Fill the Void (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Fill the Void (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 10:36

Kép

Műfaj: family
Részek száma: 1
Premier: 2012. szeptember 01.
Rendezte: Rama Burshtein
Hossza: 90 perc
Ország: Izrael
Nyelv: héber

Főbb szereplők:
Hadas Yaron – Shira
Chaim Sharir – Aaron
Irit Sheleg – Rivka
Yiftach Klein – Yochay
Razia Israeli – Hanna

Történet:

A Mendelman családban éppen boldogan ünneplik a Purimot. Az utolsó hónapban lévő nagylány, Esther is hazalátogat a férjével, és a 18 éves Shira is repesve várja az első megszervezett randiját Millerék fiával. Sajnos hamar vége szakad boldogságuknak. Még ezen a napon Esther belehal az első babája szülésébe. A tragédia miatt Shira randiját és eljegyzését elhalasztják egy időre.
A család sokat segít a megözvegyült Yochaynak, aki gyakran látogat el hozzájuk kis unokájukkal, Mordechai-jal. Ilyenkor mindig Esther húga, Shira, vigyáz a kicsire.
Pár hónap múlva Mendelmanék tudomására jut, hogy egy házasságközvetítő Yochayt összehozta egy Belgiumban élő özvegy fiatalasszonnyal, és félő, hogy egyetlen unokájukkal elhagyja az országot.
Esther anyja, Rivka, kitalálja, hogy mindenkinek az lesz a legjobb, ha Yochay, Shirát veszi el feleségül. Először mindkét fiatal hitetlenkedve fogadja az ötletet, ám Yochai hamar rájön, hogy el tudja képzelni a lánnyal az életét, és azt is látja, hogy a fiának is jó anyukája lenne. Shira csak kötelességtudatból menne hozzá a sógorához, emiatt kétszer is elbukik a házassági terv.
Majd ahogy telik az idő, Shiránál a kötelességtudat helyét átveszi egy másik, lassan kialakuló érzelem, ami újra felveti a házasság gondolatát.

A Fill the Void, a Mendelman család történetén keresztül enged bepillantást egy zárt ortodox hászid zsidó közösség életébe. Már önmagában ez is különlegessé teszi a filmet. Arra viszont még nem volt példa, hogy e nagyon zárt vallásos közösségből, egy író-rendező nő eljusson oda, hogy a munkájával a nagyközönség elé léphessen. Ez elsőként Rama Burshteinnek sikerült.

A film premierje a Velencei Filmfesztiválon volt, ahol a Shirát alakító Hadas Yaron elnyerte a legjobb női főszereplőnek járó Coppa Volpit.
A Fill the Voidot, 2012-ben-ben Izrael hivatalosan nevezte a legjobb nem angol nyelvű film kategóriában a 85. Oscar-díjra.


Fordította: ezoritu
Átnézte: Kriszti
Online feltöltés: bearbear


Online nézhetőség:

Videó letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. március 4. 16:43

Kedves Rita!

Csodálom, hogy még senki sem írt ehhez a filmhez, mivel a 4 film közül, amit megnéztem (az indiaiakat is beleértve), ez tetszett a legjobban. Nemhiába jelölte Izrael a legjobb külföldi filmek kategóriájába a 85. Oscarra. 8-) A filmből nagyon sokat megtudtam az izraeli kultúráról, köztük Purim ünnepéről. Elképesztő, mennyire összetartóak és bíznak egymásban a zsidók (gondoljunk csak arra, amikor az idős néni elment a rabbihoz (vagy nem tudom, milyen beosztása volt), hogy a segtségét kérje, mert nem tudott tűzhelyet választani vagy amikor pénzt kaptak ünnepkor.
Az sem elhanyagolható tény, hogy a mi országunkban van Európa legnagyobb zsinagógája (pontosabban Pesten, ahová egyszer elmegyek majd, ha ott járok). :roll:

Számomra a legzavaróbb momentum a filmben, a házasság kérdése volt. Szinte rákényszerítették a nőkre, hogy igazi háziasszonyok legyenek, csak szüljenek és vezessék a háztartást. Ha valaki pedig nem ment férjhez, azt kinézték. Ezt nagyon degradálónak tartom a nőkre nézve. Bár ha belegondolunk, ez már évszázadok óta így megy náluk, a vallás előírja, hogyan kell élniük. Ezt nem lehet megváltoztatni olyan könnyen.

Köszönöm ezt a filmet, remélem, még több izraeli filmet láthatok majd tőled a jövőben! :D
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 4. 18:19

Kedves Hayako! A DFF-en jó sok hozzászólás született, és mind ott is veszett. Pedig ha tudnád,
mennyi hasznos információt összehordtam/tunk! Ha olvastad volna, te is másképp gondolnál a
nők kiházasítására. Sajnos azokat az oldalakat, ahonnan idézgettem a DFF fórumában, már
kitöröltem a kedvenceimből. Pedig Raj Tamás írásait a házasságról, az ünnepek jelentéséről,
a halálról, a születésről... neked is szívesen megmutatnám. Sajnos sem időm, sem energiám
újra felkutatni őket. Talán majd akkor, ha újra ilyen jellegű filmet fordítok.

Boldog vagyok, hogy ennyire tetszett a Fill the Void! Én is nagyon szeretnék még hasonlót találni,
és megcsinálni. Nagyon szívesen a feliratot!


Egyszer, egy tantestületi kirándulás alkalmával jártam a dohány utcai zsinagógában. Gyönyörű volt!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 5. 10:00

Számomra is újdonság volt ez a film...ráadásul Izrael a szívem csücske.. :D de tényleg kár, hogy az akkori hozzászólások nincsenek meg.
Annyira finom árnyalattal mutatja be egy nem mindennapi család életét hogy hihetetlen :lol: :lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 5. 10:02

Itt jegyezném meg, hogy az ATV-n vasárnap 1o órakor Izrael és Magyarország kapcsolatáról, kultúráról stb lesz a Vidám vasárnap előtt egy nagyon jó műsor ....Sajnos nem fogom tudni felvenni, de az ismertető rendkívűl izgalmas!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 5. 21:24

Kata58 írta:Számomra is újdonság volt ez a film...ráadásul Izrael a szívem csücske.. :D de tényleg kár, hogy az akkori hozzászólások nincsenek meg.
Annyira finom árnyalattal mutatja be egy nem mindennapi család életét hogy hihetetlen :lol: :lol:

Kata! Emlékszem, hogy neked nagyon tetszett, amit a nők, feleségek, és anyák
szerepéről írtam.
Mindegy, eldöntöttem, hogy nem kesergek a múlton, egyébként sem szoktam.

Kata58 írta:Itt jegyezném meg, hogy az ATV-n vasárnap 1o órakor Izrael és Magyarország kapcsolatáról, kultúráról stb lesz a Vidám vasárnap előtt egy nagyon jó műsor ....Sajnos nem fogom tudni felvenni, de az ismertető rendkívűl izgalmas!

Kata! Írd meg a címét a műsornak, hátha valahonnan le tudom tölteni neked!

Jó éjt!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 6. 13:33

Köszönöm Rita, de majd az ATV archivumában biztosan fenn lesz. Egyébként KIPA a műsor címe...sokszinű és érdekes beszámolós információs műsor! Nekem nagyon tetszett. :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 21. 13:48

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 21. 13:52

egy kis lendület! :lol: :lol:
:lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 21. 13:55

:lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 21. 14:01

ez a mai valóság ... ;)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 24. 7:03

A Purim ünnepe kapcsán talán ide is elfér Eszter története...az egyik legkedvesebb számomra és az élet újrakezdéséről, a reményről szól! :D

Itt is Boldog Purim Ünnepet! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 24. 15:58

Én egy rövidke, de nagyon vidám klezmer zenét hoztam a Budepest Klezmer Bandtől:

Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. október 30. 15:59

Kedves Rita!
Húúú, ez a film...nem tudom, hogy valójában hányszor néztem már meg, de képzeld a végén jelenetről jelenetre kielemeztem, mert nem hagyott nyugodni. Valamiért a gyengém, ha keveset beszélnek egy filmben, ha hallhatom a szereplők lélegzetvételét, a légy zümmögését stb. Ilyenkor mindennek súlya lesz, a pillantásoknak, a szemöldök felhúzásának, ha valaki ötödször simítja maga alá szoknyáját, igazítja meg a ruhadarabokat magán stb.
Nem beszélnek, mégis többet árulnak el az érzéseikről, mint az üres, semmitmondó szavak.
Mégis mielőtt belevágnék egy-két dolog:
1. Láttam már izraeli filmet vagy koprodukciósat amerikai-izraleit, de nem maradt meg egyik sem ennyire ;)
2. Ortodox zsidó közösségről olvasni olvastam már, hallottam is. Zárt világ, kötött normák, szokások, kívülről belelátni, lehetetlen. [-x :ympray:
3. A zsidóságot ért csapás, az égő áldozat a társadalomban feldolgozatlan, át meg átpolitizált, többszörösen kényes kérdés. :-?
4. Soha nem foglalkozom ilyesmivel akkor, amikor valamivel meg szeretnék ismerkedni, amikor vmiről véleményt szeretnék alkotni :ympeace:
5. Általában mindenhez szeretek nyitottan közelíteni :ympeace:
Szóval a film:
Spoiler: mutasd
Pazar. Gyönyörű. Mély. Apró rezdülések sora. Végig olyan érzésem volt, mintha nem is filmet néznék, hanem dokumentumfilmet, persze nem sokáig, úgy kb. az első negyed óráig. Másfél óra alatt a rendezőnőnek köszönhetően láthattam egy csomó dolgot, amiről csak hallomásom volt. Például azt, hogy a közösségük anyagilag is segíti a tagjaikat, a férfiak és nők világa elkülönül még egy esküvőn is, a csecsemő férfiak közösségében való bemutatása, körülmetélés, a gyász feldolgozása, a házasságok közvetítése szóval nagyon sok dolog. :-bd

Összeszámoltam, hogy a főszereplő Yochay és Shira gyakorlatilag négy face to face beszélgetéssel jutnak el a szerelemig:
1. beszélgetés= ZAVARBÓL SÉRTÉS (44'-49'10")
2. beszélgetés= BŰNTUDATTÓL A VÁGYIG (56'-58')
3. beszélgetés= 1. ÉRETLEN DÖNTÉS (1'02"- 1'04")
4. beszélgetés= FÉLTÉKENYSÉGTŐL KÉTSÉGBEESÉS/LELKI SEGÍTSÉG (1'14"-1'16")

Ez kb. bő 15 perc a 90 percből, mégis úgy viszi a filmet ez a négy dialógus, mintha az egészet a pusztai ötös hátára tették volna :D
Komolyan az a fojtott hangon, sötétben elhangzó kétperces dialóg, ami közben a férfi a tapasztalatlan lányhoz közel megy, pattognak a szikrák. A negyedik pazar: olyan gyors a beszéd, hogy követni is alig lehet és a végére a lány szorongása feloldódik, mert feloldozást kap a férfitól.
Hol van ettől Pinchas Miller :D

Jöhet is a 2. ÉRETT DÖNTÉS. Irány a rebe, jöhet a nász.
Húúú. A gyermekeiket szerető anyáknak pedig mindig igazuk van, erre nagyon jó példa volt Rivka, aki ösztönösen érezte meg, hogy ez egy jó döntés lehet mindenki számára. Egy szó sem esett arról, hogy egy fiatal lány milyen belső küzdelmeket élhet meg lelki vonalon egy ilyen közösségben, mégis gyönyörűen ábrázolta a film.
Amiről viszont végig szó volt - Fridának - köszönhetően: a nők számára a férjetlenség = boldogtalanság. Őszintén:
Mi az, amit az ember remélhet, ha nem egy másik ember? (Spiró György)
Ja, hogy ezt ma másképpen kommunikáljuk? Attól még az élet alapigazsága. :littlehearth:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN, HOGY MEGOSZTOTTAD AZ ÉLMÉNYT!
^:)^ :movingflower:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 30. 21:06

Kedves Ir-csi! Már megint úgy írtad meg a véleményedet, hogy miközben olvastam, úgy éreztem,
hogy ez az én véleményem is. A számból vetted ki a szavakat, a mondatokat.
Hayakonak is írtam,
és most is megemlítem, aztán gyorsan elfelejtem, hogy milyen klassz lenne, ha olvashatnád a film
régi topikját, ahová rengeteg mindent összehordtunk a hászid zsidóság, és általában a zsidóság
szokásairól, hagyományairól, ami még jobban segítette a film megértését.

Én négyszer láttam a filmet, ebből három a fordítás-ellenőrzéshez kötődött. Arra emlékszem, hogy
minden egyes nézéssel egyre közelebb került a szívemhez. Az elsőnél inkább csak arra koncentráltam,
hogy a feliratban vannak-e olyan kifejezések, amiknek utána kell majd néznem, nehogy butaságot
fordítsak. Mindet kiírtam, és keresgélésbe kezdtem. Ez azzal járt, hogy egy csomó érdekességet
találtam, amiről tudtam, hogy még jól fog jönni a hozzászólásoknál, úgyhogy elkezdtem lementeni a
talált cikkeket, képeket. Mikor minden szót, kifejezést megtaláltam, belekezdtem a fordításba, de
ekkor már bizonyos ismeretek, tudás birtokában voltam, így kicsit más szemmel, magabiztosabban
figyeltem a film történéseit, észrevettem olyan dolgokat is, amit elsőre nem, jobban megértettem
a mélységeit. Aztán jött az ellenőrzés, amikor visszanéztem a filmet az elkészült felirattal. Ekkor
a már a modern héber nyelvből, az ivritből, is kikaptam egy-egy szót, például, azt, hogy "rebe"-t
mondanak, amit én rabbinak fordítottam, mert az angol feliratban is az volt. Közben rájöttem, a
rebe szót már hallottam valahol, na, akkor utána néztem, és meg is találtam, hogy a hászid zsidók
a rabbit rebének, vagy rebbének szólították. Akkor átírtam az egész feliratot, mert még máshol is
találtam jobb szóhasználatot. Minél többet tanultam, annál inkább szerettem a filmet, és annál jobban
pontosíthattam a szövegen is. Én még soha nem fordítottam egy filmemre sem ennyi időt, de hogy
ez így lesz, ezt már akkor tudtam, amikor eldöntöttem, hogy magyar feliratot készítek hozzá.

Nagyon örülök, hogy megnézted ezt a szép filmet! Élvezet volt olvasni a hozzászólásodat! Én is
köszönöm, hogy megosztottad velünk! Nagyon szívesen a feliratot! Kíváncsi vagyok, melyik lesz
az újabb kiválasztottad!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. október 30. 22:08

Szia Rita!
Jó volt olvasni, amit a film fordításáról, ellenőrzéséről írtál. Azt, hogy nagy munka azt eddig is tudtam, de ezekbe az "ínyencségekbe" nem gondoltam bele, hogy mennyire nem mindegy, hogy ki, mit és hogyan fordít. Most Briginél és nálad olvastam ilyesmit. Lengetem a kalapomat előttetek :ymhug:
Bevallom kellett hat év, amíg belefogtam a regisztrációba, a kommentek írásába... Ehhez fel kellett szabadítanom egy kis időt a munka hátrányára :) Akkor döbbentem rá, hogy most már időm is van, hogy esetleg a "titkos hobbimról" hasonlóan bogaras emberekkel eszmét cseréljek :D
Amikor rábukkantam az oldaladra tavasszal, akkor 18 filmet és sorit vittem nagyon rövid idő alatt és mindet meg is néztem. Azóta is vittem még néhányat, úgyhogy van mit bepótolnom, de apránként talán utolérem magam :ymdaydream: :D
Most azokat veszem előre, amelyek valamiért nagyon megragadtak bennem, ill. amelyekhez akkor frissiben írtam is feljegyzést. A Fill the Void esetében ez hat oldalra sikeredett és jelenetről jelenetre, percről percre haladtam, nagyon beszippantott a világa :D
A korábbi írásokat is szívesen olvasnám, de előbb-utóbb majd itt is újra gyűlni fog, meglátod. :flower1:
További jó pihenést és békés emlékezést!
Üdvözlettel és köszönettel: Ir-csi
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 31. 9:58

Ir-csi!!! Hat oldal?!?! Jó ég! Ismerek még olyat, aki szintén így néz filmet. Csodállak benneteket,
én erre nem lennék képes. Igaz, nem kedvelem igazán a filmeket, de azért a párért, ami mégis
a szívem csücske lesz, megéri keresgélni köztük.

Szerintem aki ad magára egy kicsit, utánanéz azoknak a dolgoknak, amiben nem tájékozott. Nem
válhatok nevetség tárgyává, mert elfordítok valamit. Kis dolgokban még megbocsátható, de ha
például évszázados szokásokról, hagyományokról van szó, akkor arra oda kell figyelni.

Ma épp hoztam a békés megemlékezéshez egy ír animációs rövidfilmet, ha van kedved, nézd meg,
csak kilenc perc!

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=71&t=105

Neked is kellemes hosszú hétvégét, és sok filmet kívánok!

Yiftach Klein

Kép Kép
balas goti
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018. április 8. 11:13

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: balas goti » 2018. június 22. 13:43

Kedves Rita!
Szívesen megnézném ezt a filmet. Feltennétek online is? Köszönöm!!: Góti
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 25. 19:58

Kedves balas goti! Üdvözöllek az első hozzászólásod alkalmából!

Megkérem Nellit, aki fel szokta tenni a sorozatokat, filmeket a videára,
hogy ezt filmet is vegye tervbe. Ha elkészült, fogom jelezni.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 1. 8:35

Kedves balas goti! Felkerül a film Videára!

Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
Serenity35
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. március 31. 20:10

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Serenity35 » 2018. július 1. 19:04

Ez a film nagy kedvencem, megvolt szinkronossan de sajnos már sehol sem találom a neten :( :( így legalább letoltom felirattal, hálás koszonet érte. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
balas goti
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018. április 8. 11:13

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: balas goti » 2018. július 2. 15:36

Kedves Rita!
Nagyon köszönöm Neked és Nellinek! Nagyon tetszik a film már kétszer megnéztem.Nagyon sok jó filmet találtam a fórumodon amit szívesen nézek. Sajnos csak az online filmeket tudom nézni jelenleg.
Üdvözlettel: Góti
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 2. 15:59

Serenity35 írta:Ez a film nagy kedvencem, megvolt szinkronossan de sajnos már sehol sem találom a neten :( :( így legalább letoltom felirattal, hálás koszonet érte. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Serenity! Köszöntelek első hozzászólásod alkalmából!

Mielőtt lefordítottam volna, megnéztem, hogy létezik-e már hozzá magyar felirat, akkor
láttam, hogy magyar szinkronnal vetíttette valamelyik tv adó. Én is elkezdtem keresgélni,
hogy lássam, elérhető-e még, mert akkor nem fordítom le. Annyira örültem, hogy nem
találtam meg sehol, mert addigra már annyira szerettem volna én is elkészíteni hozzá az
én magyar fordításomat.

Nagyon örülök, hogy neked is örömet okozhattam vele!

A rendezőnő és a főszereplő:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 2. 16:08

balas goti írta:Kedves Rita!
Nagyon köszönöm Neked és Nellinek! Nagyon tetszik a film már kétszer megnéztem.Nagyon sok jó filmet találtam a fórumodon amit szívesen nézek. Sajnos csak az online filmeket tudom nézni jelenleg.
Üdvözlettel: Góti

Kedves Góti!

Mindent nagyon szívesen! Ha van olyan film, amit nagyon szeretnél megnézni,
de még nem nézhető online, írd meg, és Nelli, ahogy ideje engedi, elkezdi f
eltöltögetni őket. Én pedig itt vagy a fb-on értesítelek, ha végzett valamelyikkel.

Örülök nagyon, hogy keresgéltél, és sok mindent találtál!

Rama Burshtein és Hadas Yaron:

Kép
balas goti
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018. április 8. 11:13

Re: Fill the Void (2012)

HozzászólásSzerző: balas goti » 2018. július 8. 22:38

Kedves Rita!
Köszönöm a felajánlást az online nézhetőséggel kapcsolatban.

Üdvözlettel Góti

Vissza: “Izrael”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég