, remélem még az enyhébb időben tudjuk használni. A fütőértéke nagyon gyenge. Múlt nap már ki is kapcsoltam, mert csak pörgette az órát, és nem melegedtek a radiátorok.
Azt én nem tudom milyen fák vannak az erdőben, nem ismerem őket, és sajnos a gombákat sem. Igaz mióta egyszer rosszul voltam tőle /az is lehet, hogy sokat ettem?/ azóta nem eszem meg. Milyen a gombapaprikás babbal?

Dorina, nagyon érdekes, kedves képeket hoztál. A majmokat nagyon szeretem. Annyira viccesek és a tekintetük olyan kis kapkodó. Aranyosak.

Ma megint hegyi járatom volt.7671 lépés 5,48 km. Ez teljesen nem igaz, mert egy időre nem volt nálam a telefon, a széken pihent én meg lépkedtem milliót a gesztenyefa alatt.
Köszönöm szépen a véleményt, most igazán jó nagyot fogytam, a képen is látszik, hát nem használt az arcomnak. Ezt az izgalomnak, az egészséghiányomnak köszönhetem. Nem vagyok sovány, de a többéves nadrágom is jó lett rám. Nem szeretnék hízni, de kis erő rám férne. Azon munkálkodom.
Holnap is csavargós napom lesz unokatesómhoz megyek, - már megígértem neki- ha cigánygyerekek potyognak is fentről akkor is mennem kell. Vár engem. /cigánygyerekek potyognak = szólásmondás, nehogy már szó szerint vegyétek.A cigánygyerekek nagyon szépek, még kicsi korukban/.
Szóval ma nagyon gyűjtögető voltam. Nem szeretnék ősember lenni. Éhen halnék.
Hazaérve sütöttem túrós pogit, gyorsan megvan, nem lehet elrontani. Viszek Évának, ő nem süt pogit, csak pár süti van amit tud csinálni. Azt is ritkán. Ő szerinte neki "paraszt" gyomra van. Én is szeretem amit ő főz.
Csak úgy megemlítem, most egy időutazós, vagy nem is tudom minek nevezzem sorozatot nézek /sajnos csak az SB-én találtam meg, sehol sincs fent. Rókaemberekről is szól, akik a földre költöztek, és már sok reinkarnáción keresztül mentek. A főszereplő hasonlít is a rókákra :-o de szuperjó szerepet kapott, így szerethető. 3 rész van hátra, azt ma megnézem. Mostanság kínait nézek.
Na most már eleget írtam, szép estét, jó éjszakát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 25. 7:35

sziasztok Lányok! Szia Ildikó! Szuper teljesítmény ennyit gyalogolni.
Nálunk az lenne nagy dolog, ha legalább a városig besétálnánk.. Tegnap jót röhögtem magamon. úgy megerősödött a lábam, hogy még a lábujjaimat sem tudtam bedugni a cipőbe..én meg tartogattam más alkalomra.
Bementünk tegnap egy nagyon impozáns cipőboltba, 5o ezernél kezdődtek a cipők. ARA cipőbolt, mondjuk nem lenne rossz egyik sem, gyapjú bundabéléses félszáras és vízálló, tehát ha ezt így összeadod nem sok. De mivel a gyógyszertárban csak a minimális dolgok kiváltása 23 volt így még Samu részére is ejtve a téma!
Körülnézünk majd az Árkádba! Igaz a héten még szuper időnek ígérkezik.

Dorina, milyen jó pillanatokban elkapott képek ezek is, nálam az első lenne a díjazott!
Remélem Te is jól vagy! :x :ymhug: :D
Vigyázzatok magatokra legyen szép napja mindenkinek!- :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 26. 14:51

Sziasztok!

Ildikó, én is alá tudom támasztani, hogy mennyivel finomabb meleget ad a fa, mint a gáz.

Én is csak akkor ismertem meg jobban a természetet, a fákat, virágokat, madarakat, amikor kiköltöztünk falura.
Annyira megszerettem, hogy nemcsak a saját gyermekeimmel, hanem a mindenkori osztályommal is eljártunk
túrázni, sőt sok-sok éven keresztül környezetvédelmi versenyeken is részt vettünk.

A fákat azért is jól ismerem, mert azzal fűtöttem 15 évig. ;)

Ha minden nap jársz 5-7 ezer lépést, máris nagyon sokat tettél az egészségedért. Sokan lebecsülik a sétát - akár
lassú, akár gyors ütemű - pedig nagyon fontos mozgásforma.

De jó, hogy másnap is rászántad magad a csavargásra. Hab a tortán, hogy az unokatesódhoz mentél, aminek biztosan
volt egy kis kedélyjavító hatása is.

Itt nálunk is ismerős ez a mondás, nem értjük félre. :D

Jót nevettem rajta, hogy rókaemberekről szóló sorozatot nézel épp. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen
is létezik. Biztosan jó lehet, ha neked tetszik.

Kata, régebben én is jártam így cipővel, mint te. Nem kalkuláltam be, hogy a terhesség során nőni fog a lábam.
Megszületett Zsuzsi, és a korábban vett vadi új cipőt soha többé nem tudtam hordani. Fájó szívvel elajándékoztam.

Biztos, hogy fogtok kapni jó meleg, de nem ennyire drága bakancsot Samunak.

Dorina, én is láttam ezeket a fotókat (egyik reggel szembejött velem a telefonomban). A magyar versenyző,
Ambrus Tímea fotója tetszik a legjobban, és nem elfogultságból. "Repülés helyett ugrok" a címe.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 26. 15:45

Jártamban keltemben szeretek mindenféle fura dolgot is lefotózni. Ezek a csendéletek nem voltak kedvemre valóak.
Ahogy szoktam mondani, jól elverném azok kezét, akik miatt megszülethettek ezek a képek.

Kép

Kép

Kép

Ez a festmény Ildikót juttatta eszembe. Ő is szereti ezt a stílust... és én is.

Kép

A Herman Ottó Gimnázium bejárata mellett mentem el épp:

Kép

A híres miskolci mentőkutya, Mancs, 2006. október 22.-én tüdőgyulladásban halt meg. Halála napján, vagy az állatok
világnapján mindig megemlékeznek róla, de soha nincs olyan, hogy ne lenne virág vagy koszorú a szobra mellett. A
miskolciak nagyon büszkék voltak rá, és kiképzőjére Lehóczki Lászlóra.

Kép

Kép

Pita zöldségekkel, sült füstölt tofuval és szójajoghurtos-hummuszos-sörélesztőpelyhes öntettel:

Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. október 26. 17:34

Kép

"Dorina, én is láttam ezeket a fotókat (egyik reggel szembejött velem a telefonomban). A magyar versenyző,
Ambrus Tímea fotója tetszik a legjobban, és nem elfogultságból. "Repülés helyett ugrok" a címe."

Rita! Nagyon tetszik a fotó az ugró bagolyról. Annál is inkább, mert ezt nem volt azok között, amiket én láttam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 26. 20:10

sziasztok Lányok! Bearanyoztátok az aranyos képekkel az estémet. A Mancs - bagoly képek az első helyen, Ildikos kép a 2.
Egyébként én is szívesen elverném az ilyen csendéletűek kezét... hogy hova nem tudnak már pakolni meg dobálni..mert gondolom az az üveg nem magától repült fel a fára. Csak nehogy valaki fejére essen.
Ma a konyha és a nagyszoba ablakokat tettem rendbe, nem mintha még nem lenne rajta igazítani való de ennyi elég is volt.

De legalább már ki lehet látni a konyhaablakon is.. :D
Most tettem ki egy képet, sajnáltam hogy a busz éppen kanyarodott és nem tudtam az angyalszárnyat rendesen lekapni. Túl későn vettem észre!

Megyek a másik szobába...jó éjszakát mindenkinek..bekapcsolódom az Istentiszteletbe! :x :ymhug: i-) #:-s :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 30. 18:18

Most találtam a fb-on. Csak elolvastam a cikket, a videókat nem mertem megnézni. Tudom, hogy így van, mégis
hihetetlen, hogy mire képesek az emberek, ha van rá esély, hogy élőben láthatnak egy sztárt. Ez a nagy rajongás,
153 ember életét követelte, és valószínű, hogy nem ez a végleges szám. Szörnyű! :(

https://m.hvg.hu/vilag/20221030_szoul_itevon_tomegpanik_halloween?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2Juyu_keG-KsFJcAuGl5tvz_W00nPvTvfSTRyB3R0dmKsHQEzCYeYHecU#Echobox=1667117493
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. október 31. 8:38

Sziasztok Kislányok!

Még május végén fotóztam Angliában ezt a kedves kanadai lúd és hattyú családot. Az egyiknél kettő,
a másiknál három csemete kelt ki a tojásból.

Kép

Kép

Ez már itthon készült még a nyáron séta közben. Fákkal árnyékolt helyen mentem, és csak úgy eszembe
jutott, beleintegetni a képbe.

Kép

Tudom, hogy Kata nem szereti, de érdekességként beteszek pár halloweeni dekorációt. Én nem gondolok
bele semmi rosszat vagy gonoszat a halloweenbe. Az angolok szeretik, számukra fontos, és én ezt elfogadom.
Zsuzsi küldte tegnap ezeket a fotókat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 31. 9:12

Sziasztok LÁnyok! Megyek mesét olvasni Samunak! Jó ötlet volt az árnyékos kép, valamint édesek a hattyú vadliba családok.

Sajnos valóban rettenetes ami dél Koreában történt. S ha nem lenne a hallowen őrület ez nem történt volna meg.
A halálkultuszhoz "méltó "aratás történt! A sátán meg röhög a markába! Mennyi értékes élet veszett oda ezért az őrületért!
Rettenetes! Még csak elképzelni sem tudjuk azoknak a családoknak a fájdalmát akik ennek részesei lettek. Nem beszélve a rokoni, baráti, ismeretségi s vagy csak az emberi vonatkozásokról.
Ennyit a hallowenről. Sajnálom hogy nem tettem be a múltkori cikket hogy honnan származik, és mi a mondanivalója, és célja!

Soha többé nem tenné ki sem disznek sem semminek a hozzákötődő mindenféléket. Hátborzongató még akkor is ha egyes országokban nagyon nagy hagyományt csináltak belőle! Iszonyat hogy így elterjedt. S meg is lehet nézni a szellemi vetületét.

Bár a koreai belügyminiszter "mosakodik" ezt szerintem nem lehet kimagyarázni!
Ismételten részvétem mindazoknak akik ennek áldozatául, részeseivé lettek!

Mindenkinek békességes napokat kívánok ezekben a különösen nehéz időkben. :ymhug: :x :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. október 31. 14:42

Rita írta:Most találtam a fb-on. Csak elolvastam a cikket, a videókat nem mertem megnézni. Tudom, hogy így van, mégis
hihetetlen, hogy mire képesek az emberek, ha van rá esély, hogy élőben láthatnak egy sztárt. Ez a nagy rajongás,
153 ember életét követelte, és valószínű, hogy nem ez a végleges szám. Szörnyű! :(

https://m.hvg.hu/vilag/20221030_szoul_itevon_tomegpanik_halloween?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2Juyu_keG-KsFJcAuGl5tvz_W00nPvTvfSTRyB3R0dmKsHQEzCYeYHecU#Echobox=1667117493


Még mindig nem mertem megnézni a videót, de most hogy ezt írom a másik katasztrófa is eszembe jutott, a diákokkal elmerűlt hajó. Egyszerűen nem is értem, hogy szellemileg mi a csuda zajlik ott, de rengeteg a fiatal áldozat. S akkor még a 3. világháború árnyékáról nem is beszéltem. aish. Nehéz nap ez a mai. Pedig azt hittem ha a kedvencemet nézem, bár írhattam volna többes számot is, egy kicsit eltereli a gondolataimat.
Anyumnak is éppen a napokban lesz az évfordulója. :((

Megyek sütni valamit, legalább Samunak legyen jó napja! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. október 31. 18:45

Kata sok ünnep kötődik gyilkosságokhoz halálesetekhez.
Vedd pl. a húsvétot, Jézus keresztre feszítése,halála, és feltámadása.
okt. 23.- ünnep számtalan kínzás, emberhalál. Nem szabadna egy embert sem megölni, kínozni.

A csaták, mégis ünnepel a nép, vagy megemlékezik.
Minden kornak megvan a saját sátánja. Ennek is, amiben élünk.
A Halloven egy játék. Mint egy maszkabál. Hogy éppen akkor volt egy koncert valahol. Mondjuk rosszkor voltak ott. Nagyon sajnálom őket, hogy a vidám helyzet így végződött. Tudod, ha nem rohannak oda, nincs semmi baj a vidámkodással. Azt mondják mindenkinek megvan a saját sorsa, és
elkerülhetetlen, szomorú nagyon. Éppen ma olvastam erről a neten, hogy néha kapunk jeleket, hogy mit ne, de nem tudjuk értelmezni.
Hogy mi mit jelenthet, mibe mit írnak bele, szerintem az egész világ pokollá vált. Valahol itt van a sátán.
Bocsáss meg, de én így gondolom.
Holnap mindenszentek, aztán halottak napja, mit szóljunk?
Ez is éppen elég szomorú nap/ok.
Mindenkinek gyönyörűszép estét.
:littlehearth: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 1. 15:54

Szia Ildikó, sajnos ezek a napok ilyenek. Egyébként anyum halálának az évfordulója is, hihetetlen hogy már 24 éve nincs velünk.
Nincs rá szó mennyire hiányzik, egy hét alatt elment. Úgyhogy nem csak a hallowent gyűlölöm, hanem a rákot is, amely a szívbetegségek mellett az egyik legtöbb áldozatot követeli.
Nem ivott, nem dohányzott, csak a Laci körüli ápolási stresszel együtt a nőgyógyászati betegség egyi rákfajtája fajult és terjedt át mindenhova.

Neki nagyon sok mindenért hálás lehetek! Nagyon nagy békesség van a szívemben vele kapcsolatban, mert az életben mindent megtettünk egymásért. Csak az egészségi állapotát nem mondta meg csak az utolsó pillanatban, amikor már minden lehetőségre késő volt.
Remélem amikor találkozunk együtt örvendezhetünk minden ismerőssel odafennt. :flower1: :flower1: :flower1: :-bd :littlehearth: :ymhug: :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 2. 7:34

Kata, nagyon együtt tudok érezni veled anyukáddal kapcsolatban. Nekem két hét alatt ment el anyukám. 26 éves voltam.
Hat unokájából csak egyet ismerhetett, a lányomat, Zsuzsit. Ezt a részét sajnálom a legjobban. Csak egy unoka tapasztalhatta
meg, milyen szuper nagymama volt ő.

Ildikó, jól érezted magad az unokatestvéreddel? Finomat főzött? Ízlett neki a pogácsád?

Mára ablakpucolást és függönymosást terveztem be. Szombatra minden szegletét kitakarítom a lakásnak. Szeretem a
lehető legtisztábban itt hagyni, amikor hosszabb ideig nem vagyok itthon. Szerencsére a házamban is befejeződtek a
munkálatok, így aztán tényleg nyugodt szívvel utazom el. Ja, még a hűtőt is le akarom engedni és kitakarítani. Mivel
tele van a fagyasztó része, gyorsan kell cselekednem. Ilyenkor hajszárítóval szoktam begyorsítani a jég leolvasztását.
Szerencsére csak vékonyka jégréteget kell eltüntetni.
A hűtőrészt ki kell ürítenem, el is kezdtem kienni belőle a zöldségeket. Van egy felbontatlan hummuszom, azt majd
odaadom a fiaméknak pár hagyma, krumpli, édeskrumpli és fokhagyma társaságában. Ezekből több van itthon, mint
amennyit meg tudnék enni az elutazásomig.

Ma még szeretnék bejelentkezni egyszer. Már csak a szombatra tudok gondolni. Nagyon várom már.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 2. 12:20

Hú Rita akkor Te nagyon rákapcsoltál, már visszafelé számolod a napokat! Addig is kellemes tevegelődést, s ne erőltesd meg magad semmivel. remélem mind az odautad, mind a visszatérésed majd zökkenőmentes lesz.
Addig is szorítok neked, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy eltervezted! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. november 2. 18:46

Mindig eszembe jut ez a fórum, amikor valami nekem érdekes dolog kerül elém. Most a Balett Világnapja (nov.2. - amiről nem tudtam én sem) alkalmából láttam meg egy érdekességet. A balett-táncos Steven McRae és a Monti csárdás:

A táncosról olvastam még a cikkben, pár részlet belőle, akit érdekel, nyissa meg a következőt!
Spoiler: mutasd
Steven McRae hat évvel ezelőtt a Balett Világnapján adta elő a fenti különleges koreográfiát. Ezen a napon – november 2-án – a világ balett társulatai összejönnek, hogy a táncot ünnepeljék, és egyúttal beengedik a kamerákat a próbatermeikbe, ahol egész nap élőben lehet követni, ahogy a táncművészet legnagyobbjai dolgoznak. Ebből az apropóból lépünk kicsit közelebb a londoni Royal Ballet szólótáncosához, Steven McRae ugyanis nemcsak a szerepeivel, hanem a történeteivel, az üzeneteivel is szélesre tárja ennek a műfajnak a kapuit azzal, hogy a maga módján beengedi a nyilvánosságot az életébe és a munkájába.

2019. október 16-án McRae egy reccsenést hallott a lábában. A hang és persze a hozzá társuló fájdalom minden körülmények között ijesztő, de McRae mindezek tetejében a színpadon volt, és a Manon című balett egyik szólóját táncolta. A reccsenés azonnal véget vetett az előadásnak, és úgy tűnt, McRae karrierjének is. Elszakadt ugyanis az Achilles-ína, konkrétan nem tudott lábra állni, nemhogy táncolni. „Olyan volt, mintha egy kést szúrtak volna az Achillesembe” – mesélte később, és nem kell sok empátia, hogy odaképzeljük, azt a kést nemcsak a lábába, hanem a szívébe is szúrták.
A nagy reccsenés utáni rehabilitáció épp a járvány idejére esett. A profi táncosnak ismét meg kellett tanulnia járni, miközben otthon a szintén balett-táncos feleségével a három kicsi gyereküknek próbáltak gyerekkort biztosítani a karanténban. McRae az Instagramon őszintén és transzparensen dokumentálta ezt a folyamatot. A Zoomon zajló rehabilitáció és a távoktatás káosza közepette próbálta megőrizni a józan eszét, a helyzet pedig nemcsak a fizikai, hanem a mentális állapotát is kikezdte. Nyíltan beszélt arról, hogy az orvosi segítség mellett pszichológussal is dolgozott, hogy kezelje a sérülés által kiváltott dühöt és önbizalomvesztést. Ez utóbbi kritikus eleme volt a visszatérésnek: félve, önbizalomhiánnyal nem lehet sem magasra ugrani, sem biztonságban földet érni, nem is szólva arról, hogy adott esetben még egy partnert is el kell kapni vagy meg kell tartani.
„A testem szinte szó szerint szétesett, és az alapoktól kezdve kellett ismét összerakni – mondta egy interjúban. – Bármennyire próbáltam is optimista maradni, bármennyire kapaszkodtam is a remény apró sugaraiba, a realista énem azt fontolgatta, hogy vajon fogok-e valaha még táncolni.”
Beszélt arról is, hogy Rafael Nadal vagy Andy Murray sérülés utáni visszatérése mekkora inspirációt jelentett neki. „Sírtam, amikor Nadal megnyerte a 21. Grand Slamjét januárban.”

Steven McRae 2021 októberében állt ismét színpadra a Rómeó és Júliában a régi partnere, Sarah Lamb oldalán. „Hogy ez volt-e a legnagyszerűbb előadásom? Aligha. De ez volt a legnagyobb teljesítményem” – mondta erről a valószerűtlen estéről.
A fizikai erőgyűjtést kísérő érzelmi hullámvasútról pedig mindent elárul az a felvétel, amely 2021 júliusában készült a Rómeó és Júlia legelső próbáján. A felvételhez írt szövegből kiderül, hogy McRae nagyon sok szemszögből nézi a teret, amelyet egy táncos betölt. Itt például arra hívja fel a figyelmet, hogy ez a néhány intim és őszinte pillanat nemcsak a sebezhetőséget mutatja meg, amellyel egy komoly sérülésből való visszatérés jár, hanem azt is, hogy mennyire fontos, hogy meglegyen a lehetősége az érzelmek felszabadulásának. És egyetlen mondatba többévnyi küzdelmet is képes belesűríteni, amikor azt írja: „Ebben a pillanatban világossá vált számomra, hogy noha az Achilesemmel járó trauma megpróbálta megutáltatni velem a táncot, valójában csak még nagyobbra értékelem ezt a rendkívüli művészeti formát.”

Noha saját maga nem mindig járt elő jó példával, McRae ma a jobb szó híján fenntartható balett táncosi karrier szószólója lett. Miközben a színpadi előadásai nemcsak tekintélyt parancsolnak, hanem el is varázsolják a nézőket, ő fontosnak tartja megmutatni, hogy mi zajlik a kulisszák mögött, a próba- és edzőtermekben, és a saját szakmáját is sürgeti, hogy vizsgálja meg, valóban jól van-e összerakva egy balett-táncos munkarendje. Egy tipikus munkanap – reggel balettóra, délután próba, este előadás – eleve komolyan megterheli a táncosok testét, de ez a tempó ráadásul szinte szünet nélkül meghatározza az évüket. „A táncosoknak az év csaknem 12 hónapjában csúcsformában kell lenniük. Egyetlen élsportoló sem próbál csúcsformában lenni 12 hónapon keresztül. Felkészülhetnek az olimpiára például, de aztán lazíthatnak néhány hétig. Mi egyik produkcióból megyünk a másikba” – érzékeltette az emberfeletti kihívásokat. Egy másik interjúban arról beszélt, hogy még ma is találkozik emberekkel, akik azt kérdezik, hogy mi az igazi, napközbeni munkája. „Nem értik meg, hogy ténylegesen egész nap edzened kell, hogy este színpadra tedd az előadást.”
McRae elismerte, hogy a saját határait ő sem tartotta tiszteletben. Mint mondja, nagyon érzékeny kötéltánc tudni, hogy mikor túl sok valami, és a sérülései előtt ő maga sem volt tudatában az energiadeficitnek, amellyel minden egyes alkalommal színpadra próbált állni – sokszor a józan ész ellenében is. A testével dolgozik, de meg kellett tanulni a testére hallgatni.
„Azt remélem, hogy a történetem a remény egyik sugara lehet. Szeretném, ha az emberek elhinnék, hogy néha beüt a krach, de meg tudjuk találni belőle a kiutat.”
És persze vallja azt is, hogy a tánc mindenkié, még akkor is, ha nem mindenki gondolja így. „Akár csinálod, akár nézed, a tánc képes életeket átalakítani.”Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 3. 9:11

Sziasztok Lányok!
Kedves Dorina, azt hiszem ami cikket hoztál akár életcél momentum is lehetne. Csodálatos az őszinte, kendőzetlen vallomása!
Köszönöm hogy megosztottad ezt velünk! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Mégis sikerült megnéznem valami fantasztikus! A pörgéseket szinte lélegzetvisszafojtva néztem! Még Samu is átjött a zenéjére! :littlehearth: Megnézem majd a többit is amit felhozott a youtub..
Köszönöm ezt a különleges életigenlő Csemegét! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. november 3. 17:05

Kedves Kata!
Örömet okozni jó! Nagyon szívesen.
És ha már beléptem, elmondom, hogy elkészültem egy újabb film feliratával. Szerintem nagyon érdekes (különben nem is fordítottam volna le). November 15-ig a felirat is elérhető a blogomból. A link:
Spoiler: mutasd
https://doridafo.blogspot.com/2022/10/az-informator.html
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 4. 7:42

Szép napot mindenkinek! :D
Köszönöm Dorina a linket, hamarosan rá is nézek! ;) :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Sikerrel vittem a feliratot és a filmet! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 4. 13:01

Sziasztok Kislányok!

Kata, köszönöm szépen a jókívánságaidat! Már csak egyet kell aludnom, és repülök. Este fél tízkor indul a gépem.
Az itthoni fiam fog felvinni a repülőtérre.

Dorina, meglepődve láttam, hogy nemcsak balett és néptánc, hanem még step elemeket is felhasznált Steven McRae.
Érdekes volt, tetszett.

Gratulálok az újabb fordításodhoz.

Tegnap beugrottam az Obiba. Tavaly nagyon tetszettek a karácsonyi díszek, dekorációk, az idén is kíváncsi voltam,
milyen újdonságokkal állnak elő. Nem akartam semmit venni, csak nézelődni, élvezkedni akartam. Rögtön az elején
leragadtam egy karácsonyi miniatűr "terepasztalnál". Olyan cuki volt minden, amit láttam, hogy nagyon sokáig álltam
ott a számat tátva. Soha nem vágyódtam ilyesmire, de ezt a kis minivilágot hazahoztam volna. Mindent, amit ott
láttam, darabonként meg lehet vásárolni. Annyira "jó" áruk van, hogy sok évbe tartana mindet összegyűjteni.
Elképzelte, hogy Lilyke mennyire élvezné az egészet.

Készítettem pár fotót és egy rövidke videót is. Ugyanis a legtöbb darab elemes, és nem csak zenélnek, hanem mozognak
is. Csak a videó feltöltésekor vettem észre, hogy a kis templom épp akkor kezdett harangozni, amikor videóztam. Ha
hamarabb észreveszem, tovább rajta tartottam volna a telefonomat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 4. 13:34

A karácsonyfadíszek közt volt egy kakukktojás is. Magos és mag nélküli avokádómikulások. :))

Kép

Kép

Észre se vettem, hogy ízesített mikulások is vannak már.

Mézeskalácsízű:

Kép

Mogyorós:

Kép

Mentolos:

Kép

Rengetegféle karácsonyi édesség van az Intersparban. Mind sokba kerül, de talán ez a kis fémdobozos csillag került a legtöbbe
Mivel Baileys karácsonyi csillag a neve, gondolom likőrös csokik vagy bonbonok vannak benne. A töltő tömeg nincs 6 dkg (5,6 dkg),
és 2500 forintba kerül. Egy kiló ebből 44 675 forint. Nagyon elszaladt a ló és vele együtt az árak is.

Kép

Ezt csak úgy itt hagyom. A Szomjas Szerda nevű söröző és bisztró egyik kinti asztalára volt kitéve:

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég