Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 28. 16:14

Szia Rita, köszi hogy kitetted a képeket.! Nem spórolás, hanem kiment a transzformátor így borultunk teljes sötétbe!
Tegnap kitettem az új zöldséges sütésemet, ezek szerint azt még nem láttad.

Lilykének nagyon gyors gyógyulást kívánok! Remélem még jobban van már.
Jut eszembe a laktózról, lehet kapni laktóz intolerenciára tablettát a Rossman és a többi boltokba is. Előfordul hogy egyik másik túróféle kicsit betesz nekem olyankor beveszek egy -két tablettát és kutya bajom.

Visszatérve a világításra, annyira erős a kinti fény éjjel hogy félelmetes. a fele is elég lenne! mármint a fényerő! Ma már kimozdultunk, újra már nem fog sikerülni. Majd holnap.

Ma patika és húsbolt meg ruházat volt el is ment majdnem egy 2o-s. Na mennem kell a konyhába, mert még nem találtam ki mi legyen a következő..bár lehet csak főzök egy kis kakaót meg vajaskenyér mézzel. :-bd
Egyébként akinek gyakran magas a vérnyomása rendszeresen kellene kakaót innia.! /egy tanulmány szerint./ :)
Mondjuk apu is rendszeresen itta! :ymhug: :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 28. 16:36

A múltkor olyan karácsonyfadíszeket hoztam, amelyek közül egyet se akasztanék fel a fámra. Amiket ma hoztam
nem bántják a szememet, szívesen nézegettem őket. Eléggé drágák, darabonként 5200 ft-ba kerülnek átszámítva.
Mindegyiken van egy kis hely, ahová nevet, vagy szöveget lehet íratni az árussal.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 28. 16:36

Itt a városban az a szokás, hogy az első évet kezdő kisiskolások fotóit a helyi újságban teszik közzé. Ebben a lapban
a város több, mint kilencven első osztálya látható. Angliában más az oktatási rendszer, mint nálunk. A bölcsi után
nem óvodába, hanem iskolába mennek a gyerekek. Lilyke nem év vesztes, négyévesen és öt hónaposan kerül majd be.
Ez még nem az első osztály, inkább iskola előkészítőnek hívnám. Látszik is a képeken, hogy kicsik még a gyerekek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Ebben a két pubban máskor is közösen lehetett szurkolni a hazai sportolóknak, pont a foci vb idején ne lenne így?
Ráadásul Anglia első a csoportjában (most néztem utána ezért vagyok ilyen jól tájékozott :)) ).

Kép

Kép

Itt ilyen karácsonyi sütik vannak a "cukrászdák" kirakatában. Ezek gyömbéres linzerszerűségek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. november 28. 16:59

Kata, a sötét képeket még tegnap szedtem le, de most mindjárt letöltöm a maiakat is, és holnap kiteszem.

Lilyke teljesen lázmentes, kapott antibiotikumot a köhögésére, a héten itthon marad velem, jövő héten
szerintem mehet majd a bölcsibe.

Még otthon voltam, amikor olvastam, hogy egyes városokban lekapcsolják éjjel a közvilágítást, hogy spóroljanak.
Olvastam olyat is, hogy a karácsonyi fényeket se kapcsolják be ugyanilyen okból. Akkor nálatok nem erről van szó.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 29. 8:06

Sziasztok Lányok! Jó reggelt mindenkinek! :D :flower1: :littlehearth:
Remélem senki sem beteg. Köszönöm Rita a szép képeket. Nekem is szívmelengetőek ezek a képek. szemben a múltkoriakkal.
Egyik másikat lehet én is megvenném, de elég borsos ára van, inkább ha lesz kedvem hozzá, csinálok valami hasonlót. :-bd
:D
Milyen furcsa lesz majd Lilykének az előkészítő! Nem lesz túl korai? valahogy nem tudom elképzelni milyen is az ilyen, bár esetleg azt, hogy végül is ez egy ovodai szint, hiszen hogy is lehetne elképzelni ilyen kicsiknél másként?
Mikortól fog menni? Januártól vagy ősztől.? :ymhug:
Lilykére visszatérve, ott is adnak az antibiotikumhoz normaflort? vagy valami hasonlót? :)
Voltak már a szülők és a gyerekek egy ilyen nyílt napon? Kicsit izgat a kérdés. Vajon mi a benyomás? :)

Várom a telefont, remélem vissza tudom majd cserélni az árut. Mégsem veszi meg a szomszédom, nekem pedig túl nagy. x_x
Ma van az utolsó napja hogy visszavihetem. Ha nem akkor meg marad .. :-bd :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 29. 22:27

Sziasztok.
Jöttem jó éjt kívánni.
Hozom Kata kakaósát.
Képdell keyboard spacebar sticking
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. november 30. 7:06

Jót nevettem.. Köszönöm Ildikó, napok óta kinzom magam, hogy újra kellene csinálni.
Egyébként ez a Lusta asszony sütije nevű lett itthon a legbeváltabb. De csinálhatod egy pohár mákkal is , nem kell darálni!

Mindenkinek kellemes napot, rohanok vissza a konyhába, kenyeret sütök, pontosabban a formázásnál tartok! :x ;;) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. november 30. 17:09

Szerintem nagyon finom lehetett Kata a sütid. Látszik rajta, van benne kakaó bőven.
Nagyon régen ittam kakaót, mármint az italt. Nem nekem találták ki. Jó kis laktózos tejjel, számomra eléggé sietős dolgokat idéz elő.
Nem tudom az anyatejben van-e laktóz, én azt sem kértem. Micsoda nő, mármint én.!
Most ment el a vendégem, jól kibeszélgettük magunkat, ilyen is ritkán van.
Szép estét.

Rita, hogy mennyi csecsebecse függeszték van, ami karácsonyfára is való. Nem is tudom, hogy tudtál választani, hogy melyiket fényképezd. Vannak nagyon kedves figurák is.
Kiváncsi leszek Lilyke reakciójára, ha meglátja a Mikulást. Vagy nem személyes megjelenés lesz?
Mi valamikor megismertük nagypapa kezét. Egyszer én a Jézuska cipőjét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 1. 7:58

Sziasztok Lányok!
De jó hogy ki tudtál kapcsolódni Ildikó, annyira jó ha valaki úgy tud látogatóba menni vagy fogadni, hogy nem 15 percre, hanem őszintén ottmaradni 2-3 órát. Ha téma van, úgyis elrepül az idő.
Kakaót vizzel is lehet inni, volt nekem is egy rövid időszakom. Akkor kezdtem el a laktózmentes tablettát szedni.
Ma már ritkán kell. De a kávéval is így vagyok, mint te! Mindenesetre kellemetlen, mert amikor pl. a Plázában vagy bárhol vagyok, annyira innék kávét, de nem merem bevállalni! Olyankor nem menés van hanem rohanás ... :(( :)) .Na szóval kínos.

Ma nem tudom mit fogok csinálni, Samunak kellene sütnöm valamit. Azt hiszem megcsinálom a túrós kevertet torta helyett.
Megyek, teszem fel a lágytojásnak valót reggelire!
Legyen szép napotok! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 3. 15:09

Sziasztok Kislányok!

Gyorsan bejelentkezem, hogy még megvagyok. Lilyke már jól van, kedden megy először bölcsibe.
Most, az ebéd utáni alvása alatt akartam elolvasni titeket, meg képeket kitenni, de séta közben,
ahogy elmentünk az egyik kínai vendéglő mellett, nagy kedvem támadt kínait enni. Mérges vagyok
kicsit magamra, mert itthon meg itt a finom és egészséges étel (miso leves és kelkáposztafőzelék
bulgurral - természetesen minden a téné alapelvei szerint készült), de néha olyan jó kirúgni a hámból.
A vejem nem szereti a kínait, ő itthon marad, szerintem ő is alszik egyet lilykével.
Holnap déli alvás alatt elolvasom majd, amit írtatok, és Kata képeit is kiteszem.

Ildikó többször is írta, hogy diót tör, és nekem ilyenkor mindig a diótörő katonák jutottak eszembe,
mert itt minden tele van velük. :D

Kép

Kép

Két napkelte. Nem különlegesek, de nagyon szép színnel árasztották el a szobámat.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 3. 16:23

Sziasztok Lányok! Szép hétvégét mindenkinek! :D
Köszönöm Rita a nagyon szép képeket, és a beszámolót is. Én is jót mosolyogtam a diótörős hadseregen :))
de kifejezetten szépek. Anno nagyon szerettem mind a balettet, mind a koncertelőadást a Diótörőről.
Milyen jó hogy Lilyke már jól van és mehet majd közösségbe. Kellemes időtöltést kívánok ott kint! :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 5. 16:09

Sziasztok Kislányok!

Kata,
inkább nekünk magyaroknak lesz fura, hogy egy négy és fél éves kisgyerek már nagyon önálló kell
legyen, hiszen itt már nem fogják a mosdóba kísérni, egyedül kell elintéznie mindent, egyedül fog enni,
egyedül kell öltöznie, vetkőznie, és bírnia kell a strapát, mert délben már nem alszanak az iskolában.
Szóval nem teljesen a mi óvodánkkal egyenértékű, az, ami ebben a korban itt az iskolákban zajlik.
Azt tudom, hogy a betűket és a számokat ismernie kell majd mire bekerül, ez elvárás, és az is, hogy a
nevét le tudja írni. Úgy tűnhet, hogy túl gyors a tempó, de állítólag nem az. Erről majd akkor tudok többet
írni, ha lesz tapasztalatunk. Még van két évünk.

Itt is szeptemberben kezdődik az iskola. Lehetett volna venni valamilyen normaflorehoz hasonló készítményt,
de nem vettünk, mert nem kapta hosszan az antibiotikumot. 5 napig szedte. Meg szinte minden nap eszik
szójajoghurtot, amiben élő flóra van, és ez pont erre nagyon jó.

Ildikó, de csábos ez a süti! Mi egyszerűen csak barna sütinek hívtuk gyerekkorunkban. Nagyon gyakran
hétköznap is összeütött anyukám egy tepsinyit. Ő baracklekvárral szerette, én magában.
Az én gyerekeim is ismerik, mert én is sütöttem elég gyakran. Egyszer nem volt otthon tej, ezért felvizezett
tejfölt tettem bele. Soha olyan laza nem volt a tésztája azelőtt. Utána mindig így készítettem. Joghurttal
és kefirrel is működött.

Gyerekként, az anyukám meleg kakaójától mindig fájt a fejem. Langyosan vagy hidegen viszont soha. A lányom
ugyanígy volt vele.

Nagyon sok dísz volt az árusnál, nem is tudtam mindet lefotózni. Csak fogtam a telefont és kattintgattam,
remélve, hogy nem szól rám. Szerencsére el volt foglalva a saját telefonjával, nem vette észre, mit csinálok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 5. 16:10

Máris hozom Kata fotóit.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 5. 16:31

Kata fotói:

Kata, mennyi finomságot készítettél, amióta nem jártam az oldaladon! A kenyerek mind más recept alapján
készültek? Barna süti nálad is! Nyami! Most jut eszembe, hogy Samunak szülinapja volt. Isten éltesse nagyon
sokáig!

Középtájon az a hosszúkás sötétbarna kenyér a kedvencem. Olyan kívánatos! A többi is persze, csak a kerek
kenyereket már megszokta a szemem. Az utolsó étel olyasmi, mint a lepcsánka/mackó?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 5. 16:55

A többit majd holnap, mert Lilyke felébredt.

Még érik a vadszeder, és az epren is vannak még virágok:

Kép

Kép

Csak úgy sétálgattunk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Már írtam az angolok gyepteke nevű golyókkal játszott sportjáról. A városban sok pálya van, de érdekes, hogy ezek a pályák
mindig párban vannak. Mindegyiken ugyanolyanok a padok, és a képen látható kis házacska is. A második pálya a házikó mögött
van.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 6. 7:52

Sziasztok Lányok! Jó korán ébredtem, de megyek is lassan a konyhába, ugyanis közben már majdnem fél 8. lett.
Így jár aki a neten olvas.
Köszönöm az aranyos beszámolót Lilykéről, valamint a tájképeket is. :flower1:

A kenyerek nagyjából hasonló összetételüek, csak most inkább a sütőformulákat váltogatom. Meg azt is, ha lefedés nélkül sütöm akkor milyen lesz. A cékla most nem sikerült olyan klasszra mint szokott, rég csináltam de majd a következő!
Samu még mindig alszik, de a reggeli már tálalva van.
szép napot mindenkinek, itt esett az eső, s talán felszakadozik a felhőzet is. :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui-: Teszek a tésztába hol őrölt lenmagot, hogy szezámmagot!
Rita kérdezted a combót, én most egy kicsit ráhajtottam a mindenféle zöldséges dolgokra, de igen, a jellegét tekintve olyan mint a mi berénk, csak sokkal gazdagabb... :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 8. 16:02

Sziasztok! Holnap jövök!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 8. 18:08

:x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 9. 15:52

Szia Kata! Milyen jó, hogy ennyi kedved van kísérletezni a kenyérrel! A legutóbbi képeit is fogom hozni, meg a többit is, amit
kitettél mostanában, de ma a sajátjaimból akarok párat kipakolni. Nem túl izgalmasak, séta, vagy vásárlás közben szoktam
fotózni, ha valami olyasmit meglátok, ami érdekes lehet valamilyen szempontból.

Az is nagyon klassz, hogy több zöldséget fogyasztotok. Kellenek a rostok, mert ez a tápláléka a bélbaktériumoknak, és ezek csak
a növényekben vannak.

Itt három napja hidegre fordult az idő. Ma esett is egy kevéske hó.

Ez a fotó negyed nyolc körül készült. Későn kell fel a nap, cserébe később is nyugszik. Lilykével az ablakból néztük a
szemetes autót.

Kép

Gyűlnek a virágok a hajléktalan férfi törzshelyén. Ma két órakor istentiszteletet tartanak az emlékére. A kiírás szerint, bárki részt
vehet rajta, és a szertartás végén frissítőket is kapnak a látogatók.

Kép

Kép

Itt egy indiai család lakik. Ez van a küszöbükön.

Kép

Csak úgy mentem céltalanul a szép napsütésben. A harmadik képen én is rajta vagyok árnyékképpen. Integetek nektek.

Kép

Kép

Kép

Megy le a nap:

Kép

Ilyen gyönyörű kelbimbókat (még rajta vannak a szárán) lehetett kapni pár üzletben. A Lidlben volt a legszebb, és a
legolcsóbb. Egy hatalmas ág, hatalmas kelbimbókkal nem került 500 forintba. Vettünk is egyet gyorsan.

Kép

Ha nem fogy a diszkógömb, csináljunk belőle hóembert. :-?

Kép

Itt is ugyanolyan díszeket dekorációkat tesznek a bejárati ajtókra, mint otthon, bár az első három képen látható
megoldással még nem találkoztam otthon.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 9. 17:07

szia Rita, nagyon élveztem a képes beszámolót. :D Milyen kedves gesztus hogy megemlékeznek a hajléktalanról. :) .
Biztosan egy szerethető ember volt amúgy. :(
Nagyon tetszettek a fények, az árnyékok, jót mosolyogtam az árnyékintegetésen :D :D :-h
Nálunk is nyirkos hideg van, azt ki nem állom. Az ajtók felöltöztetése is milyen érdekes, és dekoratív, nekem nagyon tetszik.
ahogy mókás volt a mikuláskampós sor is. Persze nem rossz kreatívkodni, úgyhogy a gömbmikulás is tetszik :D :D
Jól elfáradtunk mi is, pedig csak a CBA-ba mentünk le. Tejet nem tudtam venni, irgalmatlan drágán csak, úgyhogy holnap irány az aldi és a spar. talán sikerül.Még két kartonnal kellene legalább. Akkor január első hetéig elég lenne.

Megjött a cserelábosom, a 24 cm-es átmérőjű, és már most izgatott vagyok, hogy vajon hogy fog sikerülni a kenyérsütés benne.
ehhez nincs tető, ugyanis nem kértem.
A Lux minőségi takaró viszont megjött de nem bontottam még ki, majd ha úgyis ki kell mossam a másikat.
Húst , kolbászt , káposztát, sütőtököt tojást hagymát petrezselymet, valamint fehérrépát vettünk, cirka 11. ezer csak ennyire.
de maga a 2 szál fehérrépa volt 99o. majdnem elkezdtem csuklani. Na mindegy, hétvégére húslevest akarok főzni. ja a szőlőt kifelejtettem.

Mennem kell teregetni, a maradék szőlőt nemrég ettük meg. s totál jól vagyunk lakva!Puszi mindenkinek és majd jó éjszakát! :x :x :D :D :ymhug: i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. december 9. 20:32

Sziasztok.
Nagyon köszönöm a szépséges képeket mindkét részről. Rita és Rita által hozott Kataképeket.
Nagyon szépek az ajtódíszek, a nekünk idegenféle is tetszik. A kukásautó is nagyon szép színes, a gyerekek mindig szerették nálunk is megnézni, hogyan is működik. Valamikor ez volt az ébresztő a városban, ott zörögtek már kora reggel. Mostanában nem ilyen koránkelők ők sem.
Ezek a házak mindig levesznek a lábamról.
Ma fodrásznál jártam, mert már az ősember is megirigyelt volna a frizurám miatt. Kicsit levágattam, ennyi történt, egy órába és 4200 Ft-ba került.
Megérte, a fodrásszal jót beszélgettünk. mindig jól sikerül a találkozás, pedig fiatal fiú, mit fiú férfi ő már. Unokámnál idősebb.
Esik az eső, jaj nem tudom ki imádkozott érte, szerintem senki, de már annyira nem kellene.
Legutóbb kicsit havazott, le is fényképeztem, és le is festettem.
Ajándékba is festettem egyet, el is vittem, de a hölgy már nem dolgozik ott. Így nem tudtam átadni.

Lányok nem szeretem, hogy reggel és kora délután már sötét van. Alig várom, hogy kicsit világosodjon. Hűvös lett.
Ma városjárásomban szórtam a pénzt a postán a gyógyszertárban, boltban nem tudtam, mert inkább haza jöttem, esőben utálok mászkálni. Olyan nyári záport még csak elviselek.
Egy kínai filmben láttam meg a falon: kis karácsonyi kriksz-kraksz
Kép
Ez lett volna az ajándék, kis fehér keretben.
Kép
sk fotó
Kép
Szép estét.
Tudjátok esetleg mi lehet Ágival?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 10. 7:06

sziasztok Lányok! Itt mostanra elállt az eső, de délutánra havasesőt igér! Kel már a kenyerem, ha befejeztem az írást, mindjárt megyek is és hajtok egyet rajta. Készülődünk majd az aldiba és a kisspárba tejért! Jövő hétre -12re van kilátás, hát nem hiányzik ennyire hideg, de legalább a kártevők a kintiek elpusztulnak.

De jó Ildikó, hogy eljutottál fodrászhoz, én is hasonlóképp nézek ki, már ott tartok, hogy levágom magamnak. Ráadásul úgy fogyatkozik, hogy már most a Samunak több a haja mint nekem. Úgy tudtunk hatósági áras tojást venni, hogy Samu kezébe adtam a kártyát hogy ő fizessen még egy két dologért, aztán visszakértem a kártyát így lett 2o tojásunk. Még ha nem is eszünk mindennap tojást, azért valamibe csak csak kerül egy egy darab, vagy kettő, pláne ha sütök valamit.

Szépséges mindkét kép, sajnos ilyen ügyességgel nem rendelkezem, így nekem marad a gyönyörködés! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 11. 11:18

Sziasztok Lányok egy kis ismertető! Nagyon élveztem, és lesz folytatása!


:x :ymhug: :-h :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. december 11. 15:19

Köszönöm Kata, nagyon hasznos volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 11. 16:43

Sziasztok Kislányok!

Kata! Sok sikert a kenyérsütő lábashoz! Láttam a fotódon, mindjárt hozom a képeidet is.
A Lux takaró miben különleges? Pléd vagy paplan?

Az én hajam is nagyon elvékonyodott a változókor következtében. Otthon egyre több olyan nőt látok, akiknek a feje
tetején nagyon meggyérült a haj, itt viszont alig van ilyen. Nem tudom, minek köszönhető ez.

Figyelem itt is az árakat, de inkább nem írok róluk, nem akarom sem magamat, se titeket hergelni. Ha azt mondom,
hogy minden olcsóbb, akkor nem hazudok, higgyétek el. Persze ez csak azokra az élelmiszerekre vonatkozik, amiket
én szoktam vásárolni, mert csak azoknak az árát ismerem otthon. A húsfélék lehet, hogy itt drágábbak, abban nem vagyok
biztos.

-12 fok!!!? Jó ég! Szerencsére itt nincs ennyire hideg. Már ez a pár napja tartó -3 is kirívó.

Ildikó, én nagyon rövidre vágattam az amúgy is rövid hajamat, mielőtt kijöttem, hogy kibírjon két hónapot. Mert ugyan
az élelmiszerek zöme olcsóbb itt, a fodrász viszont sokkal drágább. Én négyezret szoktam fizetni a hajamért a borravalóval
együtt.

Itt se derűsebb a tél, mint otthon. Szürkeség, és most még hideg is. Pedig pár napja még csomó virágot fotóztam, ami itt
még javában virított. Azóta biztosan lefagytak. Hétvégétől melegebb időt jósolnak.

A "kis karácsonyi krikszkraksz", az őszi erdőrészlet, és a téli vidéki csendélet is nagggyon tetszik! Ha az őszi fák bokrok lennének,
a kép címe "Őszi éjjel izzik a galagonya" is lehetne. Így képzelem el az "izzó" galagonyabokrot. A téli képbe magadat és Negrót
is odafesthetted volna. Olyan ez a kép, mint amiket fotózni szoktál.

Nem tudom, mi lehet Ágival. Hiányzik, de nem akarom zaklatni. Úgy érzékeltem a legutolsó írásából, hogy el van keseredve
az egészsége miatt. Megértem, ha ebben a helyzetben magára koncentrál. Gyógyítja és gyógyíttatja magát. Úgy gondolom, ha
jó eredményei lesznek, jelentkezni fog.

Itt most épp skarlátjárvány és streptococcus járvány is van a gyerekek között.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég