Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 15:33

A találmányok-frézia- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: -term.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 15:35

A heti finomságok/vajon melyiket főzöm meg?
Kép
Kép
Ezt a receptet kaptam valakitől, azt hiszem!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 15:42

Végül 2 dolog:
Hideg van,elkél egy kis meleg mézes tea:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 15:45

Találtam lomtalanításkor:
Kép
Kép
ENNYIT JELENT A MEGVILÁGÍTÁS!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 15:55

Azért hozok néhány érdekességet.
EZ LESZ!!???
https://www.origo.hu/techbazis/20200928 ... =hirkereso
Nem túl egészséges,de biztosan nagyon-nagyon finom!!!
https://femina.hu/recept/sorben-pacolt-oldalas/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 30. 16:26

EZ ÉRDEKES LEHET,belenéztem,hozok videót.
https://designweek.hu/2020/news/oktober ... esign-week
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 30. 22:04

Paggy írta:A heti finomságok/vajon melyiket főzöm meg?
Kép
Kép
Ezt a receptet kaptam valakitől, azt hiszem!!!
Kép

A legfelső a nyerő nálam, én is meg fogom csinálni legkésőbb hétvégére! szuper képeket hoztál kedves Paggy, nem tudok most minden linket megnézni, de holnap sort fogok tudni keríteni rá. Nem mozdultunk ki már két napja, remélem holnap már sikerül. kicsit kiszúrtam magammal, mert nem voltam jól, előző éjszaka szinte semmit nem aludtam és reggelre meg úgy elnyomott az álom, hogy Samu nem tudott felkelteni...na amire felébredtem 9-kor..hát nem ecsetelem! Brrrrrrrrr.
Takaríthattam ezerrel, meg moshattam. Nem vált be a gombás lecsós barnarízses katyvaszom...pedig finom volt, én két tányérral megettem, de neki valamiért nem izlett, s mivel unszoltam meg is lett a jutalmam. MÁr megint elfelejtettem hogy vannak ételek amik tabuknak kellene lenni.
délig nem ettünk és először lágytojás majd késő délután a szokásos csirkemell rizs uborkasaláta trió..alig tudtam elcsenni holnapra ..Már 2 órája alszik mint a bunda!
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 16:21

Sziasztok!Először kedves Kata!nagyon kell vigyázni és figyelni a kosztnál.Milliószor hibázok illetve nem tartom be a szabályokat az étkezésnél.Szegény párom és állataim isszák meg a levét!Pld.a kutyák fűszereset nem ehetnek stb...
Szegény Samuka,persze,hogy nem tehet róla ÁMDE,Te PEDIG annyi mindenben vagy profi vele kapcsolatban,hogy ennyi kis figyelmetlenség bőven belefér. :flower1: :flower1: :flower1: sajnálom,hogy így pórul jártál!! :littlehearth:
Kíváncsi leszek a csirke tikkára,ha megcsinálod!A lányomék jövő hétre a z AZERI TÖLTÖTT KÁPOSZTÁT KÉRTÉK.A hétvégén nálunk sült véreshurka lesz krumplipürével.Kata!Ha megcsinálod légyszíves fényképezd le és írd meg milyen volt!
Lányok!A hétvégén kertrendezés lesz.ÉS elfelejtettem,MEGJÖTT ANGLIÁBÓL AZ ÚJABB FRÉZIAHAGYMA ADAG.Jelenleg 95 db-nál tartok.Remélem sikerülni fog elővarázsolni a virágokat!
Holnap hozok képeket,ma sok a dolgom.Itt nagyon hűvös van és borús idő.Üdv:Paggy @};-
ÁÁÁÁÁ,mégis teszek be 1 képet.A párom hozott a CSARNOKBÓL igazi,nem cukros,szilvalekvárt.Lefényképezem,hátha nektek is lesz kedvetek egy finom lekváros kenyeret enni.Kíváncsi lennék milyen lekvárotok van otthon és főleg mit szerettek?Mikor ettetek utoljára lekváros kenyeret,olyan régi fajtát,amit gyerekkorunkban ettünk?
Most megyek fényképezni a konyhába.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 16:23

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 16:35

No itt van.csábuljunk el egy kicsit!vajas kenyérrel szeretem.
Kép
Kép
Kép
Ekkorát haraptam bele!Nyam-nyam,nagyon finom!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 16:39

ÉS MÁR SÜL A HURKA!!!!!!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 16:41

Most jutott az eszembe,TE ATYA ÚR ISTEN!!!Nemrég ittam capuccinót!!!!!!SAMUKA!AZT HISZEM KÖVETNI FOGLAK!!! :)) =)) =)) =)) =)) =))
SziasztokPaggy @};-
Kép
Lányok!Visszajöttem.Megsült a hurka,kész a szilvabefőtt.Belenéztem a szilvalekvár készítésbe.Tudtam,de még nem láttam,hogy mekkora munka !!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 1. 19:29

sziasztok! át ma sem unatkoztam, de előbb Paggy! Olyan guszta az a szilvalekvár, hogy lehet én kikanalaznám :)) :))
Hacsak nem kimondottan erdélyi kenyeret szereznék be hozzá! A lipótiban kapható!
Hát fréziával el leszel egy darabig, te jó ég, hihetetlen mennyiség annyi cserepet beszerezni, még ha négyesével ülteted is majd őket :-o Mindenesetre sok sikert hozzá! :-bd :movingflower:
Mióta megtértem, nem eszem meg a véres hurkát, pedig jobban szerettem még a kolbásznál is.! De vigasztalódom a májassal, ugyanis azt ehetek! Csak ritkán, és olyankor meg ugye nehéz a mértéktartás :)) Jó hogy említed a fotót, visszanézem majd a receptet, hogy biztosan minden meglegyen hozzá! :x

Más ugye van az a fránya mondás, hogy egyik hozza a másikat...hát reggel mit gondoltok mire ébredtem, pontosabban hajnali fél 4 vagy 5- mert annyira kábult voltam hogy még az órát sem láttam tisztán. úszott az előszoba! Először azt hittem Samu bepisilt, vagy nyitva hagyott egy csapot..mire megtaláltam! Annyira lehelet finoman permetezett a víz a bal oldalon rám, hogy azt hittem álmodom a vcn is de nem felnézek pókhálók a helyén tehát nem a szomszéd...ugyanakkor mellettem a falon ,mármint a csempén meg folyik a víz...! Tartály rendben alul rendben Már kezdett égnek állni a hajam,
mert felnyúltam és ott is semmi baj..aztán egyszer csak rátaláltam.! nem akartam elhinni, hogy ilyen van.
A felső részen, ahol elzárod a tartály csapját valami miatt , az a kicsi cső egy ponton belülről kilyukadt, de egy olyan gombostűnyi, de arra elég volt, hogy permetezve és kifolyva a padlón eláztasson. Á flexicső! Kész kaland volt vizvezeték szerelőt találni, kb 5 perces munka 4ooo Ft, de az még semmi, otthonról hozott elfekvőt, mert rajta volt a festék..és az eredeti ár most 6oo.FT! Na mindegy a lényeg a baj megszüntetve, de hogy a szőnyegpadló mikor szárad meg... x_x :-ss :-o :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 1. 19:42

Sziasztok!
Paggy, a csirke tikka nálam más néven futó étel, amit nemrég fedeztem fel.
Római kömény a sima kömény helyett amivel csinálom. A koriander pedig szemes. Ezt a kettőt ha lepiritja kcisit az ember és úgy darálja meg sokkal finomabb fűszer jön belőle, mintha simán az őröltet veszi. Én kicsit több fűszert adok a cserpes joghurthoz. Az is kicsit több.
Jól bekenegetem vele, nem pihentetem. Csirke mell a fiamnál a nyerő, de én combbal szeretem. Jól bedörzsölöm, irány a sütő, ja, és olivaolajból is kicsit több megy az aljára, meg a tetejére locsolva, mert úgy enged levet. Nem lesz zsiros amúgy tőle. Ha látom, hogy száradna ki, teszek rá sütőpapirt a tetejére. A főtt rizst meg beleforgatom abba a pici aljrészbe ami kijön belőle, igy sokkal finomabb lesz. A páromnak túl száraz, de mi nagyon szeretjük. Kicsit más a fűszerezése, mert nem garam massala kell bele és nem gyömbér - viszont curry az igen. A garam massalától és a gyömbértől - azt is érdemes reszelni bele, mert finomabb, olyan india currys csirke izét gyanitom.
Na most ezt jól körül irtam.
Paggy, nálam van egy rakat lekvár. Régen még száz éve cukrot is tettem bele, Aztán ahogy apu beteg lett már csak mézet, most meg már anélkül főzöm.
Van saját termésű óriás kajszi, besztercei szilva, a piac legfinomabb őszibarackjából is még lekvár, meg meggy. Ez a felhozatal nálam. Most hogy a cukrot száműztem, igy kevesebb is fogy. viszont a hétvégén bűnöztem sütiből. Meg is lett az eredménye, két nap kellett, mire a mágnessel kikúráltam magam. Legalább tudom mitől püffed fela hasam és keméynedik be.
Régen mamámnál üstben főzték a szilvalekvárt. Az unokák közül csak én tudtam úgy enni, hogy nem lett lekváros a szám. Erre még a mai napig is büszke vagyok. :-)

Kata, nekem egy vendégem használt gőzölős gépet. Nem szerette, elajándékozta. Horror összegért hozták neki valahonnan.

A pecsétre még várnotok kell. Ihlet kell a régi újra csinálásához, mert nem az igazi. Egy egész délutánt jelent, ami most nincs. Festeni sem festek most sűrűn, bár most a sziklák vannak amiket gyakroolni kellene. Majd fogom, mert szerdán festészet. Utána héten szerdán meg a padtársam tart előadást a Konf. Int. Teaháza rendezvényen az utazásáról.
Jól bejött a hideg, bár én jobban szeretem, mint azt a dög meleget.
Ma én is hurkát sütöttem :-)

Kata, nincs takaritógéped, vagy valkinek ott kölcsönbe? Azzal ki tudnád a szőnyegpadlóból szivatni a vizet!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 1. 22:23

Lányok!Olvasni holnap fogok.Elhoztam Nektek a kertem idei utolsó törpedáliáit.Ezekkel kívánok JÓ ÉJSZAKÁT!Paggy
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. október 2. 4:55

Sziasztok Kislányok! Hétvégén jövök majd. Amíg karanténoztam, rengeteg munka összegyűlt
a suliban, de már szépen feldolgoztam az elmaradásaimat.

Lilike ma féléves. Gyorsan beteszek róla pár képet, a többivel hétvégén, valószínűleg vasárnap
jövök.

Addig is kellemes hétvégét kívánok!

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 2. 9:15

Sziasztok! Még nem ébredtem fel teljesen, de már "használható vagyok" :x
Köszönöm Ági a tippet, de sajnos nincs...ja és nem vettem át az a gőzölős tisztítógépet. Visszaküldtem. Viszont megjött a maszk amit rendeltem és egész jó, valahogy nagyobb biztonságban érzem magam vele! Na nem mintha olyan sűrün járnék ki valahova is! Viszont megjött még a Katona Zoltán által összeállított reggeli pehely, aminek éppen ma fogyott el az utolsó adagja. Heti két alkalommal az a reggeli Samunak! Majd később csinálok képet, és hozom. Mindenféle ízesítésű, két evőkanál és tej vagy joghurt! A csokoládés, a capuccinós, és a áfonyás ízlett neki a legjobban. :D Utolsó percekben csaptam le rá, mert majdnem lemaradtam a kedvezményről. /Hála a matávos támadásnak mert nem működött a rendszer, így meghosszabbították/ Azért nem mindegy mennyi, mert így meg tudtam venni a családi csomagot annyiért, amennyi a két darab került volna. :D ;)
Ma megsütöm az édesburgonyát úgy ahogy a múltkor láttam. Már vettem olyan olajsprayt, amitől nem fog tocsogni semmi! \:D/ .
Ági, köszönöm a TE tippedet is a csirkeverzióra, mindenképp kipróbálom! :-bd :movingflower: :flower1:
Paggy, csodaszépek az ősz utolsó nyíló virágai, nagyon szép lett a felvétel is, öröm ránézni, mert annyira szemvidító léleksimogató!
Rita! Örülök hogy dolgozhatsz, és hogy utoléred magad, de legfőképpen Lilyke képeinek örülök kis önzéssel :)) , de már nagyon hiányoltam. Pár hónappal idősebb a szomszédom kicsi lánya, így mindig látom milyen gyorsan nőnek ezek a kis pöttöm pannák :littlehearth: :movingflower: :littlehearth:

Nekem ez a 3. év hogy semmit sem tettem el, de remélem az elkövetkező év már nem erről fog szólni!
Mindenkinek kellemes pénteki napot, most még hűvös van, de délutánra már meleget mondanak. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:12

Sziasztok!Ma este olvasok,mert még sok a dolgom . Látom milyen sok jó dolog van fent/amit írtatok és Lilike nagyon-nagyon kifejező fényképe!!! \:D/
Viszont hoztam addig néznivalót.A parkban ARC KÖZÉLETI KÖZÉRZETI PLAKÁTKIÁLLÍTÁS VAN.Hazafelé jövet néhányat lefotóztam.Felhívom a figyelmeteket az utolsóra.Annyit röhögtem rajta/a kifejezés illik a mondanivalóra/Mindjárt felteszem őket és utána uzsgyi mosogatni!!!
Kép
Kép
A PLAKÁTKIÁLLÍTÁS TÉMÁJA:HOGYAN TOVÁBB????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:22

Kép
Szülő-gyerek fénykép összerakva.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:24

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:27

Ne szemetelj!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:34

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:38

Sokkal több van,de ennyit fotóztam.És most jön a vége,lehet RÖHÖGNI/Bocsánat a kifejezésért./!!! =)) =)) =)) =))
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 2. 16:39

Megyek mosogatni.Este jövök olvasni. :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég